Změnit velikost textu


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 34 z 44   [ Příspěvků: 431 ]
Přejít na stránku Předchozí  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 44  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte 24. pro 2013 22:32:55 
Pokročilý absintista
Uživatelský avatar

Registrován: pát 07. led 2011 17:54:06
Příspěvky: 163
Bydliště: Tam kde lišky dávají dobrou noc
Froggg píše:
...

Sice už sem v oboru nějaký pátek, ale tohle je můj první větší počin a proto sem si netroufl na vlastní návrh a spíše sem si nechal poradit a rozebral sem si poskytnuté schéma, které vymyslel jistý Pavel Dudek a bylo mi řečeno, abych to schéma nešířil dále a toto přání splním. Jinak řeknu trochu o co jde. Jedná se o zesilovač, který má na začátku operační zesilovač LME49720 za kterým následuje výkonový čistě áčkový stupeň s tranzistory BD139 a BD140 zapojenými do kaskády a pracovní bod je nastaven proudovým zdrojem. Nejsou použity oddělovací kondenzátory. Do zpětné vazby je zapojen integrátor s operačním zesilovačem, který zavádí ss složku do invertujícího vstupu LME. Tomuto způsobu řešení se říká DC servo. Výmysl highendu aby se náhodou nemuseli dotknout kondenzátoru. :-D

_________________
Pamatujte:Cogito ergo sum.To vám nikdo nevezme tak nebuďte jen články v řetězu, jen členy stáda,only bricks in the wall,jen beztvará masa.Každý jedinec je jedinečný tak se nenechte pomlít v tom obřím mlýnku na maso do kterého nás ti nahoře chtějí nacpat.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: stř 25. pro 2013 10:52:59 
fuckin' amateur
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 18:53:16
Příspěvky: 4031
...cywe, ten člověk mluví nějakou cizí řečí, ale vypadá to, že tomu rozumí. :shock:

_________________
- Moderní absinthe chutná moderně.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: stř 25. pro 2013 12:14:32 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. pro 2011 23:34:44
Příspěvky: 586
Jestli to navrhoval Pavel Dudek, tak jeho filozofii návrhů znám z řad zesilovačů DPA, takže tuším kam to asi směřoval. Ostatně, jak jsem mluvím o Actidampu, tedy o tom předzesilovači pro gramofon, tak to je taky výmysl Pavla Dudka. Jinak mám taky postavený pěkně otevřený Ačko s BDčkama, jen před tím mám místo toho operáku nacpanej tranzistorovej stupeň, původně dělanej pomocí starých KFek, pak jsem to zkoušel i s jinýma, ale je to už na vždy nedodělaný projekt ze střední školy. Byl to jeden z prvních zesilovačů co jsem stavěl. S tím LMkem teď laboruju taky, nechal jsem si od Texas Instruments poslat nějaký vzorky operáků a postupně to testuju, co se hodí do DACu, resp. co se hodí na I/U convertor za DAC, a co se hodí do sluchátkáče. Konkrétně to LME49720 se mi hodí do zvukový karty, tam chodí parádně a proti předchozím šumítkům je to velkej skok, ale má dost nepříznivou cenu. Když jsem tam dal LM833, zvuk byl taky o poznání lepší než s původními, navíc za zlomek ceny. No, ale cena mě netrápí, když to mám ze samplů...

Každopádně přeju, ať Ti to hraje :)


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: stř 25. pro 2013 14:36:39 
Pokročilý absintista
Uživatelský avatar

Registrován: pát 07. led 2011 17:54:06
Příspěvky: 163
Bydliště: Tam kde lišky dávají dobrou noc
Froggg píše:
....

Čoveče koukám, že se opravdu vyznáš. :-)
Já jsem opravdu na začátku své dráhy a můžu se tomu věnovat opravdu jen jako hobby, ale hodlám se vypracovat. :-) Dostal jsem nabídku na spolupráci na jednom 100W kousku co by měl hravě strčit do kapsy tohodle mazlíka. http://www.accuphase.com/model/a-200.html
Mám přístup k novým informacím a ke špičkové měřící technice, takže myslím, že se zase něco doučím. :-)

_________________
Pamatujte:Cogito ergo sum.To vám nikdo nevezme tak nebuďte jen články v řetězu, jen členy stáda,only bricks in the wall,jen beztvará masa.Každý jedinec je jedinečný tak se nenechte pomlít v tom obřím mlýnku na maso do kterého nás ti nahoře chtějí nacpat.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: stř 25. pro 2013 16:08:55 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. pro 2011 23:34:44
Příspěvky: 586
No, vyznám... Pro mě je to taky jen koníček. Je pravda, že elektroniku a elektrotechniku učím, ale k takovým věcem se většinou látka střední školy našeho zaměření dostane jen okrajově a ani jako na koníček na to nemám moc čas, protože koníčků je taky hodně.

Pokud budeš stavět pod vedením někoho zkušeného, umíš trochu technicky přemýšlet a máš k dispozici špičkovou měřící techniku, tak jsou úspěchy zaručeny. Doma se dá pak za zlomek ceny postavit velice kvalitní zesilovač v porovnání s komerčně prodávanými kusy. Pavel Dudek by mohl být dobrý odrazový můstek, případně studovat přímo Boba Cordella a Erna Borbelyho. Mé zbožné přání je, abych si na to někdy pořádně našel čas :)


Naposledy upravil Froggg dne stř 25. pro 2013 17:41:19, celkově upraveno 1

Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: stř 25. pro 2013 16:42:05 
Pokročilý absintista
Uživatelský avatar

Registrován: pát 07. led 2011 17:54:06
Příspěvky: 163
Bydliště: Tam kde lišky dávají dobrou noc
Froggg píše:
...

Já střední elektro průmku před 2 lety dostudoval, takže vím, jak vypadají osnovy a co se asi tak člověk naučí a i když myslím, že jsem studoval jednu z nejlepších elektro průmyslovek, tak maximum bylo navržení jednostupňového zesilovače s můstkovým nastavením pracovního bodu a ani tomu jsem moc dobře nerozuměl. Problém byl v tom, že když jsem něco chtěl dělat, tak mě všichni odrazovali a stále i odrazují od nějakého bastlení a tak sem vlastně prakticky do půlky čtvrťáku nechtěl s elektronikou mít nic společného. Až minulý rok došlo k razantní změně a i proto sem se vrhl navzdory okolní nevraživosti, na bastlení. Je pěkný, když učitel učí to co je i jeho koníčkem, to se pak student má i šanci něco naučit, pokud má zájem a ne jak já, když přišel za učitelem, že bych chtěl zkoušet něco bastlit a bylo mi řečeno, že bych se na to měl vykašlat, že to nemá moc význam a většinou ty bastlený věci ani nefungují a nebo nestojí za nic. :broken

No už bych asi radši více toto vlákno nespamoval. Spíše bych chtěl nakopnout i ostatní, aby se k nám přidali nějakou svou tvořivostí. ;) Vím jen o jednom členu fóra, že zrovna pracuje na pěkným kousku. Trochu se mu pokusím pomoct s elektronikou k tomu a moc se těším na výsledek a doufám, že se tu pak pochlubí fotkama. :-)

_________________
Pamatujte:Cogito ergo sum.To vám nikdo nevezme tak nebuďte jen články v řetězu, jen členy stáda,only bricks in the wall,jen beztvará masa.Každý jedinec je jedinečný tak se nenechte pomlít v tom obřím mlýnku na maso do kterého nás ti nahoře chtějí nacpat.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: úte 04. úno 2014 17:36:27 
*** Absinthe guru ***
Uživatelský avatar

Registrován: stř 15. dub 2009 0:27:52
Příspěvky: 1531
Tak se priznejte...kdo z vas to ma na svedomi ? http://necyklopedie.wikia.com/wiki/Absint :D

_________________
Omnia mea mecum porto.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: úte 04. úno 2014 18:22:44 
Vymývač
Uživatelský avatar

Registrován: úte 14. dub 2009 16:32:07
Příspěvky: 1233
Bydliště: czech republic
Absint západní imperialistický! :lol:

_________________
"Warrior struggling / to remain relevant / warrior struggling / to remain consequential.
Cry aloud / bold and proud / of where I've been / but here I am / where I end."


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: pát 07. úno 2014 14:10:19 
Rumcajs
Uživatelský avatar

Registrován: pát 17. dub 2009 7:18:28
Příspěvky: 1142
Bydliště: Země
Pelyněk bonsai.


Přílohy:
artemisia_powis_castle_bonsai1.jpg
artemisia_powis_castle_bonsai1.jpg [ 436.32 KiB | Zobrazeno 2444 krát ]

_________________
Já jsem s tebou v Rockland.
Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: ned 09. úno 2014 12:25:51 
Věrný stoupenec zelené víly
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 30. dub 2009 23:10:16
Příspěvky: 373
Bydliště: Klatovy
Dworzaaa píše:


Nejvíc mě pobavilo podávání s heroinem nitrožilně :-D


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 34 z 44   [ Příspěvků: 431 ]
Přejít na stránku Předchozí  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 44  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 53 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  


Powered by Absinthe.cz & Lepší nálada © 2009 Absinthe Mafia