Změnit velikost textu


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 1   [ Příspěvků: 10 ]
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Absinthe Montmartre
PříspěvekNapsal: čtv 13. srp 2009 20:46:04 
fuckin' amateur
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 18:53:16
Příspěvky: 4031
Na své služební cestě v Německu jsem nemohl vynechat návštěvu Heidelbergu, abych se zastavil v absinthovém obchůdku v ulici Untere Strasse. Zvláštností je, že všechny internetové informace navádějí do ulice na druhé straně města. Jde přesně o obchůdek, který mi tady v Čechách tolik chybí! Nejen, že zde mají opravdu VELKÝ sortiment, takže jsem chvilku vybíral, ale zároveň zde mají i příslušenství a v zadní části i malý absinthový klub, který se otevírá až v podvečer. Z letmého pohledu šlo o velice příjemné posezení, litoval jsem, že jsem neměl dostatek času, abych v Heidelbergu strávil více času a nechal se opít zelenou vílou. Všem, kteří se budou v této lokalitě nacházet, vysoce doporučuji!

Měl jsem chuť si koupit nový absinthe Aderlass od Olivera Mattera, ale nakonec jsem podlehl zvědavosti z minulosti a koupil si Montmartre.

Barva 9/10
Jedna z nejdokonalejších světle zelených, jaké jsem u absinthu viděl.

Louche 10/10
Naprosto geniální! Některé absinthy se kalí po první kapce ledové vody, ale Montmartre si dává na čas. A čekání stojí za to! Sledování olejových křivek proplétající se mezi sebou vás zaměstná do doby, než se absinthe začne kalit. Jakkoliv se zdálo, že louche bude slabší, nastal pravý opak. Bělavý kal se plní od spodu a v kombinaci s olejovými křivkami jde o zábavu na celý večer.

Barva po zakalení 9/10
Světle opalinová. Tak, jak má správný absinthe vypadat. Být hustší, dám 10.

Aroma 6/10
První zklamání přišlo už při očichávání. Víte, jakou vůni vám Montmartre připomene? Dvěma degustátorům připoměl stejný drink - Becherovku. Nevím, jaké bylinky jsou v Becherovce, ale tato vůně je pro mě u absinthu nová. A moc se mi nelíbí.

Pocit v ústech 8/10
Je to dobrý! Krémové, hutné, hezky převalující se.

Chuť 7/10
Další tvrdší náraz. Tohle je první absinthe, kde je velice markatní rozdíl mezi prvním a druhým douškem. Při prvním vás překvapí velice překvapující hořkost, která na druhou stranu není tak nepříjemná. Připomělo mi to vzorky od Davara. ;) Po druhém a dalším doušku prvotní hořkost mizí, ale objevuje se hořký ocas. Že by ta podobnost s Becherovkou?

7,5/10
Těžké hodnocení. Moc hezká láhev, resp. etiketa, skvělá barva a louche, ale aroma a chuť mě přesvědčily, že si tento absinthe už asi nekoupím. Ale určitě nebudu mít problém jej vypít. ;)

_________________
- Moderní absinthe chutná moderně.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Absinthe Montmartre
PříspěvekNapsal: čtv 13. srp 2009 21:04:40 
° Capo di tutti capi °
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 17:59:57
Příspěvky: 4431
Well done Habu! Montmartre jsem si právě v tom zmíněném klubu v zadní části dával a taky mi přišel takový zvláštní a ve vůni neabsintový. Dobrá recenze!


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Absinthe Montmartre
PříspěvekNapsal: čtv 13. srp 2009 21:50:52 
No, Montmartre mam take na svem seznamu znacek, ktere si hodlam koupit, a nemeni na tom nic ani tahle trochu rozpacita recenze :) A laka me prave to, ze i na feeverte zminuji ponekud netradicni chut.
Btw u toho pojeti recenzi na absithe mam jeden osobni problem - nelibi se mi osobne u hodnoceni kladeni rovnosti mezi barvu, louche a na druhe strane aroma a hlavne chut. Osobne bych pro vysledek volil neco jako vazeny prumer :), protoze mi osobne prijdou nedostatky v chuti nesrovnatelne dulezitejsi, nez mene pekna barva nebo nevyrazny louche...


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Absinthe Montmartre
PříspěvekNapsal: čtv 13. srp 2009 21:56:26 
° Capo di tutti capi °
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 17:59:57
Příspěvky: 4431
To je pravda, chuť a vůně je to nejdůležitější a to by mělo tvořit největší podíl hodnocení. Je super že něco má plný počet u barvy či louche efektu, na výsledné chuti to ale nemá nejmenší význam.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Absinthe Montmartre
PříspěvekNapsal: čtv 13. srp 2009 22:25:16 
fuckin' amateur
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 18:53:16
Příspěvky: 4031
racik píše:
No, Montmartre mam take na svem seznamu znacek, ktere si hodlam koupit, a nemeni na tom nic ani tahle trochu rozpacita recenze :) A laka me prave to, ze i na feeverte zminuji ponekud netradicni chut.
Btw u toho pojeti recenzi na absithe mam jeden osobni problem - nelibi se mi osobne u hodnoceni kladeni rovnosti mezi barvu, louche a na druhe strane aroma a hlavne chut. Osobne bych pro vysledek volil neco jako vazeny prumer :), protoze mi osobne prijdou nedostatky v chuti nesrovnatelne dulezitejsi, nez mene pekna barva nebo nevyrazny louche...


I mně nejvíce záleží na chuti. U tohoto typu recenzí se snažím držet mezinárodního standartu, ve kterém se rozebíraj všechny aspekty. Nemůžu říct, že mi Montmartre nechutná, rozhodně jde o několikanásobně lepší chuť než produkty, které se masivně prodávaj v Čechách. Ale přeci jen, pohled někdy taky potěší a když to vypadá jak toxický odpad, nebo světle zelená plíseň, tak to zkrátka ubírá na celkovém dojmu.

EDIT: Kdyby nebylo pseudo-absinthů, tak by Montmartre získal mnohem horší hodnocení. ;)

_________________
- Moderní absinthe chutná moderně.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Absinthe Montmartre
PříspěvekNapsal: čtv 13. srp 2009 23:01:01 
No uvidíme, co na něj řeknu... ale to bude až někdy na podzim.
Teď koukam, že alespoň na feeverte mají ten problém s hodnocením do jisté míry řešený - aroma dělá 30 a chuť 20. Nevím, jestli je to ideální, ale alespoň to potlačuje vliv těch podružnějších vlastností.


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Absinthe Montmartre
PříspěvekNapsal: ned 16. srp 2009 17:54:19 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: úte 14. dub 2009 19:26:22
Příspěvky: 699
Bydliště: Bratislava - SLOVENSKÁ REPUBLIKA
ABSINTHE MONTMARTRE 65 %

Na tento absinthe, ako jediny destilat z Rakuska, som mal uz dlhsie zalusk, avsak v Nexuse
(goth obchod vo Viedni) ho naposledy nemali. Pri poslednej navsteve Viedne som sa teda
rozhodol zajst priamo do firmnej predajne vyrobcu Fischer Schnaps, pri ktorej sa nachadza
aj samotne muzeum tejto likerky Alt Wiener Schnapsmuseum. Privitala ma velmi mila obsluha a
prekvapivo nizke ceny! Flaska Montmartre o 1/3 lacnejsia ako inde.

Obrázek

FARBA BEZ VODY: 5/10
Slabo zelena sice vyzera prirodne ale nie az tak zvodne.

LOUCHE A FARBA PO PRIDANI VODY: 5/10
Pomaly, az nenapadny zakal pri premiesavani sa absinthovych zloziek s vychladenou vodou, po
chvilke prekvapi pomerne vyraznym zaverecnym dojmom, avsak farba je skor priesvitna so
slabym nadychom zelenej.

AROMA: ? 5/10
Uz pri prvotnom pricuchnuti k flaske citit vyraznu nasladlu chut, akoby skorice.
Po pridani vody, je chut dost aromaticka, citit rozne jemne tazko definovatele chute,
ktore vsak do absinthu rozhodne nepatria. Osobne necitim ani pritomnost anizu. Urcite uz
netreba davat cukor je to velmi nasladly a na 65% skutocne lahodny destilat. Na toto
pomerne vysoke percento alkoholu ho tam necitit.

CELKOVY DOJEM: 6/10
Honosny nazov znamej parizskej stvrte umelcov a bohemov, nadherna a vkusna secesna etiketa,
pomerne prijatelna farba aj louche, avsak na strane druhej na absinthe skutocne netypicka
chut.Zatial podobnu chut mal len macerat Mata Hari od rovnakeho vyrobcu. Ak ma niekto chut
experimentovat z bylinnymi destilatmi, moze skusit Montmartre, ale odporucam kupit si ho
pri prehliadke Viednou, za dobru cenu vo firemnej predajni, inak by to mohol lutovat:)

VYSLEDNE HODNOTENIE: ? 21/40

Obrázek
Obrázek

OFICIALNA STRANKA: http://www.schnapsmuseum.com (kolonka produkty)

Obrázek

_________________
"Umenie je život - život je umenie! ..Nech nás Zelená víla povznesie z hlbín každodennej ničotnosti"


Naposledy upravil Dwarf dne ned 16. srp 2009 21:04:26, celkově upraveno 1

Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Absinthe Montmartre
PříspěvekNapsal: ned 16. srp 2009 17:58:03 
° Capo di tutti capi °
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 17:59:57
Příspěvky: 4431
Díky za hodnocení Dwarfe, jen tak dál! Snad se přidají i ti, kteří nakupují vzorky ;) Nemusíte vymýšlet žádné stupnice či body, objektivně piště jak vám co chutná a voní.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Absinthe Montmartre
PříspěvekNapsal: ned 16. srp 2009 18:07:32 
Mistr archivář
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 14. kvě 2009 7:43:11
Příspěvky: 294
Neboj, Martine, až bude dovolená a hlavně fontánka, tak se na vzorky vrhnu. A že jich mám hodně :-)

_________________
MANOWAR - Kings of Metal ; http://www.manowar.com/


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Absinthe Montmartre
PříspěvekNapsal: ned 16. srp 2009 18:24:47 
° Capo di tutti capi °
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 17:59:57
Příspěvky: 4431
Tak o tebe strach nemám. Ty máš snad každý vzorek, který jsem tu kdy nabídl ;)


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 1   [ Příspěvků: 10 ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 58 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  


Powered by Absinthe.cz & Lepší nálada © 2009 Absinthe Mafia