Změnit velikost textu


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 1   [ Příspěvků: 2 ]
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Fee Verte bar Paříž - ochutnávka
PříspěvekNapsal: pát 04. zář 2009 13:58:06 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 13. srp 2009 11:16:26
Příspěvky: 989
Bydliště: Praha
Nedávno jsem v Paříži navštívil bar Fee Verte. Dovolte mi podělit se o pěkný zážitek

Ve velice příjemném prostředí jsem ochutnal dva místí absinthe – Un Emile 68 a Libertine Amer 68.

Libertine Amer 68

Původní barva - 8/10 – Zcela přírodní olivová, lehce nahnědlá. Naprosto v pořádku.

Barva s vodou – 9/10 – Nelze nepochválit. Příprava probíhala z naledované kované fontány, nejprve po malých kapkách. Hustý louche se dostavoval téměř okamžitě, ale jak to má být – válel se u dna ve vlnách, dle jednotlivých kapek. Po kompletním dolití cca 2:1 (mám radši mix mírně silnější) téměř bílý, s lehkým nádechem do zelena.

Vůně – 7/10 - V rámci louche velmi intenzivní. Žádný alko-odér, čisté byliny. Anýz dominoval, ale ne tak jako v případě třeba Toulouse-Lautrec. Nejsem zrovna znalec bylin, ale rozhodně jsem cítil fenykl, koriandr a pelyněk. K vyššímu hodnocení nemůžu sáhnout jen díky větší dominanci anýzu.

Chuť – 8/10 – Velice příjemná, na rozdíl od vůně vyváženější i když anýz měl na můj vkus stále lehce navrch. Jinak byly byliny v dobré harmonii, alkohol naprosto v pořádku. Nápoj nebyl sladký přespříliš – akorát.

Celkový dojem – 32/40 – Kvalitní absintový prožitek, nelze než doporučit. Přes veškerá pozitiva, když bych měl být maximálně kritický, z nápoje jsem měl pocit určitého absintového standartu, leč velmi vysokého.

Un Emile 68

Původní barva – 9/10 – Jasně nazelenalá, ale velmi světle. Téměř blanche. Velmi podmanivá.

Barva s vodou – 8/10 – Při obdobné přípravě jako Libertin, reagoval Un Emile pozvolněji. Louche se dostavil až ve fázi zhruba 1:0,7 A:V, nebyl však zdaleka tak hustý jako v předchozím případě. Barva byla mléčná, s lehce zeleným nádechem, podobným tomu, který měl absinthe před smícháním.

Vůně – 6/10 - Dostáváme se k důvodu, proč se tento absinthe kalil pozvolněji a méně. Odpověď je jednoduchá – méně anýzu, o to více ostatních bylin. Vůně nebyla natolik intenzivní, přesto velmi příjemná. Ocenil bych ale jednoznačně větší intenzitu v této oblasti.

Chuť – 10/10 – Chuť. Ano, tou mě tento absinthe zcela dostal. Naprosto nesrovnatelné se vším co jsem zatím pil. Velmi vyvážená, ne přespříliš anýzová, optimálně sladká, ale především obsahovala jednu ingredienci, kterou jsem zatím v žádném jiném absinthu nezažil. Jak již jsem řekl, nejsem zrovna znalec, takže jsem onu bylinu nemohl identifikovat. Nicméně dodal nápoji velmi výraznou a specifickou chuť, která mě osobně velice seděla. ¨

Celkový dojem – 33/40 – Přes součet bodů bych tento absinthe díky jeho velmi specifické podmanivé chuti hodnotil ještě výše. Un Emile má dle mého názoru opravdu „vlastní ksicht“ a to nelze než ocenit. Jediné co bodové hodnocení sráží je méně intenzivnější vůně.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: sob 04. srp 2012 13:21:32 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 13. srp 2009 11:16:26
Příspěvky: 989
Bydliště: Praha
Po třech letech jsem bar opět navštívil. Nejlepší ze všeho je zjištění, jak moc za tu dobu se absintová situace v ČR zlepšila. La Fee Verte má sice pořád velmi příjemnou atmosféru, ale obdobný servis lze lze již získat i v tuzemsku a nabídka 10 destilátů už také dech nevyrazí. Dal jsem si Blanchete za 6,5 euro, kdybych ho měl hodnotit tak žádná sláva. Moc mi neseděla alkoholová báze.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 1   [ Příspěvků: 2 ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 74 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
cron


Powered by Absinthe.cz & Lepší nálada © 2009 Absinthe Mafia