Absinthe Mafia - spolek milovníků pravého absintu
http://absinthemafia.com/

Hills absinth
http://absinthemafia.com/viewtopic.php?f=10&t=31
Stránka 1 z 13

Autor:  Habu [ pon 20. dub 2009 10:23:54 ]
Předmět příspěvku:  Hills absinth

Hills absinth si zaslouží své vlastní téma. Ne proto, že by Hill vyráběl kvalitní absinthe, drtivá většina absinthových labužníků se shodne na velice nízkém hodnocení tohoto produktu, jde o něco jiného. Nejen na wikipedii se lze dočíst, že Hill vyráběl absinth již za První republiky. Tuto informaci lze najít i na jiných místech a zároveň byla zmíněna i v dokumentu Absinth Redivivus z cyklu dokumentů Vráceno v restituci. Na http://hillsabsinth.com to zní a vypadá hezky, since 1920. Zahraniční absinthoví fandové ale začali likérce Hills rýpat do malé vady na kráse, že Hills dosud neposkytli jediný hmatatelný důkaz o tom, že absinth před 2. světovou válkou skutečně vyráběl. Dříve jsem toto popichování ignoroval, jelikož Hills absinth mě beztak nezajímal, ale zvědavost mi hloubá v hlavě díru a tak jsem v pátek 17.04.2009 odeslal email přímo na adresu, která je k dispozici na oficiálních internetových stránkách. Dosud jsem nedostal odpověď. Pokud ji nedostanu ani do týdne, odešlu e-mail z jiného e-mailového účtu, jelikož má doména @inbox.com se teoreticky může nacházet ve SPAM blacklistu. (Ne že bych byl spammer, ale prostě se mi tyto nepříjemnosti stávají ;))

Zároveň se obracím na Vás, absinthoví kolegové, stejně jako jsem tak učinil na dalších diskuzích, činím tak i zde.

Pokud máte k dispozici informaci o čemkoliv, co by skutečně dokazovalo výrobu předválečného absinthu na území tehdejšího Československa, šlo by o malou revoluci a zároveň očištění českého jména, nad kterém se stahují mraky, jenž nesou déšť v podobě překroucené historie za účelem obohacení.

Předem Vám všem děkuji za snahu!

Autor:  Martin [ pon 20. dub 2009 11:22:28 ]
Předmět příspěvku:  Re: Hills absinth

BTW to, co je v tom dokumentu v 7:56 minutě je český "coloring step" absintu, aneb uděláme jakýkoliv odstín a barvu ;)

Autor:  Habu [ pon 20. dub 2009 11:30:54 ]
Předmět příspěvku:  Re: Hills absinth

Ještě dodatek, máte někdo nějaké další kontakty na kohokoliv z firmy Hills?

Autor:  Habu [ pát 01. kvě 2009 8:13:58 ]
Předmět příspěvku:  Re: Hills absinth

Tak po více jak 14ti dnech žádná odpověď ze strany společnosti Hills. :-( Začínám v hlavě osnovat text, na jehož základě pozměním českou absinthovou stránku na wikipedii. Ve své podstatě by to mohl říct každý, že jeho předek pálil kdysi absinthe. Přeci jen, "něco" se dochovat mohlo. Cokoliv. Jediný dobový novinový článek by naprosto stačil.

Autor:  Habu [ stř 13. kvě 2009 16:27:24 ]
Předmět příspěvku:  Re: Hills absinth

Česká stránka o absinthu na wikipedii jest pozměněna! Krom malých gramatických oprav je největší změna v části Historie - Absint v Česku.

Pokud vládnete angličtinou, doporučuji pročíst toto fórum. Je to sice dlouhé, ale celkem poučné. Pokud to nechcete číst, nebo anglicky neumíte, prozradím vám ve zkratce, jak to všechno dopadlo: Tom Hill zde byl v roce 2007 požádán o jakýkoliv důkaz o výrobě předválečného absinthu, ale skutek utek a nikdo se opět nic nedověděl.

Autor:  Alchymista [ pon 18. kvě 2009 16:42:31 ]
Předmět příspěvku:  Re: Hills absinth

To jejich tajnůstkaření je opravdu divné. Proč nepoužívají dobové reklamy či články k vlastnímu selfpromo? Sice to na kvalitě jejich brčálu nic nezmůže, ale lidi jsou na tradice poměrně založení.

Autor:  Martin [ pát 03. črc 2009 13:31:04 ]
Předmět příspěvku:  Re: Hills absinth

Nedá mi to, ale např. takové zásluhy městečka Cuvet absintovému světu jsou zdokumentované naprosto dokonale. Přikládám např. titulní stranu novin z 11. ledna 1890, které popisují historii výroby absintu v zmíněném Cuvetu.
Francouzsky umím bohužel jen pár slovních obratů, ale dívá se na to hezky ;)

Přílohy:
Histoire-de-l-absinthe---Couvet.jpg
Histoire-de-l-absinthe---Couvet.jpg [ 639.7 KiB | Zobrazeno 9178 krát ]

Autor:  Habu [ pát 03. črc 2009 13:47:15 ]
Předmět příspěvku:  Re: Hills absinth

Nádhera! :shock:

A teď mi neříkejte, že by se nenašel ani jeden prvorepublikový novinový článek o tom, že Hills vyrábí absinth! :evil:

Mimochodem doporučuji si pročíst komentáře k 2. části dokumentu Absinth Redivivus, zvláště se zaměřit na komentáře od jistého WellingtonGandT:

Citace:
You are merely repeating Gwydion Stone. You do not know what you are talking about and neither, for that matter, does he. This is not surprising as he has no formal qualifications to comment on this matter. If you were genuinely interested in the subject of First Republic absint production then I might share my research with you. You are not, I have read your aggressive & ignorant orations on the Worwmood Society forum and I know what you are about.

Autor:  Dworzaaa [ pát 03. črc 2009 16:07:16 ]
Předmět příspěvku:  Re: Hills absinth

super dokument :roll:

Autor:  racik [ pát 03. črc 2009 18:27:50 ]
Předmět příspěvku:  Re: Hills absinth

tož tu je trochu kostrbatý překlad... :)

Přílohy:
Absinthe-Couvet.doc [30 KiB]
469 krát

Stránka 1 z 13 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/