Změnit velikost textu


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 3   [ Příspěvků: 24 ]
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: La Fée
PříspěvekNapsal: čtv 30. črc 2009 15:02:42 
Pánové, dobrý den! včera se mi dostala do rukou další láhev absinthu. Hned jsem zašel sem na stránky a hledal nějakou zmínku o tomto absinthe,ale nic jsem nenašel. tak jen doufám, že to nebylo proto, že blbě vidim :ugeek:
Jedná se o absinthe LaFée Parisienne. Na oficiálních stránkách o něm píšou, že to byl první absinthe vyrobený ve Francii o zákazu v roce 1915. Za jeho výrobou stojí absinthový nadšenec George Rowley. Je to jediný schválený absinthe francouzským muzeem absinthu - Musée de l’Absinthe, Auvers-sur-Oise, France a na každou destilaci osobně dohlíží jeho zakladatelka a světově uznávaný expert na absinthe Marie-Claude Delahaye.
Má krásnou, štíhlou a vysokou láhev, velmi hezkou, zelenou barvu. hned jak ho otevřete ucítíte příjemnou anýzovou vůni. při zředění vodou se ukáže velmi krásný louche efekt.
vzhledem k tomu, že jsem tech absinthů nestihl zatím moc vypít tak chuť si zatím hodnotit netroufnu. :-)
LaFée vyrábí i jiné absinthe jako např.:
Bohemian - absinthe vyráběný tady u nás v ČR, ale určený výhradně na export
La Fée Absinthe X•S -2druhy, luxusnější verze vyráběná na bázi vinného destilátu a pocházející z Francie a Švýcarska

bohužel ani jeden, z těch poslendích, není možno dostat u nás
pokud budete mít zájem o Parisienne můžete si jej objednat na http://www.sbgt.cz za celkem příjemnou cenu 714 Kč

budu velmi rád,když mi napíšete nějaký váš názor na tento absinthe, popřípadě nějaké nové info
Příloha:
P7300246.JPG
P7300246.JPG [ 415.37 KiB | Zobrazeno 10763 krát ]

Příloha:
P7300248 14-25-22.JPG
P7300248 14-25-22.JPG [ 429.83 KiB | Zobrazeno 10763 krát ]


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: La Fée
PříspěvekNapsal: čtv 30. črc 2009 20:09:11 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: úte 14. dub 2009 19:26:22
Příspěvky: 699
Bydliště: Bratislava - SLOVENSKÁ REPUBLIKA
No tento absint som uz viackrat na nete videl, este som ho nechutnal, ale podla stranky La fee verte ide o macerat. Neviem presne, ktory druh som videl aj davnejsie v londynskom tescu:) Aj ta cena svedci skor o tom ze to nebude destilovane.

_________________
"Umenie je život - život je umenie! ..Nech nás Zelená víla povznesie z hlbín každodennej ničotnosti"


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: La Fée
PříspěvekNapsal: čtv 30. črc 2009 20:14:02 
fuckin' amateur
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 18:53:16
Příspěvky: 4031
Ondřeji, díky za příspěvek! Tohle je jeden z těch příspěvů, díky kterým bylo toto fórum také založeno. Hlavně díky za odkaz na http://eshop.sbgt.cz. Nicméně to, že jsi tu La Fée Parisienne nenašel, nebylo náhodou. :-/ Myslíš, že by bylo možné vyfotografovat zadní etiketu? Tedy, je-li tam nějaká a je-li tam něco jako složení. ;) Dle feeverte.net jde o uměle barvený macerát, takže jsem jej nikdy neochutnal, byť jsou na něm podepsaná "velká" jména.
Citace z sbgt:
Citace:
La Fée Absinthe Parisienne patří k mezi nejproslulejší absinty vůbec. Vyrábí se v Paříži podle původní receptury z 19. století a je jediným francouzským absintem destilovaným s požehnáním Musée de ľAbsinthe. Při výrobě se používá pravý pelyňek, má jiskřivě limetově zelenou barvu a po přidání ledové vody se předpisově zakalí.


Rozhodně nepatří mezi neproslulejší, byť jde o subjektivní pojem. S požehnáním Musée de ľAbsinthe? Jak jinak, když se na něm podepsala Marie-Claude Delahaye.

_________________
- Moderní absinthe chutná moderně.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: La Fée
PříspěvekNapsal: čtv 30. črc 2009 20:16:41 
° Capo di tutti capi °
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 17:59:57
Příspěvky: 4431
La Fée Parisienne je barvený macerát, jak říká Habu. Reklamní bullshit kolem muzea tomu nepomůže.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: La Fée
PříspěvekNapsal: čtv 30. črc 2009 20:17:25 
Rumcajs
Uživatelský avatar

Registrován: pát 17. dub 2009 7:18:28
Příspěvky: 1142
Bydliště: Země
Bohužel, Marie-Claude Delahaye nepije absinthe. Opravdu.

_________________
Já jsem s tebou v Rockland.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: La Fée
PříspěvekNapsal: čtv 30. črc 2009 20:22:10 
fuckin' amateur
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 18:53:16
Příspěvky: 4031
Tak, Marie-Claude Delahaye je dobrá historička, to je vše.

_________________
- Moderní absinthe chutná moderně.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: La Fée
PříspěvekNapsal: čtv 30. črc 2009 20:28:08 
° Capo di tutti capi °
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 17:59:57
Příspěvky: 4431
Já to testoval a dal bych tomu max. 40 ze 100. Taková konzumka :(


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: La Fée
PříspěvekNapsal: čtv 30. črc 2009 22:02:15 
Pánové, o kvalitě se přít nebudu.jak jsem již řekl tak zatím toho nemám tolik napito. také jsem se koukal na stránky http://www.feeverte.net/guide/country/france/la_fe_absinthe/
a tam je napsáno že se jedná o distilovaný absinthe :

"La Fée was created from an authentic 19th century recipe and was developed in a French distillery under the supervision of Madame Delahaye. It contains a dozen or more plants, including 'Grande' and 'Petite' Absinthe (artemisia absinthium and artemisia pontica). La Fée is a distilled absinthe — the botanicals are macerated in alcohol and then distilled in accordance with the most traditional methods."

na ten scoring list jsem se díval a asi máte pravdu
existuje ještě LaFée Bohemian a to je absinthe czech style a věřím že ten je macerát

každopádně teď si jdu vychutnat jinou třídu : LaClandestine :twisted: :mrgreen:
CHEERS


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: La Fée
PříspěvekNapsal: čtv 30. črc 2009 22:04:07 
jo a ještě jedna otázka: Má někdo zkušenost s tou luxusnější verzí na bázi vinného destilátu? ať toho z Francie nebo ze Švýcarska???
díky


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: La Fée
PříspěvekNapsal: čtv 30. črc 2009 22:08:51 
° Capo di tutti capi °
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 17:59:57
Příspěvky: 4431
Tu verzi na vinné bázi jsem nezkoušel, nechtěl jsem do toho vrážet další peníze. Moc mě to neoslovilo :(


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 3   [ Příspěvků: 24 ]
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron


Powered by Absinthe.cz & Lepší nálada © 2009 Absinthe Mafia