Změnit velikost textu


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 7   [ Příspěvků: 69 ]
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Bairnsfather Bitter
PříspěvekNapsal: ned 24. kvě 2009 22:50:51 
*** Absinthe guru ***
Uživatelský avatar

Registrován: stř 15. dub 2009 0:27:52
Příspěvky: 1531
Tak sem se po nakym case dostal v hospode k bittru od bairnsfathera - jediny pitelny veci, ktera se da aspon vzdalene pripomina absinth v Budejcich.. ( ale po dlouhy debate s majitelem podniku sem ho obeznamil s tim,ze existuje st.antoine,coz ho velice zajimalo a zistoval, kde se da sehnat pro podnik, takze se snad blyska na lepsi casy :)) Ale zpet k tematu...proste sem se rozhodl na nej udelat recenzi..a budu se asi drzet na tomto foru jiz standartizovaneho zpusobu recenzovani.

Bairnsfather Bitter 55%

Barva před vodou 4/10
- vyrobce tvrdi,ze barva je dana chlorofylem.. Skutecne to i takovou barvu dela, ale obavam se,ze by se ta barva ani po roce nezmenila a zustala stejne krasne zelena. Slozeni na etikete si nepamatuju, takze nemuzu najisto rict,ze je dobarvovan, ale sem o tom temer presvedcen.

Barva s vodou 3/10
- neco se deje, trochu se zakali, ale zadna slava to neni..spis to vypada jako spinava zelena voda...rozhodne to neuda takovej louche efekt, jako ma bairnsfather na svych strankach jako ukazku..celkove tohle piti moc anyzu nepobralo..

Aroma 4/10
- voni hodne po mentolu, po anyzu skoro ani stopy, nesmrdi alkoholem, ale moc dalsich bylin tam citit neni..

Chut 4/10
- v pomeru 2:1 s vodou a cukrem je vcelku pitelnej..Vicemene prevlada chut mentolu a bylin, ktery nedokazu poradne specifikovat, alkohol ustupuje uplne do pozadi, postrada horkost, tak typickou pro cesky nahrazky...

Muj osobni nazor na tohle piti je asi takovej, ze to je takovy studentsky piti za dobrej peniz, ktery se da oproti jinym ceskym pokusum o absinth, ktery leckdy stoji 2x vic i docela dobre pit :)

_________________
Omnia mea mecum porto.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bairnsfather Bitter
PříspěvekNapsal: stř 27. kvě 2009 10:41:11 
Bitter stejně jako ostatní Bainsfathery není uměle dobarvován, tvé přesvědčení je tudíš milné

Louche efekt má poměrně slušný i když třeba Reality má lepší, každopádně po přípravě pomocí pořádně zaledované fontány si na barvu nemůžu stěžovat

nevym kde jsi přišel na mentol já ho tam teda nijak výrazně necítím

tady už mě začínáš vážně rozsekávat, myslel jsem že pro náhražky je tipické to že jsou hořký až hamby


se shrnutím však v celku souhlasím


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bairnsfather Bitter
PříspěvekNapsal: stř 27. kvě 2009 11:10:57 
Rumcajs
Uživatelský avatar

Registrován: pát 17. dub 2009 7:18:28
Příspěvky: 1142
Bydliště: Země
Maledikt píše:
Bitter stejně jako ostatní Bainsfathery není uměle dobarvován, tvé přesvědčení je tudíš milné

Bairnsfather musí používat nejaký fixační prostředek. Chlorofyl chátrá pod slunečním září, ale barva Bairnsfatheru ne.

_________________
Já jsem s tebou v Rockland.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bairnsfather Bitter
PříspěvekNapsal: stř 27. kvě 2009 12:00:42 
° Capo di tutti capi °
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 17:59:57
Příspěvky: 4431
Bitter jsem nezkoušel (ale chtěl bych), ale Tibro má pravdu. Pokud nemění na světle barvu, tak musí být nějak "konzervovaný" nebo nepatrně chemicky dobarvený. Přírodní chlorofyl na světle hnědne.
To ale dělá spousta producentů, všichni mají totiž zafixované že absinthe musí být zářivě zelený.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bairnsfather Bitter
PříspěvekNapsal: stř 27. kvě 2009 16:57:45 
*** Absinthe guru ***
Uživatelský avatar

Registrován: stř 15. dub 2009 0:27:52
Příspěvky: 1531
2Maledikt: dobarveni vyvozuji z toho,ze proste tu zelenost nestraci..mozna je to konzervaci, jak rikaj kolegove dole.. louche efekt mi pride opravdu spis jen tak, aby se nereklo, sice sem nedelal s fontanou, ale ledem vychlazena voda lita ze dzbanku imho bude mit stejnej efekt...jestli ho umis zakalit tak, jak maj na strankach, tak to mi teda rekni jak...to,co je podle me dost mentolu muze bejt pro tebe malo, je to subjektivni, takze to nak nebudu resit...a jestli ti pride horkej, tak je to dost moznej...preci jen bitter...nicmene ja to pil s cukrem a opravdu sem horkost necitil ani trochu...

_________________
Omnia mea mecum porto.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bairnsfather Bitter
PříspěvekNapsal: sob 30. kvě 2009 21:37:43 
Pro mě byl Bitter prozatím nejlepší macerát, jaký jsem kdy pil. Počátek nevraživosti některých z vás je v úmyslném komerčním zaměňování macerátů výrobci s tradičně vyráběným destilovaným absintem. Je to sprosté chování trhu, na které si zvyknout nechceme, ale nemáme šanci s ním bojovat. Dokud veřejnost nebude mít základní povědomí o absintu, budou s nimi firmy zametat s miligramy tujonu v litrech macerátů, které si v ničem nezadají s kolumbisjkým kokainem... Ja osobně maceráty beru jako samostatou skupinu nápojů, které nemá smyl srovnávat s destilovanými absinty.

Chuť je u Bitteru dost specifická, ale celkem solidně vyrovnaná, nějaký lihový náraz nečekejte. S mentolem bych souhlasil a ještě doplnil celkem zřetelnou fenyklovou koncovku. Jak jsem řekl, je to specifické pití a proto nechci srovnávat nesrovnatelné, ale mě tento macerát chutnal a pokud bych na něj někdy někde narazil, nebránil bych se ho zkusit znovu. Pro soukromou potřebu bych ho nechtěl, ale opít se z něj s přáteli není špatné.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bairnsfather Bitter
PříspěvekNapsal: ned 31. kvě 2009 1:20:48 
*** Absinthe guru ***
Uživatelský avatar

Registrován: stř 15. dub 2009 0:27:52
Příspěvky: 1531
ildzi píše:
ale opít se z něj s přáteli není špatné.

na prachsprosty opiti do nemoty neznam nic lepsiho :lol:

_________________
Omnia mea mecum porto.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bairnsfather Bitter
PříspěvekNapsal: úte 02. čer 2009 12:52:11 
Aktivní pijan

Registrován: sob 02. kvě 2009 13:17:25
Příspěvky: 62
Ale jo, Bairnsfather je mezi maceráty výborná volba. Je to aspoň macerát z bylin a ne "macerát" z trestí jako ty barevné sračky všude kolem. Škoda že není po hospodách tak rozšířený jako Fruko či Hills, z Bairnfathera je totiž jen krůček k vyššímu levelu.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bairnsfather Bitter
PříspěvekNapsal: úte 02. čer 2009 16:41:57 
Rumcajs
Uživatelský avatar

Registrován: pát 17. dub 2009 7:18:28
Příspěvky: 1142
Bydliště: Země
Promiň, ale to je jako rčení že pudlove lejno je lepší než vlčákove lejno.

_________________
Já jsem s tebou v Rockland.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bairnsfather Bitter
PříspěvekNapsal: úte 02. čer 2009 17:08:42 
Aktivní pijan

Registrován: sob 02. kvě 2009 13:17:25
Příspěvky: 62
No jasně že je hovno z pudla lepší než z vlčáka! Vo tom žádná :D
Jde mi hlavně o to, že mezi slepými jednooký král. Kdybych si měl koupit Hills nebo Bairnsfathera, tak je to velice jednoduché rozhodování.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 7   [ Příspěvků: 69 ]
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  


Powered by Absinthe.cz & Lepší nálada © 2009 Absinthe Mafia