Změnit velikost textu


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 3   [ Příspěvků: 29 ]
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Krize
PříspěvekNapsal: pát 26. lis 2021 15:57:17 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: pát 29. srp 2014 12:22:57
Příspěvky: 566
Bydliště: Valašské království
Kmotr na DVTV

https://m.youtube.com/watch?v=P_wNZxaKoTw
anebo částečný přepis
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... aly-684688

Už delší dobu pozoruji, že nás nečeká nic dobrého. Ostatně to musí každý vidět kolem sebe, že svět se řítí do úplných s*aček...
Ale tohle mě nenapadlo:
Citace:
...Další problém pak vidí v nedostatku balicího materiálu. Zmínil například nedostatek kartonů. „Nyní je taková situace, že ani nikdo neví, z jakého důvodu,“ nechápal s tím, že svět se nyní přesunul do on-line verze, všichni nakupují na e-shopech a všichni potřebují balit. „Nemáme ani sklo,“ řekl zoufale s tím, že tahle situace postihla všechny a všichni s tím musejí nějak počítat, uvedl, že to je to jediné, co na tom vidí pozitivně. „Takže se nikdo nemůže divit, že zdražujeme, nebo že se vymlouváme,“ uvedl s tím, že náklady na sklo se zvedly o 40 procent. Připodobňuje situaci ke stavebnictví. Problém vidí i v nedostatku plastu. „Mně to přijde, jako kdyby kolaboval nějaký světový řetězec napojený mezi dodavateli, odběrateli a výrobními
prostory,“ dodal, že mu to připomíná takový „pomalý globální kolaps“....

_________________
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením
sekyry.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krize
PříspěvekNapsal: pát 26. lis 2021 18:48:13 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: pát 29. srp 2014 12:22:57
Příspěvky: 566
Bydliště: Valašské království
Ufff, jsem si teď přečetl diskuzi pod tím článkem na PL.
To je fact jen pro silné povahy. Neskutečné bláboly :mrgreen:
*
A tak jsem si vzpomněl na jeden ftípek. Nebo spíš moudrost.
Příloha:
file_20211126173844255.jpg
file_20211126173844255.jpg [ 176.35 KiB | Zobrazeno 1892 krát ]

Jen bych ten text tak nějak zevšeobecnil!

_________________
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením
sekyry.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krize
PříspěvekNapsal: pát 26. lis 2021 20:59:14 
Věrný stoupenec zelené víly
Uživatelský avatar

Registrován: sob 20. úno 2016 16:55:59
Příspěvky: 499
Bydliště: Český Ráj, za Cipískem vlevo
Fuj, na parlamentní listy nebudu ani klikat. Já tedy jedině https://paralelnilisty.cz


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krize
PříspěvekNapsal: pát 26. lis 2021 21:00:47 
Věrný stoupenec zelené víly
Uživatelský avatar

Registrován: sob 20. úno 2016 16:55:59
Příspěvky: 499
Bydliště: Český Ráj, za Cipískem vlevo
Ale jinak příjemnej pokec v autě. Martine, to bylo EQS nebo EQC? Já se v nich nevyznám. A jak se ve splašenym vysavači jelo? :chuckle :chuckle :muscle


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krize
PříspěvekNapsal: pát 26. lis 2021 23:40:49 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: pát 29. srp 2014 12:22:57
Příspěvky: 566
Bydliště: Valašské království
drahousek píše:
Fuj, na parlamentní listy nebudu ani klikat. Já tedy jedině https://paralelnilisty.cz

Dík za ten odkaz. Neznal jsem a takový humor se mi moc líbí.

_________________
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením
sekyry.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krize
PříspěvekNapsal: sob 27. lis 2021 15:25:07 
fuckin' amateur
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 18:53:16
Příspěvky: 4031
Krize přijde. Je to nevyhnutelné. Globální tempo udává stále USA, takže jakmile se to sekne tam, tak bude mít celý svět o zábavu postaráno. Jen to nebude nikde takto předpovídáno. Žádná velká krize neměla takto exponované znaky blížící se krize. Přichází vždy jako čistá rána z nebe. Někteří tvrdí, že to COVID urychlí. Ano i ne. Zatím to je silně destabilizuje společnost, což by se právě teoreticky mohlo v USA vyvinout v občanskou válku - ke které ale jen tak nedojde. Americká armáda je silně disciplinovaná a separatistických generálů tam moc není. Plus je to koryto - to si vedoucí složky sakra rychle rozmyslí, jestli postavit "rebelskou" armádu proti té národní. Nicméně budu asi za heretika, ale z politického hlediska dělá COVID zatím dobrou práci. Kdybychom ho neměli, vyhrál by opět Babiš na plné čáře a komanči by podle mě ve vládě taky zůstali. COVID začíná kosit hlavně neočkované, což je (většinou) tábor beranů, jejichž politická gramotnost (jak to politicky korektně říct) není to pravé ořechové.

Takže podle mě ta další krize bude opět finanční. Jakmile "burziáni" na Wall Streetu chytnou nerva a rozjedou domino, tak se to zase posype.

_________________
- Moderní absinthe chutná moderně.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krize
PříspěvekNapsal: pon 06. pro 2021 13:19:44 
* Zkušený piják *

Registrován: pát 22. črc 2016 23:11:22
Příspěvky: 557
Že je krize před Vánocemi u Žufánků je dost obvyklé, protože o jejich produkty je enormní zájem. Normálně Bartida/ Stock nemají některé láhve vůbec, ale to i Martin má vyprodáno. Prostě to tak je a není to oslíček, který se může do nekonečna třást. Dávají taky včas vědět. V prdeli je, že je to už skoro úplně všude a překvapivě či snad nepřekvapivě i u světových hráčů, které produkují statisíce láhví. Objednáš si egg white sirup od Giffardu a není. Tečka. A bude to mít vícero důvodů, které už byly jmenovány. V tomhle konkrétním případě se můžeš aspoň vrátit k počátku, tedy vejcům :mrgreen: . U některých chlastů to ale nezrobíš. Jenže se to kupí...nestíháme vyrábět, teprve děláme novou várku ciderů, dodávka ještě nedorazila, přístroje nutné k provozu aneb položky skladem, které ověříš telefonicky, ti nepříjdou ani za 14 dní. Odbornější lidská práce, příkladem elektrikář, sháníš tři měsíce, protože ti vždycky do toho hodí vidle a má toho tři prdele a nakonec ti vyjde pátej týpek. Bez prdele. Poptávka u všeho je obrovská a máš pouze omezený počet lidí, kteří se danému odvětví věnují. Co čekáme? Jedna a jedna jsou dvě. Málo lidí, málo surovin či technologie, malá kapacita dopravy= menší nabídka. Aspoň nás to donutí si uvědomit, co všechno je potřeba k tomu, aby něco dorazilo k tobě. A doufám, že budeme střídmější a rozumnější. Ne, dělám si prdel, jsem realista, někteří lidi nikdy nepochopí, proč jim do tří dnů nedorazí balíček s tím shitem z čajny, kterej objednali na eshopíku přece už před víkendem :mrgreen: .

_________________
Vlci maj každou chvíli pocit, že jim odzvonilo, že už nemaj proč nabírat dech…ale pak se srnky znovu rozeběhnou.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krize
PříspěvekNapsal: pon 06. pro 2021 17:33:03 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: ned 27. bře 2016 18:06:43
Příspěvky: 760
Obrázek


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krize
PříspěvekNapsal: pon 13. pro 2021 2:41:19 
*** Absinthe guru ***
Uživatelský avatar

Registrován: stř 15. dub 2009 0:27:52
Příspěvky: 1531
Habu píše:
Takže podle mě ta další krize bude opět finanční. Jakmile "burziáni" na Wall Streetu chytnou nerva a rozjedou domino, tak se to zase posype.


Wall Street rozjede leda hovno. Ta uz se jen poveze jak na horsky draze, az to cely zacne. Tahle krize zacne v Cine. Nervozne, jak sanky v lete cekam na to, kdy konecne zbankrotuje Evergrande. To bude nejspis to prvni domino. Uz x-krat defualtnuli, ale zatim ne a ne vyhlasit bankrot. Nicmene sef Cinsky narodni banky vcera prohlasil, ze stat to zachranovat nebude a at rozhodne trh.

No a jak souvisi Amerika s Cinou? Akcie a realitni trh jsou overleveraged jako debil. Americky banky & hedge fondy pouzivaji dluhopisy cinskych firem jako treba Evergrande jako collateral a proto jim doted prochazely ty nepochopitelny ojeby a obchodovani pres uplne nesmyslny paky. Jenze jestli Evergrande zbankrotuje (a s nim nejspis xxx dalsich velkych firem), tak tyhle cinsky bondy najednou budou uplne bezcenny a celej tenhle overleveraged domecek z karet se sesype. A to pak bude jizda :dance

_________________
Omnia mea mecum porto.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Krize
PříspěvekNapsal: čtv 30. pro 2021 21:55:23 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: pát 29. srp 2014 12:22:57
Příspěvky: 566
Bydliště: Valašské království
Bylo to původně být v tématu Ovocné destiláty - slivovice, hruškovice a jiné ice OT, ale pít se to nedá, tak jen pro zajímavost a pobavení raději tady:
https://www.ceskatelevize.cz/zpravodajs ... ho-oscara/

Na zahrádkářském foru jsme řešili odpeckovávaní švestek. Jestli před založením kvasu, před pálením anebo vůbec.

A tam jsem narazil na zajímavý odkaz. Podle obce asi nějaký Martinův soused.
(Kdysi jsem to zkoušel. Samozřejmě v úplně jiných podmínkách a množství, ale z důvodu pracnosti se mi to neosvědčilo. Když byly nevysušené tak měly snahu zahašovat oheň a jak se rozhořely tak byly výhřevné zas až moc).

Ale v době nadcházející energetické a i jiných krizí, mi to přijde jako velmi zajímavý nápad.

_________________
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením
sekyry.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 3   [ Příspěvků: 29 ]
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 45 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron


Powered by Absinthe.cz & Lepší nálada © 2009 Absinthe Mafia