Absinthe Mafia - spolek milovníků pravého absintu
http://absinthemafia.com/

Absente Grande & 55
http://absinthemafia.com/viewtopic.php?f=11&t=114
Stránka 1 z 1

Autor:  Wajt [ sob 19. zář 2009 14:53:36 ]
Předmět příspěvku:  Absente Grande & 55

Co vy na francouzské maceráty Absente Grande a Absente 55? Zde je můj pohled po včerejší zkušenosti:

Absente Grande:

Původní barva - 6/10 - Čistě přírodní, hodně světlá s poměrně jasně zeleným nádechem. Neurazí, ale ani nenadchne.

Barva s vodou - 9/10 - Louche u tohoto nápoje je hustě bílý s lehkým zeleným nádechem. Bohužel jsem neměl k dispozici fontánu, ale snažil jsem se vodu přilévat velmi pomalu. Vzhledem k tomu, že jde pravděpodobně o macerát, byl jsem velmi překvapen, jak si dal louche načas. Nejprve bylo možné pozorovat jakési "olejovatění" a mísení, teprve v poměru 1:1 se nápoj začal velmi rychle kalit a plně se zaklail v poměru 1:1,5. Zde nemůžou být větší výhrady, i když by mě zajímala reakce s fontánou.

Vůně - 5/10 - Poměrně slabé. Ve vůni dominuje anýz, i když ne tolik jako v případě Toulouse Lautrec. Ostatní bylinky jsou dost utopené a celkově se nejedná o nijak intenzivní aroma. Přesto jasně chybí pach alkoholu.

Chuť - 5,5/10 - To co bylo řečeno o vůni platí i pro chuť. Je poměrně slabá, jaksi sterilní. Bylinek není mnoho. Ač bez cukru, je tento nápoj velmi sladký sám o sobě. Je to ale ještě na hranici, kdy je pitelný. Pozitivně hodnotím absenci hořkosti a nulový alkoholový ocas.

Celkové hodnocení - 25,5/40 - Zkrátka nic extra. Je to nápoj, který neurazí a zajisté hravě předčí většinu českých macerátů (pro mě, ač mnoho lidí nebude souhlasit, je však Bairnsfather Reality lepší). Devizou je nepochybně velmi kvalitní louche. Problémem je poměrně slabá a velmi sladká chuť. Přesto strávit chvilku u skleničky není promrhaný čas.

Absente 55

Původní barva - 5,5/10 - Téměř blanche. Vzhledem k přítmí jsem nemohl zkoumat jak by bylo třeba, ale lehký nádech přírodní zeleně jsem zahlédl.

Barva s vodou - 9/10 - Velmi podobná reakce jako u Grande. Hustý bílý louche, zelená téměř chybí.

Vůně - 3,5/10 - Slabé a zase slabé. Aroma minimální, trochu anýzu, ale ještě menší než v případě Grande. Opět však chybí stopa po alkoholu.

Chuť - 3,5/10 - Slabá, ale především je to sladké až je těžké pozřít. Ta sladkost přehluší úplně vše. Původní ředění 1:1 (Původní nápoj má pouze 55%) jsem zkoušel navýšit, abych tu sladkost naředil, ale neúspěšně. Jediné pozitivum je absence špatného alkoholu i v poměrně slabém ředění. Dělalo mi problému sklenice posedět - musel jsem pít velmi rychle, protože předsatava, že bych si měl tohle sladidlo vychutnávat delší čas, mě opravdu ničila.

Celkové hodnocení - 21,5/40 - Všechny popsané neduhy "staršího bratra" se v případě Absente 55 rozvinou naplno. Slabá chuť i vůně, pouze vše ničící sladkost. Osobně nemám potřebu se k tomuto nápoji vracet. Bodové hodnocení zachraňuje kvalitní louche a přírodní barva.

Asi takhle - Absente Grande není špatné pití a čas strávený se sklenkou byl příjemný. O slabším kolegovi se totéž říct nedá. Problém vidím v ceně - nejedná se o zrovna levnou záležitost a přijde mi, že za ty peníze se dá jinde získat více muziky.

Autor:  Wajt [ sob 19. zář 2009 18:33:57 ]
Předmět příspěvku:  Re: Absente Grande & 55

http://www.grandeabsente.com/absente.html
Jak tak koukám, tak to asi maceráty nebyly....louche i absence hořkosti by tomu odpovídaly...

Autor:  Martin [ sob 19. zář 2009 18:54:11 ]
Předmět příspěvku:  Re: Absente Grande & 55

Bohužel, Grande Absente je poměrně Grande Shit viz http://www.wormwoodsociety.org/index.ph ... iew&id=424
Je to francouzská varianta czechsintu, přeslazená cukrem a barvená FD&C Yellow #5 a Blue #1 ale to pěkně popisuješ v recenzi. Bez tohoto absintu se všichni nakrásně obejdeme.

Ben o téhle srágoře napsal že je to nejhorší absint dostupný na US trhu http://www.absinthe-review.net/grande_absente.htm

Díky za recenzi! Dobrá práce.

Autor:  Wajt [ sob 19. zář 2009 19:15:03 ]
Předmět příspěvku:  Re: Absente Grande & 55

Tak použití barvítek by hodnocení ještě jasně zhoršilo! Dobré vědět 8-)

Autor:  Kubas [ ned 20. zář 2009 17:08:10 ]
Předmět příspěvku:  Re: Absente Grande & 55

Mno,podle všeho (barva,Etiketa) se jedná o opravdový shit,ani to nebudu chutnat,jsou to vyhozené peníze...

Autor:  HNS [ stř 28. čer 2017 11:03:25 ]
Předmět příspěvku:  Re: Absente Grande & 55

Byl sem na Žižkově v Tiki baru. Vyjma toho, že tam mají kosatky ve skoku nad mořskou hladinou na záchodovém prkýnku ( doporučuji, stylový bárek, zábavná tiki koktejl kultura :drunk ), jsem si všiml, když jsem seděl na baru a barman míchal koktajl ( mám pracovní postižení ), že tam něco kape a je to něco známého...

Proč tam dávat absint, když máš bitter absinte! Když nemáš bitter absinte, dej tam citron. Nebo sojovku, stejně už si to doku... :chuckle

Přílohy:
IMG_2390.JPG
IMG_2390.JPG [ 1004 KiB | Zobrazeno 2823 krát ]
IMG_2389.JPG
IMG_2389.JPG [ 975.21 KiB | Zobrazeno 2823 krát ]
IMG_2388.JPG
IMG_2388.JPG [ 931.3 KiB | Zobrazeno 2823 krát ]
IMG_2387.JPG
IMG_2387.JPG [ 982.91 KiB | Zobrazeno 2823 krát ]

Autor:  kamamura [ pát 04. led 2019 16:45:50 ]
Předmět příspěvku:  Re: Absente Grande & 55

HNS píše:
Byl sem na Žižkově v Tiki baru. Vyjma toho, že tam mají kosatky ve skoku nad mořskou hladinou na záchodovém prkýnku ( doporučuji, stylový bárek, zábavná tiki koktejl kultura :drunk ), jsem si všiml, když jsem seděl na baru a barman míchal koktajl ( mám pracovní postižení ), že tam něco kape a je to něco známého...

Proč tam dávat absint, když máš bitter absinte! Když nemáš bitter absinte, dej tam citron. Nebo sojovku, stejně už si to doku... :chuckle


Jako sorry, ale tohle je z tvojí strany trochu neznalost. Není to "bitter absinthe", ale "absinthe bitters", "bitters" je souhrnný název pro celkem široký sortiment koktejlových přísad, které původně vznikly z hořkých zažívacích bylinných kapek (bylinné tinktury rozpuštěné v alkoholu), které se kdysi předepisovaly jako léky. Asi nejznámnější jsou "Angostura Aromatic Bitters", které jsou stařené v dubových sudech ale jsou i různé druhy ovocných i zeleninových (mám orange, celery a rhubarb), a různé další varianty, a samozřejmě také absintové "bitters", které obsahují buď samotný absinthe v kombinaci s dalšími aromatickými složkami, nebo nějaké další bylinné extrakty.

V koktejlech se "bitters" používají vždy jen po kapkách, proto je také na láhvi nakreslená ta aplikace kapátkem. Angostura Aromatic Bitters jsou tak pekelně výrazné, že dvě kapky navíc totálně přepálí celý koktejl. Typický příklad takového jednoduchého koktejlu obsahujícího tuto přísadu je "Old Fashioned" - obsahuje bourbon, simple syrup (roztok vody a cukru), případně kostku cukru, Angostura bitters, a trochu sodovky nebo studené vody na zředění, a samozřejmě led.

Špičkové pití se samozřejmě do koktejlů nedává, ale koktejlovou kulturou není nutné pohrdat, některé ty výtvory jsou docela chuťově zajímavé, a "absinthe bitters" není žádný paskvil, ale celkem standardní ingredience.

Autor:  HNS [ sob 05. led 2019 20:49:35 ]
Předmět příspěvku:  Re: Absente Grande & 55

Ahoj,
je pravda, že jsem to napsal špatně a zavádějící. Opravdu je to bitter a tenkrát jsem to i tak myslel. Hlavně, jsem to však napsal totálně blbě! Bitter Absente to mělo být správně, aby to vůbec dávalo smysl! Ale konec sypání popela na hlavu :chuckle

Samozřejmě vím, co je to bitter a používám je :mrgreen:

Koktejlovou kulturou nepohrdám, naopak, mám je velice rád, dá se říct, že ji miluji :shock:

Jen nesouhlasím s tím, že dobré pití je do koktejlů škoda. Naopak se myslím, že jej pozvedne na jinou úroveň. Samozřejmě i cenovou.

Neviděl jsem nikdy používat absint bitter, vždy pouze absint. To neznamená, že se nepoužívá nebo nemá, například pokud se hodí do receptury ( signature atd. ). Já se s tím nesetkal ( zase, neříkám, že tím pádem je něco špatně ) a rád se dozvím, v čem může být užitečný ( myslím třeba konkrétní koktejl ).

Já, a je to pouze můj názor a neznamená to, že je správný, bych použil pravý absint ( např. Amave Martin dělal pro barmany a cenově je naprosto dostupný jako jedna z ingrediencí ) a jako hořkou složku jiný bitter ( pokud by bylo opravdu třeba ). Ať již absint aplikovat sprejem na sklenici či bez spreje nebo dle receptury spolu s ostatními do šejkru, míchací sklenice atd...

Point příspěvku byl v tom, že i když máš v meníčku u receptury napsané, že obsahuje absint a na polici ten pravý absint i máš, raději tam dáš dvě tři kapky tohoto vlastně neabsintového bitteru ...

Možná to beru trochu zpátečnicky, když zastávám názor můžeš sehnat/máš, tak to tam dej, že to bude chutnat lépe a máš z toho dobrý pocit :think . A stejně vždy platí a u kotejlů taktéž, nic není dogma...

Drink byl pro mne a mohu s klidným svědomí za mne říct, že absint by odvedl mohem lepší práci :drunk .

Stránka 1 z 1 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/