Změnit velikost textu


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 3   [ Příspěvků: 29 ]
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Investiční lahve
PříspěvekNapsal: úte 08. led 2019 17:45:46 
Zelenáč

Registrován: úte 08. led 2019 17:37:28
Příspěvky: 4
Zdravím, mám takový dotaz k odborníkům. Určitě se tu nejdou tací, kteří mají zkušenosti s koupí investičních lahví. Já takovou zkušenost nemám ale možnost investovat do alkoholu mě zaujala a našel jsem si absinth, do kterého bych chtěl investovat. Otázkou je, jak se vyhnout podvodníkům. Investice není zrovna velká (cca 10 000 Kč) ale i tak bych je nerad vyhodil oknem. Předpokládám, že láhev asi padělat nikdo nebude (i když možné to samozřejmě je) ale napadlo mě, že může být vyměněn obsah. Přece není tak těžké lahev otevřít, obsah vypít a nahradit jiným stejné barvy a kolek pak přilepit zpět. Možná jsem uplně mimo ale byl bych rád, kdyby mi tu dal někdo nějaké zaručené tipy, jak nenaletět.

Díky


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Investiční lahve
PříspěvekNapsal: úte 08. led 2019 17:53:44 
Věrný stoupenec zelené víly
Uživatelský avatar

Registrován: stř 21. pro 2016 20:19:09
Příspěvky: 454
Bydliště: Kunovice
Koupit od výrobce..... Jinak nezbývá než věřit že to nikdo neotevřel, nevypil, opět neuzavřel, nedal tu průhlednou kapsli a nedal kolek....


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Investiční lahve
PříspěvekNapsal: úte 08. led 2019 17:57:56 
Zelenáč

Registrován: úte 08. led 2019 17:37:28
Příspěvky: 4
VSemi píše:
Koupit od výrobce..... Jinak nezbývá než věřit že to nikdo neotevřel, nevypil, opět neuzavřel, nedal tu průhlednou kapsli a nedal kolek....


Tak od výrobce už to bohužel nelze, tak asi budu muset riskovat :D. Tedy pokud někdo nemá nějakou ověřenou fintu, jak to poznat :D.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Investiční lahve
PříspěvekNapsal: úte 08. led 2019 18:34:39 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: sob 15. srp 2009 1:56:20
Příspěvky: 757
Koupit dvě lahve, jednu náhodně vybrat, otevřít a ochutnat, jestli to je ono a u druhé doufat s prodejem s větším, jak 100% zhodnocením :mrgreen:

_________________
- IN VINO VERITAS -
- OMNI ANIMA POST COITUM TRISTE EST -
- PATER INCERTUM EST -


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Investiční lahve
PříspěvekNapsal: stř 09. led 2019 8:46:48 
Aktivní pijan

Registrován: ned 25. lis 2018 16:20:09
Příspěvky: 73
Upřímně, vyjma odběru přímo od výrobce nemáš šanci na případný podvod přijít.


Naposledy upravil Milan dne úte 14. kvě 2019 14:13:02, celkově upraveno 1

Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Investiční lahve
PříspěvekNapsal: stř 09. led 2019 10:36:25 
fuckin' amateur
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 18:53:16
Příspěvky: 4031
Docela dobré téma. Myslím to padělání. ;)

Padělá se samozřejmě i absint, byť ne v takovém rozsahu jako whisky a víno, neboť jde stále o artikl mimo hlavní proud. Na Ebayi se čas od času objeví něco jako že Pernod Fils Preban, přičemž někdo nalepil starou etiketu na novější láhev Pernodu z produkce španělské Tarragony. Ale to pozná i malé (absintové ;)) dítě. Ale nedávno jeden starý absintový bard prohodil na FB cosi o jakémsi sofistikovanějším padělateli, ale celé to sdělení bylo takové rozpačité (ve stylu jedna pani povidala), takže to absintová komunita tak nějak přešla bez hlubšího bádání.

Pokud mluvíme o investici do 10 000,-, tak bych se toho nebál. Martinovy kousky sice, pravda, nabírají na popularitě, ale aby je někdo začal "padělat"... nevím nevím. Máš-li vyhlídnutý nějaký kousek z nějaké internetové aukce od neznámého prodejce, napiš mi kdyžtak zprávu (investici ti nevyfouknu, neboj), kouknu na to a případně poradím.

_________________
- Moderní absinthe chutná moderně.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Investiční lahve
PříspěvekNapsal: stř 09. led 2019 11:17:46 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: ned 27. bře 2016 18:06:43
Příspěvky: 760
Padělání je holt riziko tohoto druhu investice. Další problém je likvidita. Pokud vím, tak naše zákony moc neumožňují soukromé osobně legální prodej alkoholu.
Osobně bych si žádnou starší lahev u které bych měl nějaké podezření na padělání nekoupil. To riziko je docela veliké a peníze se dají investovat i jinak.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Investiční lahve
PříspěvekNapsal: stř 09. led 2019 12:08:58 
*** Absinthe guru ***
Uživatelský avatar

Registrován: stř 15. dub 2009 0:27:52
Příspěvky: 1531
Habu píše:
...(investici ti nevyfouknu, neboj), kouknu na to a případně poradím.

Obrázek

_________________
Omnia mea mecum porto.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Investiční lahve
PříspěvekNapsal: stř 09. led 2019 13:57:36 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: ned 28. bře 2010 3:29:52
Příspěvky: 702
Bydliště: kde můžu malovat tam bydlím... Na meziměstskou zášť a "hrdost" seru..
Nechceš za těch 10000,- kupovat flašku Dubietu doufám :chuckle

_________________
Studujeme-li nadšeně sami sebe, časem zjistíme, že stojíme příliš blízko u zkoumaného objektu...a právě zde přichází náš zelený přítel, který nám dodává odvahu kus poodstoupit a poprvé zeširoka pohlédnout na celek=Není vše hned jasnější?


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Investiční lahve
PříspěvekNapsal: stř 09. led 2019 15:15:12 
* Zkušený piják *

Registrován: pát 22. črc 2016 23:11:22
Příspěvky: 557
Investiční alkohol je všeobecně ošemetná věc. Když pominu padělání, nikdy nemáš, jako u všeho, jistotu, že se ti láhev opravdu zhodnotí.

Většinou se zhodnotí časem nějaké limitované edice a ani u toho nemáš jistotu. Kolega kupoval před lety omezenou sérii japonské whisky a zrovna včera jsem koukal, že má pořád stejnou hodnotu :lol: Nebylo to za malou částku. Mne zase u jiné japonské whisky vylétla cena jen třeba o 15 stovek. A třeba některé lahve včetně absinthů zažívají hajp. A nestačíš se divit.

Řešili jsme tady třeba limitky rumu Diplomatico. Jak psal Martin, vhodné do coly, avšak cena jim vyletí vždy nahoru, že se ti protočí panenky, když si uvědomíš, že je to třeba jen rok.

Myslím si, že pokud už si někdo dá práci s padělkem, bude se právě zaměřovat na tyto hajp láhve, ať už se jedná o whisky, rum či absint / preban absint.

Jelikož jsme na absintovém foru, doporučuji, co se týče investice do absintu, využít nabídku Habu či poprosit Martina a další o ověření zdroje. Po dlouhá léta v komunitě skoro všechny znají, sami nakupují, recenzují, mají vražedně napito, vyznají se jako málokdo. Kdybych já kupoval preban či investiční láhev, ověřím si to přesně u nich. :yes

_________________
Vlci maj každou chvíli pocit, že jim odzvonilo, že už nemaj proč nabírat dech…ale pak se srnky znovu rozeběhnou.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 3   [ Příspěvků: 29 ]
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 81 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron


Powered by Absinthe.cz & Lepší nálada © 2009 Absinthe Mafia