Změnit velikost textu


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 18 z 76   [ Příspěvků: 752 ]
Přejít na stránku Předchozí  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 76  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Gin
PříspěvekNapsal: úte 14. čer 2016 22:22:41 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: ned 27. bře 2016 18:06:43
Příspěvky: 760
Zdravím, máte někdo zkušenosti s trnkovým ginem (sloe gin)? Docela mi chutná Gordon Sloe, ale uvítal bych něco trochu míň sladkého. Chuťově mi to standardní gin nepřipomíná, tedy já bych ho v tom nepoznal. Nejblíže bych to zařadil k "šípkovému vínu" - příjemný tlamolep. Recenze a zkušenosti s ostatními značkami (např Monkey 47 Sloe) rád uvítám. Díky Ondřej


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gin
PříspěvekNapsal: sob 23. črc 2016 22:41:41 
* Zkušený piják *

Registrován: pát 22. črc 2016 23:11:22
Příspěvky: 557
Sice po několika měsících,ale odpovím,kdyz sem našel toto vlákno, mám celkem napito :drunk.Sloe gin je zajímavá kategorie ginů,spíše trnkových gin likérů.Odpovídá tomu voltáž i chuť. Vzpomínal se tady Monkey 47 a Gordon. Pokud jde i o cenu, zkus Hayman's Sloe gin. Ale možností je více,za mne například skvělé giny jako Sipsmith (dělají i infuzovaný čajem,za mne hodně zajímavé to bylo) a nová srdcovka Elephant gin. Na giny se mne klidně ptejte:) Jen pro zajímavost,kdysi se ke mne dostaly i prvni vzorky ginu, tady profláklého pana M. Pamatuji si, že v mladičké nerozvážnosti jsem je celkem zavrhl :D Znáte to,každý ví všechno nejlíp a nejlépe se hodnotí práce druhých...

_________________
Vlci maj každou chvíli pocit, že jim odzvonilo, že už nemaj proč nabírat dech…ale pak se srnky znovu rozeběhnou.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gin
PříspěvekNapsal: pon 25. črc 2016 21:46:57 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: ned 27. bře 2016 18:06:43
Příspěvky: 760
Gin je docela široká kategorie na prozkoumávání (a to je dobře). U Sloe Ginu mě překvapilo, že bych nepoznal, že základem byl právě gin. Monkey 47 Sloe jsem zatím neměl a trochu mi přijde škoda takto komplexní gin přeměnit na likér. Bez ochutnání ale těžko soudit. Před časem se mi podařil sehnat Gordona s 47,3%. Na podzim zkusím nějaké trnky natrhat a trochu ginu obětuji, abych měl porovnání jak chutná po normální maceraci. V této síle by to mohl být hezký dynamit pro dívčí společnost.
V poslední době mě mile překvapil francouzský G’Vine Floraison. Měj jsem jenom degustační panák, ale navnadilo mě to ke koupi celé láhve.
Jinak Gordon dělá i okurkový Crisp Cucumber, ten mě moc nenadchnul a Elderflower, který jsem u nás zatím neviděl. Neochutnal ho již někdo?


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gin
PříspěvekNapsal: úte 26. črc 2016 14:45:22 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: pát 29. srp 2014 12:22:57
Příspěvky: 566
Bydliště: Valašské království
Nejsem žádný znalec ginů a už vůbec přítel míchaných nápojů. Jen si myslím , že Gin má vypadat a chutnat jako gin a Trnkový likér jako likér.
Elderflower, sirup z bezových květů míchaný s kvalitním Ginem bych taky zařadil k likérům nebo k něčemu podobnému.
Dovedl bych si takové ingredience představit v "základním ginovém macerátu" nebo je extrahovat v čistém lihu jako likéry. Ale použít velmi kvalitní Giny k takové výrobě mi přijde buď jako marketing nebo jako barbarství...
Navíc ten cukr!

_________________
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením
sekyry.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gin
PříspěvekNapsal: úte 26. črc 2016 14:55:28 
* Zkušený piják *

Registrován: pát 22. črc 2016 23:11:22
Příspěvky: 557
Monkey Sloe gin je super, samotřejmě tomu odpovídí i cena :chuckle Sloe giny jsou skvělé v gimletu, doporučuji ozkoušet, ale i samotné na ledu se neztratí...teda, mluvím teď o popíjení, ne o degustaci. Poměr cena výkon, mi příjde super právě ten Hayman's Sloe gin a ušetřené náklady bych vynaložil na čistý gin.

G'Vine Floraison je chuťově skvělý gin, má i brášku Nouaison, ale toho vpravdě nemám moc napitého. Tedy G'Vine není krokem vedle, trochu bych si tipnul, že tvým dalším výběrem bude Saffron gin, Hendrick's gin a další dnes již u nás zdomácnělé giny s celkem jasnými chuťovými profily.

Gordonu se tak trochu vyhýbám, jestli mi rozumíš :chuckle

Pokud někdo někde zahlédnete Glendalough giny, dejte vědět, celkem bych rád ochutnal. Vlastně dejte vědět, když ochutnáte cokoliv zajímavého :drunk .

_________________
Vlci maj každou chvíli pocit, že jim odzvonilo, že už nemaj proč nabírat dech…ale pak se srnky znovu rozeběhnou.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gin
PříspěvekNapsal: úte 26. črc 2016 15:29:46 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: pát 29. srp 2014 12:22:57
Příspěvky: 566
Bydliště: Valašské království
No jak jsem psal nejsem žádný znalec. Byl to jen můj názor. Nejsem na takové degustátorské výši, že bych nějak výrazně poznal, vyčenichal a ocenil ta "vylepšení" kvalitních Ginů další maceraci něčeho. Lépe napsáno, že bych nějak zvlášť byl schopen ocenit ten kvalitní ginový základ.
Ale to neznamená, že by mi to nechutnalo nebo že mám něco proti trnkám nebo bezu!
Jen mám trochu problém s tím označením GIN.
*
(Ale jinak jsem spíš na sladké likéry a ratafie....)

_________________
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením
sekyry.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gin
PříspěvekNapsal: úte 26. črc 2016 16:26:20 
* Zkušený piják *

Registrován: pát 22. črc 2016 23:11:22
Příspěvky: 557
Rafaeli,
tebe a hlavně tvůj názor přece nikdo nehanil, chraň bůh, já reagoval na Tornada, který se ptal, zda má někdo napito :drunk . Pro mne osobně je sloe gin taková zajímavá odbočka, SG piji opravdu jen když ho ochutnávám a také bych ho spíše zařadil mezi likéry, ale hodně záleží, jakou péči mu věnuje výrobce a jak moc nechá " promluvit" gin.

Ale abysme všeobecnou diskuzi zase posunuly, jak jste na tom s Old Tom ginem a nejstarším zástupcem ginů Genevrem / Jeneverem? Co se týče genevru, osobně mám ozkoušen pouze Bols Corenwyn 10y, nového zástupce značky Bols Origin a také jsem ochutnal likér od De Kuyper Jenever aka nichnusnějšíhosemvživotěnepilastydímsezaněpláčemisrdceaspáchámharakiriženičíhistoriiamen :hi

_________________
Vlci maj každou chvíli pocit, že jim odzvonilo, že už nemaj proč nabírat dech…ale pak se srnky znovu rozeběhnou.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gin
PříspěvekNapsal: úte 26. črc 2016 17:07:06 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: pát 29. srp 2014 12:22:57
Příspěvky: 566
Bydliště: Valašské království
Já vím, že ne, ne a ne!
*
Tak jsem to vůbec nebral a ani by mně to tady nikdy ani nenapadlo!!!!
Moc se omlouvám jestli to mé psaní vyznělo jinak než jsem myslel!!!
Stydím se za špatnou formulaci!
*
A děkuji za Tvé zkušenosti, psaní, doporučení atd..,
*
Nazdraví.

_________________
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením
sekyry.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gin
PříspěvekNapsal: stř 27. črc 2016 17:36:36 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: ned 27. bře 2016 18:06:43
Příspěvky: 760
Saffron a Hendrick's jsem již měl tu čest ochutnat a za mě dobrý. Pokud se někde objeví za zajímavou cenu, určitě zakoupím. Momentálně mám totiž rozjeto docela dost jiných "projektů" a mít doma armádu otevřených lahví mi nepřijde jako optimální řešení. V zástupu již netrpělivě čeká tuzemský OMG a OMFG2016. Na ty se docela těším.

Elderflower je tedy sirup z bezových květů smíchaný s ginem? Chuťově to nemusí být až tak špatný, ale doufal jsem, že bez je přidán během standardního výrobního procesu.

Genevrem Peterman jsem před pár týdny zakoupil na zkoušku v Belgii v Sparu a zatím čeká ve frontě. Měli tam velmi slušný výběr ginů, cenově se ale nevyplatilo cokoliv kupovat. U nás na eshopech to vyjde levněji. Alespoň jsem si doplnil anýzový sirup. Na ten jsem u nás nikde nenarazil. To je ale jiná kategorie a hlavně nealko. Nevím, zda by to na tohle fórum vůbec patřilo.

Každopádně díky za zkušenosti. Ty dobrý i ty špatný. Člověk má alespoň představu, čeho se vyvarovat.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Gin
PříspěvekNapsal: ned 04. zář 2016 20:07:59 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: ned 27. bře 2016 18:06:43
Příspěvky: 760
Tak jsem konečně otevřel a ochutnal Peterman Jenever. Žádný velký zázrak to není. Chuťově dost prázdný, nevýrazný. Na samostatné popíjení to není. Možná na nějaký mix třeba s tonikem, to ale já nemusím. Pokud se mi podaří nasbírat nějaké trnky, použiju ho na likér.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 18 z 76   [ Příspěvků: 752 ]
Přejít na stránku Předchozí  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 76  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 39 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  


Powered by Absinthe.cz & Lepší nálada © 2009 Absinthe Mafia