Změnit velikost textu


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 3 z 7   [ Příspěvků: 69 ]
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Bairnsfather Bitter
PříspěvekNapsal: stř 23. zář 2009 13:53:48 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: sob 15. srp 2009 1:56:20
Příspěvky: 757
Toto hodnocení vyšlo jako součást testu St. Antoine š. 1+2+3, metodologie stejná s hodnocením š. 1.

Barva - 6
Bairnsfather po roce ve skříni zčásti zahnědl, ale zčásti zůstává zelený. Proti bílému světlu obrazovky lze srovnat barvou se třetí šarží.

Louche - 1
Bairhsfather – minimum, asi jako šarže 2 po půlhodině.

Barva po louche - 3
Bairnsfather – Naředěná zelenomodrá, podobně zářivá jako šarže 2.

Aroma - 9
Bairnsfater – anýz absentuje, z čistého čpí alkohol a pelyněk, po zředění zůstává pelyněk, vůně velmi slabá, leč není nepříjemná.

Mouth-feel - 4
Bairnsfather – Také minimální dojem, především působí prázdně, ale má příjemně brnící aftertaste.

Chuť - 8
Bairnsfather – Pelyněk dominuje, minimum anýzu a fenyklu. S cukrem půjde, ale na absinthe je to hořké (proto se to asi jmenuje Bitter). Aftertaste to ještě zhoršuje – pelyněk a zas pelyněk.

Celkový dojem - 6
Bairnsfather – Jedno zda jde o macerát či ne, jde v celku o snesitelné pití. Když se to ocukruje a naředí ledovou vodou, můžete neznalcům podávat a chutnat jim to bude (tedy dokud neochutnají něco opravdu dobrého).

Celkem bodů: 37/100

_________________
- IN VINO VERITAS -
- OMNI ANIMA POST COITUM TRISTE EST -
- PATER INCERTUM EST -


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bairnsfather Bitter
PříspěvekNapsal: pát 09. říj 2009 20:33:31 
fuckin' amateur
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 18:53:16
Příspěvky: 4031
Dnes jsem si při večerní procházce Prahou koupil 0,1l lahvinku Bairnsfatheru Bitter. Za 155,- Kč. To není zlé. Každopádně jsem dospěl ke skálopevnému názoru, že kdo dle chuti nerozezná macerát od destilátu, ten se může jít zahrabat! :evil:

Bairnsfather Absinth Bitter

Recenzoval Habu 10/9/2009

Barva 8/10
Sytější zelená. Příjemná na pohled, dalo by se říct pravá absinthově zelená před zakalením. Nicméně když jsem jej nalil do sklenky, zůstaly na povrchu bublinky, které ne a ne zmizet... :-/ Je toto normální? :)

Louche 8/10
Nepřichází hned, čekání na louche a jeho následný náběh je docela příjemné. Finální louche je dostatečně sytý.

Barva po zakalení 7/10
Na můj vkus málo opálové, ale i tak jde o dobře zakalenou zelenou.

Aroma 7/30
První velký náraz! Vůně, resp. smrad, nezkaleného bitteru se nedá dost dobře čuchat. Silný odér alkoholu v kombinaci s hašlerkami. Na druhou stranu při kalení se přeci jen cosi příjemného dostaví, byť mám opět dojem, že cítím močku.

Pocit v ústech 3/10
Voda, alkohol, ale i minimální hutnost... bohužel opravdu minimální.

Chuť 5/20
První doušek a prvních pár vteřin v ústech vypadaly docela nadějně, ale po polknutí přišla nepříjemná hořkost na jazykových pohárcích, která se tam drží ještě dlouho po dopití. Bylinkové chutě? Sorry, ale díky těm nepříjemným věcem (smrad a chuť) se na chuťové nuance nemohu soustředit.

Konečné zhodnocení 4/10
Barva i louche efekt jsou nad průměr. Ten zbytek mě nepřesvědčil o tom, abych si dal další sklenku. Zároveň apeluji na všechny, kteří tvrdí, že rozdíl mezi macerátem a destilátem není tak markantní: Ochutnejte konečně někde něco kvalitního, aby se vám otevřely oči. Tohle se fakt nedá. :-/

Habu ohodnotil Bairnsfather Absinth Bitter 42 ze 100

Tak to bychom měli podle oficiální recenzní pomůcky z Feeverte.net. 42 ze 100?! :shock: Velmi velmi nadhodnocené! :twisted:

_________________
- Moderní absinthe chutná moderně.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bairnsfather Bitter
PříspěvekNapsal: pát 09. říj 2009 21:35:11 
° Capo di tutti capi °
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 17:59:57
Příspěvky: 4431
Tady jsou poznat díry ve FV systému hodnocení. Kdysi se o tom hádal i Marc s Davidem, je možné získat moc bodů za takové "méně" podstatné aspekty jako je barva či louche. Maceráty není problém krásně nabarvit a uměle nasytit anýzovýma silicema a hned získávají body k dobru. Ale s tím asi nic neuděláme. Snad jen pomocí té stupnice hodnotit jen destiláty a maceráty hodnotit jen slovně.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bairnsfather Bitter
PříspěvekNapsal: sob 10. říj 2009 1:11:00 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: sob 15. srp 2009 1:56:20
Příspěvky: 757
Spíš jde o to, že Habu třebas dá 8/10 (hodnocení výborné) za louche, které třebas lze srovnat s Antonínkem š. 2 (neviděl jsem, nemůžu tvrdit, že to tak není, ale 8 bych viděl jako výborné koncové louche - tedy mléčné, neopadající - a dál už bych v hodnocení šel pouze pokud má i dokonalý nástup a průběh). Jinak myslím, že 100 bodové hodnocení, kde aroma a chuť dělají 50% je pro absinthe (jakožto nápoj i efektní) adekvátní.

Jinak jak jsem postupně popil Bairnsfatherova Bitteru několiko lahví, musím konstatovat, že výsledné pití je pokaždé naprosto jiné. Je to zvláštní, ale ani dvě lahve ze stejné dodávky mi nepřišly stejné. Některé jsou víc hořké, některé méně. Některé zelenější, některé víc louchují. No nevím no. Hodnocená mizerně louchovala, zato byla docela dobrá a s cukrem se dala popíjet.
T.

_________________
- IN VINO VERITAS -
- OMNI ANIMA POST COITUM TRISTE EST -
- PATER INCERTUM EST -


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bairnsfather Bitter
PříspěvekNapsal: sob 10. říj 2009 12:40:44 
Hodnocení každého kdo zde přizpívá je čitě subjektivní, stejně jako na FV. Bohužel nejsou na absinthe nějaké tabulky, ovšem na který nápoj něco takového je že.

Každopádně souhlasím s tím, že ač človek jí/pije i očima, tak hlavní hodnocení by se mělo týkat hlavně chutě , pak vůně a až pak barvy.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bairnsfather Bitter
PříspěvekNapsal: sob 10. říj 2009 14:17:57 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: sob 15. srp 2009 1:56:20
Příspěvky: 757
Master: Ale kdeže, právě na FV je k hodnocení vypracovaná senzorická tabluka se slovním popisem hodnocených prvků. ;)

_________________
- IN VINO VERITAS -
- OMNI ANIMA POST COITUM TRISTE EST -
- PATER INCERTUM EST -


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bairnsfather Bitter
PříspěvekNapsal: sob 10. říj 2009 14:25:26 
Věrný stoupenec zelené víly
Uživatelský avatar

Registrován: stř 13. kvě 2009 19:22:21
Příspěvky: 456
Bydliště: Praha 3 Žižkov
Tuvy píše:
Master: Ale kdeže, právě na FV je k hodnocení vypracovaná senzorická tabluka se slovním popisem hodnocených prvků. ;)

A nešlo by tady na foru udělat něco jako má FV? http://www.feeverte.net/guide/reviewtool.html

_________________
V nebi nejsou žádní zajímaví lidé!


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bairnsfather Bitter
PříspěvekNapsal: sob 10. říj 2009 18:34:25 
fuckin' amateur
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 18:53:16
Příspěvky: 4031
Citace:
A nešlo by tady na foru udělat něco jako má FV? http://www.feeverte.net/guide/reviewtool.html
Všechno bude! 8-)

_________________
- Moderní absinthe chutná moderně.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bairnsfather Bitter
PříspěvekNapsal: sob 10. říj 2009 22:07:34 
Re:rozeznání macerátu od Absinthe...

Je fakt že Bairnsfather je typický zástupce poměrně kvalitního macerátu který de jasně odlišit od anýzových (pravých) absinthů...
Spoustě čechům holt pendreky nejedou tak si daj Bairnsfather.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bairnsfather Bitter
PříspěvekNapsal: ned 11. říj 2009 11:05:22 
Tuvy píše:
Master: Ale kdeže, právě na FV je k hodnocení vypracovaná senzorická tabluka se slovním popisem hodnocených prvků. ;)


já o těch tabulkách myslel jako spíše, že se paušálně nedá říct, která barva je dobrá a která špatná, jelikož mě se třeba líbí zelená trochu s hnědými tóny a někomu se může líbit něco jiného, takhle jsem to myslel :)


Nahoru
  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 3 z 7   [ Příspěvků: 69 ]
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron


Powered by Absinthe.cz & Lepší nálada © 2009 Absinthe Mafia