Změnit velikost textu


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 4   [ Příspěvků: 36 ]
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob 27. čer 2009 20:31:37 
Mistr archivář
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 14. kvě 2009 7:43:11
Příspěvky: 294
Nevím, jakou máte vy zkušenost s tímto "Bohemian-Style Absinthe", ale pro mě to byla první zkušenost s produktem, který se absinthe nazývá. Že skutečnost je poněkud jiná, jsem v té době absolutně netušil a neřešil, zda je to absinthe, nebo jen pokus o něj.
Úplně první lahvinka pro mě byla Absinthe Verdoyante (to je ten přibarvený do zelena :-) ) a i dnes musím přiznat, že pro něj mám trochu sentimentální slabost. Je fakt, že do roka si dopřeji tak maximálně jednu lahvinku, ale nemůžu na něj říct mnoho špatného. V rámci alkoholických nápojů. Pokud bych to měl hodnotit jako absinthe, tak samozřejmě při vší úctě k tradici pravého absinthe nemá Verdoyante žádnou šanci.
Barva sice umělá, ale tak jedovatá jako ostatní pseudoabsinthová konkurence Verdoyante není. Vůně každopádně nemá k pravému absinthe daleko a ani líh zase tolik cítit není. Takže určitě plus. Louche efekt samozřejmě nelze očekávat. A co se týká chuti, tak musím říct, že jsem žádnou typickou náhražkovou hořkost a hnusný lihový ocas nenašel.
Naturelle verze není údajně uměle přibarvena, ale plody koriandru by na dně lahve být snad ani nemusely. Nejsem si jistý, ale mám pocit, že právě koriandr v lahvi je na vinně za příliš ostrou chuť.
Červená verze Couperosée je už od pohledu hrůza. Tohle nemá s absinthem už nic společného. No, možná trochu tu vůni a hodně vzdáleně i chuť. Ale každopádně je z těch tří nejhorší.
Sice ani jeden se z historického hlediska za absinthe považovat nedá, ale kolekce od Metelky je dle mého ze sekce "Líh a zelená" to nejlepší. Opět opakuji - jako absinthe neobstojí, jako umělá česká náhražka zavrženíhodná určitě není. Osobně tvrdý alkohol téměř nesnáším (už jen ten lihový závan mi zvedne kufr, takže vodka, whisky a ostatní u mě nemají šanci, pravý absinthe se nedá při správné přípravě s vodou za tvrdý alkohol snad ani považovat, osobně si ho připravuji v poměru 1:4, takže v výsledku má drink +- 15% alkoholu) a když už si něco silného chci výjimečně dopřát, tak pak tento Metelkův "Absinthe".


Hodnocení:
Verdoyante :
barva před vodou 4/10 - chemická, ale neurazí

barva po smíchání s vodou 0/10 - žádná reakce (logicky)

vůně 8/10 - opravdu tento typ mi voněl velmi příjemně

chuť 8/10 - nekamenujte mě, ale subjektivně nemůžu hodnotit jinak, sice voní jako hašlerky, k absinthu mu něco chybí, ale i tak je to velmi pěkné

Celkové hodnocení 20/40 jako absinthe (30/40 jako alkoholický nápoj) - to by značilo průměr, ale věc je složitější. Při braní lahve jako absinthe by šlo hodnocení podstatně dolů, ale jako alkoholický nápoj příbuzný absinthu bych se nebál i 10 bodů přidat.


Naturelle :
barva před vodou 4/10

barva po smíchání s vodou 0/10

vůně 4/10 - brrr, skoro mi začali ostostí slzet oči

chuť 4/10 - koriandr udělal své a absinthe trpí přehnanou silou a ostrostí

Celkové hodnocení 12/40 - Nebýt pokažené chuti přítomností koriandru v lahvi, dalo by se to docela solidně pít, ale takhle je to jen pro odolné krky



Couperosée :
barva před vodou 1/10 - ale červená je to pěkná, ne že ne :-)

barva po smíchání s vodou 0/10

vůně 5/10 - docela to i absinthe chvílema připomíná

chuť 5/10 - je to divný, ani hnus ani příjemný zážitek, tady fakt nevím, jak to popsat

Celkové hodnocení 11/40 - skutečně nevím, proč takovéto nesmyslné barvy pojmenují absinthe. Údajně primárně určeno do míchaných nápujů. Tak to pak jo, nedokážu si totiž představit, jak někdo originál absinthe míchá s jinými alkoholickými nápoji.

_________________
MANOWAR - Kings of Metal ; http://www.manowar.com/


Naposledy upravil Repry dne pon 20. črc 2009 20:27:45, celkově upraveno 2

Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: sob 27. čer 2009 21:58:55 
fuckin' amateur
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 18:53:16
Příspěvky: 4031
Metelkův "absint" je dalším masivně-hypermarketovým absintem, který zaplnil regály Kauflandu, Tesca a dalších řetezců. Verdoyante jsem měl ve svých začátcích také. Bylo to právě v době, kdy jsem "hledal" absinthe, takže jsem samozřejmě narazil na zklamání.

_________________
- Moderní absinthe chutná moderně.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: sob 27. čer 2009 22:21:17 
° Capo di tutti capi °
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 17:59:57
Příspěvky: 4431
Nikdy jsem žádný z nich neochutnal, takže sám nic neřeknu. Koriandr na dně láhve je ale jednoznačné mínus, chuť to musí jen zhoršovat. Zákazníci na to ale asi slyší a říkají si, sakra ono je to vážně z nějakého koření! To musí být lepší než láhev stojící vedle.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: ned 28. čer 2009 9:37:05 
Mistr archivář
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 14. kvě 2009 7:43:11
Příspěvky: 294
Teď koukám, že na svých stránkách má Metelka ještě jeden druh absinthu a to Absinthe De Moravie.
Vypadá jako Naturelle, ale má 70% alkoholu a ty byliny na dně lahve nevypadají na koriandr. Ale zřejmě to bude obdobný výrobek.

_________________
MANOWAR - Kings of Metal ; http://www.manowar.com/


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: ned 28. čer 2009 9:51:06 
° Capo di tutti capi °
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 17:59:57
Příspěvky: 4431
Díky za info, nevěděl jsem o jejich novém produktu. Co je to ale probůh za módu tam ty byliny nechávat? Udělal by si kdokoliv z vás sypaný čaj a ty byliny v něm nechal třeba rok? Jak by ten čaj po roce musel chutnat?
Délka macerace bylin je sakra důležitá a nemůže se přetáhnout jen kvůli efektu.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: ned 28. čer 2009 11:49:27 
Mistr archivář
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 14. kvě 2009 7:43:11
Příspěvky: 294
Co se týká těch bylin, tak jaký máš názor na Absith Devil od Cami? Tady je uveden v sekci "Pravý absinthe", ale také má v lahvi stonek tuším pelyňku, nebo co to je. Dá se to tedy považovat za skutečný absinthe? Protože nevím, zda originální postup výroby počítá i s bylinami v lahvi.

_________________
MANOWAR - Kings of Metal ; http://www.manowar.com/


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: ned 28. čer 2009 12:54:34 
fuckin' amateur
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 18:53:16
Příspěvky: 4031
Absinth Devil od Cami přišel krátce po Sinopale a L'Exceptionnel, což jsou klasické verte absinthy, tudíž předpokládám, že ve skutečnosti o absinthe jde, jen tam prostě "narvali" větvičky, aby to hezky vypadalo. Lze tedy očekávat, že chuť bude dosti pokažená. Neochutnal jsem jej právě z důvodu těch přidaných větví. A dát 37€ jen za to, abych si potvrdil, že chuť je opravdu zkažená, to si radši koupím něco "jistějšího".

_________________
- Moderní absinthe chutná moderně.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: ned 28. čer 2009 13:06:12 
Mistr archivář
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 14. kvě 2009 7:43:11
Příspěvky: 294
Já si Absinth Devil nechal poslat přímo od Cami a vyšel mi na 790 Kč + poštovný. Zatím jsem ho ještě ale neotevřel, tak nemůzu chuť posoudit.

_________________
MANOWAR - Kings of Metal ; http://www.manowar.com/


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: sob 04. črc 2009 8:09:16 
Habu píše:
Sinopale a L'Exceptionnel


Are these discussed anywhere? I am very curious of the quality of these brands knowing that it is authentic absinthe.


Nahoru
  
 
PříspěvekNapsal: sob 04. črc 2009 8:37:27 
fuckin' amateur
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 18:53:16
Příspěvky: 4031
Absinthe Review Ben píše:
Habu píše:
Sinopale a L'Exceptionnel

Are these discussed anywhere? I am very curious of the quality of these brands knowing that it is authentic absinthe.

The only discussion I found is here on absinth-guide.de. However only in german, but I guess some of the members speak english as well.

Sinopale a L'Exceptionnel are not bad, but lacking some herbs, so it might seem a bit sterile for someone. Anyhow I have no problem drinking it again.

_________________
- Moderní absinthe chutná moderně.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 4   [ Příspěvků: 36 ]
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  


Powered by Absinthe.cz & Lepší nálada © 2009 Absinthe Mafia