Změnit velikost textu


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 9   [ Příspěvků: 83 ]
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon 13. úno 2017 16:04:55 
Aktivní pijan

Registrován: sob 02. kvě 2009 13:17:25
Příspěvky: 62
Jak jsem psal u Kleinera, ovocné destiláty jsou moje nové životní dobro. Poslední roky se s nimi roztrhl pytel, je tu výrobců a výrobců a já si řekl, že ochutnám každého z nich.

O Kleinerovi jsem už psal. Teď začnu o dalších.

Bartida ovocné destiláty. Koupeno minulý týden přímo u nich. Hezké hranaté láhve, pěkné etikety, každý druh má na etiketě jinou barevnou fólii. Nemohl jsem si nevšimnout, že naprosto stejnou fólii, jako má na svých lahvích Žufánek. Proto jsem se i ptal, jestli to pro ně nepálí. Podle stylu etiekty je to jejich práce.

Ale ne, vyrábí to pro ně Rudolf Jelínek. Prý je to jejich významný partner. Ti zase nejsou tak špatní, tak proč ne.

Slivovice Bartida - typický destilát ze švestek, ničím nerušená chuť a vůně, 47% tomu dává jemnost. Cena 540 Kč za 0,7l, nemám výhrad. Proti Kleinerovi za 2000 krása.

Hruškovice Bartida - klasická Jelínkova Hruškovice Williams, takže z ovoce z CHille a destilace v Chille. Hele, jako jo. Když tady to ovoce nemají a nemají to u nich tak kvalitně vydestilovat, tak ať si to klidně vozí z CHille. Na webu se tím netají a prezentují. Nemám problém. Jen by to nemělo být označováno jako produkt z České republiky. Cena opět 540 Kč.

Měli tam v nabídce i likéry jako Vaječňák, Griotku, Hořkou atd. Ty pro ně vyrábí Metelka, a Metelku vlastní Jelínek a všechny jejich věci vyrábí pod jednou střechou ve Vizovicích. Ale ty jsem nekupoval.

http://www.bartidaoriginal.cz/home


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: pon 13. úno 2017 16:39:30 
Věrný stoupenec zelené víly
Uživatelský avatar

Registrován: stř 21. pro 2016 20:19:09
Příspěvky: 454
Bydliště: Kunovice
Metelka vyrábí ve Vyškově ne?


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: pon 13. úno 2017 17:43:24 
° Capo di tutti capi °
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 17:59:57
Příspěvky: 4431
Citace:
Od loňska Metelka přestěhoval výrobu z Moravských Prus na Vyškovsku právě do Vizovic, protože původní výrobní prostory byly malé.

http://www.prumyslovaautomatizace.com/l ... 0000-lahvi

Metelka je dobrý likérník. Jeho vaječňák je nejlepší v ČR. Viděl jsem se s ním jen jednou, minulý rok na Prague Bar Show.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: úte 14. úno 2017 13:06:41 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: sob 15. srp 2009 1:56:20
Příspěvky: 757
Bartida Vaječňák je po Bove-Clande vaječňáku druhý nejlepší, co jsem měl.
Ještě mají zajímavý Calvados.

_________________
- IN VINO VERITAS -
- OMNI ANIMA POST COITUM TRISTE EST -
- PATER INCERTUM EST -


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: úte 14. úno 2017 21:54:49 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: stř 29. pro 2010 20:14:05
Příspěvky: 528
Bydliště: Praha
Tuvy píše:
Bartida Vaječňák je po Bove-Clande vaječňáku druhý nejlepší, co jsem měl.
Ještě mají zajímavý Calvados.


:yes


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: stř 15. úno 2017 18:51:46 
Aktivní pijan

Registrován: sob 02. kvě 2009 13:17:25
Příspěvky: 62
Fleret.

Na úvod musím říct, že láhve jsem dostal zdarma od kamaráda, který dělá jejich obchodního zástupce. Dal mi celou Collection 1850 a zajímal ho můj názor. Tady je. I když se mu z toho asi něco líbit nebude. Ale tak to chodí.

Hlavním a největším upozorněním je fakt, že NEJDE o destiláty Fleretu z Rožnova! Mají sice hezký marketingový "Příběh z Beskyd", ale leda tak nasrat. Všechny jejich nejluxusnější destiláty z Collection 1850, kterou tak machrují a na kterou si najali Leoše Mareše pro promo, pochází z Balkánu! Ano, správně, jde o balkánské destiláty, které vydávají za svoje.

Ty destiláty jsou zcela v pořádku. Slivovice, Hruškovice, Meruňkovice, Williams hruškovice, to všechno za ně destiluje velkovýrobce na Balkánu z balkánského ovoce a jim to vozí v cisternách! Oni to pouze filtrují a stáčí pod svojí značkou. A to z jednoduchého důvodu.

Fleret koupil jejich bývalý distributor, Czechoslovak spirit. A ty vlastní jedna velká finanční skupina. Byznysmeni. A ti si lehce spočítali, že za ceny a kvalitu balkánských destilátů se jim nevyplatí ani zapálit pod kotlem. Aby to pro lidi nebyl moc velký šok, jejich vlastní destiláty byly totiž slušně řečeno podprůměrné, destilované v Rožnově z polského ovoce, tak to první řezali. Původní jejich zásoby a do toho balkán. Tímto se zbavili zásob a nastartovali řadu Collection 1850, ve které je čistý balkán. A s tím teď objíždějí soutěže a občas i nějakou medaili dostanou. Ta medaile ale patří původnímu lihovaru a jejich destilátům, Fleret to pouze hezky prodal. Takže tak jak mě Kleiner nasral těma jeho řečma o nejluxusnější pálence v česku, tak mě nasrali i flereti machrující cizím peřím.

Slivovice, Hruškovice, Meruňkovice, Třešňovice i ta Williamska jsou zcela v pohodě. U slivovice je cítit, že to nejsou naše typické ordůdy, má to jiný charakter, takový jižanský. Nasládlejší. Prostě víc slunce. Meruňkovice je sice navoněná, ale také musí být každému jasné, že tohle nemohli v Rožnově vydestilovat. Desítky let pálili z nakoupeného ovoce strašnou kvalitu, jejich destiláty byly ukázkovým případem zapařených kvasů a silážních jam.

Děkuji tedy za láhve, v klidu je vypiji, ale nikdy bych si je nekoupil. Fleret lže a kdo lže, ten i krade.

Být na etiketě, že se jedná o import a že oni jsou distributoři, tak neřeknu ani popel.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: pát 21. dub 2017 19:36:32 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: sob 15. srp 2009 1:56:20
Příspěvky: 757
Martine, gratuluji k zatím úspěšnému přečkání mrazíků a ještě kapitalizaci tohoto štěstí reklamou zdarma a držím palce do dalších pár dnů.

_________________
- IN VINO VERITAS -
- OMNI ANIMA POST COITUM TRISTE EST -
- PATER INCERTUM EST -


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: sob 22. dub 2017 23:00:39 
*** Absinthe guru ***
Uživatelský avatar

Registrován: stř 15. dub 2009 0:27:52
Příspěvky: 1531
Lulz...kdyz v hlavnim vysilacim case bezi dramaticka zprava o tom, ze to zas tak moc nepomrzlo, slivovica tim padem bude a neni duvod k vseobecny panice :D :D :D

(druhy video, od 3 minut)

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/2094797-kvuli-mrazum-bude-mene-merunek-ci-broskvi-o-skodach-mluvi-i-vinari

_________________
Omnia mea mecum porto.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: sob 22. dub 2017 23:31:25 
Pokročilý absintista
Uživatelský avatar

Registrován: úte 27. pro 2016 13:41:27
Příspěvky: 168
Bydliště: Francie, Švýcarsko
Dworzaaa píše:
slivovica tim padem bude a neni duvod k vseobecny panice :D :D


Jeste bych nikal neskakal, nechame se prekvapit co prnesou dny pristi, ale rad bych si dal zase dobrou stamprlu ;)

Jen tak mimochodem jaky ovocny palenky mate v Bernu?


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: ned 23. dub 2017 11:14:31 
*** Absinthe guru ***
Uživatelský avatar

Registrován: stř 15. dub 2009 0:27:52
Příspěvky: 1531
Korpiklani píše:
Jen tak mimochodem jaky ovocny palenky mate v Bernu?


Haha :D to fakt nevim...ja si je importuju z Cech :D Jediny, co vim, ze tu mame je Matte Brennerei.. Delaj absinthe, gin a mozna jeste neco...ten jejich absinthe je takovej..no...nic moc..spis teda nic, nez moc.. a gin je nepitelnej :drunk

_________________
Omnia mea mecum porto.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 9   [ Příspěvků: 83 ]
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 74 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron


Powered by Absinthe.cz & Lepší nálada © 2009 Absinthe Mafia