Změnit velikost textu


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 1   [ Příspěvků: 10 ]
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Pere Kermann's Absinthe
PříspěvekNapsal: pon 07. zář 2009 9:47:20 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: stř 15. dub 2009 7:27:40
Příspěvky: 597
Pere Kermann's Absinthe

60% vol, 0.7 L.
panák za 1250 Ft. v **** hotelu

Na služební cestě v Maďarsku byly v hotelovém baru k vidění 3 druhy absintu: Absinthe tunel (zelený), dále pak modrý absint neznámé značky (barva hovoří více než výmluvně) a pak Pere Kermann's Absinthe:

1)Barva: modrozelená, uměle barveno E102 (http://www.emulgatory.cz/seznam-ecek?prisada=E102) , E131 (http://www.emulgatory.cz/seznam-ecek?prisada=E131)
2)Louche: přesně dle očekávání = ani stopa po louche
3)Barva po zředění - opět modrozelená
4)Aroma - nepřipomíná absinthe, je to jakási tuti-fruti žvýkačka s velmi nepatrným nádechem po anýzu + alkohol.
5)Chuť - syntetická, navoněná, žvýkačkovitá, alkohol v pozadí.

Celkový dojem - 1/10 nebo méně. S absinthe nic společného, pelyněk neucítíte, ještě dlouho je v ústech velmi nepříjemná nasládlá pachuť. Tomuto >absinthe< se vyhněte velkým obloukem - ztráta peněz i času!

P.S. Barvu po zředění velmi dobře vystihuje recenze Absinthe 70 ... asi používají stejná barvítka
P.S.2 Dočetl jsem se, že tohle pití je hodně populární v Londýně


Přílohy:
Dsc00691.jpg
Dsc00691.jpg [ 195.62 KiB | Zobrazeno 4010 krát ]
Dsc00690.jpg
Dsc00690.jpg [ 211.21 KiB | Zobrazeno 4010 krát ]
Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pere Kermann's Absinthe
PříspěvekNapsal: pon 07. zář 2009 11:32:44 
° Capo di tutti capi °
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 17:59:57
Příspěvky: 4431
Díky Davare za hodnocení. Další srágora, které se vyhnout širokým obloukem. Naštěstí se ČR asi ani neprodává.

Obzvlášť díky za ten web o emulgátorech! Všem doporučuji si projít éčka, které používají CZ výrobci!


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pere Kermann's Absinthe
PříspěvekNapsal: pon 07. zář 2009 15:21:52 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: sob 15. srp 2009 1:56:20
Příspěvky: 757
Koukl jsem na ten web a s alespoň minimem rozumu musí být každému jasné, že krom názvu dotyčné chemické sloučeniny nelze věřit dotyčným stránkám ani ň. Především prohlášení o ohromné škodlivosti každé té sloučeniny a tisíce různých škodlivých efektů (téměř vše "možná vyvolává hyperaktivitu u dětí" - ostatně hyperaktivní jsou ty děcka všechny) - prostě posbírané vše co kde kdo zlého tvrdil bez ohledu na důvěryhodnost zdrojů...
Pokud jde o seznam látek (a pochopitelně jejich dovolené limity, způsoby použití vč. negativních vymezení = zákazů) naleznete v zákoně 4/2008 Sb., o použití přídatných látek a rozpouštědel při výrobě potravin - viz zde: http://portal.gov.cz/wps/portal/_s.155/701?number1=4%2F2008&number2=&name=&text=

Všechny tyto látky jsou pochopitelně testované ve stonásobných koncentracích ohledně škodlivých efektů na životní prostředí a možná i na člověka (čert ví, dneska za ničení a znečištění přírody dostanete vyšší trest, než když tím ulomeným klackem zmlátíte důchodce, který vám za to vynadá - vážně, to se stalo).
T.

_________________
- IN VINO VERITAS -
- OMNI ANIMA POST COITUM TRISTE EST -
- PATER INCERTUM EST -


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pere Kermann's Absinthe
PříspěvekNapsal: pon 07. zář 2009 15:35:19 
° Capo di tutti capi °
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 17:59:57
Příspěvky: 4431
Je jasné, že by ta koncetrace éček musela být mnohem větší aby to udělalo to, co tam popisují. Ale i tak to nemění nic na faktu, že to je hnus a v pravém absintu to nemá co dělat. Hyperativita u dětí vyvolávaná těma éčkama je lékařsky doložený fakt (pomineme že děti absint nepijí). Četl jsem o tom hezkou studii, zkusím ji pogůglit.

edit: zatím jsem našel zajímavou publikaci, V. Syrový - TAJEMSTVÍ VÝROBCŮ POTRAVIN, Praha 2002 a J. Davídek - Chemie potravin, Praha 1983
Tam jsou tabulky škodlivosti a E 102 a E131 patří do skupiny Látky s výrazně nepříznivým účinkem - jsou látky nejvyššího nebezpečí. Těmto látkám se snažte zásadně vyhýbat, neboť mohou vykazovat až výrazně škodlivý zdravotní dopad.

Tuvy, mám dojem že to nepíšou jen tak z prdele.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pere Kermann's Absinthe
PříspěvekNapsal: úte 08. zář 2009 12:07:34 
fuckin' amateur
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 18:53:16
Příspěvky: 4031
Kdo nevěří tomu, že Éčka jsou škodlivá, ať si je vyzkouší na sobě. Mě by zajímalo, jak se ta "barvítka" vlastně vyrábí? Chci vědět, co to vlastně je, z čeho se to vyrábí. Davare, jsi tu někde? :)

btw. za sebe mohu říct, že (některým) éčkám nevěřím a mám pro to ne jeden důvod. Výrobci dobarvují své výrobky, aby je prodali ve stádu tupé zvěře, které zaujme "výrazná" barva. S chutí a kvalitou to nemá NIC společného. Minimálně jednu zkušenost s umělými barvítky mám: Před více než deseti lety jsme přivezli z Německa plato 0,33l plechovek Fanta cherry. Protože mi to pítí moc chutnalo, vypil jsem těch plechovek docela dost. V přepočtu možná něco přes dva litry v průběhu asi dvou hodin, po čemž mi po celém těle vyrašila velmi svědivá vyrážka a kdyby nebylo lékárny poblíž bydliště asi bych se uškrábal. Dnes už nevím, jaká barvítka tam byla, jen vím, že barva byla jasně růžová.

Tuvy, zdrojů o Éčkách je v tomto směru více, než jen http://www.emulgatory.cz a vždy jsem četl podobná hodnocení. Ti lidé nic neprodávají, což je pro mě první impuls k tomu, abych jim věřil. Další zdroj je tu - http://www.biotox.cz/ecka/ a upřímně, věřím tomu víc, než nějaké sbírce zákonů.

_________________
- Moderní absinthe chutná moderně.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pere Kermann's Absinthe
PříspěvekNapsal: úte 08. zář 2009 13:02:02 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: stř 15. dub 2009 7:27:40
Příspěvky: 597
Habu píše:
Kdo nevěří tomu, že Éčka jsou škodlivá, ať si je vyzkouší na sobě. Mě by zajímalo, jak se ta "barvítka" vlastně vyrábí? Chci vědět, co to vlastně je, z čeho se to vyrábí. Davare, jsi tu někde? :)


Jsem tu stale a vsechny vas pozoruji ;)
E102 je tartrazin: http://en.wikipedia.org/wiki/Tartrazine - patri do skupiny azobarviv (to je ta vazba -N=N-) a obecne se to dela diazotaci http://en.wikipedia.org/wiki/Diazo. Je to podobny typ slouceniny, jako treba methyloranz - ta se pripravuje reakci kyseliny sulfanilove s dusitanem sodnym a dimethyl anilinem - vidite zvyrazneni ze zakladem je pekne karcinogenni Anilin. Tartrazin pouziva pri vyrobe trochu jine derivaty... ale zaklad je stejny.

E131 - je patentni modr: http://en.wikipedia.org/wiki/E131 - je v nekterych statech zakazana.

Co k tomu dodat? Je to vse syntetika a pokud se rekne ze jsou to "anilinove barvy" tak je to dost blizko pravde.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pere Kermann's Absinthe
PříspěvekNapsal: úte 08. zář 2009 13:25:14 
° Capo di tutti capi °
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 17:59:57
Příspěvky: 4431
Tak, a máme to přímo od chemika, díky davare!


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pere Kermann's Absinthe
PříspěvekNapsal: úte 08. zář 2009 13:45:43 
*** Absinthe guru ***
Uživatelský avatar

Registrován: stř 15. dub 2009 0:27:52
Příspěvky: 1531
hmm ted se budu bat vypit snad cokoliv krome vody a antonicka :o

_________________
Omnia mea mecum porto.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pere Kermann's Absinthe
PříspěvekNapsal: stř 09. zář 2009 16:01:25 
Věrný stoupenec zelené víly
Uživatelský avatar

Registrován: úte 14. dub 2009 16:48:06
Příspěvky: 405
No tak s davarovými znalostmi dostává debata o Ečkach uplne jiny rozmer :) Díky

Jinak k tomu hnusu. Nejak uz me existence techto napoju neudivuje. jsou si vsechny podobne opravdu neskutecnym zpusobem. A tu modrozelenou barvu myslim ze michaji vsichni podle toho co videli u jineho vyrobce takovych hnusu.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pere Kermann's Absinthe
PříspěvekNapsal: čtv 10. zář 2009 9:22:28 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: úte 14. dub 2009 19:26:22
Příspěvky: 699
Bydliště: Bratislava - SLOVENSKÁ REPUBLIKA
tento sh*t som videl v jednom nasom obchode, ale okrem toho obrazku na flaske nestoji fakt zanic, teda nechutnal som ho ale etiketa plus farba obsahu flasky hovori sama o sebe. :x

_________________
"Umenie je život - život je umenie! ..Nech nás Zelená víla povznesie z hlbín každodennej ničotnosti"


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 1   [ Příspěvků: 10 ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron


Powered by Absinthe.cz & Lepší nálada © 2009 Absinthe Mafia