Změnit velikost textu


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 3 z 27   [ Příspěvků: 262 ]
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 27  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát 30. dub 2010 16:28:14 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 13. srp 2009 11:16:26
Příspěvky: 989
Bydliště: Praha
Nejde vůbec o samotnou podstatu piva, to je naprostá hovadina. Absinther spojuje dvě naprosto rozdílné věci - konzumaci piva a úroveň českých opilců. Nejde o pivo. Kdybys pivo zakázal, garantuju ti, že lidi začnou pít ve velkém něco jiného - to co bude levné, vybuduje si kulturu, tradici a z ní vyplývající zázemí ke konzumaci a celospolečenské toleranci. Zakažte pivo a lidé zmiňovaní Absintherem budou pít ve velkém třeba tuzemák, víno z petlahve nebo co já vím :arrow: výsledek bude stejný, možná s rozdílem, že Absintherem zmínění "tupci" budou rychleji v komatech a místo hlásání u fotbalu a vedení tupých keců o politice a co já vím čím ještě, budou navíc agresivní. Ano Absinthere, myslím, že je dostatečně prokázáno, že po kořalce jde člověk do hajzlu daleko rychleji, jak fyzicky tak duševně, a navíc je agresivnější. Což je teda už off topic, ale nedalo mi to. Nelíbí se mi Absintherovo škatulkování a cítím z toho jakousi snahu o "elitizaci" pijáků absinthu.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: pát 30. dub 2010 16:46:14 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: ned 28. bře 2010 3:29:52
Příspěvky: 702
Bydliště: kde můžu malovat tam bydlím... Na meziměstskou zášť a "hrdost" seru..
Wajt píše:
Nejde vůbec o samotnou podstatu piva, to je naprostá hovadina. Absinther spojuje dvě naprosto rozdílné věci - konzumaci piva a úroveň českých opilců. Nejde o pivo. Kdybys pivo zakázal, garantuju ti, že lidi začnou pít ve velkém něco jiného - to co bude levné, vybuduje si kulturu, tradici a z ní vyplývající zázemí ke konzumaci a celospolečenské toleranci. Zakažte pivo a lidé zmiňovaní Absintherem budou pít ve velkém třeba tuzemák, víno z petlahve nebo co já vím :arrow: výsledek bude stejný, možná s rozdílem, že Absintherem zmínění "tupci" budou rychleji v komatech a místo hlásání u fotbalu a vedení tupých keců o politice a co já vím čím ještě, budou navíc agresivní. Ano Absinthere, myslím, že je dostatečně prokázáno, že po kořalce jde člověk do hajzlu daleko rychleji, jak fyzicky tak duševně, a navíc je agresivnější. Což je teda už off topic, ale nedalo mi to. Nelíbí se mi Absintherovo škatulkování a cítím z toho jakousi snahu o "elitizaci" pijáků absinthu.

Tak o to mi nejde v žádném případě!!!..Znovu tady říkám,že mluvím o pivu,protože dnes je to právě pivo,které z mého pohledu představuje problém....Kdyby byl absinthe stejně levný jako pivo a lidem by byl u nás po generace tlačen pod nos-mluvil bych tu dnes o absinthu...Celá tahle (už nepřehledná)debata vznikla díky vyjádření mého postoje k tupému pití,které dělá z celých národů nemyslící ovce..-někdo se tu toho chytil a začal tu vést boj o pivo....Je mi jedno jestli je to pivo u nás a v německu,tequila v mexiku nebo vodka v rusku=Lidi ,kteří bez rozmyslu pijou prostě hloupnou a brzdí lidstvo v pokroku.

_________________
Studujeme-li nadšeně sami sebe, časem zjistíme, že stojíme příliš blízko u zkoumaného objektu...a právě zde přichází náš zelený přítel, který nám dodává odvahu kus poodstoupit a poprvé zeširoka pohlédnout na celek=Není vše hned jasnější?


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: pát 30. dub 2010 19:12:36 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: sob 15. srp 2009 1:56:20
Příspěvky: 757
Nesouhlasím.
Jak jsem psal (nyní ve stručnosti) - pivo je jiné, než ostatní alkoholy. Piják piva tupne (navíc k ostatním příznakům alkoholismu).

Kdyby u nás všichni pili ve velkém víno, třeba bychom byli veselejší, méně apatičtí, stavěli bychom barikády a hlasitě protestovali proti čemukoliv, co se nám nelíbí.
Kdyby u nás všichni pili ve velkém vodku, třeba bychom byli rozhodnější vzít věci do rukou davu a umírat pro ideály.
Kdyby u nás byla prohibice, třeba bychom měli meziroční růst HDP 10%, nízkou nezaměstnanost a jednu z nejsociálnějších ekonomik Evropy. Ale také bychom třeba měli mnohonásobně větší počet sebevražd...

Jediný způsob, jak exaktně ověřit, že pivo dělá z lidí tupouny, je experimentální sociologie (simulovaný dlouhodobý pokus s jednou proměnou - pivem), ale na to nemá nikdo peníze ani chuť.
T.

_________________
- IN VINO VERITAS -
- OMNI ANIMA POST COITUM TRISTE EST -
- PATER INCERTUM EST -


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: pát 30. dub 2010 19:29:28 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: ned 28. bře 2010 3:29:52
Příspěvky: 702
Bydliště: kde můžu malovat tam bydlím... Na meziměstskou zášť a "hrdost" seru..
Tuvy: Tohle já neumím svědomitě posoudit...Vycházím jen z toho co znám a co vidím kolem sebe ,takže můžu operovat jen s pivním elementem--To,že jakékoliv nepřiměřené pití -bez ohledu na druh nápoje- vede k degradaci obyvatelstva-to je popravdě jen má doměnka.-Takže možná máš s tím pivem pravdu=Tím to je ale horší a smutnější,že nás(a němce) ničí ten nejvíc otupující chlast........Myslím,že tahle debata nikam moc nevede -akorát tu jsem za negativistu a prudiče :) a to já nerad 8-)

_________________
Studujeme-li nadšeně sami sebe, časem zjistíme, že stojíme příliš blízko u zkoumaného objektu...a právě zde přichází náš zelený přítel, který nám dodává odvahu kus poodstoupit a poprvé zeširoka pohlédnout na celek=Není vše hned jasnější?


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: pát 30. dub 2010 19:53:21 
Věrný stoupenec zelené víly
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 30. dub 2009 23:10:16
Příspěvky: 373
Bydliště: Klatovy
Nedá mi to, abych se taky nezapojil do neplodné diskuze... :)

Nevidím důvod, proč by mělo mít pivo horší účinky než jiný alkohol respektive by mne pak zajímala látka, která tuhle "horší opilost" způsobuje. Naopak opít se po pivu je docela kumšt, protože je ho třeba vypít docela hodně, což ne každý dokáže (mně se to třeba nikdy nepovedlo). Oproti tomu tvrdého alkoholu se dá snadno vypít poměrně hodně ještě než se projeví následky a pak končí jedinci u doktora... Naprostá většina lidí, který jsem zatim viděl, se neopila jen pivem, ale důkladně to proložila i dalším alkoholem... Pivařů (ve smyslu člověka, kteý si dá večer patnáct kousků a jde spokojeně domů) je podle mě naprostý minimum.
Další důvod, proč se pije pivo, bych viděl kromě jeho ceny taky v tom, že se dá pít delší dobu, což s tvrdým alokoholem nejde. Takže když jde parta lidí do hospody a nechce sedět na suchu, tak si dá nejspíš pivo (nebo víno, ale to už je na vkusu)...


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: pát 30. dub 2010 19:56:43 
° Capo di tutti capi °
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 17:59:57
Příspěvky: 4431
Tak nějak jsem jen tiše přihlížel, protože moje roční spotřeba piva se pohybuje asi kolem 2 litrů a to ještě nealkoholického. Pivo mi vůbec nic neříká a nelíbí se mi pivní kultura. Nelíbí se mi reklamy typu chlapi sobě či gambrinovské pivní kempy. Nemám rád když produktivní chlap sedí x hodin v hospodě, chlemtá pivo a kecá o sportu a politice.

Na alkohol mám svůj názor.
Líbí se mi spíš osamocené nebo gentlemanské popíjení v kruhu známých. Alkohol beru jako výsadu a ne masovou záležitost. Chlap (či žena) by měl mít v sobě pojistku, která by zabránila ožralství. A ožralství z naprosté většiny pramení z levného alkoholu, piva či vína. Neznám nikoho, kdo by vyhledával společnost ožralců.

Takže mnohem raději si dám o víkendu např. v Hemingwayi za 500,- 4 sklenice absintu než abych si dal 3x týdně 5 piv v hospodě.

Ale je zcela jasné, že většina lidí to vidí naopak.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: pát 30. dub 2010 20:00:16 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: ned 28. bře 2010 3:29:52
Příspěvky: 702
Bydliště: kde můžu malovat tam bydlím... Na meziměstskou zášť a "hrdost" seru..
Martin:Díky-je pěkné jaks to uměl napsat stručně a srozumitelně..Tenhle postoj mi mluví z duše=klaním se

_________________
Studujeme-li nadšeně sami sebe, časem zjistíme, že stojíme příliš blízko u zkoumaného objektu...a právě zde přichází náš zelený přítel, který nám dodává odvahu kus poodstoupit a poprvé zeširoka pohlédnout na celek=Není vše hned jasnější?


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: pát 30. dub 2010 21:17:36 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: sob 15. srp 2009 1:56:20
Příspěvky: 757
Dan: Především kvasnice a velký objem. Patnáct piv dá sice málokdo, ale většině lidí stačí 6-8 půllitrů 12° (přes 2dl čistého lihu) a to je množství, které dokáže zničit zažívání kdekoho - myslím, že to je hlavní problém oproti vínu (překyselení) či tvrdému alkoholu (desinfekce/zničení krajní části trávícího traktu). Když do sebe naliješ 4 litry alkoholického nápoje, zvlášť obsahujícího živé kvasnice, nejen, že si zničíš střevní mikrofloru, ale navíc ji nahradíš kvasnicemi (a to není taková výhra).

_________________
- IN VINO VERITAS -
- OMNI ANIMA POST COITUM TRISTE EST -
- PATER INCERTUM EST -


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: pát 30. dub 2010 22:30:59 
Národní opilství a celková demence a absence intelektu ale pochází úplně odjinud než z piva.Stejně tak reklamy,samozřejmně že jsou veskrze trapné ale ne jen ty na pivo,všechny útočí na inteligentně slabé jedince a jedině ty na ní také dají.Kolik jen filosofických debat se vede i pod vlivem piva...Naprosto chápu že to někomu prostě holt nejede ale vzhledem k počtu konzumentů piva je jednoduché filtrovat jen ty negativní aspekty...Debilní reklama,vymatlanej fotřík u televize,rvačky v hospodě.,fotbal,politika.Alkohol má dle mého podob mnoho ale výsledný užitek a příjemno je u všeho veskrze stejný nehledě samozřejmně na chuť za kterou se platí.Jaké debaty se pod jeho vlivem vedou je jen a jen záležitost osobností které usednou ke stolu.


Nahoru
  
 
PříspěvekNapsal: pát 30. dub 2010 23:35:54 
fuckin' amateur
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 18:53:16
Příspěvky: 4031
Náhodou, mně se tahle diskuze moc líbí. Natolik, že jsem odložil spánek a hodlám také přiložit svým dílem. Takhle má mimochodem správná diskuze také vypadat. Virtuálním prostorem nelítají vykřičníky a urážky, ale normální argumenty, který pramení buď s přesvědčení jedince, vlastní zkušenosti nebo dokonce ověřeným experimentem. ;)

Absinthe píše:
Asi nemám nic proti alkoholu--spíš jen proti způsobu jakým je dnes lidem vnucován zatímco jiné drogy jsou nelegální
Alkohol je pravděpodobně nejstarší drogou vyrobenou člověkem. Také nejrozšířenější. Opojná kuřiva jako je hašiš jsou sice také stará, ale nejsou dostatečně zastoupena v řadách západního světa, ve kterém žijeme a který mimochodem pomalu ale jistě tvoří tvář celé planety. Kdyby byl alkohol vynalezen ve 20. století, byl by zakázán, o tom nemůže být pochyb. Jde o drogu, která Vás může naprosto bez problémů zabít (to např. LSD zatím nedokázalo, alespoň přímo).

kamamura píše:
Já mám s pivem jeden problém - když jsem byl dítě, tak ho do mě otec lil, abych dřív usnul, čímž mi ho nadobro znechutil. Jsem schopen ho pít, abych "zapadl", ale nikdy nevypiju víc než sklenici a nechutná mi to.
I já jsem byl hodně dlouho vlastně anti-pivař, jelikož mi klasické ležáky typu Gambáč i Plzeň lezly i ušima. Zkoušel jsem ve svých studentských letech i další značky (Kozel, Staro... atd. atd.) ale vždy mi přišlo, že ta chuť je prostě zatraceně stejná a že pivo prostě není pro mě. Když jsem poprvé ochutnal pšeničné pivo, byl jsem v šoku, jak je možné, že něco tak dobrého se také nazývá pivem. Začal jsem experimentovat a zjistil jsem, že nejsou jen spodně kvašené ležáky. Jsou tu stouty, ale, porter, lambik. Nakonec jsem narazil i na piva z rodiny těch klasických českých spodně kvašených ležáků a výčepáků, která mi skutečně zachutnala. Zkoušej to, jen se vyhni těm klasickým břečkám, jejichž poutače visí u každé druhé hospody.

Tuvy píše:
opilost z vína nebo destilátu se subjektivně i objektivně projevuje naprosto jinak a alkoholismus obecně je jiný stav, než "pivařství"
Potvrzuji. Není to myslím nic nového a každému by snad mělo být jasné, že opilost po pivu je jiná než po vínu a ta je zase jiná než po vodce.

Tuvy píše:
Kdyby u nás všichni pili ve velkém víno, třeba bychom byli veselejší, méně apatičtí, stavěli bychom barikády a hlasitě protestovali proti čemukoliv, co se nám nelíbí.
Kdyby u nás všichni pili ve velkém vodku, třeba bychom byli rozhodnější vzít věci do rukou davu a umírat pro ideály.
Kdyby u nás byla prohibice, třeba bychom měli meziroční růst HDP 10%, nízkou nezaměstnanost a jednu z nejsociálnějších ekonomik Evropy. Ale také bychom třeba měli mnohonásobně větší počet sebevražd...
To je zajímavé a takhle jsem se na to nikdy nekoukal! :) Nicméně Němci toho piva také hodně vypijí a nepřijde mi, že bychom si byli nějak extra podobní... i když. :ugeek:

Asi bych to ze své strany zakončil tím, že nejde vlastně o nenávist k pivu per se, ale ke stádnímu efektu, kdy 99 ovcí béká, tak proč by zrovna ta jedna měla mečet, když by ji to stálo "teplé" místo ve stádu. Je to v podstatě normální, člověk je tvor družný a dělá všechno pro to, aby byl ve svém "stádu". Na druhou stranu pokrok děkuje právě těm, kteří se od stáda odtrhli. Kdybychom se stále drželi pošetilých tradic, zvyků a nařízení, žili bychom stále v jeskyni.

Drogy nejsou špatné, špatní jsou lidé, kteří drogy špatně využívají.

_________________
- Moderní absinthe chutná moderně.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 3 z 27   [ Příspěvků: 262 ]
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 27  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 45 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  


Powered by Absinthe.cz & Lepší nálada © 2009 Absinthe Mafia