Změnit velikost textu


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 3   [ Příspěvků: 23 ]
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: L'Artisanale
PříspěvekNapsal: úte 14. zář 2010 18:25:25 
° Capo di tutti capi °
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 17:59:57
Příspěvky: 4431
V tématu o archivním Antoníčkovi jsme nakousli téma pravděpodobně nejlepšího moderního absintu, jaký se kdy objevil. Přesunul jsem tedy předchozí příspěvky a začínám s informacemi.

L'Artisanale byl projekt absintérů z feeverte, američana Erica, David Nathan-Maistera, Petera z LdF a pár dalších. Od počátku byl zamýšlen jen jako single-run, tj. žádná pravidelná produkce. Destilovalo se v roce 2006 v "Davidově" Emile Pernot lihovaru a k výrobě byly použity ty nejkvalitnější byliny. Pelyněk samozřejmě z Pontarlier, pontica, yzop a meduňka z Ericovy zahrádky, anýz ze Španělska a fenykl z Provance.

Takto vzniklo (tuším) 180 lahví, ze kterých byli ostatní na větvi a dodnes se považují za nejlepší moderní absinthe, jaký kdy vznikl. Tomu odpovídají ceny, za které se dnes prodávají vzorky a nebo vzácné neotevřené flašky (999€ za láhev čtyřletého absintu).

S další výrobou se rozhodně nepočítá, protože ke konci došlo k rozkmotření celé party a tu už nedá nikdo dohromady. Eric se dokonce pokoušel vyrobit "repliku" svého vlastního absintu, ale už se mu to nepodařilo. Legenda je na světě.

Poprosil jsem staré harcovníky, kteří si v té době stihli nakoupit, o vzorek a byl jsem vyslyšen. Moje tasting notes se tu objeví snad brzo.
Z mafiánů ho pil tuším už jen Tibro. Nebo Habu, měls to štěstí taky?

edit: tak dlouho jsem slučoval příspěvky, až jsem ten můj a Tibrův smazal :( Sorry.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: L'Artisanale
PříspěvekNapsal: úte 14. zář 2010 19:24:40 
fuckin' amateur
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 18:53:16
Příspěvky: 4031
Ne, to štěstí jsem neměl. Ve skutečnosti jsem o něm ani moc nevěděl. Název jsem slyšel, ale dokonce jsem ani nevěděl, jak vypadá láhev. Mimochodem jaký to je objem? 0,5l?

Je lepší než Berthe de Joux? :twisted:

180 láhví? Tisíc € za neotevřenou láhev? Asi jsem se opravdu minul povolání. :lol: Podle mě je cena přehnaná. Jde sice o raritu a možná i velmi chutný absinthe, ale dávat za to 25 000,-?

Nicméně hezký příběh kolem výroby, taky bys měl Martine něco takového vymyslet. ;)

_________________
- Moderní absinthe chutná moderně.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: L'Artisanale
PříspěvekNapsal: úte 14. zář 2010 19:31:56 
° Capo di tutti capi °
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 17:59:57
Příspěvky: 4431
Podle Briana je lepší aktuální Berthe, takže investice do flašky se bohatě vyplatí.

To mě přivádí k další jistotě - investice do alkoholu!

Ještě nikdy se nestalo, že by alkohol klesl stářím na ceně. Artisanale se z původní ceny 57usd dostal po 4 letech na tisíc euro. Carpano, který nám dával Stefano v Boršicích by dnes stálo x-krát víc, než před čtyřma rokama, naši slivovici z roku 2000 dnes prodávám za 1590 a v té době stála 300. Repry si před rokem koupil 6 lahví čtvrtého Antoníčka najednou a dnes bych si hrozně rád od něj koupil aspoň jednu nazpět.

Proto vám dobře radím, nevypijte všechno, co vám přijde pod ruku a založte archív! Nikdy na něm neproděláte.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: L'Artisanale
PříspěvekNapsal: úte 14. zář 2010 19:42:08 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 13. srp 2009 11:16:26
Příspěvky: 989
Bydliště: Praha
Berthe de Joux je dnes na wormwood society hodnocen výše než prebany (což mi přijde trochu přehnané, až podezřelé). O ceně tohoto kousku (L'Artisanale) si taktéž myslím své, velmi podobné tomu, co napsal Habu. I když možná se pletu - jsem každopádně hodně zvědavý na Martinovy postřehy po ochutnání. Tibro, ty jsi ho pil - je to opravdu moderní absinthový král?


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: L'Artisanale
PříspěvekNapsal: úte 14. zář 2010 19:45:46 
Rumcajs
Uživatelský avatar

Registrován: pát 17. dub 2009 7:18:28
Příspěvky: 1142
Bydliště: Země
Brian Robinson is not a judge of absinthe that I find very reliable. But to each his own.

_________________
Já jsem s tebou v Rockland.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: L'Artisanale
PříspěvekNapsal: úte 14. zář 2010 20:02:09 
fuckin' amateur
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 18:53:16
Příspěvky: 4031
Martin píše:
Proto vám dobře radím, nevypijte všechno, co vám přijde pod ruku a založte archív! Nikdy na něm neproděláte.
Souhlas. Ale je tu jedno ale. Svůj archiv neschraňuji proto, abych jej za nějaký ten rok rozprodal... tedy, kdybych nebyl v existenční krizi. Těším se, až to všechno vypiju! :-D

_________________
- Moderní absinthe chutná moderně.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: L'Artisanale
PříspěvekNapsal: úte 14. zář 2010 20:04:29 
Rumcajs
Uživatelský avatar

Registrován: pát 17. dub 2009 7:18:28
Příspěvky: 1142
Bydliště: Země
Booze is for drinking.

_________________
Já jsem s tebou v Rockland.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: L'Artisanale
PříspěvekNapsal: úte 14. zář 2010 20:09:04 
° Capo di tutti capi °
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 17:59:57
Příspěvky: 4431
To určitě ano, proto si od každé zajímavé flašky kupte aspoň dvě a tu druhou schovejte pro děti. Prodej je vedlejší produkt, taky neprodávám taťkovu brendy ze sedmdesátých a osumdesátých let, ale místo toho pravidelně pijeme.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: L'Artisanale
PříspěvekNapsal: úte 14. zář 2010 20:35:14 
Rumcajs
Uživatelský avatar

Registrován: pát 17. dub 2009 7:18:28
Příspěvky: 1142
Bydliště: Země
Most of the time booze is a poor investment. I say drink as good of booze as your budget allows. Its greatest value is sharing it with people whose company you enjoy, that way you gain the greatest pleasure possible from it. Don't buy booze for your children, they may wind up to be non-drinkers. It's not worth the chance.

_________________
Já jsem s tebou v Rockland.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: L'Artisanale
PříspěvekNapsal: úte 14. zář 2010 20:39:14 
° Capo di tutti capi °
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 17:59:57
Příspěvky: 4431
Víš jak by mi bylo líto, kdyby se toho držel můj otec a nepředal nám svůj archív alkoholu od roku 1951? A víš jakou má obrovskou radost z toho, že může popíjet se svýma dospělýma klukama slivovicu, kterou pálil ve 20? K nezaplacení!


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 3   [ Příspěvků: 23 ]
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 45 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
cron


Powered by Absinthe.cz & Lepší nálada © 2009 Absinthe Mafia