Změnit velikost textu


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 1   [ Příspěvků: 10 ]
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Edouard Pernod 1905-1910
PříspěvekNapsal: stř 09. zář 2009 21:11:59 
fuckin' amateur
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 18:53:16
Příspěvky: 4031
Dnes večer jsem konečně otevřel 30ml ampulku se vzorkem Edouard Pernod 1905-1910. Obrázky mluví takřka za vše. Samozřejmě mě napadlo napsat kompletní hodnocení, ale v tomto případě to prostě nejde! Měl jsem hodně absinthů, ale žádný bych nemohl přirovnat k tomu, co jsem právě pil. Barva je na první pohled jantarově hnědá, ale při bližším zkoumání zjistíte, že odstín olivově zelené je stále přítomen. Ostatně, viz konečná barva po zakalení. Přestože jde o sto let starý nápoj, neztratil nic na síle. Ba naopak, je to síla! :) První očichání připomene něco jako koňak. Po doušku následují dvě celkem odlišné chvíle, absinthe se převaluje v ústech, kdy se snažím vnímat všechny odstíny chuti. Ve druhé chvíli, po polknutí, se dostaví cosi, co (alespoň minimálně) připomene La Clandestine. Snažil jsem se dobu pití co nejdéle prodloužit, ale každý další doušek se hodně těžko oddaluje. :roll:

Ostatně, kdo se dostaví na 2. ČSAS, bude mít možnost ochutnat. Ze svého vzorku jsem využil pouze 15ml. Druhou polovinu vzorku rozleji 25.09. v baru Černá vdova. :twisted:


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

_________________
- Moderní absinthe chutná moderně.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Edouard Pernod 1905-1910
PříspěvekNapsal: stř 09. zář 2009 21:19:10 
Věrný stoupenec zelené víly
Uživatelský avatar

Registrován: stř 13. kvě 2009 19:22:21
Příspěvky: 456
Bydliště: Praha 3 Žižkov
Habu to jsou parádní fotky!!
Habu píše:
Ostatně, kdo se dostaví na 2. ČSAS, bude mít možnost ochutnat. Ze svého vzorku jsem využil pouze 15ml. Druhou polovinu vzorku rozleji 25.09. v baru Černá vdova. :twisted:

A tomuhle se mi ani nechce věřit. Pokud se tak skutečně stane, tak to bude neopakovatelný zážitek!!!
Jo a protože od tý doby co byly vynalezeny peníze se neděkuje :lol: Tak doufám, že Ti to Habu trošku ulehčíme a přispějeme ;)

_________________
V nebi nejsou žádní zajímaví lidé!


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Edouard Pernod 1905-1910
PříspěvekNapsal: stř 09. zář 2009 21:27:32 
° Capo di tutti capi °
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 17:59:57
Příspěvky: 4431
Ta barva vintage absintů je prostě nádherná! Já svého Edouarda ještě neotevřel, jsem nějak chřipkově nalomený a tak si nechci pokazit zážitek z tohoto krasavce.

Jak ti Habu chutnal základ? Edouard je slavný tím, že jeho vinná báze byla nejlepší ze všech. A během těch 100 let musela ta vínovice ještě nádherně zkoňakovatět.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Edouard Pernod 1905-1910
PříspěvekNapsal: stř 09. zář 2009 21:59:05 
*** Absinthe guru ***
Uživatelský avatar

Registrován: stř 15. dub 2009 0:27:52
Příspěvky: 1531
uaaaaaaaa :D Habu! Proc to delas? Ja tu slintam po klavesnici... Boze! To ty studia zacnou! :lol: S takovou asi brzo zbankrotuju...ale tohle se proste musi...mmmmm :ugeek:

_________________
Omnia mea mecum porto.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Edouard Pernod 1905-1910
PříspěvekNapsal: čtv 10. zář 2009 8:36:08 
fuckin' amateur
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 18:53:16
Příspěvky: 4031
Citace:
Jak ti Habu chutnal základ? Edouard je slavný tím, že jeho vinná báze byla nejlepší ze všech. A během těch 100 let musela ta vínovice ještě nádherně zkoňakovatět.


Přesně. Nejsem si jist, jestli by absinthe měl vonět jako koňak, ale v tomhle případě tato vůně opravdu dominuje. Každopádně to nebylo na škodu, ba naopak. Eduard vzal mé chuťové buňky přímo náletem! První ochutnávka se skutečně žádnému absinthu, který jsem dosud měl, nijak blíže nepodobá. Jen ten finální "ocas" připomene bylinkovou chuť Clandestine a to ještě hodně vzdáleně.

_________________
- Moderní absinthe chutná moderně.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Edouard Pernod 1905-1910
PříspěvekNapsal: sob 26. zář 2009 17:34:40 
Věrný stoupenec zelené víly
Uživatelský avatar

Registrován: stř 13. kvě 2009 19:22:21
Příspěvky: 456
Bydliště: Praha 3 Žižkov
Habu píše:
Přesně. Nejsem si jist, jestli by absinthe měl vonět jako koňak, ale v tomhle případě tato vůně opravdu dominuje. Každopádně to nebylo na škodu, ba naopak. Eduard vzal mé chuťové buňky přímo náletem! První ochutnávka se skutečně žádnému absinthu, který jsem dosud měl, nijak blíže nepodobá. Jen ten finální "ocas" připomene bylinkovou chuť Clandestine a to ještě hodně vzdáleně.

Pod tohle se podepíšu!!
Náš Bůh Habu ve své vesmírné dobrotě nám dal okusiti tohoto božského nápoje, jenž nás povznesl do oblaků dekadence a secese...
Dost lyriky, přejdem k popisu:
Už samotná vůně je luxusní, vůně koňaku. Ten vinný základ s kombinci se zužlechtění věkem je prostě znát. Byť si myslím, že chuťově, musí jít preban vyrobit znova, tak toto aroma získá až po staletí.
Chuť, opravdu delikátní záležitos. Přestože se jednalo o dva srky(doufám, že nikdo neměl aft :) ) tak jsem si udělal docela přesný obrázek, co je zajímavé, že chuť je jiná v ústech a po polknutí to člověk cítí trošinku jinak.. Nápoj je stále dost silný, žádná degradace v tomto směru.
Bylinky: Přestože v tomto ohledu jsem laik, tak tohle byla totální harmonie a vyváženost, která byla podtrhnutá
kvalitním základem ve stolet staré vínovici. Chuť a hlavně dozvuk pelyňku, to bylo něco neopakovatelnéh.
Sečteno a podtrženo. Zážitek na celý život, který už se nemusí nikdy opakovat a vzniklo mi čísené hodnocení 100 ze 100.
Nakonec musím poděkovati Martinovi a Habuovi, bez kterých bych se k tomuto elixíru nikdy nedostal. Kluci díky!

_________________
V nebi nejsou žádní zajímaví lidé!


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Edouard Pernod 1905-1910
PříspěvekNapsal: sob 26. zář 2009 18:26:40 
° Capo di tutti capi °
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 17:59:57
Příspěvky: 4431
Habu je machr že vám dal ochutnat. Pro milovníka absintu nemůže být vyššího cíle než preban. Chápu že dost z vás by si to normálně nemohlo dovolit a proto byla třetí ČSAS jedinečnou příležitostí.
Na příští setkání vezmu asi i mého Pernoda ;)


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Edouard Pernod 1905-1910
PříspěvekNapsal: sob 26. zář 2009 18:48:40 
jen rejpnutí: byla to druhá ČSAS ne? :P

Habu byl také za svůj čin oceněn řádem velmistra velmistrů, ještě ke svému božskému původu :twisted:

A k tomu hodnocení, myslím že 100/100 to opravdu vystihuje více než velmi dobře.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Edouard Pernod 1905-1910
PříspěvekNapsal: sob 26. zář 2009 18:52:58 
° Capo di tutti capi °
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 17:59:57
Příspěvky: 4431
Eh, jasně, druhé oficiální! Mezi prvním a včerejším druhým setkáním proběhlo ještě jedno tajné setkání velmistrů všech velmistrů. To ale nebylo ČSAS ale spíš ČSIAAS (česko-slovensko-italsko-americké absintové setkání) :D


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Edouard Pernod 1905-1910
PříspěvekNapsal: sob 26. zář 2009 20:14:23 
*** Absinthe guru ***
Uživatelský avatar

Registrován: úte 14. dub 2009 17:43:39
Příspěvky: 1318
:D :D :D
teda Martine pokud bude i jen kapička sem pro aby 3. (či 4. sraz) :lol: klidně už zítra :lol:

Takže sme vděční Habu ale dal bych 97/100 přecijenom je dobré mít rezervu :mrgreen:


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 1   [ Příspěvků: 10 ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 64 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
cron


Powered by Absinthe.cz & Lepší nálada © 2009 Absinthe Mafia