Změnit velikost textu


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 11 z 13   [ Příspěvků: 125 ]
Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Totálně vytroubený Absint
PříspěvekNapsal: pon 01. říj 2018 17:41:48 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: ned 28. bře 2010 3:29:52
Příspěvky: 702
Bydliště: kde můžu malovat tam bydlím... Na meziměstskou zášť a "hrdost" seru..
To zní jako zajímavá záhada. Stejný recept, postup i ingredience, ale výsledné produkty jsou, zdá se (zatím), dost rozdílné. Jsem zvědavý jak to (asi)Habu rozklíčuje.... Jestli náhodou chuť první várky ještě nebyla placeboidně zesílená hypem :D

_________________
Studujeme-li nadšeně sami sebe, časem zjistíme, že stojíme příliš blízko u zkoumaného objektu...a právě zde přichází náš zelený přítel, který nám dodává odvahu kus poodstoupit a poprvé zeširoka pohlédnout na celek=Není vše hned jasnější?


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Totálně vytroubený Absint
PříspěvekNapsal: pon 01. říj 2018 17:53:37 
Věrný stoupenec zelené víly
Uživatelský avatar

Registrován: stř 21. pro 2016 20:19:09
Příspěvky: 454
Bydliště: Kunovice
Mě spíš napadlo jestli to nebylo "čerstvější" a ty pomeranče tam nebyli víc cítit a časem jdou do pozadí ... druhá várka šla do prodeje třeba později....to ví ale jen "nejvyšší"...
A nebo se někdo při navažování ingrediencí upsal o čárku.... :rofl :rofl


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Totálně vytroubený Absint
PříspěvekNapsal: pát 05. říj 2018 20:05:23 
Vymývač
Uživatelský avatar

Registrován: úte 14. dub 2009 16:32:07
Příspěvky: 1233
Bydliště: czech republic
Chlapi, trvalo mi to skoro 3/4 flasky, ale zacinam se to tohohle absintu propijet. Stale si myslim, ze to je spis takovej Tonda na steroidech a bohuzel nemam srovnani s hyped 1# bath... a stale si myslim, ze aroma je masakroidni a kez by to takhle i chutnalo... ten absint mi ale zacina postupne zalejzat pod kuzi. Jak jste na tom vy?

_________________
"Warrior struggling / to remain relevant / warrior struggling / to remain consequential.
Cry aloud / bold and proud / of where I've been / but here I am / where I end."


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Totálně vytroubený Absint
PříspěvekNapsal: sob 06. říj 2018 0:43:36 
*** Absinthe guru ***
Uživatelský avatar

Registrován: úte 14. dub 2009 17:43:39
Příspěvky: 1318
Hele za me to neni spatny, nevim co s tema pomerancema udela cas kazdopadne stejne jako motylek nebo zaba tohle piti chutna moji zene ;)
Za me to je zajimave, pokud si to udrzi ty pomerance muze to bejt mrda casem


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Totálně vytroubený Absint
PříspěvekNapsal: čtv 18. říj 2018 21:48:35 
fuckin' amateur
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 18:53:16
Příspěvky: 4031
Přátelé, side-by-side je tady!

Nyní mohu se skálopevnou jistotou prohlásit, že první a druhá šarže Totálně vytroubeného absintu jsou dva ROZDÍLNÉ absinty.

Především děkuji wagimu za poskytnutí vzorku z první šarže. Vtipné na tom je, že wagi si řekl o vzorek druhé šarže Justifiée & Ancienne, takže jsem sáhl do jedné ze svých skříní, do které moc často nechodím a hle, vedle rozpité láhve J&A jsem tam našel i rozpitou 7. šarži St. Antoine a neotevřenou láhev 1. šarže Vytroubeného. :shock: Inu mám doma přes sto láhví, mám to uložené tu i onde a na tuhle láhev jsem prostě zapomněl. Takže doufám, že wagi bude za vzorek J&A rád. ;)

Neboť já skáču radostí do stropu, že jsem majitelem hned 2 láhví první šarže.

Zevrubná recenze to nebude, zaměřil jsem se čistě na rozdíly. Vlevo 1., vpravo 2.

Barva:
2. šarže je o něco málo tmavší, jakoby by dostala delší nebo silnější barvící koupel.
Příloha:
IMG_9393.JPG

Příloha:
IMG_9394.JPG

Příloha:
IMG_9395.JPG


Aroma před vodou:
1. šarže je jemnější, 2. zelenější, s menším alkoholickým odérem. Jakoby byl použit jiný základ, resp. jiná kvalita.

Louche:
1. šarže louchuje o něco dříve a rychleji. Finální zákal je ale hodně podobný, jen v barvě je opět mírný rozdíl, 2. šarže je o něco tmavší.
Příloha:
vlcsnap-2018-10-18-21h00m21s564.png

Příloha:
vlcsnap-2018-10-18-21h02m07s823.png


Aroma s vodou:
KONCERT!!! Vykřikl jsem nahlas u 1. šarže. Ano, ano, ANO! To je přesně ono! Kombinace pomerančových květů a naprosto výtečného pelyňku. To je přesně to, co mi vyvrtalo díru do hlavy při premiéře v ECC. To je ten samý absint, na který jsem zde dělal původní recenzi. 2. šarže? ...meh. Vytuněnější St. Antoine s nepatrným nádechem podobnosti s Mead Basem. Není to nic, z čeho bych si sedl na zem. Navíc tam dominuje ta zmiňovaná zelená bylinkovost. Aroma obou šarží je tím největším rozdílem. Manželka mimochodem potvrzuje. ;) Jednička je naprostá slast, dvojka... hm, ééé... pokládám stranou a vracím se fetovat k jedničce, protože TO je to pravé.

Chuť:
No jasně! Jemnost! Je to tady! Jemnost a sladkost s delikátní pelyňkovou trpkostí. Mluvím o 1. šarži samozřejmě. 2. jsem během psaní skoro zapomněl ochutnat... taky mi z té sklenice toho množství ubývá pomaleji. ;) Rozdíl v chuti není tak markantní, jako v aromatu, ale je tam. Dvojka je MNOHEM trpčí, méně sladká, méně jemná, po pelyňku musí člověk pátrat, o pomerančových květech ani nemluvě.

Co dodat závěrem? Vyměním všechny 3 své láhve 2. šarže za jednu 1. :cash

1. šarže má ve sjezdu pod hrdlem:
L 0707D18
P 010618

2. šarže:
L 0707F18
P 220918



Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

_________________
- Moderní absinthe chutná moderně.


Naposledy upravil Habu dne pát 19. říj 2018 9:29:31, celkově upraveno 1

Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Totálně vytroubený Absint
PříspěvekNapsal: čtv 18. říj 2018 22:03:17 
° Capo di tutti capi °
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 17:59:57
Příspěvky: 4431
Nevím, dál. Pro mě je Vytroubený uzavřená kapitola, nikdy další už nebude. Opakoval jsem tu mockrát, že jde o identický základ, byliny, všechno. Jsi prostě jen nevděčná bestie. To je vše.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Totálně vytroubený Absint
PříspěvekNapsal: čtv 18. říj 2018 22:04:13 
Aktivní pijan

Registrován: ned 19. bře 2017 20:22:42
Příspěvky: 76
Super, díky za vyčerpávající srovnání. Už nemusím být smutný že jsem koupil pouze první šarži :skleb


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Totálně vytroubený Absint
PříspěvekNapsal: čtv 18. říj 2018 22:17:31 
fuckin' amateur
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 18:53:16
Příspěvky: 4031
Martin píše:
Jsi prostě jen nevděčná bestie.
Obrázek

_________________
- Moderní absinthe chutná moderně.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Totálně vytroubený Absint
PříspěvekNapsal: pát 19. říj 2018 0:47:23 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: ned 28. bře 2010 3:29:52
Příspěvky: 702
Bydliště: kde můžu malovat tam bydlím... Na meziměstskou zášť a "hrdost" seru..
no jó no.. Základ a všechno je možná stejné, ale u výroby jedničky evidentně Martin třikrát poposkočil na pravé noze, což u výroby dvojky neudělal a díky tomu jsme tam kde jsme... Prostě magie, záhady a tajemství..

Dík za srovnávačku.. Aspoň mě tak nemrzí, že jsem dvojku nezvládnul ukořistit a o to víc se budu mazlit s jedničkou.

_________________
Studujeme-li nadšeně sami sebe, časem zjistíme, že stojíme příliš blízko u zkoumaného objektu...a právě zde přichází náš zelený přítel, který nám dodává odvahu kus poodstoupit a poprvé zeširoka pohlédnout na celek=Není vše hned jasnější?


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Totálně vytroubený Absint
PříspěvekNapsal: pát 19. říj 2018 6:57:27 
Věrný stoupenec zelené víly
Uživatelský avatar

Registrován: stř 21. pro 2016 20:19:09
Příspěvky: 454
Bydliště: Kunovice
To je to prokletí dodělávek.... :D
Bylo to tam o vteřinu dýl při teplotě o desetinu stupně vyšší a je to jiné... možné je vše.


Nu což.....láhve jedničky schovám hlouběji do skříně a láhve dvojky za pár let prodám....protože to nejdůležitější mají-auru limitky od Žufánka.... :skleb :P takže žádný stres


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 11 z 13   [ Příspěvků: 125 ]
Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 45 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
cron


Powered by Absinthe.cz & Lepší nálada © 2009 Absinthe Mafia