Změnit velikost textu


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 3   [ Příspěvků: 28 ]
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Pernod Fils circa 1905 - 1910
PříspěvekNapsal: úte 25. srp 2009 19:52:07 
° Capo di tutti capi °
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 17:59:57
Příspěvky: 4431
Dnes tu mám opravdovou lahůdku, absinthe Pernod Fils, který jsem nedávno nabízel v tomto vlákně viewtopic.php?f=12&t=88. Troufám si říct, že je to vůbec první vintage absinthe v Čechách.
Už asi hodinu ho popíjím a přemýšlím jak pojmout recenzi. Jak bych měl totiž recenzovat něco, co je absintový etalon? Budu psát tedy útžkovitě, tak jak mi to zrovna přichází na mysl.

Ze samotné láhve se mi rozřepalo chmýří pod nosem, nádherná litrová láhev s bublinkama ve skle, etiketa v téměř dokonalém stavu. Fantastická a uležená vůně absintu. Barva jakou jsem si vždy přál vidět, téměř koňakově hnědá krása. Zapínám připravený foťák, otevírám kohoutek na fontáně a sleduju kapky. S roztřepanýma rukama posunuju fontánu tak, aby kapky padaly do absintu a ne na sklenici. Po naředění asi dvě minuty čichám a snažím se izolovat vůně.
První doušek.
Nařez!
Lahodný, sametově jemný absinthe jaký mé hrdlo ještě nepoznalo. S údivem pozoruju, že bylinný profil vintage absintu je jednodušší než jsem si kdy myslel. Není narvaný bylinkama a kořením, jako současné repliky (např. Roquette), je to prostě poctivý absint ve kterém jsem identifikoval přesně ty byliny, které jsou součástí receptu a žádné navíc (Pernod Fils se skládá jen ze 4 destilovaných a 2 barvících bylin).
Téměř okamžitě jsem si vzpoměl na radu jednoho recenzenta, který na feeverte testoval první šarži mého Antoine. Říkal mi, abych se vykašlal na snahu o vytvoření chuťově přesyceného absintu a místo toho vytvořit perfektní základní absinthe. Teď už přesně vím, co tím myslel.

Ochutnání Pernodu mi dalo víc, než čtění všech dosavadních recenzí vintage absintů. Je mi teď dokonale jasné, jak by měl vypadat poctivý absinthe. A co je na tom nejlepší? Troufám si říct, že ho dokážu zreplikovat! Nedokážu urychlit 100 roků zrání, ale dokážu ho vytvořit tak, aby chutnal velice podobně, jako když ho vyrobili v roce 1905.

Video na youtube!


Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pernod Fils circa 1905 - 1910
PříspěvekNapsal: úte 25. srp 2009 20:08:16 
Mistr archivář
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 14. kvě 2009 7:43:11
Příspěvky: 294
Ááááááá, to je nářez. Nehorázně závidím!
P.S.: Takže se můžeme těšit na novou značku Absinthu od Žusy?

_________________
MANOWAR - Kings of Metal ; http://www.manowar.com/


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pernod Fils circa 1905 - 1910
PříspěvekNapsal: úte 25. srp 2009 20:11:11 
° Capo di tutti capi °
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 17:59:57
Příspěvky: 4431
Nejen jednu Repry, nejen jednu! ;)
A už další týden se tu objeví recenze na další vintage Edouard Pernod, který bude mít možnost ochutnat víc lidí, že jo Repry a Habu? ;)


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pernod Fils circa 1905 - 1910
PříspěvekNapsal: úte 25. srp 2009 20:15:16 
Mistr archivář
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 14. kvě 2009 7:43:11
Příspěvky: 294
Teda Martine, děláš mi radost. Nejen, že St. Antoine je taková česká rarita jako jediný pravý absinthe, ale on taky dostane sestřičku (vypadá to, že rovnou dvojčata) :-)
Edouard samozřejmě k pití v nejbližší době nebude, ten se dostane na řadu až v nějakou ultrajedinečnou chvíli. Snad to vydržím :-)

_________________
MANOWAR - Kings of Metal ; http://www.manowar.com/


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pernod Fils circa 1905 - 1910
PříspěvekNapsal: úte 25. srp 2009 22:20:36 
fuckin' amateur
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 18:53:16
Příspěvky: 4031
Když jsem sledoval video, nepokrytě jsem slintal! :shock:

Trošku mimo - jak ses, Martine, cítil, když ta láhev byla na cestě? :-) Já k pošťákům chovám opatrnou nedůvěru. Kdybych si koupil celou láhev za takové prachy, tak bych si to poštou prostě poslat nenechal. Zajel bych si pro ni! :twisted:

Nevypil jsi to všechno, zbyly vzorky? :mrgreen:

_________________
- Moderní absinthe chutná moderně.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pernod Fils circa 1905 - 1910
PříspěvekNapsal: úte 25. srp 2009 22:30:25 
° Capo di tutti capi °
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 17:59:57
Příspěvky: 4431
Flaška byla tak dokonale zabalená, že by bylo téměř nemožné ji rozbít. David v tom má vyloženě praxi ;)
Trochu absintu mi ještě zůstalo, ale na vzorky to už nebude.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pernod Fils circa 1905 - 1910
PříspěvekNapsal: úte 25. srp 2009 22:47:46 
fuckin' amateur
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 18:53:16
Příspěvky: 4031
Heh. :lol: Kolik ho tam bylo? :) Předpokládám, že obsah láhve je 0,7l, ale absinthe zajisté nebyl až po hrdlo, že?

K jakému jinému absinthu bys jej chuťově přirovnal?

_________________
- Moderní absinthe chutná moderně.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pernod Fils circa 1905 - 1910
PříspěvekNapsal: stř 26. srp 2009 8:19:06 
° Capo di tutti capi °
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 17:59:57
Příspěvky: 4431
Láhev byla původně litrová, dochovalo se cca 800ml. Když se mi nepodařilo sehnat aspoň 5 zájemců o vzorek, tak jsem poprosil Davida jestli by z jedné láhve neudělal vzorky sám. Výsledkem je jeho nabídka http://www.finestandrarest.com/specialsaugust kde nabízí 50ml vzorky (asi 3 sklenice) za 225€ nebo 100ml za 415€ včetně poštovného po celém světě. Vzal jsem tedy vzorek a prázdnou flašku. Celou plnou za 3500€ bych si dovolit nemohl.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pernod Fils circa 1905 - 1910
PříspěvekNapsal: stř 26. srp 2009 10:59:25 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: úte 14. dub 2009 19:26:22
Příspěvky: 699
Bydliště: Bratislava - SLOVENSKÁ REPUBLIKA
Velmi pekne napisane, a predovsetkym uplne chvalihodny krok. Nakolko si myslim ze si asi jediny vyrobca absinthu v Cechach a mozno aj v blizkom okoli smerom na vychod (Slovensko, Polsko, Madarsko, Bulharsko atd.), ktory ochutnal pred zakazovy absinthe. Velmi si to osobne cenim, nakolko ako spominas budes sa snazit svoju ochutnavku vyuzit aj pre doladenie svojho vyrobku, uzasne a velka vdaka!

_________________
"Umenie je život - život je umenie! ..Nech nás Zelená víla povznesie z hlbín každodennej ničotnosti"


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pernod Fils circa 1905 - 1910
PříspěvekNapsal: stř 26. srp 2009 11:04:23 
° Capo di tutti capi °
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 17:59:57
Příspěvky: 4431
Díky Dwarfe! Ochutnávka měla hlavně sloužit k mému naštelování na správnou vlnu. Když teď budu vyrábět PF repliku a budu tvrdit, že je sakra podobná tomu původnímu, můžete mi věřit. Ochutnávku preban absintu bych vřele doporučil všem českým výrobcům, hanbou by se pak museli propadnout. Jdu si objednat další vzorek, ať mám do zásoby a na analýzu ;)

edit: objednal jsem další 50ml vzorek. Pokud se najde jeden zájemce, můžu ho rozdělit na polovinu a 25ml nabízím k prodeji. To množství odpovídá tomu, co je na fotkách a na videu, připravíte z něj sklenici vašeho života! Okamžitě se dostanete na nejvyšší degustátorský level a vaši kamarádi se s vámi budou chlubit a nejen gotičky si na vás budou chtít šáhnout.
Když se sejde víc zájemců, tak mám u Davida rezervovaných i 100ml, ze kterého bych připravil další 4 vzorky po 100€.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 3   [ Příspěvků: 28 ]
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 59 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Přejít na:  
cron


Powered by Absinthe.cz & Lepší nálada © 2009 Absinthe Mafia