Změnit velikost textu


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 3 z 3   [ Příspěvků: 24 ]
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Obsello II - The Rum Based Absinthe
PříspěvekNapsal: stř 13. úno 2013 18:43:45 
*** Absinthe guru ***
Uživatelský avatar

Registrován: stř 15. dub 2009 0:27:52
Příspěvky: 1531
Tibro píše:
Stárnutí změkne agresivní chutí a staví vrstev dřeva tónů k doplnění vyzrálost.


Mel sem tim na mysli obecnej rozdil mezi rumem a cachacou, ktera se preci jenom podoba vic nasladly vodce s prijemnym aroma a ten sud tam neni znat tak moc, jako u rumu (kdyz budeme brat v potaz i verzi cachacy, ktera lezela v sudu). Nicmene musim uznat, ze rum neni moje parketa, a tak sem nikdy asi neuchtnal nic z vyssich trid a kostoval sem jen beznou nabidku tuzemskych baru, ktera se hodi spis do michacek.

_________________
Omnia mea mecum porto.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Obsello II - The Rum Based Absinthe
PříspěvekNapsal: stř 29. led 2014 11:53:52 
fuckin' amateur
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 18:53:16
Příspěvky: 4031
Obsello I. na Ebay. Přihodil jsem. 8-)

http://www.ebay.de/itm/231146584834?ssP ... 1431.l2649

_________________
- Moderní absinthe chutná moderně.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Obsello II - The Rum Based Absinthe
PříspěvekNapsal: čtv 08. led 2015 16:01:10 
Věrný stoupenec zelené víly
Uživatelský avatar

Registrován: sob 03. dub 2010 18:28:17
Příspěvky: 426
wilkinsl píše:
Dworzaaa píše:
Tak to se spis nez o rum, jedna o cachacu ne?


Rum se pálí z melasy a cachaca se vyrábí ze zelené třtiny.


To není tak úplně pravda. Na karibských ostrovech původně kolonizovaných Francouzi se vyrábí z čerstvé šťávy z cukrové třtiny "Rhum Agricole" (známé značky St. James, Clément), klasickému rumu z melasy pak Francouzi říkají "Rhum Industriel".

Jinak, jak správně píše Tibro, záleží daleko víc na postupu výroby než na původní surovině. Když cokoliv destilujete na koloně na vysoké procento alkoholu, je množství příměsí minimální a dostáváte tzv. "neutral spirit", v podstatě vodku, existují totiž i vodky z cukrové třtiny. Naopak pro dosažení charakteristických rumových aromat a chutí se používají speciální postupy, jako určité kmeny kvasnic, případně tzv. "dunder", což je zbytek po minulém kvašení (oblíbená metoda u Jamajských rumů). U zrajících rumů také záleží na tom, do jakých sudů se to dá, jinak bude chutnat rum, který zrál v sudech po sherry, a jinak rum ze sudů po bourbonu. V neposlední řadě záleží i na tom, kolik cukru, karamelu a dalších podvodů tam někteří bezskrupulozní výrobci dodají těsně před lahvováním.

Jinými slovy, líh z cukrové třtiny nemusí mít ani náznak rumové chuti nebo aromatu.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Obsello II - The Rum Based Absinthe
PříspěvekNapsal: pon 02. úno 2015 16:34:08 
fuckin' amateur
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 18:53:16
Příspěvky: 4031
Tak jsem včera v NY konečně Obsello II. ochutnal. Bohužel není vůbec o co stát. :( Základ je dobrý, řekl bych i nadstandartní rum (nebo destilát z cukrové třtiny, aby něko neprskal;)), ale bylinky a jejich použití opravdu mizerné. K absintu to má daleko. Vzorek jsem nedopil. Kdyby se toho chopil někdo schopný, mohl by z toho být zajímavý kousek.

Trocha zajímavostí. Obsello (i první šarži!) vlastnil Američan, který Obsello nechal vyrábět ve Španělsku. Španělé se mu ale na to po čase vyprdli a tak majitel začal Obsello vyrábět sám v USA. A aby to udělal o něco zajímavější, zkusil rumovou bázi. Což je podle mě dobrý nápad, protože kvalitní bílý rum by mi k absintovým bylinkám sedl, jen řemeslně a pravděpodobně i kvalitou bylinek jde bohužel o paskvil. Škoda.

_________________
- Moderní absinthe chutná moderně.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 3 z 3   [ Příspěvků: 24 ]
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 61 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
cron


Powered by Absinthe.cz & Lepší nálada © 2009 Absinthe Mafia