Změnit velikost textu


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 3   [ Příspěvků: 24 ]
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Absinthium 1792
PříspěvekNapsal: sob 23. kvě 2009 13:15:38 
Aktivní pijan

Registrován: sob 02. kvě 2009 13:17:25
Příspěvky: 62
Ne, neděste se žádné mé nové recenze, tohle jsem vážně neměl odvahu pít. Jen jsem dnes tu láhev držel v ruce a musel si zapsat co povídají na zadní etiketě. Podle všeho to museli psát pod vlivem toho jejich zázraku:

Citace:
Příznivec absinthu dá do sklenice "zelenou vílu" a vezme si k ruce svou "lžičku na absinth". Pak vezme kousek cukru a nechá ho nasát v jemném moku...
Poté cukr zapálí a drží ho na lžičce dokud nezhnědne karamelem. Pak ho nechá v hbitém chvatu padnout do zeleného moku. Poté ho hbitě uhasí vodou. V přesných množstvích: voda a absinth. Příznivci absinthu mají jedno společné - požití musí být vzadu hořké..


Kurva, pochopil jste to někdo?

Složení je taky jedinečné: líh, voda, cukr, anýz aroma, absinth aroma. Přibarveno E133, E102.
Výrobce: Trull Distillers, Mikulovice v Jeseníkách

Vím že se dělají různé aromata, ale že už dělají i přímo absintové aroma je opravdu unikát :evil:


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Absinthium 1792
PříspěvekNapsal: sob 23. kvě 2009 15:36:59 
° Capo di tutti capi °
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 17:59:57
Příspěvky: 4431
Hehe, Absinthium jsem dodnes ani nepil ani naživo neviděl, takže díky za zadní etiketu. "Pak ho nechá v hbitém chvatu padnout do zeleného moku" je naprosto brutální věta :D


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Absinthium 1792
PříspěvekNapsal: pát 24. črc 2009 16:23:26 
Pro mě je zatím nejlepším absinthem, jaký jsem pil, a také jediný, který měl louche efekt(i když slabý). Chutnal mi více než Hills Absinth a myslím si, že oproti Absinthu od Palírny u Zeleného stromu nebo Fruko Schulzovi je to opravdová bomba.

Obrázek Obrázek Obrázek


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Absinthium 1792
PříspěvekNapsal: pát 24. črc 2009 16:46:46 
° Capo di tutti capi °
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 17:59:57
Příspěvky: 4431
Z toho složení na etiketě se mi chce brečet :( Není žádné umění nakoupit aromata a smíchat je dohromady, je to jako když si děláš sirupovou vodu.
Namíchané to můžou mít chutně, ale jako absint bych to rozhodně nenazýval.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Absinthium 1792
PříspěvekNapsal: pát 24. črc 2009 16:54:51 
Však proto je to v této sekci :) pravý absinthe to samozřejmě není, ale z těch napodobenin mi chutnal nejvíce..označení absinth jsem použil kvůli neznalosti pojmu který by to vystihl - louche efekt má, chutná to, ale absint to není :) chtělo by to nějaký termín jako Absinth-like nebo skoro-Absint :D


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Absinthium 1792
PříspěvekNapsal: pát 24. črc 2009 16:58:51 
° Capo di tutti capi °
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 17:59:57
Příspěvky: 4431
Jojo, chtělo. Je to něco jako lososová pomazánka alá losos nebo krabí tyčinky :D


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Absinthium 1792
PříspěvekNapsal: sob 01. srp 2009 17:44:54 
Věrný stoupenec zelené víly
Uživatelský avatar

Registrován: úte 14. dub 2009 16:48:06
Příspěvky: 405
A odted nazyvenjme Absinthium "surimi-Abcint" :D

Ne, ty krabi tycinky jsou fakt pekne prirovnani :)


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Absinthium 1792
PříspěvekNapsal: úte 15. zář 2009 21:02:14 
fuckin' amateur
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 18:53:16
Příspěvky: 4031
Přátelé, udělal jsem to. Ano. Vyhodil jsem z okna 220,- Kč a v centru Prahy si koupil 0,2l láhev Absinthium 1792, abych věděl, jak chutná to nejmenší zlo z českých barvítek. Nevím kde začít. Ve své podstatě jsem si vlastně i přál, aby to chutnalo. Nevím proč. Možná kvůli kolegům, kteří na něm "absinthově" vyrůstali. Vše potřebné jsem zdokumentoval a z vizuálního hlediska můžete posoudit sami, viz foto před a po zakalení.

Barva 0/10
Ale jako... barva je to vlastně hezká! :) Jak poznamenala přítelkyně, jde o klasické jablko sváru, zda jde o modrou nebo zelenou barvu. Prostě taková tyrkysově modro-zelená. Přírodní rozhodně není.

Louche 7/10
Vrchol večera, můžeme jít spát. 8-) Nejvyšší skóre hodnocení. Louche si i zde dal načas a finální zakalení je správně hutné. Nebýt té barvy, dal bych hodnocení mnohem vyšší.

Barva po zakalení 1/10
Díky vodě jsem musel dát alespoň jeden bod.

Aroma 1/10
Jeden bod je za připomenutí hašlerek a něčeho malého, co se krčí v rohu a připomíná anýz. Při hlubším nádechu se do nosu dostane vlezlá lihová pachuť. Po nalití do sklenky mám dojem, že tam smrdí ještě něco.

Pocit v ústech 1/10
Jeden bod je za kousek anýzového aromatu. Jinak jde o líh+voda. Hutnost nikde. "Krémovost" dobrých absinthů zde nehledejte. Byť jsem znám velkého "zavodňování" nápoje, tady by tomu nepomohl ani galón vody. Palčivost alkoholu je příliš silná.

Chuť 0/10
Prvního doušku jsem se hodně bál. Ale byl jsem i příjemně překvapen, že to není natolik hnusné, abych to musel vyplivnout. Při druhém doušku jsem vedle aromat ucítil něco, co nedokážu popsat, ale má první reakce byla: "Moč!" Při třetím a dalším doušku jsem se začal otřepávat. V krku se mi vytvořil knedlík, který jsem míval po celonočních kalbách. Nyní už nemůžu Absinthium 1792 ani cítit!

Celkové hodnocení 10/100
Dělá mi velký problém vypít celou sklenku. Možná by skóre mělo být ještě menší. Nedoporučuji ani jako alternativní "absinthové" pití.

Co dodat, snad už jen fotky a louche video.

ObrázekObrázek

Louche video

_________________
- Moderní absinthe chutná moderně.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Absinthium 1792
PříspěvekNapsal: úte 15. zář 2009 21:54:02 
° Capo di tutti capi °
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 17:59:57
Příspěvky: 4431
Blahopřeju k odvaze, já na to nemám. V té krásné absintové sklenici to vypadá jako omylem nalitá okena, zvedá se mi kufr :(


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Absinthium 1792
PříspěvekNapsal: úte 15. zář 2009 23:06:04 
Věrný stoupenec zelené víly
Uživatelský avatar

Registrován: stř 13. kvě 2009 19:22:21
Příspěvky: 456
Bydliště: Praha 3 Žižkov
Habu, ty jsi nás svou recenzí a sebeobětovánín překvapil ;)
Přiznám se, že jsem Absinthium 1792 taky pil, je to cca rok zpátky a nikdy více, už při doprovodných fotkách se mi udělalo nevolno. Hold špatné vzpomínky, ale tenkrát mě louche fascinoval, dneska vím, že jsem byl zblblej....

_________________
V nebi nejsou žádní zajímaví lidé!


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 3   [ Příspěvků: 24 ]
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  


Powered by Absinthe.cz & Lepší nálada © 2009 Absinthe Mafia