Změnit velikost textu

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Absente Grande & 55
PříspěvekNapsal: sob 19. zář 2009 14:53:36 
* Zkušený piják *

Co vy na francouzské maceráty Absente Grande a Absente 55? Zde je můj pohled po včerejší zkušenosti:

Absente Grande:

Původní barva - 6/10 - Čistě přírodní, hodně světlá s poměrně jasně zeleným nádechem. Neurazí, ale ani nenadchne.

Barva s vodou - 9/10 - Louche u tohoto nápoje je hustě bílý s lehkým zeleným nádechem. Bohužel jsem neměl k dispozici fontánu, ale snažil jsem se vodu přilévat velmi pomalu. Vzhledem k tomu, že jde pravděpodobně o macerát, byl jsem velmi překvapen, jak si dal louche načas. Nejprve bylo možné pozorovat jakési "olejovatění" a mísení, teprve v poměru 1:1 se nápoj začal velmi rychle kalit a plně se zaklail v poměru 1:1,5. Zde nemůžou být větší výhrady, i když by mě zajímala reakce s fontánou.

Vůně - 5/10 - Poměrně slabé. Ve vůni dominuje anýz, i když ne tolik jako v případě Toulouse Lautrec. Ostatní bylinky jsou dost utopené a celkově se nejedná o nijak intenzivní aroma. Přesto jasně chybí pach alkoholu.

Chuť - 5,5/10 - To co bylo řečeno o vůni platí i pro chuť. Je poměrně slabá, jaksi sterilní. Bylinek není mnoho. Ač bez cukru, je tento nápoj velmi sladký sám o sobě. Je to ale ještě na hranici, kdy je pitelný. Pozitivně hodnotím absenci hořkosti a nulový alkoholový ocas.

Celkové hodnocení - 25,5/40 - Zkrátka nic extra. Je to nápoj, který neurazí a zajisté hravě předčí většinu českých macerátů (pro mě, ač mnoho lidí nebude souhlasit, je však Bairnsfather Reality lepší). Devizou je nepochybně velmi kvalitní louche. Problémem je poměrně slabá a velmi sladká chuť. Přesto strávit chvilku u skleničky není promrhaný čas.

Absente 55

Původní barva - 5,5/10 - Téměř blanche. Vzhledem k přítmí jsem nemohl zkoumat jak by bylo třeba, ale lehký nádech přírodní zeleně jsem zahlédl.

Barva s vodou - 9/10 - Velmi podobná reakce jako u Grande. Hustý bílý louche, zelená téměř chybí.

Vůně - 3,5/10 - Slabé a zase slabé. Aroma minimální, trochu anýzu, ale ještě menší než v případě Grande. Opět však chybí stopa po alkoholu.

Chuť - 3,5/10 - Slabá, ale především je to sladké až je těžké pozřít. Ta sladkost přehluší úplně vše. Původní ředění 1:1 (Původní nápoj má pouze 55%) jsem zkoušel navýšit, abych tu sladkost naředil, ale neúspěšně. Jediné pozitivum je absence špatného alkoholu i v poměrně slabém ředění. Dělalo mi problému sklenice posedět - musel jsem pít velmi rychle, protože předsatava, že bych si měl tohle sladidlo vychutnávat delší čas, mě opravdu ničila.

Celkové hodnocení - 21,5/40 - Všechny popsané neduhy "staršího bratra" se v případě Absente 55 rozvinou naplno. Slabá chuť i vůně, pouze vše ničící sladkost. Osobně nemám potřebu se k tomuto nápoji vracet. Bodové hodnocení zachraňuje kvalitní louche a přírodní barva.

Asi takhle - Absente Grande není špatné pití a čas strávený se sklenkou byl příjemný. O slabším kolegovi se totéž říct nedá. Problém vidím v ceně - nejedná se o zrovna levnou záležitost a přijde mi, že za ty peníze se dá jinde získat více muziky.

OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  

Předmět příspěvku: Re: Absente Grande & 55
PříspěvekNapsal: sob 19. zář 2009 18:33:57 
* Zkušený piják *

http://www.grandeabsente.com/absente.html
Jak tak koukám, tak to asi maceráty nebyly....louche i absence hořkosti by tomu odpovídaly...

PříspěvekNapsal: sob 19. zář 2009 18:54:11 
° Capo di tutti capi °

Bohužel, Grande Absente je poměrně Grande Shit viz http://www.wormwoodsociety.org/index.ph ... iew&id=424
Je to francouzská varianta czechsintu, přeslazená cukrem a barvená FD&C Yellow #5 a Blue #1 ale to pěkně popisuješ v recenzi. Bez tohoto absintu se všichni nakrásně obejdeme.

Ben o téhle srágoře napsal že je to nejhorší absint dostupný na US trhu http://www.absinthe-review.net/grande_absente.htm

Díky za recenzi! Dobrá práce.

PříspěvekNapsal: sob 19. zář 2009 19:15:03 
* Zkušený piják *

Tak použití barvítek by hodnocení ještě jasně zhoršilo! Dobré vědět 8-)

PříspěvekNapsal: ned 20. zář 2009 17:08:10 
Mno,podle všeho (barva,Etiketa) se jedná o opravdový shit,ani to nebudu chutnat,jsou to vyhozené peníze...

PříspěvekNapsal: stř 28. čer 2017 11:03:25 
Pokročilý absintista

Byl sem na Žižkově v Tiki baru. Vyjma toho, že tam mají kosatky ve skoku nad mořskou hladinou na záchodovém prkýnku ( doporučuji, stylový bárek, zábavná tiki koktejl kultura :drunk ), jsem si všiml, když jsem seděl na baru a barman míchal koktajl ( mám pracovní postižení ), že tam něco kape a je to něco známého...

Proč tam dávat absint, když máš bitter absinte! Když nemáš bitter absinte, dej tam citron. Nebo sojovku, stejně už si to doku... :chuckle

Přílohy:
IMG_2390.JPG
IMG_2390.JPG [ 1004 KiB | Zobrazeno 203 krát ]
IMG_2389.JPG
IMG_2389.JPG [ 975.21 KiB | Zobrazeno 203 krát ]
IMG_2388.JPG
IMG_2388.JPG [ 931.3 KiB | Zobrazeno 203 krát ]
IMG_2387.JPG
IMG_2387.JPG [ 982.91 KiB | Zobrazeno 203 krát ]