Změnit velikost textu


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 4 z 8   [ Příspěvků: 76 ]
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Vintage absinthe essence
PříspěvekNapsal: pát 18. bře 2016 19:30:38 
° Capo di tutti capi °
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 17:59:57
Příspěvky: 4431
Pokud se někdo rozhodně udělat vzorky, tak jen dobře. Jinak zítra putuje první demižon do Naproti. Habu se zítra také staví, tak určitě poreferuje.

Jinak barvivo tam není žádné. Jen extrahovaný chlorofyl. Připravený absint má světlou barvu, stejnou jako např. preban Cusenier, který jsem kdysi přinesl na sraz.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vintage absinthe essence
PříspěvekNapsal: pát 18. bře 2016 21:39:39 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: pát 29. srp 2014 12:22:57
Příspěvky: 566
Bydliště: Valašské království
Martin píše:
Jinak barvivo tam není žádné. Jen extrahovaný chlorofyl. Připravený absint má světlou barvu, stejnou jako např. preban Cusenier, který jsem kdysi přinesl na sraz.

Já to s tím barvivem nemyslel nijak zle..
Jen mi obsah toho demižonku na fotce po přidání té esence do vínovice připadal krásně zbarvený:-))))
*
A co vím, nejen ze starých Rp., tak se likéry apod. vyráběné z esencí barví až dodatečně anebo zvlášť. Že tresti barvivo neobsahují.
*
Ale asi to měl W. J. Bush & Co vymýšleno líp.

_________________
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením
sekyry.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vintage absinthe essence
PříspěvekNapsal: sob 19. bře 2016 12:13:55 
° Capo di tutti capi °
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 17:59:57
Příspěvky: 4431
V pohodě, vím jak to bylo myšleno.

Ono to zabarví, ale jen lehce a spíš do zlatava než zelena. Samotná esence je temně zelená, ale po smíchání se ten chlorofyl rozpadne a táhne okamžitě k preban barvě suchého listu.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vintage absinthe essence
PříspěvekNapsal: ned 20. bře 2016 22:33:50 
fuckin' amateur
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 18:53:16
Příspěvky: 4031
Tak mám doma dva demižony. :twisted: Jeden půjde do archívu, protože takováto rarita se neobjevuje tak často a Žufánkova vínovice dobře stárne.

Samotná esence se v podstatě tekutý pelyněk. Protože jde o produkt z Anglie, není aromatický profil pelyňku nějak extra zajímavý, ale na druhou stranu ne tak nudný, jako ten, co ho lze najít v českých lékárnách. Anýz je v esenci nádherně jemný a stará se o naprosto kulervoucí louche. Aroma esence ve vínovici mi připomíná Pernod Fils z Tarragony z ještě dobrých 30. let 20. stol. Až ze včerejší návštěvy Brna vystřízlivím, napíšu kompletní recenzi. ;)

_________________
- Moderní absinthe chutná moderně.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vintage absinthe essence
PříspěvekNapsal: pon 21. bře 2016 20:56:56 
fuckin' amateur
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 18:53:16
Příspěvky: 4031
Recenzent
        Habu

Datum
        21/03/2016

Absinthe
       W.J. Bush & Co - London absinthe essence

Verze
       Verte

Typ
       Oil Mix?

Šarže
       1890

Barva
        0 /10
Komentář
       Barvu jsem nehodnotil, neboť jde o zelenou absintovou esenci, kterou si uživatel namíchá s čím je mu libo.

Louche
        10 /10
Komentář
       Tak předně, ve sklence se mi stalo něco, co jsem ještě nikdy neviděl. A to ještě předtím, než jsem začal kapat vodu! :shock: Absint připravený z této absintové esence louchuje se vzduchem! Beze srandy! Při každé degustaci naliji absint do sklenky, se kterou vždy mírně třepu, abych rozvinul aromatické vlastnosti nápoje. Když sklenku položím na stůl, zbytky absintu pomalu vysychají na vnitřních stěnách sklenky. V "normálním" případě se tyto zbytky skutečně vypaří, nebo stečou dolů. Vínovice obohacená anglickou esencí z roku 1890 ale přinesla překvapení. Kapky absintu na vnitřní straně sklenky jsou zakalené! :o Sklenku jsem před degustací neproplachoval, byla suchá, bez kapky vody. Byl jsem z toho tak vykolejený, že jsem tento fenomén zapomněl nafotit. Příště! ;) Samotný "normální" louche silně konkuruje louchovým gigantům 5. šarže St. Antoine nebo Désirée. Musím ještě podotknout, že louche efekt nenastupuje s první kapkou, jak poznamenali jiní. Louche nastupuje rychle, ale rozhodně ne s první kapkou.
Aroma
        17 /20
Komentář
       Nezakalený absint hezky voní po klasicky kvalitním pelyňku. Pelyňkové aroma zůstává i v zakaleném absintu. Tím ale tak trochu končí. Intenzita je dobrá, ale mohla by být silnější. Každopádně aroma je přesně to, co připomíná staré vintage absinty. Dobré vědět, že za tímto aromatickým profilem stojí samotné bylinky, nikoliv starý alkohol. Je velice těžké tuto zkušenost popsat, jemně sladké pelyňkové aroma.

Hutnost
        10 /10
Komentář
        Hutnost sama!

Chuť
        16 /20
Komentář
       S chutí to mám pořád takové rozpačité. Pelyněk je prakticky zadupán do země tunou anýzu a fenyklu. Což nabádá k tomu, že naší esencí lze připravit obyčejný pastis. Jenže chyba lávky. Pelyněk se dostavuje v dlouhém ocasu, který se dostavuje poměrně pozdě. Zmiňovaný anýz a fenykl je sice zastoupen v sakra velkém množství, nezpůsobuje ale to klasické ztrpčení v ústech. Takže vypadá to jako (zelený) pastis, chová se to jako pastis, ale chutná to jako vintage absint.

Celkový dojem
        7 /10
Komentář
       Velmi zajímavá záležitost, jež záleží na tom, s jakým alkoholem bude smíchaná. Svůj exemplář mám namíchaný s výbornou vínovicí, která je určena pro legendu L'Ancienne. Někteří to zkouší i se starým koňakem, což si dokáži taky dobře představit. Neskutečné, že to, nad čím dnes ohrnujeme nosy, bylo i před sto lety vyráběno kvalitněji. A "vedlejší efekty"? Nemám v sobě ani polovinu sklenky a čumím teď do monitoru, jakoby byl od mých očí vzdálen 1000 mil. ;)

_________________
- Moderní absinthe chutná moderně.


Naposledy upravil Habu dne pon 21. bře 2016 21:37:29, celkově upraveno 1

Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vintage absinthe essence
PříspěvekNapsal: pon 21. bře 2016 21:14:24 
Věrný stoupenec zelené víly
Uživatelský avatar

Registrován: sob 19. zář 2009 18:18:38
Příspěvky: 293
Habu, díky za přínosnou recenzi!
Už se těším až bude mít Martin hotovo a začne rozesílat :twisted:

_________________
"Jediným způsobem, jak zjistit meze možného, je odvážit se alespoň malý kousek za hranice nemožného".
Arthur Charles Clarke


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vintage absinthe essence
PříspěvekNapsal: pon 21. bře 2016 23:08:52 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: pát 29. srp 2014 12:22:57
Příspěvky: 566
Bydliště: Valašské království
Těšil jsem se na tu recenzi jako malé štěně. A zhltnul jsem ji jako piškot.
Dík ! ! !

_________________
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením
sekyry.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vintage absinthe essence
PříspěvekNapsal: pon 21. bře 2016 23:53:39 
° Capo di tutti capi °
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 17:59:57
Příspěvky: 4431
Mám připraveny 3 demižony z původní várky, další budou koncem příštího týdne. Kdo se chcete stavit osobně, tak můžete od zítřka. A kdo mi napíše zprávu s adresou, tomu napíšu platební údaje a ve středu posílám.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vintage absinthe essence
PříspěvekNapsal: úte 22. bře 2016 21:05:12 
*** Absinthe guru ***
Uživatelský avatar

Registrován: úte 14. dub 2009 17:43:39
Příspěvky: 1318
Cau Martine, posli mi prosim te platebni udaje k demizonku ;)


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vintage absinthe essence
PříspěvekNapsal: stř 23. bře 2016 18:24:04 
Pokročilý absintista

Registrován: pon 26. led 2015 18:44:45
Příspěvky: 226
Habu píše:
Absint připravený z této absintové esence louchuje se vzduchem!/.../ Vínovice obohacená anglickou esencí z roku 1890 ale přinesla překvapení. Kapky absintu na vnitřní straně sklenky jsou zakalené!

Glycerol? Tezke oleje z maceratu? :bandit


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 4 z 8   [ Příspěvků: 76 ]
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 44 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
cron


Powered by Absinthe.cz & Lepší nálada © 2009 Absinthe Mafia