Změnit velikost textu


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 2 z 3   [ Příspěvků: 28 ]
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Pernod Fils circa 1905 - 1910
PříspěvekNapsal: stř 26. srp 2009 14:34:09 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: sob 15. srp 2009 1:56:20
Příspěvky: 757
Ahoj Martine.

Nepokrytě závidím.
"Archivního Pernoda" jsem měl to potěšení jednou ochutnat (mimochodem fantastická historka - viz dále) a rozhodně šlo o to nejlepší, co jsem kdy měl. Rád bych si objednal vzorek tohoto ikonického absinthu, ale zařizuji byt a od přítelkyně bych si asi něco vyslechl, kdybych místo postele koupil skleničku absinthu. :lol:
Myslíš, že nabídka 25ml vzorku za asi 100EUR bude platit i v listopadu?

Chtěl bych tě poprosit, jestli by jsi vyfotil etiketu zepředu s bleskem (není vidět dost dobře pravá strana). Velmi se totiž podobá tomu, co jsem ochutnal já (jen vypadá méně odrbaně).

No ona slíbená historka:
Přišli jsme do hospůdky laděné do Francouzského stylu (s řadou absinthových dekorací - obrazů), ale bez absinthu na lístku. Nebyli jsme tam poprvé, ale vždy jsme sedávali vzadu. Tentokrát jsme něco oslavovali a sedli jsme si dopředu, odkud jsem viděl na bar. Po nějaké hodině mi oko ulpělo na vystavených lahvích a vybíralo, cože si dáme dalšího a najednou koukám v rohu nahoře ve tmě zapadlá lahev a do očí mě praštil nápis Pernod (Fils bylo otočené). Následoval dotaz, zda mohu lahev vidět - číšnice nejprv přes mé protesty vzala lahev mokrou hadřičkou, čímž spolu se silnou vrstvou prachu a pavučin zrušila pořádný kus etikety - bylo v ní jen na dně, štít s křížem i nápis Pernod Fils byly nepochybné, zbytek etikety se dost olupoval, prapor nahoře s nápisem Extrait d´Absinthe však byl také rozeznatelný - jinak identifikace chyběla (na lahvi byl pod hrdlem reliéfní znak). Inu hned jsme chtěli ochutnat a chudák číšnice začala řešit, cože to vlastně je a za kolik - po deseti minutách byl přivolán majitel, protože lahev prostě nebyla v systému počítače, nebyla v nabídce, nebyla ani okolkovaná. Majitel na to koukl a poučil nás, že to je jen dekorace, že to tam stojí asi padesát let (přivezl to po válce děda či co), že už to nebude dobré (přecijen obsah vypadal tak nějak hnědě, zkaženě). Věda, že jde o absinth a ochotni riskovat, že bude zkažený (podnapití, ovšem bez zkušeností a znalsotí něčeho jako historie absinthu) jsme se s majitelem dohodli, že si tedy dáme každý "panáka" za 50kč (nakonec obsah vyšel na tři panáky). Nic naplat, vybavení se nedostávalo, tedy jsme si to poručili do whisky sklenic, k tomu do druhých sklenic vodu s pár kostkami ledu pro vychlazení a lžičkou jsme si (bez cukru) onu jantarovo-hnědou tekutinu (na dně lahve byla usazenina, ale tak sedlá, že se nehnula) naředili. Louche se dostavilo po asi 5. kávové lžičce a s každou další lžičkou zesilovalo až do stavu podobnému mléčné kávě. Ředění jsme ukončili asi na 1:3, kdy již vizuálně nebyla rozeznatelná vrstva průhledného absinthu. Výsledek bylo fantastické hladké pití, které nepotřebovalo nic. Ani se nic nedalo dodat, s kamarádem (oba pouze zkušenosti s Bairnsfatherem bitter) jsme jen zpočátku mlčky, následně s tichými povzdechy usrkávali a užívali (následně jsme rozvinuli debatu o tom, že jsme dotyčného hospodského asi dost natáhli). Chtěli jsme si hned dát znovu, ale zbylo už jen na jednu dávku (kterou jsem si vystříhal já). Zkoušeli jsme později znovu od majitele dotyčné restaurace vyptat, zda nemá ještě třebas doma nějaké takové, ale bez úspěchu.

S pozdravem
T.

_________________
- IN VINO VERITAS -
- OMNI ANIMA POST COITUM TRISTE EST -
- PATER INCERTUM EST -


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pernod Fils circa 1905 - 1910
PříspěvekNapsal: stř 26. srp 2009 15:32:00 
fuckin' amateur
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 18:53:16
Příspěvky: 4031
OMFG Tuvy!!! :-O

Kde to prosím tě bylo? Tu láhev bych tipoval to na produkci Pernodu už na španělské půdě, ale přesto original Pernod Fils. A oni to maj jako dekoraci na polici. Při čtení tvého příspěvku jsem jen nevěřícně kroutil hlavou. Majitele baru mi je na jednu stranu líto, ale na druhou stranu si to zaslouží, jelikož mít něco takového v baru a nevědět o tom, to je barbarství! ;)

_________________
- Moderní absinthe chutná moderně.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pernod Fils circa 1905 - 1910
PříspěvekNapsal: stř 26. srp 2009 15:50:30 
° Capo di tutti capi °
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 17:59:57
Příspěvky: 4431
Výborná historka! Přikládám pár detailů etikety, snad ti to pomůže.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pernod Fils circa 1905 - 1910
PříspěvekNapsal: stř 26. srp 2009 17:20:14 
° Capo di tutti capi °
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 17:59:57
Příspěvky: 4431
Habu tu naťuknul španělské Pernody. David má pořád v nabídce Barcelona cache Pernod Fils absintů z období 1955-1960 za super cenu. Našel jich 30 a proto prodává celou láhev jen za 675€ či 100ml vzorek za 112€ Za 50 roků starý absinthe je to parádní cena!
http://www.finestandrarest.com/absinthe.html

Zájemci?


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pernod Fils circa 1905 - 1910
PříspěvekNapsal: čtv 27. srp 2009 0:27:50 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: sob 15. srp 2009 1:56:20
Příspěvky: 757
Martine díky za fotky. Až na ty dvě horizontální elipsy mi to přijde naprosto stejné (ty elipsy si nevybavuju vůbec).
T.

_________________
- IN VINO VERITAS -
- OMNI ANIMA POST COITUM TRISTE EST -
- PATER INCERTUM EST -


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pernod Fils circa 1905 - 1910
PříspěvekNapsal: čtv 27. srp 2009 12:27:48 
° Capo di tutti capi °
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 17:59:57
Příspěvky: 4431
PERNOD FILS circa 1930

Dnes jsem dostal další absintové vzorky a mezi nimi i Pernod Fils 1930.
Pernod se po zákazu přesunul do Španělska a tam pár desítek let pokračoval ve výrobě absintu. Očekával jsem něco podobného, jako nedávno recenzovaný preban, ale tohle je něco jiného.

Už barva samotná je jiná, typický dead leaf styl. Preban byl nádherně koňakový zatímco 1930 vypadá jako první šarže St. Antoine. Vůně není tak libová jako u prebanu a chuť je taky ostřejší. Rozdíly ve stáří asi tak zásadní rozdíl tvořit nebudou, počítám že Pernodi ve Španělsku změnili recepturu, ten preban je totiž o třídu výš.


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pernod Fils circa 1905 - 1910
PříspěvekNapsal: čtv 27. srp 2009 16:24:10 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: sob 15. srp 2009 1:56:20
Příspěvky: 757
Ten co jsi poslal jako poslední se barvou blíží tomu, co jsme měli daleko víc, než ten 1905-1910. Ostrý ale určitě nebyl, právě naopak.

_________________
- IN VINO VERITAS -
- OMNI ANIMA POST COITUM TRISTE EST -
- PATER INCERTUM EST -


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pernod Fils circa 1905 - 1910
PříspěvekNapsal: čtv 27. srp 2009 17:25:24 
° Capo di tutti capi °
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 17:59:57
Příspěvky: 4431
Ostřejší oproti tomu prebanu už bude asi všechen absinthe, co budu pít :D


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pernod Fils circa 1905 - 1910
PříspěvekNapsal: čtv 27. srp 2009 18:40:29 
Aktivní pijan

Registrován: sob 02. kvě 2009 13:17:25
Příspěvky: 62
OMFG! Preban absinthe? Proč jen jsem nepřišel dřív :evil:
Martine, pokud můžu poprosit tak si zamlouvám 25m vzorek z tvé 50ml lahvičky! 110€ je nic oproti pocitu pít 100 roků starý absint! Víc peněz prokouří měsíčně můj otec a ten má z toho hovno :(
Chci to moc!


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pernod Fils circa 1905 - 1910
PříspěvekNapsal: čtv 27. srp 2009 23:21:45 
Věrný stoupenec zelené víly
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 30. dub 2009 23:10:16
Příspěvky: 373
Bydliště: Klatovy
Tuvy, geniální historka, takovou kliku bych chtěl mít... V hospodě, kam chodim já, by barman vytáhnul možná tak zaprášenej Hills, protože to (překvapivě) nikdo nepije :?


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 2 z 3   [ Příspěvků: 28 ]
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 49 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
cron


Powered by Absinthe.cz & Lepší nálada © 2009 Absinthe Mafia