Změnit velikost textu


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 4 z 29   [ Příspěvků: 286 ]
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 29  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Absinthe ve filmu
PříspěvekNapsal: čtv 22. dub 2010 12:58:26 
Vymývač
Uživatelský avatar

Registrován: úte 14. dub 2009 16:32:07
Příspěvky: 1233
Bydliště: czech republic
Mám jenom já pocit, že ku příkladu v skladbě Trip to Paris z filmu Total Eclipse jasně rozpoznávám mírně modifikovaný, ale rozpoznatelný motiv ze stěžejní melodie filmu Requiem for a Dream? Zdá se mi, jako by z ničeho nic vyplul na povrch zasáhl posluchače a pak se stáhl do pozadí a následná pasáž pracovala už jen s jeho náladou a stylizací. (Jsem v poslechu zatím jen u druhé skladby, ale tak mě to bouchlo do uší, že tu myšlenku rovnou házím do pléna...)

_________________
"Warrior struggling / to remain relevant / warrior struggling / to remain consequential.
Cry aloud / bold and proud / of where I've been / but here I am / where I end."


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Absinthe ve filmu
PříspěvekNapsal: čtv 22. dub 2010 13:25:55 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: ned 28. bře 2010 3:29:52
Příspěvky: 702
Bydliště: kde můžu malovat tam bydlím... Na meziměstskou zášť a "hrdost" seru..
Slovi píše:
Mám jenom já pocit, že ku příkladu v skladbě Trip to Paris z filmu Total Eclipse jasně rozpoznávám mírně modifikovaný, ale rozpoznatelný motiv ze stěžejní melodie filmu Requiem for a Dream? Zdá se mi, jako by z ničeho nic vyplul na povrch zasáhl posluchače a pak se stáhl do pozadí a následná pasáž pracovala už jen s jeho náladou a stylizací. (Jsem v poslechu zatím jen u druhé skladby, ale tak mě to bouchlo do uší, že tu myšlenku rovnou házím do pléna...)

Nechtěl jsem tomu moc věřit ale máš pravdu,že to tam je fakt zřetelné....a docela mě to zvedá ze židle,pač jestli ta hloupá protidrogová agitka(requiem for a dream) ve vší své ubohosti ještě navíc odněkud obšlehla svůj hlavní hudební motiv-tak u mě klesla ještě hlouběji ke dnu žabích sraček..............omlouvám se každému,kdo ten film miluje ale tak to prostě vidím já ;) ..............osobně ale myslím,že jde buď o náhodu nebo oba filmy modifikovaly nějákou klasickou skladbu 8-)

_________________
Studujeme-li nadšeně sami sebe, časem zjistíme, že stojíme příliš blízko u zkoumaného objektu...a právě zde přichází náš zelený přítel, který nám dodává odvahu kus poodstoupit a poprvé zeširoka pohlédnout na celek=Není vše hned jasnější?


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Absinthe ve filmu
PříspěvekNapsal: čtv 22. dub 2010 13:48:50 
Vymývač
Uživatelský avatar

Registrován: úte 14. dub 2009 16:32:07
Příspěvky: 1233
Bydliště: czech republic
Osobně si nejsem vědomý žádné kompozice vážné hudby, která by stála na tomto motivu (ale to je jen moje stanovisko, protože rozhled mám stále velmi omezený, tudíž i náležitě zkreslený), ale docela bych se divil, kdyby někdy během vrcholného klasicismu někde nezazněl, takže kdo takovou skladba najde, vyhrává bonbón. :-) Ještě jednou jsem ten motiv zaznamenal v nějakém filmu, ale ani za nic si nemůžu vzpomenout, který to byl... jednou doplním, snad.

Add. Requiem, z hlediska formy je to pecka, líbí se mi. Problém je, že ten film staví na emocích a atmosféře a to mě, jakožto chladného diváka nemůže oslovit. Takže kde ostatní se po shlédnutí topí dva dny v depresích, já si klidně hned po něm pustím nějakou blbou komedii a královsky se bavím. Nejvíc ten film zasáhne asi lidi, kteří mají opravdu zkušenosti s drogami...

Mj. ten motiv je opravdu rozprostřený po celé délce alba a pracuje se s ním, modifikuje se atd. a Mansellův soundtrack na něm taktéž stojí jako na stěžejním prvku a na náhodu obecně moc nevěřím, takže by mě zajímalo odkud oba pánové čerpali inspiraci...

_________________
"Warrior struggling / to remain relevant / warrior struggling / to remain consequential.
Cry aloud / bold and proud / of where I've been / but here I am / where I end."


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Absinthe ve filmu
PříspěvekNapsal: čtv 22. dub 2010 14:08:27 
Věrný stoupenec zelené víly
Uživatelský avatar

Registrován: sob 03. dub 2010 18:28:17
Příspěvky: 426
Ad Requiem for a Dream - mám potřebu to komentovat, jsem jedním z těch, kteří ten film hodnotí velmi vysoko. Vůbec mě nikdy nenapadlo, že by to byla "protidrogová agitka", na to je namůj vkus příliš hluboký.

Musím prostě poznamenat, že cílová skupina tohoto filmu jsou lidé s určitým specifickým, ale naprosto odlišným myšlením a viděním světa, které to vždycky zasáhne, a tento typ lidí zase smete ze stolu většinu romantických filmů, které rozpláčou celý sál s tím, že je to pompézní a povrchní divadýlko a hra na city.

Čímž nechci vytvářet klišé typu "citlivý jedinec vs. stádo" - jsou to prostě nekompatibilní typy lidí.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Absinthe ve filmu
PříspěvekNapsal: čtv 22. dub 2010 14:23:57 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: ned 28. bře 2010 3:29:52
Příspěvky: 702
Bydliště: kde můžu malovat tam bydlím... Na meziměstskou zášť a "hrdost" seru..
kamamura:..no vidíš a mě se zase zdá,že ten film je dělaný tak,aby rozesmutnil,rozplakal či jinak hluboce zasáhl skoro každého.-Všichni se rozesmutnit nechají a potom plní skličujících pocitů odcházejí od filmu s jedinou myšlenkou=DROGY JSOU ŠPATNÉ=....film jasně říká,že když se kolem jakékoliv drogy jenom projdeš-automaticky skončíš naprosto na dně(bez ruky,bez rodiny a přátel,jako kurva,jako blázen,jako černoch v bělošském vězení)-schoulen do embrionální polohy a v pozádí toho všeho ti bude hrát jeden vypjatý hudební motiv.....Tuhle manipulaci se svou osobou nejzuřivěji odmítám ;)

_________________
Studujeme-li nadšeně sami sebe, časem zjistíme, že stojíme příliš blízko u zkoumaného objektu...a právě zde přichází náš zelený přítel, který nám dodává odvahu kus poodstoupit a poprvé zeširoka pohlédnout na celek=Není vše hned jasnější?


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Absinthe ve filmu
PříspěvekNapsal: čtv 22. dub 2010 15:09:01 
Věrný stoupenec zelené víly
Uživatelský avatar

Registrován: sob 03. dub 2010 18:28:17
Příspěvky: 426
Já jsem se na tu drogovou linii moc nesoustředil, mě zasáhl ten obraz stárnoucí ženy, co chce zhubnout do svých starých šatů a nakonec skončí mezi halucinacemi z televize, které jí vyčítají nedokonalost.

Myslím, že kouzlo filmů a knih spočívá v identifikaci diváka s postavou - když se tě to týká prožiješ část svého života prostřednictvím té postavy ještě jednou se všemi souvisejícími emocemi, když ne, tak se nudíš.

... uznávám ale, že vůbec nemluvím o absinthe, teď jsem si to uvědomil :-)


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Absinthe ve filmu
PříspěvekNapsal: čtv 22. dub 2010 21:53:39 
fuckin' amateur
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 18:53:16
Příspěvky: 4031
kamamura píše:
... uznávám ale, že vůbec nemluvím o absinthe, teď jsem si to uvědomil
Jsme ve volné diskuzi, tady se to nutně kolem absinthu vůbec točit nemusí, byť jsme v tématu Absinthe ve filmu. Můžeme tu klidně debatovat nad bobřím traumatem z nedostatku borového dřeva, aneb filmový dokument znuděného rybáře. ;)

Slovi píše:
Mám jenom já pocit, že ku příkladu v skladbě Trip to Paris z filmu Total Eclipse jasně rozpoznávám mírně modifikovaný, ale rozpoznatelný motiv ze stěžejní melodie filmu Requiem for a Dream?
Jak by řekla má drahá polovička: "To dělaj ty smyčce, ty zní vždycky pěkně." :ugeek: Já tam zas tak velkou podobnost neslyším. Requiem for a dream je od výtečného režiséra Darrena Aronofskeho, hudba je od Clinta Mansella & Kronos Quartet a její geniální jednoduchost způsobila, že je často používána kde se dá. Což může působit provokativně a sám to nemám moc rád.

Absinther píše:
Nechtěl jsem tomu moc věřit ale máš pravdu,že to tam je fakt zřetelné....a docela mě to zvedá ze židle,pač jestli ta hloupá protidrogová agitka(requiem for a dream) ve vší své ubohosti ještě navíc odněkud obšlehla svůj hlavní hudební motiv-tak u mě klesla ještě hlouběji ke dnu žabích sraček.
Nevím, jestli agitka byla skutečně cílem tvorby toho filmu a i kdyby byla, tak tomu nelze upřít velice dobré zpracování. Cílem uměleckého díla je zapůsobit a to se Aronofskemu povedlo naprosto dokonale... mimochodem právě díky zmíněné hudbě. Nemůžu říct, že Requiem za sen patří mezi mé TOP10, ale rozhodně si z něj hodně pamatuji, přestože jsem jej viděl jen jednou. Jsou filmy, na které zapomenu po týdnu. Pokud jsou tohle žabí sračky, pak např. Transformers nebo Avatar je cosi, co se naprosto vymyká jakékoliv definici hnusu! :mrgreen:

Mimochodem, chcete nálož? Pusťte si někdy večer kolem osmé hodiny večerní (nebo dle libosti, ale pokud možno večer, nebo když je venku to nejhnusnější počasí, jaké si dokážete představit) Sátántangó. Absinthe tam sice není, ale po 7 a půl hodinách budete někde jinde. 8-)

_________________
- Moderní absinthe chutná moderně.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Absinthe ve filmu
PříspěvekNapsal: čtv 22. dub 2010 22:17:01 
Habu píše:
kamamura píše:
... uznávám ale, že vůbec nemluvím o absinthe, teď jsem si to uvědomil
Jsme ve volné diskuzi, tady se to nutně kolem absinthu vůbec točit nemusí, byť jsme v tématu Absinthe ve filmu. Můžeme tu klidně debatovat nad bobřím traumatem z nedostatku borového dřeva, aneb filmový dokument znuděného rybáře. ;)

Slovi píše:
Mám jenom já pocit, že ku příkladu v skladbě Trip to Paris z filmu Total Eclipse jasně rozpoznávám mírně modifikovaný, ale rozpoznatelný motiv ze stěžejní melodie filmu Requiem for a Dream?
Jak by řekla má drahá polovička: "To dělaj ty smyčce, ty zní vždycky pěkně." :ugeek: Já tam zas tak velkou podobnost neslyším. Requiem for a dream je od výtečného režiséra Darrena Aronofskeho, hudba je od Clinta Mansella & Kronos Quartet a její geniální jednoduchost způsobila, že je často používána kde se dá. Což může působit provokativně a sám to nemám moc rád.

Absinther píše:
Nechtěl jsem tomu moc věřit ale máš pravdu,že to tam je fakt zřetelné....a docela mě to zvedá ze židle,pač jestli ta hloupá protidrogová agitka(requiem for a dream) ve vší své ubohosti ještě navíc odněkud obšlehla svůj hlavní hudební motiv-tak u mě klesla ještě hlouběji ke dnu žabích sraček.
Nevím, jestli agitka byla skutečně cílem tvorby toho filmu a i kdyby byla, tak tomu nelze upřít velice dobré zpracování. Cílem uměleckého díla je zapůsobit a to se Aronofskemu povedlo naprosto dokonale... mimochodem právě díky zmíněné hudbě. Nemůžu říct, že Requiem za sen patří mezi mé TOP10, ale rozhodně si z něj hodně pamatuji, přestože jsem jej viděl jen jednou. Jsou filmy, na které zapomenu po týdnu. Pokud jsou tohle žabí sračky, pak např. Transformers nebo Avatar je cosi, co se naprosto vymyká jakékoliv definici hnusu! :mrgreen:

Mimochodem, chcete nálož? Pusťte si někdy večer kolem osmé hodiny večerní (nebo dle libosti, ale pokud možno večer, nebo když je venku to nejhnusnější počasí, jaké si dokážete představit) Sátántangó. Absinthe tam sice není, ale po 7 a půl hodinách budete někde jinde. 8-)



Sakra, to vypadá dobře, musim sehnat


Nahoru
  
 
 Předmět příspěvku: Re: Absinthe ve filmu
PříspěvekNapsal: pon 26. dub 2010 14:36:58 
Věrný stoupenec zelené víly
Uživatelský avatar

Registrován: sob 03. dub 2010 18:28:17
Příspěvky: 426
V seriálu Highlander pije Kuyler absinthe snad pořád, viděl jsem to před víc než deseti lety a ta kalná barva mě zaujala. (Žádný hořící cukr)

Baron Deshields: Absinthe?
Kuyler: From the Luchessi family. None better in the whole of France.
Deshields: No, thank you. Madness and death are not things to which I aspire.
Kuyler: Who wants to live forever?


Luchesi family je výborný vtípek

http://www.youtube.com/watch?v=lqRPJU-nF5o

27:25 - mají to v lahvičkách už pre-louched :-)


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Absinthe ve filmu
PříspěvekNapsal: pon 26. dub 2010 15:51:38 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: úte 14. dub 2009 19:26:22
Příspěvky: 699
Bydliště: Bratislava - SLOVENSKÁ REPUBLIKA
No tak to vyzera uz fakt zriedene s vodou:)
Ale fajn ze takto podpultovo uz nemusime absinthe kupovat, aj ked ta cena je pri niektorych "predajcoch" podobna:) teda co som pocul o Prahe.

_________________
"Umenie je život - život je umenie! ..Nech nás Zelená víla povznesie z hlbín každodennej ničotnosti"


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 4 z 29   [ Příspěvků: 286 ]
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 29  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 38 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  


Powered by Absinthe.cz & Lepší nálada © 2009 Absinthe Mafia