Změnit velikost textu


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 1   [ Příspěvků: 3 ]
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Absinty z lihovaru Bourbonnaise
PříspěvekNapsal: pát 21. říj 2011 16:39:40 
° Capo di tutti capi °
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 17:59:57
Příspěvky: 4431
Na absintové scéně je v posledních letech docela mrtvo. Nevznikají žádné nové produkty či značky, výrobci kopírují v podstatě sami sebe a švýcarské la bleue anýzovky mi pomalu a jistě přestávají chutnat. Proto jsem se rozhodl, že vyzkouším celou řadu absintů z poměrně nedávno vzniklého lihovaru Bourbonnaise z francouzského města Vichy.

Ten založil Phil, který dlouhé roky prodával absintové příslušenství pod značkou Frenchman. Byl to v podstatě jediný zdroj fontán, see-saw houpaček a lžic a moje první fontána pochází právě od něj.

Dnes navečer budu degustovat tři z nich, Raisonnée, République a De Vichy (imho parádní a originální etikety). Téma budu postupně doplňovat o chuťové poznatky a ty nejlepší vezmu i na lepší náladu.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Absinty z lihovaru Bourbonnaise
PříspěvekNapsal: pát 21. říj 2011 19:24:12 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: stř 29. pro 2010 20:14:05
Příspěvky: 528
Bydliště: Praha
Tak at chutna, na kolik te vysla jedna?


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Absinty z lihovaru Bourbonnaise
PříspěvekNapsal: pát 21. říj 2011 20:53:44 
° Capo di tutti capi °
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 17:59:57
Příspěvky: 4431
Mám za sebou rychlou degustaci a taky jsou dojmy:

Absinthe de Vichy (blanche, 30€) - vůně originální, hodně citrusová s nádechem skořice a květů verbeny. Velice nízký obsah anýzu což může být pro spoustu lidí plusem, jakýkoliv švýcar je vedle toho 100% anýzovka. Vzhledem k nízkému alkoholu 45% jsem ředil lehce nad 1:1, ale i tak byl absint poměrně vodnatý a méně hutný. Je tedy více osvěžující a lehký, takové letní pití.

Absinthe République (verte, 39€) - tradiční absint v Pontarlier stylu, hezký pelyněk, anýz a fenykl je už v obvyklém množství, absint je tedy hutnější.

Absinthe Raisonnée (verte, 39€) - jednoduchý a základní absintový recept ze samotného počátku absintové historie, připomněl mi trochu první šarži Roquette. Ve vůni a chuti jsou cítit jiné pelyňky, než na jaké jsem zvyklý, zcela určitě je tam genepi. Zároveň mám takový hodně silný pocit, že v destilačním kroku je jen část pelyňku pravého, větší díl mi připomíná pontiku! Zajímavé!


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 1   [ Příspěvků: 3 ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 49 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
cron


Powered by Absinthe.cz & Lepší nálada © 2009 Absinthe Mafia