Absinthe Mafia - spolek milovníků pravého absintu
http://absinthemafia.com/

Absinthe original
http://absinthemafia.com/viewtopic.php?f=11&t=416
Stránka 1 z 5

Autor:  Vaultboy [ pát 07. led 2011 19:23:18 ]
Předmět příspěvku:  Absinthe original

Všiml jsem si že tento absinth tady ještě není hodnocený a nikdo ho ještě neměl odvahu koupit. Je to vlastně první absinth který jsem si koupil teda pokud nezmiňuji palírnu u zeleného stromu která dělá svému jménu pouze ostudu. Ale jelikož jsem neochutnal žádné absinthy které tady hodnotíte nemám s čím srovnávat. Můžu posoudit pouze podle své chuti a citu. Začneme z vrchu láhev samotná je velice pěkně provedená hezky odráží světlo na etiketě je uvedeno že se jedná o destilát doufám, že na etiketě nelžou, ale jak už jsem řekl, já sám to nemám podle čeho posoudit a tudíž nemohu potvrdit jestli se nejedná pouze o macerát. Má 70% alkoholu a 15mg/kg thujonu. po otevření láhve mi téměř vypálily výpary chlupy v nose, alkohol by možná mohl být méně cítit velice zastiňuje vůni bylin jsou cítit jenom velmi slabě. barva je podle mého názoru velice pěkná zelená vypadá, že by nemusela být uměle přibarvována. Zkoušel jsem klasický způsob pití voda přes kostku cukru, po zředění s vodou vůně alkoholu zaniká a vyniká vůně bylin což je podle mě jen dobře a přijde mi že je opravdu velice hořký osobně bych dal přednost neutrální chuti. Co mě velice zklamalo je louche efekt ten totiž není vůbec žádný je to, řekl bych, daný malým množstvím anýzu, proto je podle mě tento absinth tak hořký. každému podle jeho chuti, ale já určitě vyzkouším jiné absinthy abych měl srovnání.

Autor:  Wajt [ pát 07. led 2011 19:38:22 ]
Předmět příspěvku:  Re: Absinthe original

Ahoj, vítej na fóru. Absinthe original není pravý absinthe. Nevěřím, že jde o destilát. Tvé poznatky - alkoholový odér, nulový louche efekt a silná hořkost ukazují jednoznačně na macerát. Proto bych toto téma přesunul do příslušné kategorie.

Autor:  Vaultboy [ pát 07. led 2011 19:42:03 ]
Předmět příspěvku:  Re: Absinthe original

dobře přesuň ho, ale byl bych rád aby to bylo někde vidět. V jedné místnosti tohoto fóra jsem narazil na příspěvky k tomuto absinthu, tak aby další neudělali tuto chybu a nekoupili tento podvrh.

Autor:  Wajt [ pát 07. led 2011 20:00:22 ]
Předmět příspěvku:  Re: Absinthe original

Myslím, že Habu to chvatem přesune do sekce "pitelné bylinné maceráty" popř. "líh a zelená". ;)
Absinthe original je zapeklitý oříšek. Tváří se totiž skutečně jako pravý absinthe. Když jsem prodával v Žitné, láhev jsem dlouho zkoumal. Ono tam je totiž skutečně uvedené, že jde o destilát, ale zároveň i macerát. Barva se tváří také přírodně. Na stejné "matení" jsem narazil i u Metelkova "Absinthe de Moravia" či "Vodka de Absinthe". Oba obsahují údajně destilát, nicméně chuť tomu vůbec neodpovídá. Martin v příslušném tématu psal, že dost možná označení "bylinný destilát" označuje prostě obilný líh.
Jinak Absinthe original jsem neměl. Pokud by byl vzorek, otestoval bych a příslušně zrecenzoval ať nadále nemate. Láhev jsem neměl odvahu koupit a po tvých postřezích to už ani neudělám :)

Autor:  Vaultboy [ pát 07. led 2011 20:11:00 ]
Předmět příspěvku:  Re: Absinthe original

Jsem rád že sem aspoň někomu ušetřil peníze. Jen škoda že sem se do tohoto fóra nepřihlásil ještě před nákupem. V mém okolí nejsou hospody nebo bary kde by nabízeli něco jiného než palírnu u zeleného stromu takže když něco chci musím koupit ale trochu mě překvapilo že by jsou v tomhle takovýhle podvody, hold nejhorší je neinformovanost, ale tak co chybami se člověk učí a příště už se napálit nedám. Myslím že další krok bude st. antoine chci vyzkoušet jak má opravdu chutnat skutečný absinth a po přečtení vašich recenzí si myslím že to bude nejlepší investice, kromě toho že tím podpořím českého výrobce, kterých si velice vážím, protože podnikat v tomhle bordelu musí být velice těžký ještě vzhledem k tomu že mi Martin připadá jako poctivec a to už se dneska moc nevidí. Jsem vlastenec a zastávám názor zlatý český ručičky.

Autor:  Wajt [ pát 07. led 2011 20:13:59 ]
Předmět příspěvku:  Re: Absinthe original

Mno v rámci absinthu "zlatý český ručičky" moc neplatí, nicméně čest všem výjimkám, nejen Martinovi. Český hausgemacht, který jsem měl možnost ochutnat mě velmi potěšil.

Autor:  Alchymista [ sob 08. led 2011 16:41:03 ]
Předmět příspěvku:  Re: Absinthe original

Absinthe Original (jaká ironie v názvu) není pravý a ani ani dobrý absint! Je to další z řady byliných macerátů s velice špatným lihovým základem a pelyňkovým výluhem. Ostrost lihu vám propálí trubky a máčený pelyněk není taky žádné terno. Naprosto chybí jakýkoliv anýz či lahodný fenykl, takže nečekejte žádný louche.

Stejně špatná je ale jejich "vlajková loď" v podobě Absinthe Original Bitter Spirit! Je k nevydržení hořký! Navíc ty texty na jejich webu:
Citace:
Absinth Bitter Spirit s 35mg thujonu je jednoznačně naším nejkvalitnějším absintem, u kterého i přez vyváženost bylin převládají především kosatec a pelyněk. Tento jedinečný a exkluzivní nápoj charakteristický svou chutí je vyráběn na základě přez 200 let staré švýcarské receptury. Znalci absinthu, kteří měli možnost tento absinth ochutnat jej přirovnávají kvalitou k vybraným francouzským koňakům.

Ať jdou prosím pěkně do prdele s takovým popisem! Ať ukáží jakýkoliv 200 let starý švýcarský recept bez destilace pelyňku a s přidaným kosatcem! Hrozně rád bych slyšel něco o švýcarském absintu bez anýzu, fenyklu a louche!
Navíc 1100,- se musí v dnešní době brát jako plivanec k zákazníkovi! Trh se změnil a nikdo jim nebude žrát ty jejich reklamní kydy a chlemstat příšerně hořký líh.

Autor:  Absinther [ sob 08. led 2011 17:57:33 ]
Předmět příspěvku:  Re: Absinthe original

Alchymista píše:
Ať jdou prosím pěkně do prdele s takovým popisem! .

Pozor na sprostá slova=Nevypadá to moc seriózně ;)

Autor:  Vaultboy [ sob 08. led 2011 18:38:54 ]
Předmět příspěvku:  Re: Absinthe original

Absinther píše:
Pozor na sprostá slova=Nevypadá to moc seriózně ;)

Ty seš pořádnej rejpal viď?? ale jinak po přečtení toho tvýho příspěvku u toho představování jsem se opravdu válel smíchem pod stolem :lol: prej ryjí nosem bláto to mě dostalo :lol:

Autor:  Dwarf [ sob 08. led 2011 18:41:15 ]
Předmět příspěvku:  Re: Absinthe original

Ked vidim ako a co piju na zurke ludia okolo Absinthe Original tak vela chapem.

http://www.facebook.com/video/video.php?v=100915459945188

Stránka 1 z 5 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/