Změnit velikost textu


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 2 z 26   [ Příspěvků: 253 ]
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 26  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv 13. srp 2009 15:53:07 
° Capo di tutti capi °
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 17:59:57
Příspěvky: 4431
Těžko říct, ale když byl vyhlášený zákaz absintu, tak velká masa pijáků (a že jich bylo) si schovala láhve do bezpečného úkrytu. Spoustu z lahví postupem času vypili a na další se jednoduše zapomnělo. A ty zapomenuté teď David vyhledává a nakupuje. Na jeho stránkách věnovaným raritním alkoholům se jich objeví tak 6 do roka.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: čtv 13. srp 2009 17:58:51 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: úte 14. dub 2009 19:26:22
Příspěvky: 699
Bydliště: Bratislava - SLOVENSKÁ REPUBLIKA
Ta farba vyzera velmi zaujimavo, skor ako mava pastis, myslis ze sa zmenila tym casom vo flaske (tmave sklo)
alebo po destilacia tak bola dofarbena bylinkami? Inak teda zaujive ze nie je zeleny:)

_________________
"Umenie je život - život je umenie! ..Nech nás Zelená víla povznesie z hlbín každodennej ničotnosti"


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: čtv 13. srp 2009 18:44:14 
° Capo di tutti capi °
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 17:59:57
Příspěvky: 4431
Každý vintage absinthe byl na počátku zelený se zlatými tóny popřípadě olivově hnědý. V láhvi ale časem zhnědne naprosto každý verte absinthe a to i v tmavé flašce, zvláště po 100 letech.
Například pan Cusenier ve svém receptu píše v barvící části doslova: "...until the colour is beautifully green with golden reflections" A jelikož je moje třetí šarže v barvící části schodná s Cusenier absintem, mělo by to vypadat přesně tak ;)


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: pát 14. srp 2009 11:50:01 
Věrný stoupenec zelené víly
Uživatelský avatar

Registrován: úte 14. dub 2009 16:48:06
Příspěvky: 405
Tak co pánové, už popíjíte? :) Chtělo by to napsat o něm něco a srovnat jestli je nějaký podstatný chuťový rozdíl oproti dnešním kvalitním absinthe. Tedy krom toho že předpokládám že věkem bude takový chuťově měkčí. (Pouze amatersky typ)


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: sob 15. srp 2009 9:09:36 
° Capo di tutti capi °
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 17:59:57
Příspěvky: 4431
Můj Pernod Fils od Davida je na cestě a Edouarda mi přiveze Stefano koncem srpna až do Boršic. Těšte se na fotky, videa a slastné hekání ;)


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: pon 17. srp 2009 14:25:05 
*** Absinthe guru ***
Uživatelský avatar

Registrován: úte 14. dub 2009 17:43:39
Příspěvky: 1318
Teda koukám člověk tu chvíli není a nestačí se divit při pohledu na tu láhev by na člověka šáhla historie nicméně zatím se mi ač pracujícímů zdá 140 éček za panáka dost brutálních,, nicméně třeba jednou příde ta doba :)

a malá závist všem co se k tomu už dostaly nebo dostanou :lol:


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: čtv 27. srp 2009 18:50:31 
Aktivní pijan

Registrován: sob 02. kvě 2009 13:17:25
Příspěvky: 62
Jak píše Wagi, delší dobu jsem tu díky problémům v rodině nebyl a dnes na mě kouká tolik překvapení! Pít preban je můj nejvyšší cíl a vzorek si objednám i kdyby se se mnou měla žena rozvést!


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: pát 28. srp 2009 12:38:48 
Věrný stoupenec zelené víly
Uživatelský avatar

Registrován: úte 14. dub 2009 16:48:06
Příspěvky: 405
Teda Alchymisto tolik povyku pro absinthe?? Jako chapu to tu ale žena je žena ;)


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: stř 02. zář 2009 9:34:32 
° Capo di tutti capi °
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 17:59:57
Příspěvky: 4431
PERNOD TASTING

Kamarád Mike Schütz včera večer prováděl ultimátní test Pernod Fils absintů. Do jedné řady postavil tyto lahůdky:
1914 vs 1930 vs 1940 vs 1955 vs Jade PF 1901 replica z roku 2006

A tady je jeho hodnocení:

Citace:
The 1914 is absolutely unique. Now I tasted it in comparison with the "younger" ones - and I found some differences: The 1914 is Balanced in a way I have never ever tasted it before. Not a single herb or ingredient is dominant - And that creamy mouthfeeling!!. And exactly that is the problem in the 1930 Tarragona batch: The Anise is overpowering the equilibrium. The 1940 is really a Worm-Wood-Bomb! And as in the 1914 the Anise and Fennel is perfectly balanced. The 1955 is somewhat "weaker" and not so intense as the predecessors. But still pretty balanced and to be honest: Here I found the best price/quality ratio ever!
It was very interesting to compare the very, very young Jade to its historical ancestors. Ted Breaux did definitely a very good job! Albeit the Wormwood is more dominant than in the original Pernods it's a very respectable approach!


Jasného vítěze vidí v 1914 (netestoval ale moji 1905 ;), ale jako poměr cena/kvalita vidí nejlépe 1955! Narazil na stejný problém u 1930, který jsem tu popisoval při mém testování minulý týden. Anýz je hodně dominantní a přeráží zbytek (viz mnou popisovaná ostrost).

Musel to být parádní test Mike, parádní!


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: čtv 26. kvě 2011 0:36:15 
Vymývač
Uživatelský avatar

Registrován: úte 14. dub 2009 16:32:07
Příspěvky: 1233
Bydliště: czech republic
Diskuze ohledně mého snu a absintových prebanů mě dovedla na myšlenku, jak to vlastně je s těmi skutečnými francouzskými atd.? Předpokládám, že se po nich někdo, Nathan-Maister?, systematicky pídí po archivech a potenciálních místech? (Stále mi to přijde jako sound of future, viz. Habuuv případný popis námi objeveného prebanu). Jak k tomu samotnému aktu ale dochází, Martine? To dotyčný prolézá po večerech Pařížská sklepení a hledá, jestli tam v rohu někdo něco nesuší. Nebo má vytvořenou velkou síť, že když někdo doma objeví záhadnou lahev, hned se to k němu donese a on vyráží? Nebo jak? A jak to je s financováním? Přeci jen ty lahve stojí majland. Připadá zisk majiteli sklepa, nebo nálezci? (Já osobně bych se v první chvíli snažil přesvědčit majitele sklepa, že ta flaška je vlastně bezcenná a já jen sbírám takové staré flašky plné zažloutlé, kalné vody... :-D) Tedy?

_________________
"Warrior struggling / to remain relevant / warrior struggling / to remain consequential.
Cry aloud / bold and proud / of where I've been / but here I am / where I end."


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 2 z 26   [ Příspěvků: 253 ]
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 26  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 43 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
cron


Powered by Absinthe.cz & Lepší nálada © 2009 Absinthe Mafia