Změnit velikost textu


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 2   [ Příspěvků: 15 ]
Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Absinth Devil
PříspěvekNapsal: pon 13. črc 2009 23:09:40 
fuckin' amateur
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 18:53:16
Příspěvky: 4031
Když se před rokem rozhodovalo, kterou řeku budeme letos sjíždět, vyšel můj návrh sjet Lužnici, která protéká Dobronicí nad Bechyní, kde sídlí likérka Cami. Odtáhl jsem tam celou vodáckou bandu a začali jsme ochutnávat. 8-) Ochutnali jsme všechno, co nám mohl Aleš Mikuků nabídnout. Toulouse Lautrec, Sinopale, L'Exceptionnel a Toulouse Lautrec christmas edition. Ochutnávky, resp. plnohodnotné drinky byly servírovány ve sklenicích Pontarlier a Boheme. Ze samotné ochutnávky na místě bych plnohodnotnou recenzi udělat nemohl, jelikož ne všichni měli zájem všech pět sklenic vypít, takže jsem podstatnou většinu vypil sám se svou milou a Absinth Devil přišel až ke konci. Původně jsem jej kupoval nechtěl, ale protože ochutnávka nebyla nejhorší, šel jsem do toho.

Ještě poznamenám, že před ochutnávkou jsem do Devila nechtěl jít z důvodu nemilé zkušenosti s Reality absinthem od Bairnsfathera, v jehož láhvy byly také stonky bylin. Snažil jsem se z Aleše Mikulů vydolovat, jaké bylinky v té lahvi vlastně jsou, ale pan Mikulů byl tajnůstkář a odpověď s úsměvem na rtech byla: "Zelené." :mrgreen:

Barva 9/10
Tahle barva se mi líbí. Hodně sytě zelená. O tuhle barvu se patrně zasloužily bylinky zanechané v láhvi. Nevíte někdo, co to může být? Nejsem extra botanik.

Louche 8/10
Velmi citlivé na způsob přidávání vody. Hodně pomalé kapání vody moc příjemnou podívanou nepřinese, na druhou stranu frekventovanější kapky zanechají pěkné mléčné pásy.

Barva po zakalení 6/10
O mnoho zelenější než ostatní kvalitní absinthy, nicméně zakalení je velice husté (to Cami prostě umí) a byť může odstín přípomínat právě Reality absinth, jde v tomto případě opravdu o mléčně zelenou.

Aroma 7/10
Tady padá Devil trošku na růžky. Nevoní moc jako absinthe, ať jsem se snažil čuchat sebevíc. Navíc je tam cosi, co bude opět dílem přítomných bylinek, která je patrná u jiných kvalitních absinthů.

Pocit v ústech 6/10
Klasická Cami-ovská sterilita je přítomná i zde, po polknutí máte v ústech jako po právě vyčištěných zubech.

Chuť 6/10
Tady mě Devil dokonce i trochu potěšil, že není tak extrémné hořký, jako jeho "stonkový" kolega Reality. Jakási hořkost tam sice je, ale v kombinaci s ostatními bylinkami, nebo snad se samotným alkoholem, si stále musíte opakovat: "Je to hořké nebo ne?" Podle mě není. ;) Jen škoda, že postrádá chuťovou pestrost ostaních bylinek.

Celkové skóre 7/10
Barva a louche opravdu stojí za to. Kdyby nezaostávalo aroma a chuť, šlo by o mého favorita. Měl jsem chuť Devila nechat několik měsíců "loužit" ve své vlastní šťávě, ale asi to nevydržím... ledaže bych byl stále zásobovám ostatními absinthovými láhvemi. ;) Nicméně mi další sklenky opravdu nebudou dělat problémy s vypitím, takže pokud chcete vyzkoušet, klidně můžete, horší než ostatní produkty likérky Cami to není.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

_________________
- Moderní absinthe chutná moderně.


Naposledy upravil Habu dne ned 23. srp 2009 19:42:17, celkově upraveno 1

Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Absinth Devil
PříspěvekNapsal: pon 13. črc 2009 23:32:18 
Mistr archivář
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 14. kvě 2009 7:43:11
Příspěvky: 294
Ta barva a louche je nádherná. Doma mi v archivu taky zraje jedna lahvinka, ale zatím ji nechám odpočívat, ale po Tvém článku to bude těžší, vypadá opravdu jako dobrý absinthe.

_________________
MANOWAR - Kings of Metal ; http://www.manowar.com/


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Absinth Devil
PříspěvekNapsal: úte 14. črc 2009 7:11:36 
Nice review! The only thing I would probably disagree about though is the colour, as it looks artificial judging by the louche. But if you say the taste is not too bad I believe you. very funny description of the mouth feel, at least Google translator made it sound funny! :D

Toulouse Lautrec christmas edition? Does this taste the same or did they, for instance, add some sweet spices to give it a holiday feel?


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Absinth Devil
PříspěvekNapsal: úte 14. črc 2009 8:47:44 
fuckin' amateur
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 18:53:16
Příspěvky: 4031
Citace:
the colour, as it looks artificial judging by the louche.

You might be right and it crossed my mind too. How fast should the color change to yellowish brown if I put a sample out on the sunlight? No problem in changing my review, if we found out it's fraud! :twisted: Anyhow the originator, Uli Hosse, was always against anything artificial. :roll:
Citace:
Toulouse Lautrec christmas edition? Does this taste the same or did they, for instance, add some sweet spices to give it a holiday feel?

No. I think they called it that way, because it was the first verte Toulouse Lautrec. The colour green seems to be associated with the Christmas. The taste is very similar, yet there is a difference.

_________________
- Moderní absinthe chutná moderně.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Absinth Devil
PříspěvekNapsal: úte 14. črc 2009 10:35:43 
° Capo di tutti capi °
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 17:59:57
Příspěvky: 4431
Ta barva je zajímavá, určitě zkus deci nalít do nějaké světlé láhve a nech to na denním světle. Pamatuješ si vzorek od Tibra? Jakou měl jasně zelenou barvu? album/csas001/ipage00029.htm

Dnes ten vzorek vypadá jako v příloze a to jsem to neměl na přímém slunci, ale v poměrně tmavém koutu skříně!


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Absinth Devil
PříspěvekNapsal: úte 14. črc 2009 12:44:47 
fuckin' amateur
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 18:53:16
Příspěvky: 4031
OK, experiment odstartován! :twisted:

Den 1.

@Davar - díky za ampulku. ;)


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

_________________
- Moderní absinthe chutná moderně.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Absinth Devil
PříspěvekNapsal: čtv 16. črc 2009 20:33:39 
fuckin' amateur
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 18:53:16
Příspěvky: 4031
Den 3.

Vypadá to, že barva se mění. 8-)


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

_________________
- Moderní absinthe chutná moderně.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Absinth Devil
PříspěvekNapsal: ned 19. črc 2009 13:31:55 
Věrný stoupenec zelené víly
Uživatelský avatar

Registrován: úte 14. dub 2009 16:48:06
Příspěvky: 405
To vypada opravdu zajimave. Ten louche efekt se mi moc nelibil a mel jsem sto chuti rict ze je v tom urcite umela barva, ale ted to vypada ze na zelenosti ztraci...:)


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Absinth Devil
PříspěvekNapsal: pon 20. črc 2009 20:44:57 
fuckin' amateur
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 18:53:16
Příspěvky: 4031
Den 7.

Změna barvy ztratila trochu na intenzitě, ale přesto stále "hnědne".


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

_________________
- Moderní absinthe chutná moderně.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Absinth Devil
PříspěvekNapsal: sob 15. srp 2009 2:56:21 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: sob 15. srp 2009 1:56:20
Příspěvky: 757
Dneska jsme se tam stavili, přesně u toho okýnka chutnali. Devilu jsem si jen "cucnul" zatímco jsem si užíval Toulouse Lautrec a v tu danou chvíli mi přišel příliš "ostrý". Louche ale byl dost jiný, než máte vy na obrázcích. Zkusím přiložit fotky.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

_________________
- IN VINO VERITAS -
- OMNI ANIMA POST COITUM TRISTE EST -
- PATER INCERTUM EST -


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 2   [ Příspěvků: 15 ]
Přejít na stránku 1, 2  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 42 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
cron


Powered by Absinthe.cz & Lepší nálada © 2009 Absinthe Mafia