Změnit velikost textu


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 5 z 27   [ Příspěvků: 262 ]
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 27  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned 02. kvě 2010 14:05:25 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 13. srp 2009 11:16:26
Příspěvky: 989
Bydliště: Praha
Alkohol není legální kvůli stádovitosti, ale kvůli tradici. Společnost je na alkohol natolik navyklá, že pokusy zakázat ho (ala prohibice v USA) skončily katastrofálně. Navíc evropský člověk má díky generacím pijícím hojně alkohol již geneticky zakodovanou odolnost k této látce, kterou naopak postrádá třebas k přírodním drogám. Dejte indiánovi tři panáky a bude v komatech 2 dny, zatímco Rus neucítí nic. Mj.příklad ze života - na gymplu k nám do třídy přistoupila slečna z Ruska. Bylo nám cca patnáct a alkohol nás velmi lákal ;) jednou při popíjení venku (v hodspodách nám samozřejmě nenalili) ona dívčina vytáhla během hodiny sama půlitr vodky a byla naprosto v klídku, holt genetický základ. Destilovaný alkohol do Evropy zatáhli Tataři. A Rusko jimi bylo kolonizováno až do 16. století, takže tamní obyvatelstvo bylo přímo u zdroje 8-)


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: ned 02. kvě 2010 14:16:27 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: ned 28. bře 2010 3:29:52
Příspěvky: 702
Bydliště: kde můžu malovat tam bydlím... Na meziměstskou zášť a "hrdost" seru..
Dan:1--Máš pravdu,že huliči jsou štědřejší-to ale neznamená,že skupinka spolu kouřící trávu prožívá stejné davové rozjaření jako pijáci....Tráva,i když je zneužívaná početnýma bandičkama děcek-je přecejenom vnitřnější droga a nemáš po ní pocit,že "teď půjdeme a ukážeme jak se baví chlapi"
2--A ve společnosti je víc než třeba houby(nejstarší droga vůbec) zakořeněná proč??=Protože je to droga stádová...................A novější drogy už mají smůlu,protože trh s legálníma drogama je už zcela ovládaný chlastem a cigárama....Nedovedu si představit,že by alkoholové a tabákové korporace pustily na trh Marihuanu bez boje ;)

A o zakazování chlastu bych asi ani nepřemýšlel-stejně jako o zakazování jakékoliv jiné drogy......Je to asi každého věc-jestli :nepije,pije s rozumem,pije jako hovado...kdo chce kam.....

_________________
Studujeme-li nadšeně sami sebe, časem zjistíme, že stojíme příliš blízko u zkoumaného objektu...a právě zde přichází náš zelený přítel, který nám dodává odvahu kus poodstoupit a poprvé zeširoka pohlédnout na celek=Není vše hned jasnější?


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: ned 02. kvě 2010 14:55:37 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: sob 15. srp 2009 1:56:20
Příspěvky: 757
To jsme ovšem u politiky a alkoholu obecně - nikoliv u Piva konkrétně.

Popravdě si nedokážu dost dobře představit, že by byla v ČR zavedená prohibice byť jen na to pivko, či jen do těch 21 let - na druhou stranu si myslím, že jakkoliv jsem sám před 18. rokem občas alkohol pil (nikoliv pivo), nesouhlasím s tím, aby toto chování bylo tolerováno. Z právního hlediska jde jen o uplatňování účinných zákonů proti těm, kteří dětem "nalívají" (konkrétní osobě přestupek až trestný čin, podniku správní pokutu a rodičům přestupek či TČ také).
Ale myslím, že by mohly být doplněny sankční odpovědností samotným mladistvým (bez blokového řízení na místě) - při zátahu nadýchají = jsou posláni na odběr (při odmítnutí automaticky předpoklad 1,5 promile) = správní řízení o přestupku (dopis domů) + rodičům řízení na sociálce (při opakování lze dokázat přestupek/TČ narušování mravní výchovy) = pokuta > 1000kč nebude hlavní sankcí, ale situace bude opravdu řešena.
T.

_________________
- IN VINO VERITAS -
- OMNI ANIMA POST COITUM TRISTE EST -
- PATER INCERTUM EST -


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: ned 02. kvě 2010 14:59:03 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: ned 28. bře 2010 3:29:52
Příspěvky: 702
Bydliště: kde můžu malovat tam bydlím... Na meziměstskou zášť a "hrdost" seru..
Tuvy:Souhlas.....Pití v telecím věku je asi dost důležitý faktor pro zakořeňování alkoholu ve společnosti.

_________________
Studujeme-li nadšeně sami sebe, časem zjistíme, že stojíme příliš blízko u zkoumaného objektu...a právě zde přichází náš zelený přítel, který nám dodává odvahu kus poodstoupit a poprvé zeširoka pohlédnout na celek=Není vše hned jasnější?


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: ned 02. kvě 2010 16:48:28 
Věrný stoupenec zelené víly
Uživatelský avatar

Registrován: sob 03. dub 2010 18:28:17
Příspěvky: 426
Wajt píše:
Alkohol není legální kvůli stádovitosti, ale kvůli tradici. Společnost je na alkohol natolik navyklá, že pokusy zakázat ho (ala prohibice v USA) skončily katastrofálně. Navíc evropský člověk má díky generacím pijícím hojně alkohol již geneticky zakodovanou odolnost k této látce, kterou naopak postrádá třebas k přírodním drogám. Dejte indiánovi tři panáky a bude v komatech 2 dny, zatímco Rus neucítí nic. Mj.příklad ze života - na gymplu k nám do třídy přistoupila slečna z Ruska. Bylo nám cca patnáct a alkohol nás velmi lákal ;) jednou při popíjení venku (v hodspodách nám samozřejmě nenalili) ona dívčina vytáhla během hodiny sama půlitr vodky a byla naprosto v klídku, holt genetický základ. Destilovaný alkohol do Evropy zatáhli Tataři. A Rusko jimi bylo kolonizováno až do 16. století, takže tamní obyvatelstvo bylo přímo u zdroje 8-)


Ony všechny pokusy zakazovat jakékoliv drogy vedly nakonec ke katastrofě, ale u těch nealkoholových se to týká menší skupiny lidí, tak to nikoho nepálí.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: čtv 13. kvě 2010 14:20:35 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 13. srp 2009 11:16:26
Příspěvky: 989
Bydliště: Praha
Pro všechny příznivce speciálních piv - v již zmíněném pivovárku Bašta začali podávat i svrchně kvašené pšeničné speciály - možno si objednat klasické pšeničné či pšeničné ochucené ve variacích višeň, malina a banán. Mě to moc neříká, leč přítelkyně byla velmi spokojená.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: čtv 13. kvě 2010 17:34:13 
Pokročilý absintista
Uživatelský avatar

Registrován: úte 22. zář 2009 18:40:43
Příspěvky: 213
Bydliště: Bratislava - SLOVENSKA REPUBLIKA
Wajt píše:
Pro všechny příznivce speciálních piv - v již zmíněném pivovárku Bašta začali podávat i svrchně kvašené pšeničné speciály - možno si objednat klasické pšeničné či pšeničné ochucené ve variacích višeň, malina a banán. Mě to moc neříká, leč přítelkyně byla velmi spokojená.


Robia to z prirodnych sirupov, alebo chemickych prichuti ? Malina, visna este ok, ale banan ? :?

_________________

**** In absinthe is beauty like the truth in wine ****


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: čtv 13. kvě 2010 19:19:33 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 13. srp 2009 11:16:26
Příspěvky: 989
Bydliště: Praha
Tak to fakt netušim...ale tomuhle podniku bych věřil, že to žádný svinstvo nebude


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: pon 02. led 2012 20:39:05 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. pro 2011 23:34:44
Příspěvky: 586
Dovolím si oživit toto téma.
Zaujala mě zde zmíněný dojem, že pivo dělá ze svých konzumentů tupce. Já nevidím jediný důvod, proč by to tak mělo být, co do složení piva. Samozřejmě souhlasím s tím, že opilost je po různých typech alkoholu různá, stejně tak ty stavy po vystřízlivění a pivo se především podepisuje na trávícím traktu. Nicméně, nemohu přistoupit na to, že pivo tupí mysl, neb mi není známa jediná vlastnost či složka piva, která by to mohla zapříčinit. Co jest pravdou, problém jsou nápoje s nízkým procentem alkoholu, protože než se člověk opije, musí toho vypít kvanta a to už může být problém, protože relativně neškodné množství nejrůznějších syntetických i přírodních látek, které jsou prakticky neškodné v jedné sklenici/půllitru, mohou být škodné při deseti takových dávkách. To ovšem není problém piva či jiného nizkoprocentního alkoholu, ale problém konzumenta. Pokud pivo nepije na chuť, ale na to, aby se opil, je to idiota kus a pak se samozřejmě dostaví následky. Jinak si ale myslím, že jakýkoliv alkohol tupí mysl vesměs stejně. Jde jen o to, kdo jaký alkohol pije a v jaké míře. Pokud absolvent základní školy od 15 chlemtá pivo obden 20 let v kuse, bude holt vymaštěnej. Stejně by ale podle mě dopadl, kdyby chlemtal vodku. A naopak si nemyslím, že kdyby profesor teoretické fyziky či snad uznávaný psycholog denně pili stejné množství vodky, co náš úspěšný absolvent základní školy, byli by na tom stejně, stejné by byla jen úroveň degradace jejich myšlenkových schopností.

Já osobně se za pivaře nepovažuji a rozhodně nepiju každé pivo. Ale piji pivo. Jsou to tak dva roky. Před tím jsem ho nepil prakticky vůbec, ale když jsem se přestěhoval, zjistil jsem, že pít pivo je jediná možnost, jak se stýkat s lidmi. Jelikož prakticky všichni, se kterými jsem se chtěl vídat, chodili do hospody na pivo. A nebyli to žádní mentálně strádající jedinci, byli to učitelé, vývojáři, projektanti i umělci. No, původně jsem to řešil Kofolou, ale po 4 Kofolách mi je hůř než po 4 pivech, takže jsem pak přešel na pivo, s tím, že si pivo vybírám a když nemají mé oblíbené, piju něco jiného. Ale problém s "něčím jiným" je ten, že to stojí několikanásobek toho, co stojí ono pivo. Nesnáším manipulaci a jsem na ní poměrně alergický, ale i přesto, v rámci "sociálního sžití" jsem začal pít pivo víc, než mně z počátku bylo příjemné. Dá se říct, že na pivo zajdu každý týden. V současnosti ale šířím názor, že mi tohle příjde dost ujetý a že jsem spíš pro scházení se u někoho doma při sklence něčeho lepšího, než je pivo a klidně i nealka, já jsem třeba poměrně dost zaměřený na čajíčky :) Bohužel se to zatím nesetkalo s přílišným pochopením. Dostává se mi přesně těch odpovědí, které jsou již českým koloritem, kdy se lidé odvolávají na to, že je to národní tradice, že to patří k naší kultuře a podobně. Problém toho domácího scházení se je v tom, že spousta lidí nemá svou domácnost a ti, kteří ji mají, tak tam zase mají rodinu a nebylo by to vhodné. Především u studentů, kteří bydlí u rodičů a mladých párů,co sice žijí ve svém, ale velmi malém svém, je tohle problém...

Já jsem fanoušek především místních piv, poblíž Hradce je třeba velmi dobré medové pivo k sehnání, které vyrábí v pivovaru U Hušků v Bělči nad Orlicí.


Naposledy upravil Froggg dne úte 03. led 2012 0:45:12, celkově upraveno 1

Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: úte 03. led 2012 0:02:29 
Pokročilý absintista
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 24. bře 2011 15:09:51
Příspěvky: 190
S tím tupěním či netupěním mysli to bude asi hodně individuální. Když to vezmu podle sebe, tak po pivu mívám takovou "normální" slabou, nezajímavou opilost, co mou mysl ale opravdu otupuje je slivovice - stačí pár panáků a spím ať jsem kdekoliv. Po vodce je to takové "akorát" jediný problém je v tom, že mi nedělá dobře na žaludek, no a nejbystřější opilost mám po absintu, taky proto mě poslední dobou tolik baví.

Abych se ale vrátila k tématu - taky jsem zastáncem menších regionálních pivovarů. Už cca rok piju Kácov, ale předtím jsem lemtala vodku plus colu na zapíjení, dlouhou dobu jsem pivem pohrdala, ale jak píšeš - pokud se chci setkat s přáteli, není prakticky jiná možnost, než zajít do hospody na pivo. Možná smutné, ale je to tak.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 5 z 27   [ Příspěvků: 262 ]
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 27  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 63 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  


Powered by Absinthe.cz & Lepší nálada © 2009 Absinthe Mafia