Změnit velikost textu


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 1   [ Příspěvků: 4 ]
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Sny o absintu
PříspěvekNapsal: stř 25. kvě 2011 15:39:34 
Pokročilý absintista
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 24. bře 2011 15:09:51
Příspěvky: 190
Už před časem jsem měla chuť toto téma založit a dnes mne k tomu popohnal Sloviho sen o českém prebanu, zmiňovaný tady: viewtopic.php?f=2&p=10770#p10770

Pište sem tedy vaše sny o zelené víle. ;)

edit: Je to už pár týdnů zpátky, co se mi o absintu zdálo. Už si z toho nepamatuju žádné podrobnosti ani děj, v hlavě mi z toho snu zůstal jen jeden naprosto uchvacující obraz: stojím na kamenném schodišti pod vysokou přímou arkádou a v ruce třímám sklenici, která má rezervoár naplněný verte absintem, žádná voda, žádné louche, ale uprostřed sklenice plave zapálená čajová svíčka, alkohol nehoří, ale odpařuje se a ze sklenice se do výšky táhne nádherný zelený mlhavý opar, držím tu sklenici jako pochodeň a zelenou mlhou jsem úplně fascinována.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sny o absintu
PříspěvekNapsal: stř 25. kvě 2011 20:54:12 
fuckin' amateur
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 18:53:16
Příspěvky: 4031
Sakra, Sudlice, takhle umělecké sny... :shock:

Sloviho sen pobavil! :lol: Dovedu si to i představit: Na budoucím setkání v Praze jsme zalezlí v nějakém zrestaurovaném baru, jehož tradici z předválečného Československa obnovil potomek původního majitele. Mají zde náhodou Martinův St. Antoine... jinak bychom tam asi ani nechodili. Po několika sklenkách jsme navátí a jelikož WC je o poschodí níže ve sklepě, Slovi na schodech zakopne o tombika, který do mě strčí, čímž prorazíme zeď několik čísel vedle vstupu na onu místnost. Za zdí je sklad z první republiky. Je plný beden... českého neznámého preban absintu a jako bonus několik málo kartónů Pernod Fils. Všichni jsme okamžitě vystřízlivěli... majitele baru a ostatní návštěvníky zabili, abychom ráno mohli přistavit transit a poklad naložit.

...sen to sice nebyl, ale jako bych to viděl. ;)

Já o absintu moc snů nemám. Sny jsou spíše naopak "napumpovány" absintem, který jsem večer vypil. Většinou to jsou divoké barevné sny, které někdy končí paralýzou. Není to ale pavor nocturnus, který mě občas děsí, je to živá noční můra, ze které se raduji.

_________________
- Moderní absinthe chutná moderně.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sny o absintu
PříspěvekNapsal: čtv 26. kvě 2011 9:39:48 
Pokročilý absintista
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 24. bře 2011 15:09:51
Příspěvky: 190
Habu: Občas mívám hodně vizuální sny, až si vždycky říkám - škoda, že neumím malovat abych to ohromení ze sna mohla nějak zhmotnit. Většinu těch obrazů si pamatuji a někdy se je snažím popsat alespoň ve verších, když už nic jiného. Holt sen nevyfotíš - sakra. :lol:

Sen napumpovaný absintem jsem měla zatím jen jednou a nebylo to nic zvláštního - jenom velká chlastací pařba uprostřed vesnice v noci, kdy bylo vidět jako ve dne. Takže ač se to odehrávalo v Čechách, přírodně to bylo posunuté někam na daleký sever. :mrgreen:


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sny o absintu
PříspěvekNapsal: úte 28. čer 2011 15:10:57 
fuckin' amateur
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 18:53:16
Příspěvky: 4031
Tak dnes v noci, byť jen 5 hodin spánku, jsem měl hodně barevných snů. Posilněn absintem jsem ulehl a kromě útržků z jiných dimenzí jsem se ocitl před trávníkem plzeňské věděcké knihovny a zpíval jsem nějakou písničku, kterou jsem si právě vymyslel... ale byla naprosto geniální, až jsem byl překvapen, že dokážu složit tak dokonalý text. :twisted: Ráno jsem si samozřejmě nevzpomněl ani na jedno slovíčko z toho veledíla. :mrgreen: Zbytek snu jsem se procházel Plzní a sem tam Prahou, místy jsem zaskočil na pivo a jestli mě paměť nešálí tak i na absint. Bar si nepamatuji, nic známého, resp. nezkresleného to ale nebylo.

_________________
- Moderní absinthe chutná moderně.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 1   [ Příspěvků: 4 ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  


Powered by Absinthe.cz & Lepší nálada © 2009 Absinthe Mafia