Změnit velikost textu


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 4 z 7   [ Příspěvků: 67 ]
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Generátor absintových recenzí
PříspěvekNapsal: pát 23. říj 2009 0:27:48 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: sob 15. srp 2009 1:56:20
Příspěvky: 757
Program pro generování recenze je jedna věc (ten si ovšem můžeme i odpustit a dělat to ručně, pokud se nechce nikomu ho přeprogramovat), ale tabulka pro senzorické hodnocení abisnthu (především rozdělení bodů, text popisu jednotlivých položek vyjma) dle mého nejlepšího vědomí NEMŮŽE být předmětem copyrightu. Tj. to samé rozdělené bodů k jednotlivým složkám pochopitelně s českými názvy a českým popisem IMHO ustojí jakýkoliv proces - nehledě na mezinárodní prvek případného sporu (tohle fakt nikdo nikdo nebude řešit).
Můj návrh (de-iure laický, jelikož titul mi ještě nebyl přidělen a nemusím tedy nést za tuto radu odpovědnost): Nechte bohové hodnocení 100/100 i s příslušným rozdělením bodů (30 aroma, 20 chuť) - kategorie nazvěte česky, popis s klidem také česky (ne však překlad) a rozviňte i pro blanche absinthy (ještě lépe rozviňte třebas vzorkovníkem barev) a nikdo nemůže nic namítat.
T.

Edit: Aroma 30 a chuť 20 mi přijde velmi vyvážený poměr. K absinthu velmi rád čuchám a popravdě byť je chuť důležitá, celkový pěkný vzhled mi přijde taktéž důležitý. Nanejvýš bych ji zdvihl o 6 bodů (3 ubral pocitu v ústech a 3 barvě po louche - takto je vlastně barva zhodnocována dvakrát).
Možnost je pochopitelně i rozvinout debatu o vlastním systému a jeho vyváženosti, ale v tom případě se tu budem do vánoc bavit a nic nezhodnotíme.

_________________
- IN VINO VERITAS -
- OMNI ANIMA POST COITUM TRISTE EST -
- PATER INCERTUM EST -


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Generátor absintových recenzí
PříspěvekNapsal: pát 23. říj 2009 8:00:35 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: stř 15. dub 2009 7:27:40
Příspěvky: 597
Pokud tomu rozumim, tak to hlavni, co si David Nathan-Maister hlida je vahovy pomer jednotlivych kategorii. 100 bodova stupnice, resp. procentova je naprosto bezna vec a tezko na ni vztahnout (c).

Takze jde IMHO o to si to trochu posunout - ne mnoho, aby jsme byli porad ciselne rozumne srovnatelni. KAZDY jiny navrh nez jeho je pouzitelny. Mozna by bylo vhodne udelat par (4-5) navrhu a dat o nich hlasovat v ankete a vysledku se pak drzet.

Pokud jde o mne, chut je to hlavni, co dela absinthe. Napoj je hlavne k piti, i kdyz bez ocuchavani by to urcite nebylo ono. Ale je spousta slibne vonicich absinthe, kde je chut zklamanim - casto to cteme v recenzich.
Takze bych byl pro navrh chut:30, vune 20 a nebo oboji po 25.

EDIT: pokud by stale byly problemy, je tu i varianta "rozpustit" treba kategorii Celkovy dojem, ktera je trosku nadbytecna a body dat do ostatnich kategorii, ktere hodnoti jednotlive atributy absinthe. Proti tomu uz by velky autor asi uz nemohl rici vubec nic.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Generátor absintových recenzí
PříspěvekNapsal: pát 23. říj 2009 8:24:30 
fuckin' amateur
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 18:53:16
Příspěvky: 4031
Tuvi: Problém není v právní stránce věci, rozhodně to není tak, že by nás David žaloval za to, že používáme jeho stupnici, proto jsem ten copyright dal do uvozovek. Jde o solidaritu a respekt. Jestliže se největší absinthové kapacitě nezdá, že by se jím vymyšlená stupnice měla používat ještě někde jinde, než na feeverte.net, tak je čistě z kolegiálního hlediska rozumné věci přebrat. Pravděpodobně by stačila i změna stupnic z 10/10 na 20/20, ale i tak to bude (zvláště v hávu generátoru převzatého z feeverte) plagiát. Navíc se myslím shodneme, že ta stupnice beztak není nijak extra dokonalá, viz Bairnsfather bitter, chuťově brak, ale barvou i louche efektem ucházející a hop 38 ze 100. Chuti a vůni bych tedy chtěl dát dvojnásobnou účinost.

Jendův nápad z písmenkovou stupnicí pro barvu je celkem dobrý. Resp. hodnocení barvy je patrně nejsubjektivnější položka hodnocení. Každému se líbí jiná barva. Takže bychom mohli zařadit barevné odstíny "vedle" hodnocení a místo hodnocení barvy per se, bychom mohli hodnotit čistost barvy, resp. kal nebo sediment. Problém bude zase se "speciály", které zrají v sudech. ;)

_________________
- Moderní absinthe chutná moderně.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Generátor absintových recenzí
PříspěvekNapsal: pát 23. říj 2009 10:53:08 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: sob 15. srp 2009 1:56:20
Příspěvky: 757
Habu: Vidíš a v tom se prostě asi neshodnem. Já si myslím, že chuť a vůně dohromady u absinthu nedělají (o moc) víc než půlku zážitku. Tohle prostě není whisky, je tu barva, je tu louche a celý ten pěkný efektní obřad. Overall hodnocení je u všech senzorických tabulek velmi důležité především proto, že ačkoliv tvůj příklad Bairnsfather získá 40/100 (což mu mimochodem IMHO plně patří), v celkovém hodnocení stejně napíšeš, že je to dle tvého názoru nechutný patok, který k další koupi nezachrání ani celkem slušný vzhled a dáš mu 3/10 třebas.

_________________
- IN VINO VERITAS -
- OMNI ANIMA POST COITUM TRISTE EST -
- PATER INCERTUM EST -


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Generátor absintových recenzí
PříspěvekNapsal: sob 24. říj 2009 16:25:35 
fuckin' amateur
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 18:53:16
Příspěvky: 4031
Přátelé, kolegové a milci zelené víly, zde si můžete prohlédnout, v jakém systému se naše budoucí recenze budou odvíjet.

Konečný výsledek je ještě v dáli, je třeba doladit styl, barvy, konečný formát atd., ale už teď se odvažuji tvrdit, že půjde o nejdokonalejší generátor absinthových recenzí VŮBEC! :twisted: Nechtěli nám půjčit kolo, tak použijme tank! :mrgreen:

Ke konečnému hodnocení - Finální hodnocení bude na recenzentovi samotném, matematický průměr bude přidán mimo volbu recenzenta, aby ho to zbytečně nerozčilovalo. ;) Ať si každý svůj finální úsudek utvoří podle jeho vlastních preferencí, u čehož bude pro srovnání matematický průměr.

EDIT: Pro dnešek nechám přístup pro namlsání. Docela dlouho jsem hledal, co vlastně použít a s nastavením jsem si taky dlouho hrál, takže s editací pro dnešek končím. Zítra bude ukázka znepřístupněna a budu na tom dále vyšívat. 8-)

_________________
- Moderní absinthe chutná moderně.


Naposledy upravil Habu dne ned 25. říj 2009 12:20:54, celkově upraveno 1

Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Generátor absintových recenzí
PříspěvekNapsal: sob 24. říj 2009 17:57:57 
° Capo di tutti capi °
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 17:59:57
Příspěvky: 4431
Tak tohle můžem v klidu použít a nečekat na vyjádření z feeverte ;) Udělej další kroky na všechny články recenze, ostyluj a nahodíme to naostro. Well done.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Generátor absintových recenzí
PříspěvekNapsal: sob 24. říj 2009 18:51:08 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: stř 15. dub 2009 7:27:40
Příspěvky: 597
Habu, zacatek vypada slibne... projel jsem vse kam mne to pustilo (v OperaMini) a vypada to jako takovy dotaznik-hodnotim kladne i tu napovedu k jednotlivym polozkam IMHO je to dost dulezita vec, dle napovedy vedes lidi jak hodnotit kazdou kategorii.
Jestli v tom budes mit nejakou matematiku, bylo by dobre to pak nekde popsat, at je to otevrene. Moc me zajima cos vymyslel (...no kdyz to bude nejlepsi system).
Drzim palce a tesim se na pokracovani!


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Generátor absintových recenzí
PříspěvekNapsal: sob 24. říj 2009 20:39:54 
Věrný stoupenec zelené víly
Uživatelský avatar

Registrován: stř 13. kvě 2009 19:22:21
Příspěvky: 456
Bydliště: Praha 3 Žižkov
Velice zajímavé, Habu smekám před Tebou :!: Tvé postavení absinthového boha se nadále upevňuje :)
Ale vážně, fakticky se mi to líbí a už se těším na ostrý provoz.
p.s. doufám, že to nefunguje, nechal jsem otevřený okno a přiběhl příbuznej, malej klučina a pokusil se to snad tisíckrát vyplnit či co, jen jsem si šel pro limču :D Budoucí absinthový piják 8-)

_________________
V nebi nejsou žádní zajímaví lidé!


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Generátor absintových recenzí
PříspěvekNapsal: sob 24. říj 2009 21:27:25 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: sob 15. srp 2009 1:56:20
Příspěvky: 757
Trochu jsem to nepochopil - proklikal jsem se na 3. okno, kde byly takové ty otázky "Verte" či "blanche" - a dále nic. Kde je nějaké to hodnocení?

_________________
- IN VINO VERITAS -
- OMNI ANIMA POST COITUM TRISTE EST -
- PATER INCERTUM EST -


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Generátor absintových recenzí
PříspěvekNapsal: sob 24. říj 2009 22:25:48 
° Capo di tutti capi °
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 17:59:57
Příspěvky: 4431
Je to ukázka konceptu, Habu ukázal jen na jakém principu by to mohlo pracovat.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 4 z 7   [ Příspěvků: 67 ]
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 42 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  


Powered by Absinthe.cz & Lepší nálada © 2009 Absinthe Mafia