Změnit velikost textu


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 2 z 5   [ Příspěvků: 43 ]
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Cajovy atelier Kaloplaka
PříspěvekNapsal: stř 13. říj 2010 15:35:14 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: ned 28. bře 2010 3:29:52
Příspěvky: 702
Bydliště: kde můžu malovat tam bydlím... Na meziměstskou zášť a "hrdost" seru..
No co já znám ty "éterické ,osvícené ,eko-superintelektuály" co navštěvujou čajovničky tady u nás a každý večer vyřeší jednu z odvěkých otázek lidstva :lol: -tak ty by kleplo,kdyby ve své voňavé svatyni ucítili jen závan nějákého alkoholu......Na jednu stranu to chápu-pač čajovna je čajovnou od toho aby člověk mohl s lidma posedět jinde než v hospodě nad něčím jiným než chlast a kofola...Na stranu druhou se mi příčí ten fanatický až agresivně antialkoholový postoj.....................................Proto mi ta myšlenka prezentace absinthu v čajovně příjde neskutečně odvážná -V zásadě tomu fandím ;) ale myslím,že pokud se obě věci(absinthe a čaj)výrazně neoddělí(vybrané dny-denní doba,nebo tak něco)tak to může vnést do celého podniku dost problémů. :?

_________________
Studujeme-li nadšeně sami sebe, časem zjistíme, že stojíme příliš blízko u zkoumaného objektu...a právě zde přichází náš zelený přítel, který nám dodává odvahu kus poodstoupit a poprvé zeširoka pohlédnout na celek=Není vše hned jasnější?


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cajovy atelier Kaloplaka
PříspěvekNapsal: stř 13. říj 2010 18:25:40 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 13. srp 2009 11:16:26
Příspěvky: 989
Bydliště: Praha
Sám jsem zvědav jak se tohle vyvine. Je fakt, že čajovna je dost specifický podnik, někteří její návštěvníci zajisté nejsou přátelé jakéhokoliv alkoholu, na druhou stranu však ve většině čajoven mají alespoň medovinu. Mě osobně by na celé věci spíše vadil čajem provoněný vzduch - v čajovnách je velmi specifické, silné aroma, které může konzumaci absinthu výrazně narušit, jelikož kazí ono provonění okolí při louchování.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cajovy atelier Kaloplaka
PříspěvekNapsal: stř 13. říj 2010 18:28:13 
° Capo di tutti capi °
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 17:59:57
Příspěvky: 4431
Já naopak cítím velkou příležitost! Čajovníci si potrpí na kvalitní sypané čaje a k bylinkám mají blíže než kdokoliv jiný. Absinthe je "taková silnější forma čaje". Taky se vaří a taky se v něm macerují bylinky. Věřím v úspěch!


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cajovy atelier Kaloplaka
PříspěvekNapsal: stř 13. říj 2010 18:36:28 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: ned 28. bře 2010 3:29:52
Příspěvky: 702
Bydliště: kde můžu malovat tam bydlím... Na meziměstskou zášť a "hrdost" seru..
:lol: To je zajímavý úhel pohledu...S takovým obdůvodněním ale můžeš v čajovnách začít podávat lecjaký alkohol ,který se vyrábí z bylin ....Problém je v tom,že čajovny jsou nealkoholické z principu..Mnoho lidí,kteří vyhledávají čajovny vidí alkohol jako mor a spouštěč zla na planetě. :lol: ..Osobně jsem v čajovně nikdy neviděl ani tu medovinu...

_________________
Studujeme-li nadšeně sami sebe, časem zjistíme, že stojíme příliš blízko u zkoumaného objektu...a právě zde přichází náš zelený přítel, který nám dodává odvahu kus poodstoupit a poprvé zeširoka pohlédnout na celek=Není vše hned jasnější?


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cajovy atelier Kaloplaka
PříspěvekNapsal: stř 13. říj 2010 19:32:55 
fuckin' amateur
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 18:53:16
Příspěvky: 4031
Já si naopak také myslím, že by to mohlo slavit úspěch. Je sice pravda, že čajovny bývají navštěvované eko-tho-pipinkami a eko-etho-ježíšema (kteří chtějí sbalit eko-etho-pipinky), ale nemyslím si, že všichni pravidelní návštěvníci čajoven jsou abstinenti. Když jsem ještě dojížděl (dolézal) za svou milou do Prahy, tak jsme většinu večerů trávili v pražských čajovnách a ve většině měl člověk možnost zakouřit si např. vodnici, což na rozdíl od pravých zelených čajů není zase tak ozdravné (v jistém smyslu). Čajaři si navíc potrpí na rituály, správně vyhřátá voda (nesmí se vařit!) prvotní "osvěžení" čajových lístků, aby se probudily, pak úvodní několikavteřinový nálev a ochutnávání... když by zjistili, že pravý absinthe dokáže být taktéž ušlechtilé pití, které se také připravuje rituálem, nevidím důvod, proč by si jednu sklenku nemohli dát. Já to vidím pozitivně! 8-)

...jo a nejsem eko-etho-ježíš a má milá není eko-etho-pipinka. :twisted:

_________________
- Moderní absinthe chutná moderně.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cajovy atelier Kaloplaka
PříspěvekNapsal: stř 13. říj 2010 20:08:37 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: ned 28. bře 2010 3:29:52
Příspěvky: 702
Bydliště: kde můžu malovat tam bydlím... Na meziměstskou zášť a "hrdost" seru..
No jako určitě-já tam ten potenciál taky cítím-hlavně ten rituál okolo by se mohl chytnout....Jen mám prostě obavy z toho jak to vezmou tihle eko-ježíšové a pipinky :lol: ....To asi záleží na konkrétních štamgastech,konkrétní čajovny=někde je to vpohodě jinde né........Spíše jsem chtěl říct,že je fajn,že majitel čajovny je nadšený a nakloněný ale u tak specifického podniku jako je čajovna musí být ty kroky vedoucí k podávání alkoholu hodně opatrné-aby to bylo podle představ většinového zákazníka ....Ikdyž přinejhorším by se podnik předělal z čajovny na absinthové doupě :lol:

_________________
Studujeme-li nadšeně sami sebe, časem zjistíme, že stojíme příliš blízko u zkoumaného objektu...a právě zde přichází náš zelený přítel, který nám dodává odvahu kus poodstoupit a poprvé zeširoka pohlédnout na celek=Není vše hned jasnější?


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cajovy atelier Kaloplaka
PříspěvekNapsal: stř 13. říj 2010 20:14:03 
fuckin' amateur
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 18:53:16
Příspěvky: 4031
To by mohl být zajímavý přerod, na to absinthové doupě. :twisted:

Jo a mimochodem, pokud to bude toho 15., tak jsem mimo, rekonstrukce baráku je v plném proudu, takže v pátek a o víkendu budu naprosto mimo.

_________________
- Moderní absinthe chutná moderně.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cajovy atelier Kaloplaka
PříspěvekNapsal: pát 15. říj 2010 0:19:30 
*** Absinthe guru ***
Uživatelský avatar

Registrován: stř 15. dub 2009 0:27:52
Příspěvky: 1531
Naprostou souhlasim s tim, co rika Habu...Vetsina lidi, ktera chodi do tyhle cajovny si potrpi na kvalitu a lidi, ktery tam chodi, aby jim to spravilo jejich praskly aury a cakry je mensina..
Takze imho by to mohlo docela slapat...ale to ukaze az cas...
Navic, jak rika sam majitel - on ty prostory nechce mit jen jako cajovnu, ktera ho bude zivit, ale vidi to spis jako prostor pro nejruznejsi experimenty :)
Jinak, kdyby se nasel nakej zajemce, tak to neni v patek, ale v sobotu od 23.oo...
Jinak akce se z privatni nakonec zmenila na "pozvani na doporuceni", takze pokud vite o nekom, koho by to mohlo zajimat a vite, ze to tam cely nerozmlati, tak mu dejte echo :)

_________________
Omnia mea mecum porto.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cajovy atelier Kaloplaka
PříspěvekNapsal: pon 18. říj 2010 10:24:36 
*** Absinthe guru ***
Uživatelský avatar

Registrován: stř 15. dub 2009 0:27:52
Příspěvky: 1531
Tak tedy slibovanej report:
na desatou vecerni se seslo neco pres 20 lidi natesenych na absinth. V prubehu vecera jeste asi tak 10 lidi prislo, ale celkove to bylo spis takovy komornejsi. Vetsina lidi zacala s antonickem (par si dalo jade PF - docela hezka vec na seznameni s absinthem :D ) a pak uz kazdej spis ochutnaval :) Bylo hezky, ze na baru, kde bylo treba 10 lidi, bylo rozlito ve sklenicich 5 ruznych absinthu :) Po pulnoci se to zacalo pomalu rozchazet, jen tvrdy jadro pilo do rana.. Cely to koncilo nekdy kolem 8 rano, kdyz uz sem i ja odpadl a ostatni odesli domu. Takze abych to shrnul, tak to byla paradni akce plna fajn lidi a dobryho piti.. nejlepsi na tom bylo to, jak vsem lidem absinth zachutnal a jak meli chut experimentovat a ochutnavat novy a novy a porovnavat je s tim, co maj ostatni a tak :)

Jen tak mimochodem se vypilo:
2 a 1/2 lahve antonicka
1/2 lahve La Clandestine
1/4 lave Mansinthu
1/4 lahve Brevanse Giegra
1/4 lahve Brevanse O.A.S
1/4 Jade PF 1901

takze neotevreno zustalo jen:
Jade VS
Butterfly

Takze i po tyhle strance byla akce pomerne uspesna :)
Buhuzel sem nefotil, takze fotky sem kdyztak pak nalinkuju, az je hodi na net nekdo, kdo fotil..

Jo a jinak absinthe se v Ceskych Budejovicich docela i hezky uchytil. Prvni tri lahve antonicka se ( ackoliv nikdo netusi, ze je tam absinth k mani ), vypily behem prvniho tejdne, tak doufam, ze to aspon takhle bude pokracovat :)

_________________
Omnia mea mecum porto.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Cajovy atelier Kaloplaka
PříspěvekNapsal: pon 18. říj 2010 11:29:09 
° Capo di tutti capi °
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 17:59:57
Příspěvky: 4431
Díky za report! Já věděl, že se v Budějicích absinthe chytne :)


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 2 z 5   [ Příspěvků: 43 ]
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 56 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron


Powered by Absinthe.cz & Lepší nálada © 2009 Absinthe Mafia