Změnit velikost textu


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 8   [ Příspěvků: 71 ]
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Czechsinth
PříspěvekNapsal: úte 14. dub 2009 21:54:20 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: úte 14. dub 2009 19:26:22
Příspěvky: 699
Bydliště: Bratislava - SLOVENSKÁ REPUBLIKA
Obrázek

Je to hanlivy vyraz pre nepravy absinth z Ciech, velakrat hodnoteny ako ustna voda, zial da sa s tym len suhlasit :?
Z vlastnej skusenosti by som sem zaradil Hill's, Palirna u zeleho stromu, Staroplzenecky.

Verim vsak ze nove poctive znacky na trhu z Ciech znicia tento termin.

_________________
"Umenie je život - život je umenie! ..Nech nás Zelená víla povznesie z hlbín každodennej ničotnosti"


Naposledy upravil Dwarf dne stř 15. dub 2009 16:58:24, celkově upraveno 2

Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Czehsinth
PříspěvekNapsal: úte 14. dub 2009 21:58:42 
Palirna u zeleho stromu je u me zatim to nejhorsi co jsem jako "Absinth" v zivote pil... Ten nedoporucuji zkouset ani v zachvatu masochismu.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Czechsinth
PříspěvekNapsal: úte 14. dub 2009 22:26:04 
° Capo di tutti capi °
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 17:59:57
Příspěvky: 4431
Zcela po pravdě, ta prostějovská zelená je jediný alkohol, po kterém mi bylo opravdu hodně špatně a to už po jediné sklence. Třepu se jen když si na to vzpomenu. Moc se jim to nepovedlo :(


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Czechsinth
PříspěvekNapsal: úte 14. dub 2009 22:37:16 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: úte 14. dub 2009 19:26:22
Příspěvky: 699
Bydliště: Bratislava - SLOVENSKÁ REPUBLIKA
No este aby som nezabudol neodporucam ani Fruko Schulz http://www.fruko.cz
A na slovensku velmi bezny Absinth original v roznych farebnych variaciach - to uz ozaj nema obdobu!!!

_________________
"Umenie je život - život je umenie! ..Nech nás Zelená víla povznesie z hlbín každodennej ničotnosti"


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Czechsinth
PříspěvekNapsal: stř 15. dub 2009 9:19:02 
fuckin' amateur
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 18:53:16
Příspěvky: 4031
Zvláštním způsobem jsem rád, že jsem to nebyl já, kdo do této sekce přispěl první. ;) Musím se přiznat, že jsem dlouho zápasil se svou nevůlí, než jsem se nakonec nerozhoupal k tomu, abych připravil i seznam braků. Osobně, kromě St. Antoine a kvalitnějších výrobků likérky Cami, bych nejraději všechny ostatní výrobky Made in CZ zařadil sem. Bohužel svůj radikalismus musím krotit. :cry:

Bairnsfather - Měl jsem možnost vypít 2 láhve Reality absinthu. Bohužel mi přišly natolik hořké, že jsem je do budoucna zavrhl. Pravda, možná to bylo tím, že v obou láhvích byly stonky různých bylin a jestli mezi nimi byl i samotný pelyněk, tak je jasné, proč ta hořkost. Každopádně díky vašim příspěvkům jsem opět nalomen a jakmile narazím na Reality absinth, ve kterém nebudou kytičky, tak jej zkusím znovu. Případně vyzkouším i bitter. Zároveň jsem vytvořil anketu v klubu výjimek, na základě které bude nebo nebude Bairnsfather Reality Absinth zařazen na "vyšší level". ;)

L'OR - Marketingový gigant, který si díky levné výrobní ceně a snadnému oblouznění českých konzumentů napakoval tolik peněz, že by mnohým padla brada až na zem. Kdybych zvolil postoj současné obecné společenské situace, asi bych vykřikl: "Bravo! Takhle se to dělá!", stejně tak jako někteří žehnají podvodníkům typu Kožený a Krejčíř. Je jedno jak moc byl podvodník úspěšný, pro mě to bude stále jenom podvodník, který parazituje na druhých. Kecy o džungli a o silnějších, kteří přežívají, si nechte pro nemyslící zvířata. Tak, to by bylo k mému rozladění a můžeme přejít k pití. :arrow: Jedním z největších argumentů příznivců výrobků jakou jsou absinth 35 a King Of Spirits, byl poznatek, že jde o výrobky, které byly vyrobeny 100% přírodní cestou. Kdykoliv toto slyším, nebo čtu, nemohu si nevzpomenout na poznámku kolegy, že lidské hovno je taktéž vyrobeno 100% přírodní cestou. Je pravda, že před svým absinthovým probuzením jsem pil pouze L'OR. Na druhou stranu mi nedělá problém si přiznat, že jsem byl "vzat na hůl". Tyto výrobky jsou hořké, nekalí se a co je nejhorší, na trhu se prezentují jakožto jedinečné napodobeniny absinthů z přelomu 19. a 20. stol. společně s thujonovou třešničkou na dortu, že díky obsahu thujonu budete mít stavy, které jste ještě nezažily a holky při pohledu na láhev automaticky svlékají kalhotky, případně i ostatní svršky. Velice úsměvné bylo povídání jednoho "obchodníka" z místního obchůdku v centru Prahy, který na stůl postavil King Of Spirits a Absinth Beetle s plovoucí mrtvou strašilkou: "Tenhle vás dostane na Měsíc a tenhle vás dostane na Mars." :shock: Závěrem k L'ORu - Ano, je to moderní absinthe, jen se skutečným absinthem má společný pouze název, barvu a pelyněk. Chuť, vůně, louche efekt, ale i způsob výroby, v tom všem se L'ORoviny s pravým absinthem rozcházejí.

Tak, ulevil jsem si, je mi lépe. 8-)

K ostatním českých absintům netřeba nic dodávat. "Jééé, to zajímavý, jak to je hezky barevnýýý!!!"

_________________
- Moderní absinthe chutná moderně.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Czechsinth
PříspěvekNapsal: stř 13. kvě 2009 15:20:40 
No L’OR je asi kapitola sama o sobě. U nich nevidím problém ani tak v kvalitě výrobků, neb (kromě staroplzence) se nejedná o vyloženě nepitelné břečky. Problém je ale opravdu ten jejich marketing, kdy svoje produkty, které s absinthem mají pramálo společného, vydávají za něco, čím nejsou. To, že u výrobků zmiňují nějaké staré receptury a navíc se zhusta ohánějí thujonem, považuji za naprosté oblbování lidí a spoléhání se na to, že lidé o absinthu nemají povědomí. Tohle bohužel nemá nic společného se seriózním obchodem. Nehledě na to, že cena, za jakou prodávají svoji chloubu KOS, je dle mě naprosto neadekvátní. Za téměř srovnatelné ceny se dají pořídit velmi kvalitní destilované absinthy ze Švýcarska či Francie, a to se rozhodně nejedná o značky nejlevnější.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Czechsinth
PříspěvekNapsal: pon 27. črc 2009 16:14:37 
Věrný stoupenec zelené víly
Uživatelský avatar

Registrován: stř 13. kvě 2009 19:22:21
Příspěvky: 456
Bydliště: Praha 3 Žižkov
Sem se to nejvíc hodí...
V místním restauračním zařízení jsem se v kruhu svých bývalých spolužáků ze střední snažil o absinthovou osvětu. No a dopadlo to, že mě div nenamlátili. Protože já jsem proto českým výrobkům, propaguju nesmyslné pití s vodou. Sem se dozvěděl, že se absinth vždy zapaloval, že to je i ve filmech.... Oheň je chutnější, dobrý absinth se poznám podle obsahu thujonu :roll:
A největší sranda byla, když jsem jim povídal o foru a o stránkách co tvoří Habu... prej znaj a jsme pouze lobby určitých výrobců....
Setkáváte se s tímto přístupem často???

_________________
V nebi nejsou žádní zajímaví lidé!


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Czechsinth
PříspěvekNapsal: pon 27. črc 2009 16:25:20 
*** Absinthe guru ***
Uživatelský avatar

Registrován: stř 15. dub 2009 0:27:52
Příspěvky: 1531
pouze od jednoho znamyho kterej je znamej jako "ten hustej typek, co pije vsude jenom absinth" ... nejak se zna s panama od L'ORu a na sva moudra nejspis chodi k nim...takze tak mno :roll:

_________________
Omnia mea mecum porto.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Czechsinth
PříspěvekNapsal: pon 27. črc 2009 16:55:33 
° Capo di tutti capi °
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 17:59:57
Příspěvky: 4431
Já se s tím moc nesetkávám protože takové kamarády nemám ;) Ale při procházení různých diskuzních fór to vidím poměrně často.

Napadání absinthe-cz.com a oviňování ze zaujatosti je směšné. Probůh jaké může mít Habu lobby? On jako fanoušek založil stránky, které věnoval PŮVODNÍ podobě absintu, tzv. preban typu. A ten původní absinthe nemá s míchanýma nic společného, je to něco ÚPLNĚ jiného. Proto když napíše že ten a ten český absint není původní absinthe, tak to tak je.

Představ si že jsi fanoušek vín z Champagne a založíš web, ve kterém napíšeš že Bohemia Sekt není původní Champagne a že se bohemka nemůže nazývat šampaňské (taky že nemůže, je to sekt). Pak se objeví nějaká skupinka lidí a obviní tě ze zaujatosti a bude tobě, jako fanouškovi tvrdit, že je Bohemia Sekt pravé šampaňské :(

Zapalování cukru s absintem je debilita na kvadrát. Pokud bys to udělal u pravého absintu, tak tím zničíš jeho chuť a vůni. U czechsintů sice už nic pokazit nemůžeš, ale pít alkoholický nápoj teplý jak chcanky mi moc lákavé nepřijde.

Chtěl bych třeba teď v tomto parnu vidět následující duel: na jedné straně borec se sklenkou czechsintu a zapálenou kostkou cukru a na druhé straně borec se sklenicí pravého absintu, který si bude ředit ledově vychlazenou vodou. První borec bude pít 40cl panáka s teplou, 70% přeslazenou sračkou a druhý deci a půl vychlazeného bylinného elixíru o lihovitosti cca 15%. První zvládne jednoho panáka a půjde zvracet, druhý na posezení zvládne bez nejmenšího problému 3 sklenice a je mu fajn.

Ať si každý vybere svoji cestu. Původní absinthe je ale jen jeden.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Czechsinth
PříspěvekNapsal: pon 27. črc 2009 19:30:53 
fuckin' amateur
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 18:53:16
Příspěvky: 4031
Jenda píše:
Sem se to nejvíc hodí...
V místním restauračním zařízení jsem se v kruhu svých bývalých spolužáků ze střední snažil o absinthovou osvětu. No a dopadlo to, že mě div nenamlátili. Protože já jsem proto českým výrobkům, propaguju nesmyslné pití s vodou. Sem se dozvěděl, že se absinth vždy zapaloval, že to je i ve filmech.... Oheň je chutnější, dobrý absinth se poznám podle obsahu thujonu :roll:
A největší sranda byla, když jsem jim povídal o foru a o stránkách co tvoří Habu... prej znaj a jsme pouze lobby určitých výrobců....
Setkáváte se s tímto přístupem často???


Bwawhahaha! :lol: To je dobrá hlína! :mrgreen: Ve filmech bývá spousta věcí a je velice smutné, že filmová tvorba tvoří historické podvědomí svých diváků. Smutné. Ano, ohnivý rituál absinthu je ve filmech, které se odehrávají na přelomu 19. a 20. století. Nedávno dávali Z pekla, jestli jste se dívali, mohli jste vidět, jak si Johnny Depp svůj absinthe zapaluje. Mimochodem, absinthového poradce pro tento film dělal Bairnsfather, takže je vidět, odkud vítr vane. Moulin Rouge je to samé v bledě modrém. Jak psal Martin, pálení absinthu nedává smysl a v žádném věrohodném historickém pramenu nenajdete ohnivý rituál, vynález 90. let 20. století. Já a lobby? Jaj, na jednu stranu mě hřeje u srdce, že jsou stránky známé, ale na druhou stranu mě to mrzí. Naopak ty filmy, kde je ohnivý absinthe, to je LOBBY!!! Absinthoví podvodníci zavětřili $$$ a najednou se na přelomu 19. a 20. století pil "hořící" absinthe. Je to všechno jen lidská hloupost, slepota a neochota přijmout pravdu a fakt, že podvodníci nás jebou do zadku na každém rohu. A jak je vidno, u slepé části konzumentů se jim to vyplácí. Ne ne, slova nestačí. Musí to ochutnat a jestli jim to nebude chutnat, tak si pijí co chtěj, ale ať nešíří marketingové lži, které jim do hlavy nalili absinthoví podvodníci.

Já a lobby... ze svého koníčku jsem zatím neviděl ani korunu a ani po tom netoužím.

_________________
- Moderní absinthe chutná moderně.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 8   [ Příspěvků: 71 ]
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  


Powered by Absinthe.cz & Lepší nálada © 2009 Absinthe Mafia