Absinthe Mafia - spolek milovníků pravého absintu
http://absinthemafia.com/

Bairnsfather Reality
http://absinthemafia.com/viewtopic.php?f=11&t=237
Stránka 1 z 2

Autor:  Wajt [ ned 07. úno 2010 14:34:46 ]
Předmět příspěvku:  Bairnsfather Reality

Včera jsem měl možnost ochutnat po delší době tento macerát. Byl jsem příjemně překvapen, především díky možnosti porovnat ho přímo s Bitterem, který jsme měl o den dříve. Recenzi jsem napsal, snad se brzy objeví. Zajímal by mě váš názor na tento macerát. Já hodnotím velmi pozitivně, oproti Bitteru mnohem vyšší level. Každopádně co se týká bylinek ponechaných v láhvi - rozhodně jich tam nebylo tolik jako jsem vídával dříve a pelyněk tam chyběl určitě - hořkost na to byla příliš malá. Jen jsem se utvrdil, že pro mě jde o nejlepší macerát, který strčí do kapsy veškerou českou konkurenci a je rozhodně lepší než předražená a problematická řada Absenthe. Bijte mě holí, ale pro mě na stejné úrovni jako byla třeba II. šarže St. Antoine. Navíc cena 470,- kč za 0,7l je výborná, L'or by se měl jít s cenami svých macerátů zahrabat.

Autor:  Martin [ ned 07. úno 2010 17:13:15 ]
Předmět příspěvku:  Re: Bairnsfather Reality

Díky za info. Bylo by potěšující, kdyby mělo dojít ke zlepšení výrobního postupu a snížení hořkosti. Zkusím si objednat láhev a konečně Reality ochutnat. Uvádí na láhvi datum plnění nebo nějakou šarži?
Nebo, nechceš vzít tu láhev na páteční setkání? Tedy pokud tam budeš.

Autor:  Wajt [ ned 07. úno 2010 17:20:53 ]
Předmět příspěvku:  Re: Bairnsfather Reality

Bohužel jsem neobjednal láhev, ale měl jsem ho v hospodě. Na láhvích je ruční číslování, tohle byla láhev z roku 2009. Uvažuji, že bych si láhev objednal a zhodnotil pečlivěji ;)

Autor:  Habu [ ned 07. úno 2010 19:21:46 ]
Předmět příspěvku:  Re: Bairnsfather Reality

Recenze je zveřejněna.

Budu jej muset také zrecenzovat, jelikož to skóre je na mé gusto až moc vysoké. :twisted:

Autor:  Wajt [ ned 07. úno 2010 19:34:08 ]
Předmět příspěvku:  Re: Bairnsfather Reality

Habu: čekal jsem, že se někdo ohradí ;) proto jsem zdůrazňoval, že budu hodnotit podle toho, jak drink sednul mě osobně. Je mi jasné, že část lidí to bude vidět jinak.

Autor:  Habu [ ned 07. úno 2010 20:23:38 ]
Předmět příspěvku:  Re: Bairnsfather Reality

V poho, žádný problém. 8-) Proti chuti ostatním nemůžu nic namítat. Jen si myslím, že např. v tomto seznamu by Reality mohl být o něco níž. ;)

Autor:  Absinther [ ned 25. črc 2010 2:06:46 ]
Předmět příspěvku:  Re: Bairnsfather Reality

Od doby co jsem pil Reality-protože to bylo to nejlepší co se u nás pod názvem Absinth dalo sehnat-uběhlo pár let a za tu dobu už jsem rozmazlenější a nabídka trhu je mnohonásobně rozmanitější......Přesto ale nepopřu,že minimálně vzpominka na dobu s Reality je hezky sentimentální :roll: .....Z té doby a jedné nedávné zkušenosti mám jeden zásadní poznatek o tomhle pití.....=Je to pití-kvalitní a docela dobré ALE jen pod podmínkou,že je mladé....Už kdysi jsem si všiml znatelných rozdílů ve kvalitě flašky plněné před měsícem a flašky plněné o pár měsíců dříve...Někdy se mi u mladých kousků ukázal-na macerát-pěkně zelenomléčný louche a jindy-za stejných podmínek ale u staršiho kusu-nebyl louche skoro vůbec znatelný.....To samé platí o chuti...Nedávno jsem dokonce oběvil nedopitou asi 2-3 roky starou láhev a s nadšenou zvědavostí jsem se pustil do testu= :shock: Něco tak odporného a trpce hořkého jsem snad nikdy nepil--jeden doušek stačil a zbytek rychle putoval do dřezu 8-) .........A proto chápu,proč je Reality tak špatně hodnocena=Protože,kdo si koupí v obchodě flašku,která tam leží už třeba skoro rok-ten asi ochutná už docela dost hořké pití s louchem ,který nestojí za nic.........Nevím jestli to mají na svědomí ty stonky bylin,které jsou v každé láhvi a které se možná časem víc a víc louhujou až zcela změní chuť-nebo je v tom ještě jiný háček....Ale rozhodně je to škoda.............Nakonec musím dodat,že tohle všechno je jen můj osobní postřeh a třeba to tak vůbec není-třeba mám jen rozhašené chuťové buňky :D

Autor:  Habu [ ned 25. črc 2010 8:58:08 ]
Předmět příspěvku:  Re: Bairnsfather Reality

Hehe, vida, Bairnsfather taky zraje! :lol: Pokud máš na mysli ty láhve, jak jsou tam stonky bylin, tak v tom případě se není čemu divit. Že louche věkem tohoto macerátu slábne, v tom bych viděl spojitost i přípravě nápoje. Zakalení Bairnsfathera se během své doby ve sklence před vypitím pomalu vytrácí, což je samozřejmě špatně.

Autor:  Dwarf [ ned 25. črc 2010 12:15:49 ]
Předmět příspěvku:  Re: Bairnsfather Reality

Tu len dodat, ze vsetky vyrobky kde pchaju na vystavku bylyny, chcu neznalych ludi nalakat aby verili ake je to 100 % prirodne, prave a neviem co este, ale nikto nechapeme ze ani v pre-ban ere sa taky absinthe urcite nepredaval :)

Autor:  Absinther [ ned 25. črc 2010 17:32:46 ]
Předmět příspěvku:  Re: Bairnsfather Reality

Takže je možné,že na mé dedukci něco je a stonky v láhvi výrazně napomáhají postupné degradaci nápoje?

Stránka 1 z 2 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/