Změnit velikost textu


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 27   [ Příspěvků: 262 ]
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 27  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv 29. dub 2010 20:33:31 
fuckin' amateur
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 18:53:16
Příspěvky: 4031
Podnětem k založení tohoto tématu byla OT diskuze v sekci Kde získat absinthe, ve které se propíralo, zda jsou pijáci piva tupá hovada, nebo to jen zkreslený pohled způsobený tak snadným nešvarem, jako je souzení druhých na základě nesmyslných charakteristik nebo oním otřepaným "házením do jednoho pytle".

Byl bych rád, kdyby se cokoliv kolem piva probíralo zde. Nejen diskuze kolem tématu výše zmíněného, ale i třeba doporučení, kde točí dobré pivo, případně rady a poznatky domácích sládků.
(jak je asi vidno, jsem na straně barikády, kde se dobré pivo občas s chutí pije =))

_________________
- Moderní absinthe chutná moderně.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: čtv 29. dub 2010 20:48:42 
Věrný stoupenec zelené víly
Uživatelský avatar

Registrován: stř 13. kvě 2009 19:22:21
Příspěvky: 456
Bydliště: Praha 3 Žižkov
Pivo, náš národní to nápoj. Osobně se považuji za NEpivaře (těch pár jednotek!! piva za rok nepočítám jako pití). Je to dáno tím, že mám problém s něčim, co se do piva dává (chmel to není) a je mi pak špatně-alergie.
Co mě osobně však dostalo, bylo pivo chodovar, kvasnicové, bylo celkem dobré, ani špatně mi moc nebylo :lol:

Pití piva neodsuzuji, vždyť jaký je rozdíl mezi tím, si dát večer absinth, víno nebo pivo? žádný, každý má jiné chutě. Ovšem že, nadměrná konzumace jakéhokoliv alkoholu je ŠPATNĚ. U piva je to jenom vidět, protože je relativně levné a dostupné.. Kdyby byl absinth levný, tak se s tím "ožírat" bude taky hafo dobytků.

_________________
V nebi nejsou žádní zajímaví lidé!


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: čtv 29. dub 2010 20:59:15 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: ned 28. bře 2010 3:29:52
Příspěvky: 702
Bydliště: kde můžu malovat tam bydlím... Na meziměstskou zášť a "hrdost" seru..
Pivo dělá z nás (a z němců) to,co dělá vodka z rusů=Dementy co dokážou akorát brblat a honit si triko nad tím kolik toho vychlastáme....všichni to chlastají ve velkém(vždyť je to naše kultůra)-reklamy to všem valí do hlavy-pivovarům se sypou prachy....a pívařovi co u toho čumí na fotbal(to je kapitola sama pro sebe) jenom měkne mozek...........A pak se ti šulini přistihnou,že už u toho píva sedí 20 let a že je jím vlastně fajně-"s tou fajnou bandou se kterou tam popíjíme každý večer".....neodsuzuju nikoho,kdo si dá sem tam pivko--odsuzuju lidi,co to vnímají jako běžnou součást svého života a své zábavy..

_________________
Studujeme-li nadšeně sami sebe, časem zjistíme, že stojíme příliš blízko u zkoumaného objektu...a právě zde přichází náš zelený přítel, který nám dodává odvahu kus poodstoupit a poprvé zeširoka pohlédnout na celek=Není vše hned jasnější?


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: čtv 29. dub 2010 21:03:02 
Věrný stoupenec zelené víly
Uživatelský avatar

Registrován: stř 13. kvě 2009 19:22:21
Příspěvky: 456
Bydliště: Praha 3 Žižkov
Jako skoro rodilej Žižkovák budu prostě odporovat. jako malej kluk jsem ještě stihl zažít atmosféru klasickejch hospod, kam mě strýček vodil, aby měl od tetky klid :lol: Místo, kde se vyprávěla historie a dalo se cokoliv sehnat, lidi se znali, měli svůj pulitr, svoje místečko.. mělo to své kouzlo...

_________________
V nebi nejsou žádní zajímaví lidé!


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: čtv 29. dub 2010 21:13:04 
fuckin' amateur
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 18:53:16
Příspěvky: 4031
Jenda píše:
Jako skoro rodilej Žižkovák budu prostě odporovat. jako malej kluk jsem ještě stihl zažít atmosféru klasickejch hospod, kam mě strýček vodil, aby měl od tetky klid :lol: Místo, kde se vyprávěla historie a dalo se cokoliv sehnat, lidi se znali, měli svůj pulitr, svoje místečko.. mělo to své kouzlo...
Problém je, že tento obrázek hospody už neplatí a máme tu prakticky to, co Absinther celkem výstižně popsal. Alespoň většinou, výjimky se vždy najdou.

_________________
- Moderní absinthe chutná moderně.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: čtv 29. dub 2010 23:15:34 
Pokročilý absintista
Uživatelský avatar

Registrován: úte 22. zář 2009 18:40:43
Příspěvky: 213
Bydliště: Bratislava - SLOVENSKA REPUBLIKA
V tom co opisujes Absinther nejde tak o pivo ako o alkohol samotny a pivo je ako jeho najdostupnejsia a najlacnejsia forma. dalsia pricina je aj mentalita jednotlivcov co den konzumuju nadmieru alkoholu. Je nefer zvalovat na jeden druh alkoholu mentalitu konzumentov, ako mozeme vidiet aj absintovej historii, aj tam sa burcovali ludia proti istemu typu alkoholu.

Pivo sa da pit aj kulturne a ja osobne neohrdnem kvalitnym belgickym vrchnekvasenym aleom. Moje najoblubenejsie je Gulden drak ma silne bylinkovo karamelovu az zemitu chut. Moja priatelka ma zase rada ovocne lambiky a najma Boon Framboise v ktorom je az 200g malin.

zaujimave info a aj obchod (ktory mam v podstate za rohom) je http://www.presporskapivoteka.sk/ vlastni ho jeden nadsenec piva a nie je to vobec ziadny buran.

Problem je skor v pohlade na pivo, vino, absint, destilaty. Ked niekto sa chce ozrat ozerie sa z najlacnejsieho, ale ked niekto nieco vychutnava, tak vnima aj tu kulturu a atmosferu, ktora sa okolo daneho napoja vytvara.

_________________

**** In absinthe is beauty like the truth in wine ****


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: čtv 29. dub 2010 23:32:58 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 13. srp 2009 11:16:26
Příspěvky: 989
Bydliště: Praha
U piva v ČR je to naprosto stejné jako s absinthem ve Francii na pŕelomu 19. a 20. století. Je to prostě levný a dostupný alkohol se silnou tradicí a tak se pije ve velkém a spektrum jeho konzumentů zahrnuje veškeré vrstvy společnosti - od kravaťáka v Audi po houmlesáka v Šervůdu, od vysokoškolských profesorů po naprosté burany a buvoly. Kdyby se ocitli v roce 1900 v Paříži, asi by se dnešní pijáci absinthu, fakticky gurmáni, divili, s kým by zasedli k fontánce a zelené víle....
Ohledně pivní situace v ČR mě nejvíce trápí stále více se rozmáhající fenomén europiva....třeba desítka Gambrinus se dostala na stejně katastrofální úroveň ala Heineken, Amstel, Carlsberg...Naopak nesouhlasím s tvrzením, že k těmto drinkům je třeba zařadit i Plzeň. Ač věřím, že kdysi bývala lepší, stále mě dobrá tanková uspokojí jak máloco :twisted:


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: čtv 29. dub 2010 23:39:25 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 13. srp 2009 11:16:26
Příspěvky: 989
Bydliště: Praha
Habu píše:
ale i třeba doporučení, kde točí dobré pivo, případně rady a poznatky domácích sládků.

Pro příznivce méně profláklých piv doporučuji v Praze návštěvu pivovaru Bašta u Bansethů. Malý pivovárek v Nuslích, vedle je zároveň "sesterská" hospoda s excelentní tankovou Plzní. Na Baště mají vždy světlý a polotmavý kvasnicový ležák + jeden silný speciál který se den ode dne mění, většinou pšeničné, medové atd...Navíc super kuchyně za dobré ceny.
http://www.ubansethu.cz/


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: pát 30. dub 2010 1:07:38 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30. zář 2009 10:18:34
Příspěvky: 660
tbb: la mort ... jak se nám krásně historie opakuje, hehe.. "Absinthe: To je oč tu běží"


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: pát 30. dub 2010 1:14:15 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: ned 28. bře 2010 3:29:52
Příspěvky: 702
Bydliště: kde můžu malovat tam bydlím... Na meziměstskou zášť a "hrdost" seru..
Pravda je,že pívo beru jako u nás nejběžnějšího zástupce levného chlastu.....Pokud někdo pije aby si vychutnal dobré pití a zapřemýšlel nad nesmrtelností brouka-nevidím v tom problém ;) ....Pokud ale někdo chlastá aby unikl z reality svého posraného života-aby měl odvahu "nakopat prdel tomu vlasatému teploušovi co nefandí s náma"-nebo aby rázně řekl ženě aby už konečně držela hubu,tak to neberu :x .....A k téhle druhé variantě směřuje drtivá většina těch pravých chlapů co se nebojí popít......Protože-Alkohol je droga jako každá jiná a jako u každé jiné drogy na ní musí být uživatel dostatečně psychicky připraven...Alkohol je ale pro mnoho lidí finančně výnosný a tak je všeobecně legální..A tak se to člověku odmalička valí do kebule,že pití je vlastně normální a dělá to každý pač je to součást naší kultůry--takhle zformovaný člověk pak začne pít (často ve velmi útlém věku)bez ohledu na to jestli je připravený a schopný tuhle drogu unést....Tihle lidi se pak začnou automaticky sdružovat do skupin protože společností se šíří fáma,že člověk co pije sám je totální alkoholik..Jenže pijáci píva ve skupině jsou ještě smutnější a ještě agresivnější než osamotě(všichni známe ty hospodské "moudré prupovídky" a rvačky)..No a ve výsledku tu máme typ člověka,kterého nesnáším-jen stín člověka-pro okolí trapný-bez nápadu-se spoustou chytrých keců-kterému,když dojdou argumenty,tak "rozdává rány"na počkání=a tohle jsou lidi,kteří tvoří základ naší společnosti :? .....................Snad jsem tu teď dostatečně objasnil jaký druh pijáka mi vadí......Asi nemám nic proti alkoholu--spíš jen proti způsobu jakým je dnes lidem vnucován zatímco jiné drogy jsou nelegální...jde jen o prachy a manipulaci..a já nesnáším manipulaci(se svou osobou) :!: to je asi tak všechno co mě v jednu ráno napadá o mém vztahu k alkoholu :D

_________________
Studujeme-li nadšeně sami sebe, časem zjistíme, že stojíme příliš blízko u zkoumaného objektu...a právě zde přichází náš zelený přítel, který nám dodává odvahu kus poodstoupit a poprvé zeširoka pohlédnout na celek=Není vše hned jasnější?


Naposledy upravil Absinther dne pát 30. dub 2010 1:18:02, celkově upraveno 1

Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 27   [ Příspěvků: 262 ]
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 27  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 43 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron


Powered by Absinthe.cz & Lepší nálada © 2009 Absinthe Mafia