Změnit velikost textu


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 2 z 3   [ Příspěvků: 21 ]
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon 29. čer 2009 20:19:01 
° Capo di tutti capi °
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 17:59:57
Příspěvky: 4431
Tak jsem asi po měsici dopil lahvičku A4 a jsem spokojený. Davar se hodně rychle učí a ve 4 šarži podnikl zásadní krok, který má za následek mnohem lepší aroma než všechny předchozí šarže! Podle mě už se s touhle 4 šarží dostal na hranici možností receptu, bylin, které používá a zařízení, na jakém to destiluje.
Víc už se s tím zásadně nezlepší ;) Jediné co jeho stávajícímu absintu pomůže je stáří a zrání.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: pon 29. čer 2009 20:50:39 
Mistr archivář
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 14. kvě 2009 7:43:11
Příspěvky: 294
Ale je ohromná škoda, že se to zřejmě nedostane mezi lidi. Ale třeba by jsi chtěl Davara zaměstnat u sebe ve firmě, Martine :lol:
po všech těch komentářích tady ve fóru vypadá ten Davarův absinthe strašně lákavě.

_________________
MANOWAR - Kings of Metal ; http://www.manowar.com/


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: pon 29. čer 2009 20:56:43 
*** Absinthe guru ***
Uživatelský avatar

Registrován: stř 15. dub 2009 0:27:52
Příspěvky: 1531
Repry píše:
Ale je ohromná škoda, že se to zřejmě nedostane mezi lidi..

Pevne verim,ze ja se k nemu nekdy dostanu :D

_________________
Omnia mea mecum porto.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: pon 29. čer 2009 21:04:30 
° Capo di tutti capi °
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 17:59:57
Příspěvky: 4431
Nechci se nijak chlubit, ale snad Davarovi hodně pomohly ty moje dobře míněné rady ;) Bohužel si ale myslím že na stávajícím zařízení se už většího pokroku nedocílí, já jsem holt vysazený na mosazný kotel a sklu nějak nevěřím, je sviňa moc sterilní ;)


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: úte 30. čer 2009 7:30:18 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: stř 15. dub 2009 7:27:40
Příspěvky: 597
Martine - dik za tvou recenzi! Take jsem s vysledkem spokojeny a zub casu urcite jeste kvalitu zlepsi - je to ale drina, nechat alespon neco z toho litru zestarnout!

Martin píše:
Nechci se nijak chlubit, ale snad Davarovi hodně pomohly ty moje dobře míněné rady ;)


Tady jsi Martine velmi skromny - ty rady mely ZASADNI vyznam a kazde si velmi vazim. Samozrejme i toho, ze jsi ochotny poradit. Nevim, jestli bych mel dost casu a chuti jit vsemi cestickami, ktere nevedou rychle k cili. Kazda informace kvalitu posunula dost dopredu, jak o tom svedci i recenze. Moc dik!

Co se tyka moznosti - take uz pomalu prichazim na to, ze pokud nejsou velmi kvalitni bylinky, nema cenu usilovat o dobry absinthe. Ty balicky z lekaren a nebo specialnich prodejen s bylinkami obvykle nejsou moc dobre kvality. Uvidime, co se (casem) podari vypestovat, ale horsi by to byt nemelo.
Ono je tohle hokus - pokusovani velmi chytlave a porad cloveku vrta hlavou, co jeste musi zkusit, na netu najde navod, kde se neco delalo trochu jinak, nebo v nem byla bylinka X -> proste se to musi zkusit ;)

Citace:
Pevne verim,ze ja se k nemu nekdy dostanu :D

>Dworzaaa: Pokud bude zajem, poslu vzorek a nebo prinesu (poslu) na nejake setkani.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: pát 02. říj 2009 20:34:14 
fuckin' amateur
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 18:53:16
Příspěvky: 4031
Díky Davarovi jsem měl dnes možnost ochutnat jeho další absinthový prototyp A7. (díky, Davare!) ;-) Zároveň děkuji za velice kulišácký tah, odeslat vzorek ve dvou ampulkách, místo v jedné. :twisted: Druhou ampulku schovám na nějaké společné setkání... budu o něj pečovat, jako o samotný Eduard Pernod! :ugeek:

Přirovnání k Eduardu není náhodou ani nadsázkou. Ne že by šlo o podobnou chuť (sorry, Davare =) ale přesto jde o výjimečný kousek! Kdyby se A7čka o něco lépe kalila, přirovnal bych pokrok k rozdílu mezi 2. a 3. šarží St. Antoine.

Velice lituji, že nemám dostatečně dobře zmapovanou paletu chutí bylinek, jelikož vždy se snažím chutě k něčemu přirovnávat a zde, s A7, jsem nahraný. A7 má naprosto jedinečnou chuť, jejíž dominantu nemohu přirovnat k ničemu, co jsem dosud měl. První polovinu vzorku jsem si velice vychutnal. Gratuluji, Davare, pokrok je velice příjemně cítit. ;)

Barva 9/10
Přírodní zelená s malinkým náznakem "zrání".

Louche 4/10
Nejslabší článek. Kalení si sice dostavuje a sledování olejnatých kontur člověka chytne, ale hustější kal nenastene.

Barva po zakalení 5/10
Mírně zkalená zelená.

Aroma 8/10
Byť jde o relativně mladý vzorek (několik týdnů), tak alkohol při očichávání vůbec nedominoval, ba naopak. Už zde jsem narazil na charakteristickou vůni, kterou bohužel nejsem schopen identifikovat. Ale voní! :)

Pocit v ústech 7/10
Mám obavy, jestli jsem tento vzorek přiliš nezavodnil. :-/ Pocit v ústech je řídký, ale přesto lepší, než předchozí exempláře. Pokrok je tedy i v hutnosti, byť málo znatelný.

Chuť 8/10
Kdyby byl hutnější, dal bych 9. Chuti dominuje jedna věc a já MUSÍM vědět, která to je! :twisted: Pochoutka, naprostý originál a přesto chutný. Po hořkosti takřka ani stopa.

Celkové skóre 70/100
Ještě několik šarží a budu požadovat celou láhev!!! :twisted: Oproti A3 a A4 je A7 velkým pokrokem. Doladit louche a hutnost (což nevím, jak se dělá =) A nestyděl bych se jít na trh s Davar Absinthe. ;)

Druhou ampulku schovám na 3.ČSAS. Doufejte, že mi vydrží! :twisted:


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

_________________
- Moderní absinthe chutná moderně.


Nahoru
 OnlineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: pát 02. říj 2009 21:01:37 
° Capo di tutti capi °
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 17:59:57
Příspěvky: 4431
Zítra si ho taky dám, po tvojí recenzi jsem ještě více zvědav. Davar je šikula, zlepšuje se každou šarží ;)


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: pát 02. říj 2009 21:22:51 
Mistr archivář
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 14. kvě 2009 7:43:11
Příspěvky: 294
Ochutnal jsem Davarovi starší šarže a musím uznat, že je to opravdu povedený absinthe. Na A7 jsem pochopitelně také hodně zvědavý, ty vzorky, co jsi Davare přivezl do Boršic byly znamenité!

_________________
MANOWAR - Kings of Metal ; http://www.manowar.com/


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: ned 04. říj 2009 13:01:29 
Věrný stoupenec zelené víly
Uživatelský avatar

Registrován: úte 14. dub 2009 16:48:06
Příspěvky: 405
No to je teda hezké :) Už se nemůžu dočkat až také ochuntám. Velice mě to láká už jen z důvodu takové zvláštní poesie co ta domácí tvorba má a přitom na rozdíl od jiného pálení to nezavání nebezpečím ztráty zraku.

Doufám že na ČSAS ochutnám :)


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: sob 14. lis 2009 21:08:53 
fuckin' amateur
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 18:53:16
Příspěvky: 4031
Dostalo se mi příležitosti okoštovat vzorek nového absinthu A9. Davar mě poprosil o využití nového generátoru recenzí, čemuž jsem vyhověl, ale do seznamu recenzí jej bohužel zařadit nemohu. :-/ Nejde o komerční absinthe a dostane se k němu pouze hrstka členů absinthemafie.

Recenzent
        Habu

Datum
        14.11.2009

Absinthe
        A9

Verze
        Verte

Typ
        Destilát

Šarže
        6.11.2009

Barva
        9 /10
Komentář
        Autor mně upozorňoval, že bych měl vzorek ještě přefiltrovat, ale myslím, že to není třeba. Zbytky sedimentu jsou sice patrné, ale jinak je barva velmi hezká. Zelená s lehkým nádechem žluté.

Louche
        9 /10
Komentář
        A9 poráží všechny své předchůdce na plné čáře! Absinthe reaguje na přidání vody dokonale. Nekalí se hned, ale jakmile se následující kapky vody barví do mléčných kontur, je jasné, že tu máme velmi hezký louche efekt. Kdyby byla finální barva hutnější, byl by to asi plný počet bodů.
Poznámka k barvě
        Slabší opalinově zelená.

Aroma
        13 /20
Komentář
        Je velice těžké hodnotit aroma absinthu, který je starý týden. První nádech je samozřejmě poznamenán alkoholem, ale už zde je možno načichat se bylinek, které byly použity při barvení - toto aroma mají běžně absinthy, které jsou spíše hořké. Při kalení se alkoholové aroma naprosto vytratí a můžete si čuchat jak chcete aniž by se vám sevřely nozdry. Konečné aroma jakoby bylo křížencem aromat St. Antoine a Obsello.

Hutnost
        8 /10
Komentář
        Další body k dobru! První doušek mě svou hutností až překvapil, škoda že při naplnění úst a polknutí vystrčí růžky vodnatelnost.

Chuť
        15 /20
Komentář
        Že by Martinova škola? ;) Přestože je A9 mladý absinthe, ústa nedostanou přiliš velkou ránu alkoholu. Po hořkosti ani památky. Bylinková paleta mi přijde slabší. Do chuťových pohárků se dostává to, co je možno cítit v aromatu. Anýzová chuť je cítit až za nějaký čas po polknutém doušku. Destilovaná pelyňková trpkost je také přítomna, byť není dominantní. Na druhou stranu mi přijde, že v tomto kousku chybí něco, co bylo velice specifické ve vzorku A7. Škoda. Po uzrátí a se zajímavostí z A7 by šlo o výtečnou raritku.

Celkový dojem
        7 /10
Komentář
        Zralá A9tka by dostala mnohem vyšší skóre, ale i tak jde o absinthe, který tu teď velice rád usrkávám.


Celkové skóre na základě hodnocení: 77,1 %


<< x >>


_________________
- Moderní absinthe chutná moderně.


Nahoru
 OnlineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 2 z 3   [ Příspěvků: 21 ]
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 44 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  


Powered by Absinthe.cz & Lepší nálada © 2009 Absinthe Mafia