Změnit velikost textu


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 23   [ Příspěvků: 227 ]
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 23  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Fontánky
PříspěvekNapsal: stř 08. črc 2009 22:23:46 
Věrný stoupenec zelené víly
Uživatelský avatar

Registrován: stř 13. kvě 2009 19:22:21
Příspěvky: 456
Bydliště: Praha 3 Žižkov
Dovolil jsem si založiti téma o fontánkách, jelikož mezi nádobíčkem zaujímají nezastupitelné místo. Já plánuji nákup kvalitní fontánky(chtěl bych repliku staré) do blízké budocnosti, zatím jako většina užívám brouille.

Abych však nezaložil téma "příspěvkem o ničem". Tak se vám pochlubím rozpracovaným kutilským projektem. Cílem nebylo vyrobit levnou fontánku na profi úrovni, ale dokázat si, že nemám obě ruce levé :) Zatím nedokončený výsledek můžete zhodnotit.
Co je potřeba na fontánku pro jednoho-dva pijáky:
Nápad a šikovné ruce :geek:
Vhodná sklenice na zavařování (já užil předválečnou po babičce, má hezké zakončení)
Malý kohoutek (např. odvzdušnovák z vodovodního kohoutu)
Nějaké to vybavení (popíši)

Postup:
Naším cílem je do sklenice vyvrtat otvor pro kohoutek (případně pro větší počet). Na sklenici nalezneme šev po lisování, jelikož v tomto místě je sklenice téměř plochá, vhodné místo si označíme.
Samotné vrtání provádíme buď vrtákem na sklo, nebo brusným kamenem na stopce(pro fortunu), vrtáme pod vodou či petrolejem. Já nesehnal vrták, takže jsem užil kamenu a brusné pasty. Je potřeba hodně trpělivosti a podlepit izolepou sklo, aby se nevyštíplo. Nejlépe se vrtá ve stolní vrtačce na nejmenší rychlost.
Vrtáme s ochranými brýlemi!! Poletujou mikro střípky ze skla....
Když máme otvor, tak přiděláme kohoutek (já do něj udělal závit a zevnitř dutým šroubkem přitáhnul). Těsněno je gumou (vodoinstalatérskou). Zbývá vyzkoušet jestli neteče kohoutek a zbývá vyrobit nožku a nastavit do dély kohoutek, ale o tom až příště, pokud vás to bude zajímat.
Foto(omluvte kvalitu, foceno mobilem):
Material
Obrázek
Malá dirka (ještě zvětšit)
Obrázek
A voda teče
Obrázek
už chybí "jen" nožka a sosák :)
Obrázek

_________________
V nebi nejsou žádní zajímaví lidé!


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fontánky
PříspěvekNapsal: stř 08. črc 2009 23:01:14 
° Capo di tutti capi °
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 17:59:57
Příspěvky: 4431
Tady je krásně vidět, jak jsme odkojení Receptářem nejen na neděli :D Holt šikovný člověk udělá fontánu i z láhve od okurek. Těším se na další pokračování!


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fontánky
PříspěvekNapsal: sob 11. črc 2009 2:56:25 
Věrný stoupenec zelené víly
Uživatelský avatar

Registrován: úte 14. dub 2009 16:48:06
Příspěvky: 405
:D také jsem přemýšlel o něčem podobném. Akorát to nářadí chybí, nápad se zavařovačkou a odpouštěcím kohoutkem je super.

Možná by nebylo marné celé to pojmout industriálně a svařit nohu z nějaké ocelové trubky omotané několika armovacími dráty, které by tvořily koš na sklenici a dole se stáčely do spirály jako podstavec 8-)

Akorát mě teď nenapadá nic na prodloužení kohoutku :(

Jinak z mého pohledu by to bylo i zajímavější než ty skleněné české s krátkými kohoutky. Přijdou mi takové chladné. A na druhou stranu ze zahraničních myslím že bychom všichni chtěli tu samou-feé verte třímající nádrž nad hlavou. Ale není to trochu nuda? Takovýhle originál když by se povedl by byl zajímavější. ;)


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fontánky
PříspěvekNapsal: sob 11. črc 2009 8:19:30 
Věrný stoupenec zelené víly
Uživatelský avatar

Registrován: stř 13. kvě 2009 19:22:21
Příspěvky: 456
Bydliště: Praha 3 Žižkov
Díky za hodnocení ;)
Zatím jsem pokročil pouze tak, že jsem nastavil kohoutek a to tak, že jsem ho prodloužil měděnou trubičkou. Musela se řádně vyžíhat, aby byla poddajná a perfektně čistá.
Výsledek:
Obrázek
Hlavně musím udělati kohoutek ještě na druhou stranu, protože fontánka s jedním kohoutkem by byla asi o ničem.
Nožka: Zatím jsem nad ní jenom přemýšlel, a jako Tombik taky přemýšlím nad lehcce industriálním hávem. Ovšem jako materiál chci zvolit měď či mosaz, aby to ladilo s kohoutkem

_________________
V nebi nejsou žádní zajímaví lidé!


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fontánky
PříspěvekNapsal: sob 11. črc 2009 10:21:36 
Very cool project!

Almost two years ago when I first started Absinthe Review, someone sent me a Myspace message detailing how to create a homemade dripper for $5 complete with photos and tips. :mrgreen:


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fontánky
PříspěvekNapsal: sob 11. črc 2009 12:23:27 
Věrný stoupenec zelené víly
Uživatelský avatar

Registrován: stř 13. kvě 2009 19:22:21
Příspěvky: 456
Bydliště: Praha 3 Žižkov
Absinthe Review Ben píše:
Very cool project!

Almost two years ago when I first started Absinthe Review, someone sent me a Myspace message detailing how to create a homemade dripper for $5 complete with photos and tips. :mrgreen:

Thanks!
It is very interesting information for me, but could you send more details about homemade dripper?

_________________
V nebi nejsou žádní zajímaví lidé!


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fontánky
PříspěvekNapsal: pon 13. črc 2009 23:27:44 
fuckin' amateur
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 18:53:16
Příspěvky: 4031
Tak toto je naprosto geniální! Respect! :ugeek: Sám nemám potřebné nářadí, znalosti, pomůcky a možná ani nadšení, abych něco podobného taky vytvořil. Podstavec by se opravdu hodil, v tomto stavu to vždy potřebuje něco, na co by se ta "zavařovací" fontánka mohla postavit.

Moc díky za příspěvek! Super!

_________________
- Moderní absinthe chutná moderně.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fontánky
PříspěvekNapsal: úte 14. črc 2009 7:04:40 
Jenda, I had this posted at the website for a while, but I must have deleted it somehow, as I cannot find it in the archive section. :( I will look through my Myspace PMs, but it will take a while, as we are talking 10,000+ messages....


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fontánky
PříspěvekNapsal: úte 14. črc 2009 15:04:08 
Věrný stoupenec zelené víly
Uživatelský avatar

Registrován: stř 13. kvě 2009 19:22:21
Příspěvky: 456
Bydliště: Praha 3 Žižkov
Další pokračování urob si sám :)
Přidělán druhý kohoutek, do konce týdne plánuji udělat nožku.
Obrázek
Díky všem za podporu projektu, vaše podpora jest hnacím motorem mého nadšení :D

_________________
V nebi nejsou žádní zajímaví lidé!


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Fontánky
PříspěvekNapsal: úte 14. črc 2009 18:27:51 
Věrný stoupenec zelené víly
Uživatelský avatar

Registrován: úte 14. dub 2009 16:48:06
Příspěvky: 405
Tyjo, nádhera, s tou skleničkou to vypadalo skoro hotově (i když osobně fandim opravdu spíš kovové noze). Budu se moc těšit až to dotáhneš a možná se nechám inspirovat. :)

Vypadá to pěkně, možná by bylo fain kdybys napsal kde jsi sehnal ty trubičky a kolik to celkem stálo.

Jinak na nohu bych třeba stočil z těch samých trubiček...


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 23   [ Příspěvků: 227 ]
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 23  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  


Powered by Absinthe.cz & Lepší nálada © 2009 Absinthe Mafia