Změnit velikost textu


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 1   [ Příspěvků: 7 ]
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Padělaný alkohol
PříspěvekNapsal: ned 25. dub 2010 20:40:19 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 13. srp 2009 11:16:26
Příspěvky: 989
Bydliště: Praha
V posledních dnech není možné nevšimnout si medializace kauzy alkoholu vyráběného pomocí sava z polského denaturáku. Bylo mi jasné, že levný alkohol aka tuzemák za šest pětek a vodka od vietnamců se obdobnou cestou vyráběl vždy, nicméně dost mě zarazila informace, že se tímto způsobem v ČR padělá i pravý rum, whiskey atd...měl bych otázku na Martina jakožto na výrobce - je opravdu možné tímto stylem jednoduše padělat veškerý alkohol, jak uvádí média a sami údajní padělatelé? U likérů je to vcelku jasné, ale co klasické destiláty?


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padělaný alkohol
PříspěvekNapsal: ned 25. dub 2010 21:36:53 
Věrný stoupenec zelené víly
Uživatelský avatar

Registrován: stř 13. kvě 2009 19:22:21
Příspěvky: 456
Bydliště: Praha 3 Žižkov
Padělat jde všechno, proč by jinak určitá sorta lidí vybírala nádoby na tříděný odpad a prahnou po láhvích po značkovém alkoholu?
Mě by spíš zajímalo, jak to poznat... když jistotou dnes nebývá ani nákup v solidních obchodech (teda když si na to hrajou).

_________________
V nebi nejsou žádní zajímaví lidé!


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padělaný alkohol
PříspěvekNapsal: ned 25. dub 2010 21:49:50 
° Capo di tutti capi °
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 17:59:57
Příspěvky: 4431
Padělá se z 90% vodka (to není nic složitého) a tuzemák. Ale padělají se zamozřejmě i destiláty, slivovice, hruškovice atd. Ono když ve stánku vidíš tuzemák za 70,- Kč, když jen DPH a SD z 40% půllitru je 68,50 je něco určitě špatně.

Když jsem na začátku podnikání zajel s naším alkoholem do Ostravy, tak se ti zmrdi (sorry, ale je to tak) ve velkoobchodech popadali za svoje přežrané břicha na kterých se jim klimbaly zlaté řetězy.
S oficiálních a zdaněným alkoholem jsem tam prostě neměl šanci, protože oni i když prodávali láhev za 50,- Kč (!), tak i na tom stejně vydělávali.

Mrzí mě, že se o tom začíná veřejně mluvit až teď, když se hledá kde všude by se našly peníze do rozpočtu státu. Pár skupin se na tomto byzu neskutečně napakovalo.
Zajímavý je třeba tento rozhovor.

Jo a ještě něco, já sám bych se anonymního, zaručeně domácího, alkoholu nikdy nenapil (čest jsou jen vyjímky u vašich absintů). Když vidím co dokáží domácí paliči dělat s úkapama (metanolem), tak mám vážně obavy.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padělaný alkohol
PříspěvekNapsal: ned 25. dub 2010 23:30:57 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: stř 15. dub 2009 7:27:40
Příspěvky: 597
jak to poznat-napada mne jit po nezreagovanem savu, resp. chlornanu. je to silne oxidovadlo co rozlozi ten alkaloid bitrex a on uz neni horky. musi tam ale dat vzdycky prebytek chlornanu. takze by to mohlo jit s jodoskrobovym papirkem. vezme se roztok skrobu, do nej se da neco cisteho jodidu draselneho a napusti se tim filtrak, ktery se pak vysusi. pokud se na to kapne alkohol s chlornanem, mel by se zabarvit papirek cerne az modre-dle koncentrace-vznika tam komplex vylouceneho jodu se skrobem. strilim od pasu, ale melo by to fungovat... zkusim, dam vedet


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padělaný alkohol
PříspěvekNapsal: ned 25. dub 2010 23:53:23 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: ned 28. bře 2010 3:29:52
Příspěvky: 702
Bydliště: kde můžu malovat tam bydlím... Na meziměstskou zášť a "hrdost" seru..
davar píše:
jak to poznat-napada mne jit po nezreagovanem savu, resp. chlornanu. je to silne oxidovadlo co rozlozi ten alkaloid bitrex a on uz neni horky. musi tam ale dat vzdycky prebytek chlornanu. takze by to mohlo jit s jodoskrobovym papirkem. vezme se roztok skrobu, do nej se da neco cisteho jodidu draselneho a napusti se tim filtrak, ktery se pak vysusi. pokud se na to kapne alkohol s chlornanem, mel by se zabarvit papirek cerne az modre-dle koncentrace-vznika tam komplex vylouceneho jodu se skrobem. strilim od pasu, ale melo by to fungovat... zkusim, dam vedet

A safra-davar mluví tou divnou řečí :lol:

_________________
Studujeme-li nadšeně sami sebe, časem zjistíme, že stojíme příliš blízko u zkoumaného objektu...a právě zde přichází náš zelený přítel, který nám dodává odvahu kus poodstoupit a poprvé zeširoka pohlédnout na celek=Není vše hned jasnější?


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padělaný alkohol
PříspěvekNapsal: pon 26. dub 2010 7:35:57 
Věrný stoupenec zelené víly
Uživatelský avatar

Registrován: stř 13. kvě 2009 19:22:21
Příspěvky: 456
Bydliště: Praha 3 Žižkov
Davare díky! máme doma pár láhví s pochybným původem, takže to vyzkouším, u jedné víme stopro, že se jedná o falsum. Škoda, že tu nejsou nějaká ocenění za činnost, hned bych tě navrhl na metál ;)

_________________
V nebi nejsou žádní zajímaví lidé!


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Padělaný alkohol
PříspěvekNapsal: pon 26. dub 2010 10:27:28 
Věrný stoupenec zelené víly
Uživatelský avatar

Registrován: sob 03. dub 2010 18:28:17
Příspěvky: 426
Pamatuju se, že před Listopadem byla oblíbená metoda čistit lihobenzen z lékáren (přesný postup neznám), a výsledný "rumajzl" pak otvíral dveře národních výborů a podobných blahodějných institucí :-)


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 1   [ Příspěvků: 7 ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 43 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron


Powered by Absinthe.cz & Lepší nálada © 2009 Absinthe Mafia