Změnit velikost textu


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 3 z 3   [ Příspěvků: 28 ]
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Pernod Fils circa 1905 - 1910
PříspěvekNapsal: pát 28. srp 2009 16:47:20 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: úte 14. dub 2009 19:26:22
Příspěvky: 699
Bydliště: Bratislava - SLOVENSKÁ REPUBLIKA
Na You tube som nasiel toto videjko k teme http://www.youtube.com/watch?v=8tGaHqvO46U&hl=sk

_________________
"Umenie je život - život je umenie! ..Nech nás Zelená víla povznesie z hlbín každodennej ničotnosti"


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pernod Fils circa 1905 - 1910
PříspěvekNapsal: pát 04. zář 2009 22:11:31 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 13. srp 2009 11:16:26
Příspěvky: 989
Bydliště: Praha
Martin píše:
Dnes tu mám opravdovou lahůdku, absinthe Pernod Fils, který jsem nedávno nabízel v tomto vlákně http://absinthemafia.com/viewtopic.php?f=12&t=88. Troufám si říct, že je to vůbec první vintage absinthe v Čechách.
Už asi hodinu ho popíjím a přemýšlím jak pojmout recenzi. Jak bych měl totiž recenzovat něco, co je absintový etalon? Budu psát tedy útžkovitě, tak jak mi to zrovna přichází na mysl.

Ze samotné láhve se mi rozřepalo chmýří pod nosem, nádherná litrová láhev s bublinkama ve skle, etiketa v téměř dokonalém stavu. Fantastická a uležená vůně absintu. Barva jakou jsem si vždy přál vidět, téměř koňakově hnědá krása. Zapínám připravený foťák, otevírám kohoutek na fontáně a sleduju kapky. S roztřepanýma rukama posunuju fontánu tak, aby kapky padaly do absintu a ne na sklenici. Po naředění asi dvě minuty čichám a snažím se izolovat vůně.
První doušek.
Nařez!
Lahodný, sametově jemný absinthe jaký mé hrdlo ještě nepoznalo. S údivem pozoruju, že bylinný profil vintage absintu je jednodušší než jsem si kdy myslel. Není narvaný bylinkama a kořením, jako současné repliky (např. Roquette), je to prostě poctivý absint ve kterém jsem identifikoval přesně ty byliny, které jsou součástí receptu a žádné navíc (Pernod Fils se skládá jen ze 4 destilovaných a 2 barvících bylin).
Téměř okamžitě jsem si vzpoměl na radu jednoho recenzenta, který na feeverte testoval první šarži mého Antoine. Říkal mi, abych se vykašlal na snahu o vytvoření chuťově přesyceného absintu a místo toho vytvořit perfektní základní absinthe. Teď už přesně vím, co tím myslel.

Ochutnání Pernodu mi dalo víc, než čtění všech dosavadních recenzí vintage absintů. Je mi teď dokonale jasné, jak by měl vypadat poctivý absinthe. A co je na tom nejlepší? Troufám si říct, že ho dokážu zreplikovat! Nedokážu urychlit 100 roků zrání, ale dokážu ho vytvořit tak, aby chutnal velice podobně, jako když ho vyrobili v roce 1905.

Video na youtube!


Neskutečný nářez, uplně mě z toho videa mrazí v zádech a upřímně závidím :D


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pernod Fils circa 1905 - 1910
PříspěvekNapsal: čtv 24. zář 2009 16:43:11 
° Capo di tutti capi °
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 17:59:57
Příspěvky: 4431
David mi v pondělí poslal dalších 50ml Pernod Fils. Pokud má někdo zájem, nabízím 25ml ampulku k prodeji za 2.800,- (50ml mě stálo 225€)
Pro představu, na první fotce mé sklenice s Pernodem je cca 17ml download/file.php?id=115&mode=view.
Po naředění je toho tolik download/file.php?id=111&mode=view

Pernod Fils je nejslavnější ze všech absintů, měřítko, podle něhož jsou posuzovány všechny ostatní. Esence života.

Kromě nadšení a romantiky z pití století starého Absintu z dob Belle Epoque (toto je OPRAVDU ten absinthe, který pil Van Gogh, Toulouse-Lautrec, Verlaine, Rimbaud, Picasso a Hemingway) taky vintage absinty svojí chutí předčí jakýkoliv moderní absinthe ať je sebelepší. Prostě dokud neokusíte preban a zvláště Pernod Fils tak nevíte, jak může chutnat absinthe!

Toto je moje jediná nabídka, víc toho nabízet nebudu. Těch vintage lahví už moc není a šance se každým rokem rapidně snižují.
Over & Out.

edit: přesně 4 minuty po tomto příspěvku se objevil mafián Repry a absinthe koupil! Blahopřeji! Nic lepšího se v mé nabídce dosud neobjevilo.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pernod Fils circa 1905 - 1910
PříspěvekNapsal: čtv 24. zář 2009 17:41:32 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: úte 14. dub 2009 19:26:22
Příspěvky: 699
Bydliště: Bratislava - SLOVENSKÁ REPUBLIKA
Repry blahozelam a prajem dobry zazitok :mrgreen:

_________________
"Umenie je život - život je umenie! ..Nech nás Zelená víla povznesie z hlbín každodennej ničotnosti"


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pernod Fils circa 1905 - 1910
PříspěvekNapsal: čtv 24. zář 2009 20:12:15 
*** Absinthe guru ***
Uživatelský avatar

Registrován: stř 15. dub 2009 0:27:52
Příspěvky: 1531
enjoy Repry :) ;)

_________________
Omnia mea mecum porto.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pernod Fils circa 1905 - 1910
PříspěvekNapsal: čtv 05. lis 2009 9:56:40 
° Capo di tutti capi °
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 17:59:57
Příspěvky: 4431
Od Davida dorazili další Pernodi! Takže teď můžu porovnávat Pernod Fils 1905 bottle I., Pernod Fils 1905 bottle II., Pernod Fils Tarragona 1955 a Edouard Pernod 1905 od Stefana! Udělám pravděpodobně nejdražší jednorázovou degustaci všech 4 vzorků. It's gonna be legendary!


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pernod Fils circa 1905 - 1910
PříspěvekNapsal: stř 24. říj 2012 23:21:07 
° Capo di tutti capi °
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 17:59:57
Příspěvky: 4431
Všichni asi znáte ikonickou etiketu Pernod Fils, ale znali jste tuto? Pochází ze samých začátků fabriky, konkrétně z roku 1820. Tisk je přímo z jediné přeživší tiskařské raznice. Za plnou flašku bych dal levé varle. Minimálně.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pernod Fils circa 1905 - 1910
PříspěvekNapsal: čtv 25. říj 2012 9:10:37 
fuckin' amateur
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 18:53:16
Příspěvky: 4031
Martin píše:
Všichni asi znáte ikonickou etiketu Pernod Fils, ale znali jste tuto? Pochází ze samých začátků fabriky, konkrétně z roku 1820. Tisk je přímo z jediné přeživší tiskařské raznice. Za plnou flašku bych dal levé varle. Minimálně.

Moc hezké! :) Předpokládám, že ta palírna na etiketě je autentická. ;)

Každopádně je zajímavé, že na etiketě je Perrenod fils. Nevíte někdo, co má znamenat to Boiteux? Google translator mi vyhodil něco lamoidního. Nezdá se mi, že to je ten onen Pernod z Pontarlieru, kam se z Couvetu přestěhovali už v r. 1805. Co si pamatuji z historie, tak část rodiny Pernodů v Couvetu zůstala, tak možná tato etiketa patří jim. Nic to ale nemění na tom, že láhev, kterou tato etiketa zdobila, se jen tak nesežene. A nechci vypadat jako kazišuk, ale nevěřím, že někde něco takového ještě existuje. :|

Jinak Martine, ty už děti máš, takže se ti s varlatama obchoduje s větším klidem! :twisted:

_________________
- Moderní absinthe chutná moderně.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 3 z 3   [ Příspěvků: 28 ]
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam [Bot] a 46 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
cron


Powered by Absinthe.cz & Lepší nálada © 2009 Absinthe Mafia