Změnit velikost textu


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 4 z 7   [ Příspěvků: 70 ]
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát 04. úno 2011 15:33:11 
° Capo di tutti capi °
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 17:59:57
Příspěvky: 4431
Zapomněl jsem dodat jednu důležitou věc, sedmá šarže bude zároveň poslední číslovaná šarže! Odteď budu pálit takové množství, aby to vydrželo na celý rok, možná na dva! Takže už budu St. Antoine označovat jako ročníkový, nadcházející "osmá" šarže bude tedy ročník 2011.

Rozhodnutí je jednoduché, se stávající podobou jsem tak spokojený, že už ji nijak zásadně nezměním. Jediné co se bude měnit jsou drobné rozdíly v kvalitě použitých bylin v daném roce. Ale to je stejně tak jako u všech destilátů a vína. Další obrovská výhoda je v mnohem delším zrání ve sklepě. Už nebudu muset dělat tři šarže do roka a dávat je na trh po 4 měsících.

Ročník 2011, který začnu pálit co nevidět, čekají špičkovní byliny dovezené minulý týden z Francie - pelyněk z Pontarlier, fenykl z Provence, anýz z Egypta a podobné lahůdky.

Mám opravdu radost z toho že se Antoine tak ujal a že se mi s ním podařilo prorazit v zahraničí a zlomit tak prokletí českých absintů.

Amen.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: pát 04. úno 2011 15:48:53 
Vymývač
Uživatelský avatar

Registrován: úte 14. dub 2009 16:32:07
Příspěvky: 1233
Bydliště: czech republic
Chichi, o to cennější kousek přibude do archívu. :)

Nicméně, je to pochopitelné a dalo se to čekat. Dosavadní systém jednotlivých šarží by byl dlouhodobě neudržitelný. "Šarže" podle roku jsou konec konců v světě alkoholu úplná samozřejmost a dosavadní styl šarží St. Antoine byl myslím docela ojedinělý.

Ale abych tomu dobře rozuměl. Máš teď dostatek zásob šestky a sedmičky, aby to vydrželo aspoň do konce léta, než bude dostatečně vyzrálá 2011, které uděláš teď kvantum, aby vydržela zas do dalšího léta?

A vzhledem k podstatně větším várkám a dlouhodobější prodejnosti jednotlivých ročníků, neplánuješ míchání? Někdo se tu už dávněji na to ptal. Tedy zavádění "stařených" ročníků? Například, že by byl St. Antoine 2 y.o. za x let už i unikátní kousky 5. y.o. atd.? Mohlo by to nastartovat nový trend v přístupu k absintu, mám pocit, že v oboru se nic takového nedělá, nebo ano? Samozřejmě s tím, že by Antoník se starší nejmladší složkou adekvátně stoupal na ceně. :)

_________________
"Warrior struggling / to remain relevant / warrior struggling / to remain consequential.
Cry aloud / bold and proud / of where I've been / but here I am / where I end."


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: pát 04. úno 2011 16:23:29 
° Capo di tutti capi °
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 17:59:57
Příspěvky: 4431
Sedmička se prodává teprve měsíc, takže aktuální zásoby vydrží možná až do prázdnin. Ročník 2011 by se tak do prodeje dostal jako předchozí, tedy asi čtyřměsíční. Vydržel by ale minimálně rok a jak jsi správně poznamenal, budu pak mít mnohem lepší možnosti blendování.

Už jsem tu kdysi psal, že uvažuju nad solera systémem a toto bude prvním krokem. Až se tu potkáme třeba za 10 let, tak bude v nabídce limitovaná edice St. Antoine vzniklá smícháním třeba tří ročníků ;)

Bude to sice ohromně náročné na skladování, nádrže a finance, ale výsledek bude stát za to!


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: pát 04. úno 2011 16:26:40 
Vymývač
Uživatelský avatar

Registrován: úte 14. dub 2009 16:32:07
Příspěvky: 1233
Bydliště: czech republic
Martin píše:
Až se tu potkáme třeba za 10 let, tak bude v nabídce limitovaná edice St Antoine vzniklá smícháním třeba tří ročníků ;)


Ano, přesně toto je božská hudba pro mé uši. Teď se mi bude hned líp učit. :-)

Edit: Nicméně idea jakéhosi standardu je asi stále značně utopická, že? Vzhledem k jisté undergroundovosti výrobců absintů a až na určité výjimky ne zrovna veliké produkce. Každopádně absint se oficiálně prodává od zákazu nějakých 6-7 let a tak si myslím, že vlastně teď vy výrobci máte v rukou celý potenciál a budoucnost. Éra absintu byla strmě stoupající a stejně rychle došla k úpadku a tu tradici už asi nejsme/nejste schopni obnovit a proto by určitý blended standard nebyl od věci a byl by krokem vpřed. A vzhledem k tomu, že absint nemá nějakou širokou základnu a neovlivní ho nějaké moderní trendy, ale stoji na určité pevné skupině příznivců, mohlo by to vyjít. Vždyť za whisky fanoušci taky dávají i 2K a funguje to. Určitě by tím vzrostla už tak dobrá kvalita všech absintů na trhu... nebo to je zbytečné a byl by to zbytečný "přepych" bez opodstatnění?

_________________
"Warrior struggling / to remain relevant / warrior struggling / to remain consequential.
Cry aloud / bold and proud / of where I've been / but here I am / where I end."


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: pát 04. úno 2011 17:14:58 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: sob 15. srp 2009 1:56:20
Příspěvky: 757
Sice jdem už trochu OT, ale měl bych poznámku - za whisky dávají kupující 2k - 3k, ačkoliv je to "jen" pálenka ze (zakouřeného) zrní (tj. cena nestařené whisky bude asi pouze lehce nad výkupní cenou kvalitního obilného lihu) - cenu whisky dělá právě staření, které málokdy jde pod 10 let. Nedokážu si představit (byť to Martin určitě má propočtené), kolik by musel stát 10 let v sudu stařený absinthe, když vstupní "materiál" sám o sobě přijde na zhruba 1000kč/l.

A když už se tu mluví o tom staření - Martine kolik měsíců je tomu tvému soudku z Francie?

_________________
- IN VINO VERITAS -
- OMNI ANIMA POST COITUM TRISTE EST -
- PATER INCERTUM EST -


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: sob 05. úno 2011 1:25:01 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: stř 29. pro 2010 20:14:05
Příspěvky: 528
Bydliště: Praha
Martine gratulu k tomuto rozhodnuti, jeste nedavno jsi psal ze budes prodavat 3 sarze rocne, ale pro me jakozto studenta je to lepsi a pro tebe jakozto pana velitele :D je to krok vpred, takze drzim palce at prorazis vetsi diru do sveta. :-)


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: pon 21. úno 2011 18:21:03 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: stř 29. pro 2010 20:14:05
Příspěvky: 528
Bydliště: Praha
Dneska jsem kontroloval sveho archivniho Antonicka, byl umisten v komore na studenych kachlickach, ale podotykam, ze mame zatepleny vchod, takze v komore je pokojova teplota, no a proti svetlu jsem si vsimnul u korku vysrazenych kapicek. -> Presouvam tedy do baru. Otazka zni, muzou za to ty kachle?


Naposledy upravil Blackhawk dne pon 21. úno 2011 20:31:07, celkově upraveno 1

Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: pon 21. úno 2011 20:18:54 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: ned 28. bře 2010 3:29:52
Příspěvky: 702
Bydliště: kde můžu malovat tam bydlím... Na meziměstskou zášť a "hrdost" seru..
To je nějáké podivné....ty vysrážené kapičky-byl to fakt antoníček?jestli se ti tam nevysráželo jen něco ze vzduchu 8-) .........mmnt proti světlu?to jako vevnitř?to je asi normální-né? :|

_________________
Studujeme-li nadšeně sami sebe, časem zjistíme, že stojíme příliš blízko u zkoumaného objektu...a právě zde přichází náš zelený přítel, který nám dodává odvahu kus poodstoupit a poprvé zeširoka pohlédnout na celek=Není vše hned jasnější?


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: pon 21. úno 2011 20:30:12 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: stř 29. pro 2010 20:14:05
Příspěvky: 528
Bydliště: Praha
No to ja prave nevim jestli je to normalni....jj vevnitr. Jedina vec me napadla, ze venku byla zima, jak mi prisla (cca pred tydnem) a zmenou teploty se to mohlo stat. Ted jsem ji prevratil, at se ztrati ty kapicky a uvidime co to bude delat v baru, doufam ze nic - ze to byl jen sok z cesty.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: pon 21. úno 2011 20:34:26 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: ned 28. bře 2010 3:29:52
Příspěvky: 702
Bydliště: kde můžu malovat tam bydlím... Na meziměstskou zášť a "hrdost" seru..
aha pochopil jsem to dobře 8-) .........Kondenzace uvnitř láhve je úplně normální-žádný stres ;) ..kapičky nemají kam utéct-zase stečou zpět a zase se odpaří, vykondenzujou a stečou zpět :D

_________________
Studujeme-li nadšeně sami sebe, časem zjistíme, že stojíme příliš blízko u zkoumaného objektu...a právě zde přichází náš zelený přítel, který nám dodává odvahu kus poodstoupit a poprvé zeširoka pohlédnout na celek=Není vše hned jasnější?


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 4 z 7   [ Příspěvků: 70 ]
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 74 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
cron


Powered by Absinthe.cz & Lepší nálada © 2009 Absinthe Mafia