Změnit velikost textu


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 1   [ Příspěvků: 9 ]
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Philippe Lasala
PříspěvekNapsal: pon 19. říj 2009 20:08:55 
Věrný stoupenec zelené víly
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 30. dub 2009 23:10:16
Příspěvky: 373
Bydliště: Klatovy
Philippe Lasala

Recenzent Dan 15.10.2009

Barva 8/10
Jedná se o blanche variantu, tekutina je čirá, s naprosto nepatrným nádechem žluté.

Louche 4/10
Prvních pár kapek nabídne velmi hezkou podívanou, pak však nastupuje poměrně rychlé zakalení. To je sice ve finále poměrně solidní a husté, na hladině se však objeví jakýsi film strukturou vzdáleně připomínající olejové skvrny. Nahlédnutí do sklenice ze zhora tedy prožitek značně kazí.

Barva po zakalení 8/10
mléčně bílá, bez problémů

Aroma 14/30
Před přidáním vody je možné rozpoznat ve vůni stopu alkoholu, ale nikterak silnou. Po zakalení se alkoholový odér sice ztrácí, slábnou však i ostatní vůně, které navíc nejsou příliš rozvinuté. Ve vůni není nic vysloveně nepříjemného, zároveň však nic, co by člověka vybízelo přičichnout znovu.

Pocit v ústech 6/10
Prvky určité krémovosti a vláčnosti zde jsou, rozhodně by ale mohly být výraznější.

Chuť 11/20
Podobně jako vůně - neurazí, ale také nenadchne. Anýz není cítit takřka vůbec, pelyněk je zastoupen ve větší míře, ale není to úplně nepříjemné. Ostatní chutě jsou poměrně slabé a nevýrazné. Přidání cukru nabídne nový chuťový prvek, což u totohle absinthu není vůbec na škodu.

Celkový dojem 5/10
Už se budu opakovat, ale nedá se nic dělat... Slova "neurazí, nenadchne" asi nejlépe vystihují tenhle produkt. V oblasti macerátů ale Philippe la Sala jednoznačně bude patřit k tomu lepšímu.

Dan hodnotí Philippe la Sala 56 ze 100


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Philippe Lasala
PříspěvekNapsal: pon 19. říj 2009 20:35:36 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: sob 15. srp 2009 1:56:20
Příspěvky: 757
Ahoj

Tady by to chtělo určitě nějaký úvod (o co jde, kdo to vyrábí, kolik to stojí, kde se to dá koupit apod.), protože nelze předpokládat, že by to všichni (někdo) znali. Navíc blanche macerát působí docela podezřele - buď je nějak ošizený, nebo byl destilovaný (pokud se nepletu či nemám mezery ve znalostech - dozajista by to šlo filtrovat i jinak než destilací, ale o praktických možnostech nevím).
Díky
T.

_________________
- IN VINO VERITAS -
- OMNI ANIMA POST COITUM TRISTE EST -
- PATER INCERTUM EST -


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Philippe Lasala
PříspěvekNapsal: úte 20. říj 2009 14:59:09 
Věrný stoupenec zelené víly
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 30. dub 2009 23:10:16
Příspěvky: 373
Bydliště: Klatovy
Omlouvám se, to jsem hrubě podcenil...

Absinth Philippe Lasala je španělské provenience, produkuje ho firma Bardinet (http://www.bardinet.es/ing/index2.html).
Informaci o tom, že se jedná pouze o macerát jsem získal na feeverte, ale jinde zase tvrdí, že se jedná o destilát, takže nevim. Pro porovnání oba odkazy:
http://www.feeverte.net/guide/country/s ... _absinthe/
http://www.rueverte.com/product_info.ph ... 64#onglets
Druhej zmiňovanej odkaz mě moc nepřesvědčil už jen s ohledem na to, že barvu uvádí jako "green (very pale)", ale na mém vzorku bych určitě zelenou nehledal (viz fotka)

Nakupoval jsem jsem v jednom krámku s lihovinama ve Freiburgu, kde měli i malé 40 cl lahvičky za, tuším, 3 Euro. Normální velké lahve jsou ale zelené, takže těžko soudit, jakou má kapalina v nich obsažená barvu. Obsah alkoholu je 50%.

Příloha:
Lasala.JPG


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Philippe Lasala
PříspěvekNapsal: stř 28. říj 2009 4:39:30 
It does taste distilled to me, and also Markus Lion at absinthe.de told me it is distilled last year, so I have no reason to believe it is not. :) That said, it is really a great value. Simple, not the greatest, but for the price I don't feel too bad drinking it. I have found it also tastes good a bit over-watered for some reason, and with a fair bit of sugar, which I do not normally use at all, except occasionally with Duplais verte.

Also, many batches are yellowish, it is not actually meant to be a blanche. I have not had ting for a long time, maybe I will add a bottle to my next order. :mrgreen:


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Philippe Lasala
PříspěvekNapsal: stř 28. říj 2009 16:19:42 
fuckin' amateur
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 18:53:16
Příspěvky: 4031
Vida, blanche verze absinthu Philippe Lasala bude patrně destilovaná. Dane, chtěl jsem tvou recenzi také přidat do nově otevřené sekce Recence absinthu, ale zarazil jsem se u druhého bodu - louche - na hladině se však objeví jakýsi film strukturou vzdáleně připomínající olejové skvrny. - doufám, že se ve Tvém případě nemýlím, ale tento znak při kalení je právě známkou kvality. Třeba se pletu a louche u Philippe Lasala je skutečně "podivný" , prodávají někde miniatury? :)

_________________
- Moderní absinthe chutná moderně.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Philippe Lasala
PříspěvekNapsal: stř 28. říj 2009 21:36:17 
Věrný stoupenec zelené víly
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 30. dub 2009 23:10:16
Příspěvky: 373
Bydliště: Klatovy
Tak to je pro mne novinka, jsem skutečně v tomto směru velmi zanedbán :roll:
Mohl bych to zkusit vyfotit, jestli se to povede, ale těžko říct...

Jak jsem zmiňoval, vzorek jsem kupoval ve Freiburgu, jsem tady teď na nějakou dobu ve škole... Kdybys chtěl, můžu ti vzoreček koupit a pak poslat, abys na to mohl kouknout odborným okem ;)


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Philippe Lasala
PříspěvekNapsal: sob 31. říj 2009 7:13:20 
I was going to ask what other brands have you had, but I now see the Mansinthe bottle in the background of your avatar. I do not recall anything funny about the Lasala louche, but then I have not had it for over a year so perhaps my memory fails me. :) Was it very drastically different from the Mansinthe louche?


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Philippe Lasala
PříspěvekNapsal: ned 01. lis 2009 23:51:25 
Věrný stoupenec zelené víly
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 30. dub 2009 23:10:16
Příspěvky: 373
Bydliště: Klatovy
A.R. Ben: I tried it once more and louche isn't so bad as I said before (but Mansinthe has definitely better :) ) It seems me to be little bit quick and also not so thick. But you are right, that for that money it isn't bad...

Habu: Ten louche mě pořád trápí :) Asi ti fakt budu muset poslat vzorek na okoštování...


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Philippe Lasala
PříspěvekNapsal: úte 03. lis 2009 22:11:41 
fuckin' amateur
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 18:53:16
Příspěvky: 4031
Téma přesunuto. Philippe Lasala blanche je dle všeho pravý absinthe. ;)

Citace:
Habu: Ten louche mě pořád trápí :) Asi ti fakt budu muset poslat vzorek na okoštování...
Nemusíš si dělat škodu, ledaže bys byl na moje hodnocení opravdu zvědavý. :mrgreen: Kdyžtak někam vzorek ulož a okoštujem na dalším absinthovém setkání. Ale jak jsem psal, jestli nechceš čekat, tak mi napiš, dohodnem se.

_________________
- Moderní absinthe chutná moderně.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 1   [ Příspěvků: 9 ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam [Bot] a 45 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
cron


Powered by Absinthe.cz & Lepší nálada © 2009 Absinthe Mafia