Změnit velikost textu


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 2 z 3   [ Příspěvků: 28 ]
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Absinth TABU 55 Clasic
PříspěvekNapsal: pon 14. zář 2009 0:06:51 
*** Absinthe guru ***
Uživatelský avatar

Registrován: stř 15. dub 2009 0:27:52
Příspěvky: 1531
2Kubas:odbourava me treba i to, jaky jsou na to ohlasy na wormwood society...a myslim,ze ty lidi, co to pisou napili vic absinthu nez treba ja nebo ty..
Eh? Lezt nekomu do prdele? A to jako proc? To, ze se nas tu vetsina shoduje, ze St.Antoine je dobry piti neni zadny lezeni do prdele...spis to mozna bude vypovidat o tom,ze pro vetsinu lidi to je dobre pitelny a chutny...narozdil od jinych napoju honosicich se napisem absint/h/he...
Ale tak co..ja kdyz byl malej,tak mi taky chutnala kolca za dve pade od nas z kramu...sice voda, karamelovy barvivo a ecka, ale byla supr...tak si to uzivej dal 8-)

_________________
Omnia mea mecum porto.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Absinth TABU 55 Clasic
PříspěvekNapsal: pon 14. zář 2009 0:23:25 
Jasně,čti zahraniční stránky kde toho lidi více napili a poslouchej co tvé hubě doporučej...Já netvrdím že st.Antoine je nějáká sračka ale myslím si že jeho zastánci se nemusej nabourávat do jiného,mnohdy více než srovnatelného pití jenom proto že je to "macerát",nebo to má jinou barvu než přírodní...(jak to tak sleduju,pro někoho je obtížné si přiznat že chuť není jen o kvalitě výroby…)


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Absinth TABU 55 Clasic
PříspěvekNapsal: pon 14. zář 2009 9:13:23 
° Capo di tutti capi °
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 17:59:57
Příspěvky: 4431
Kubasi, svou registrací na AM jsi v podstatě přišel ke mě domů a tak se prosím podle toho chovej. Nestrpím žádné sprostoty či napadání druhých členů AM. Nemám nic proti tomu, když ti nechutná St. Antoine, neočekávám že ho musí každý blahořečit, ale ještě jednou řekneš že mi někdo leze do zadku a letíš.

Druhá věc. Nevím kolik jsi v životě vypil pravých absintů (dle tvého hodnocení TABU asi moc ne), ale tvrdit že Antoine má k absintu daleko je výsměchem všech zahraničních recenzentů a konzumentů, kteří tvrdí opak. Nevím o nikom v ČR, kdo v posledním roce ochutnal víc absintu než já a když říkám že St. Antoine je dobrý absinthe, tak to tak je. Naše prodeje v zahraničí ukazují že je to zcela regulérní a kvalitní absinthe a třeba na RueVerte patří Antoine mezi nejprodávanější absinty.

Výroba absintu je mnohem složitější než se může zdát. Ted Breaux svůj špičkovní PF 1901 udělal asi na 5 pokus, do té doby zdokonaloval recepturu. Já jsem aktuální třetí šarží udělal dle recenzí stejně kvalitní absinthe jako je třeba Vieux Pontarlier Absinthe, který stojí 1600,-
Zmiňuješ že Antoine z druhé šarže má slabší louche a míň anýzu. To je ale fakt, který jsem psal hned po jeho výrobě. Neměl jsem tehdy takové znalosti s výrobou, jako mám teď a proto je třetí šarže při zachování stejného receptu úplně jiná než druhá šarže! Pokud jsi viděl video s louche efektem třetí šarže tak věz, že je tam pořád stejné množství anýzu jako dřív, vše je jen o stylu výroby a přípravy. To je právě ta evoluce a to je ten systém jednotlivých šarží. Kdybych míchal vše z aromat, tak každá šarže chutná stejně.

Louche efektu u Tabu dáváš 6 a sám sis všiml moc rychlého zakalení. Víš čím to je? Anýzovým olejem. Destilovaný anýz se zakaluje pomalu a postupně. Maceráty, do kterých se dávají většinou přírodně identické složky se zakalují okamžitě a sakra hustě, protože tam jsou prostě ve formě koncentrovaného "sirupu". Kdybych byl jako ostatní, tak do druhého Antoníčka naleju anýzové esence a louche bude jako mléko a anýzová vůně jako pendrek. Všichni by byli spokojení, jen já ne.

A tím se dostávám k poslednímu bodu. Absinthe Mafia je spolek milovníků pravého absintu, tedy destilovaného. Pokud tě obtěžuje radikální rozdělování na macerát a absinthe, tak jsi nepochopil podstatu věci.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Absinth TABU 55 Clasic
PříspěvekNapsal: pon 14. zář 2009 9:23:05 
fuckin' amateur
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 18:53:16
Příspěvky: 4031
Citace:
Mimochodem asi líp než St.Antoine s kterym tady pořád někomu lezete do zadku a přitom to má k Absinthu poměrně daleko...

Nemám problém s přiznáním, že 2. šarže měla k dobrému absinthu krapet dále. Na druhou stranu 3. šarže je skutečně posun o několik světelných let. Do prodeje půjde prý buď v listopadu nebo v prosinci.

Citace:
Zkrátka mně jen občas obtěžuje to radikální rozdělování na macerát a absinthe když rozdíl v chuti je dosti často naprosto mizivý...

Cami s TL, Sinopale a L'Exceptionnel skutečně zamotaly chuťovým pohárkům hlavu, to se jim musí nechat. Nehledě na to, že nejde o klasické maceráty (viz níže) by mě zajímalo, které absinthy jsi ještě měl. Nic ve zlém, ale určovat chuť absinthu podle Tabu, TL, ale i 2. šarže St. Antoine, je krapet mimo mísu.

Citace:
jak to tak sleduju,pro někoho je obtížné si přiznat že chuť není jen o kvalitě výroby…

O tom žádná! :) Koukni na prostory, ve kterých pracuje Claude-Alain Bugnon - takřka garážové prostory, malé kotle a přesto vyrábí výtečný absinthe. Nicméně většina macerátů, které jsem měl, (L'OR, Bairnsfather) byly pro mě natolik hořké, že jsem měl problém to vypít. Nikomu nikdo nebere chuťové preference, jestliže to někomu chutná, OK, ale absinthe chutná jinak. Btw. nepodařilo se nám sice dostat postup výroby z likérky Cami, ale podle všeho nejde o macerát (loužení bylin v lihu a následná filtrace), na to nejsou výrobky Cami takřka vůbec hořké. Kdyby louhovali pelyněk v lihu a pak to jen přefiltrovali, bylo by to hořké až běda.

Osobně brojím proti macerátům, protože lžou. Oblbují konzumenty jen proto, aby si nahrabali mamon. Maceráty se tváří jako něco, co nejsou a vydělávají na tom tolik peněz, že si to ani neumíš představit. Každej, kdo vyrábí absinthe loužení bylin a následnou filtrací (o tom horším způsobu výroby se už ani nezmiňuji), nevyrábí absinthe, ale vábničku, která z lidí dostane to, co výrobce chce především, peníze.

_________________
- Moderní absinthe chutná moderně.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Absinth TABU 55 Clasic
PříspěvekNapsal: pon 14. zář 2009 9:31:04 
° Capo di tutti capi °
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 17:59:57
Příspěvky: 4431
Habu píše:
Nemám problém s přiznáním, že 2. šarže měla k dobrému absinthu krapet dále. Na druhou stranu 3. šarže je skutečně posun o několik světelných let. Do prodeje půjde prý buď v listopadu nebo v prosinci.


No a když se naseru, tak všechnu prodám do zahraničí ;) Už současný preorder z Ruska, Německa a USA tu třetí šarži v podstatě vyprodal, budu muset do konce roku ještě jednou-dvakrát pálit.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Absinth TABU 55 Clasic
PříspěvekNapsal: pon 14. zář 2009 9:36:34 
fuckin' amateur
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 18:53:16
Příspěvky: 4031
Citace:
současný preorder z Ruska, Německa a USA tu třetí šarži v podstatě vyprodal, budu muset do konce roku ještě jednou-dvakrát pálit.

Tomu říkám smíšené pocity! :-D Na jednu stranu jsem rád, na druhou stranu jsem zděšen, že pro nás moc nezbyde. Abych pravdu řekl, tušil jsem to. :|

_________________
- Moderní absinthe chutná moderně.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Absinth TABU 55 Clasic
PříspěvekNapsal: pon 14. zář 2009 9:49:29 
° Capo di tutti capi °
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 17:59:57
Příspěvky: 4431
A víš čím to je? Že to zahraničí si toho mnohem víc váží a oceňuje. O dost větší radost mi dělá prodávat absinthe na trhu, kde nemusím každému vysvětlovat rozdíly mezi meceráty, barvítky a destiláty. V České republice to bude trvat ještě sakra dlouho.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Absinth TABU 55 Clasic
PříspěvekNapsal: pon 14. zář 2009 9:52:12 
fuckin' amateur
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 18:53:16
Příspěvky: 4031
Doma není nikdo prorokem. ;)

_________________
- Moderní absinthe chutná moderně.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Absinth TABU 55 Clasic
PříspěvekNapsal: pon 14. zář 2009 9:59:17 
° Capo di tutti capi °
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 17:59:57
Příspěvky: 4431
Ale neboj, to víš že se budu snažit nechat co nejvíc pro náš trh. Jednou jsem se vydal na trnitou cestu absintového obrození a tak to nevzdám jen díky jednomu přirovnání k macerátu ;)
Už jsem tu X-krát říkal že absinthe nedělám na kšeft. Těch pár litrů (v porovnání se supermarketovým hnusem) co se za naši cenu prodává v ČR by mi nezaplatilo ani byliny a ani práci, kterou s tím mám.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Absinth TABU 55 Clasic
PříspěvekNapsal: pon 14. zář 2009 10:25:31 
Na třetí šarži Antoine sem zvědav a podle videa(i když na něm není chuť) to vypadá fakt dobře...
Rozdíl mezi maceráty a Absinthe je mi mnohdy naprosto jasný a chápu že už výroba destilovaného absinthe je i složitější,když beru jako klasického zástupce macerátu třeba lor 35 nebo bairnsfather a začnu to srovnávat s čímkoliv co se zde označuje jako Pravý Absinthe,rozdíl bije do očí i jazyka a nemám nic proti tomu aby se to pojmenovávalo jinak protože to skutečně je něco jiného ale jen mě zaráží zaujatost a občas něco jako Absinthový Rasismus vůči výrobkům které mají na etiketě byť jen jedno špatné slovo a každý na to už plive.
Na feeverte je třeba TL označen jako mixed and macerated,tady mi tohle zařazení přijde zcela zcestné...takže to není jen o škatulkách.


Nahoru
  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 2 z 3   [ Příspěvků: 28 ]
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron


Powered by Absinthe.cz & Lepší nálada © 2009 Absinthe Mafia