Změnit velikost textu


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 6 z 7   [ Příspěvků: 69 ]
Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Pastis
PříspěvekNapsal: sob 21. kvě 2011 21:38:14 
° Capo di tutti capi °
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 17:59:57
Příspěvky: 4431
Mezi námi, v Lidlu bych si nekoupil ani rohlík a to jako opravdu. Hnusí se mi jejich nekompromisní honba za nejlevnějšími cenami a odírání producentů na samou dřeň.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pastis
PříspěvekNapsal: sob 21. kvě 2011 21:55:48 
fuckin' amateur
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 18:53:16
Příspěvky: 4031
Martine, že tys nějak hacknul google! :twisted: Příspěvěk s Pastis Duc De Coeur byl napsán dnes... resp. před chvílí a hle, jaké jsou první odkazy při zadání hesla Pastis Duc De Coeur. :mrgreen:

K věci, tenhle pastis jsem neměl. Neznám pozadí prodeje v Lidlu, ale může jít o nárazový produkt. Etiketu jsem už někde viděl, takže nevím, jestli jde o výrobek "exkluzivně" pro Lidl.

_________________
- Moderní absinthe chutná moderně.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pastis
PříspěvekNapsal: sob 21. kvě 2011 22:02:51 
° Capo di tutti capi °
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 17:59:57
Příspěvky: 4431
Něco málo o Lidlu.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pastis
PříspěvekNapsal: sob 21. kvě 2011 22:13:27 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: stř 29. pro 2010 20:14:05
Příspěvky: 528
Bydliště: Praha
Habu píše:
Martine, že tys nějak hacknul google! :twisted: Příspěvěk s Pastis Duc De Coeur byl napsán dnes... resp. před chvílí a hle, jaké jsou první odkazy při zadání hesla Pastis Duc De Coeur. :mrgreen:

K věci, tenhle pastis jsem neměl. Neznám pozadí prodeje v Lidlu, ale může jít o nárazový produkt. Etiketu jsem už někde viděl, takže nevím, jestli jde o výrobek "exkluzivně" pro Lidl.


Duc de Coeur dela vyrobky pro "francouzske" dny v Lidlu.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pastis
PříspěvekNapsal: sob 21. kvě 2011 22:24:31 
Vymývač
Uživatelský avatar

Registrován: úte 14. dub 2009 16:32:07
Příspěvky: 1233
Bydliště: czech republic
To kácení stromů je pravda. Týká se to i Kralup n/Vlt., kde bydlím. Bylo tu tehdy kolem toho hodně povyku, protože skutečně pokáceli poměrně značný počet (kolem 50?) starých a zdravých! borovic úplně zbytečně. Jen tak mimochodem, žádná náhradní výsadba neproběhla. Původní prostor nahradilo parkoviště a trávník a zůstalo tomu tak doteď... spor vyzněl (klasicky) do ztracena...

_________________
"Warrior struggling / to remain relevant / warrior struggling / to remain consequential.
Cry aloud / bold and proud / of where I've been / but here I am / where I end."


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pastis
PříspěvekNapsal: stř 17. srp 2011 1:17:23 
Věrný stoupenec zelené víly
Uživatelský avatar

Registrován: sob 03. dub 2010 18:28:17
Příspěvky: 426
Hmm... tak se musím přiznat, že jsem asi konvertoval k Pastisu. Vždycky jsem měl raději sladší chutě, a zbožňoval jsem lékořici, a ačkoliv absinthe piju občas pořád, Pastis začíná vyhrávat.

Nejlepší, co jsem za cca 700 korun koupil v Praze v Karlíně v jednom francouzském obchodě bylo tohle:

http://www.absinthefrance.fr/index.php/ ... illee.html

Opravdová bylinná lahůdka, která si s ničím nezadá s absinthe.

Chutnal mi i Pernod Ricard, silně lékořicový a hutný, ale celou láhev nemůžu nikde sehnat. Narazil jsem i na levný pastis typu Rum Božkov, rozhodně nebrat (už si nepamatuju značku, ale bylo to příšerné).

Co vaše zkušenosti, víte o místech, kde se dá v Praze koupit?


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pastis
PříspěvekNapsal: úte 01. lis 2011 0:05:15 
Pokročilý absintista
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 24. bře 2011 15:09:51
Příspěvky: 190
V Kutné Hoře v cocktail baru Barborská je v současnosti k mání Pernod Paris, jak jsou na tom s absintem se chystám zjistit při příští návštěvě, ale řekla bych, že to nejspíš žádná sláva nebude.
Pastis podávají většinou s ledem, já si dávám bez ledu a louchuju ho jako absint vychlazenou vodou.

http://barborska.wz.cz/uvod.htm


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pastis
PříspěvekNapsal: stř 09. lis 2011 11:51:32 
Aktivní pijan

Registrován: úte 18. říj 2011 20:14:09
Příspěvky: 84
Otázka spíše pro Martina neuvažuješ o zavedení pastisu na náladě?


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pastis
PříspěvekNapsal: stř 09. lis 2011 12:40:24 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: úte 14. dub 2009 19:26:22
Příspěvky: 699
Bydliště: Bratislava - SLOVENSKÁ REPUBLIKA
Martin píše:
Něco málo o Lidlu.


o absinte to nieje ale vcelku zaujímave čítanie o stavu veci, a myslim,že takto je to aj nepravým absintom

http://www.aktuality.sk/clanok/196483/parky-za-20-korun-maso-ani-nevideli/

_________________
"Umenie je život - život je umenie! ..Nech nás Zelená víla povznesie z hlbín každodennej ničotnosti"


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Pastis
PříspěvekNapsal: pon 23. pro 2013 12:36:54 
Zelený pionýr
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 20. pro 2012 18:04:34
Příspěvky: 19
Bydliště: Valašsko
Převzato z časopisu Epocha : (17/2013 - 217.vydání)

Otevřete lahev a naplníte část sklenice tekutým jantarem.Přidáte vodu.Na jantarovém nebi se objeví drobné obláčky, které rychle mění svou mohutnou oblačnosta, a než je sklenice plná, rozplyne se do mléčné mlhy.Nakonec přihodíte kostky ledu.Dokonáno jest - a nebe se otevřelo.Pastis

Král Absint je mrtev,ať žije král Pastis
Pastis (Francie)

Počátek 20.století.Halasné spolky příznivců střídmosti s tichou podporou vinařské lobby bojují proti absintu.
Zelená víla pro jedny, zelený zabiják pro druhé.Jen ve Francii se ho roku 1906 vypije přes 30 000 000 litrů.
S podporou tisku,který se rozepisuje o šílenství pijáků absintu, se postupně daří prosadit zákon zakazující jeho výrobu a prodej.

Vyrábí navzdory policejním pokutám

V roce 1915 má absint téměř na 100 let odzvoněno a vinaři slaví.Zrada se však ukrýva v jejich středu.
Mladý Francouz Paul Ricard (1909-1997), syn obchodníka s vínem, sbírá a recepty na anýzové nápoje.Zkouší,míchá,
experimentuje,vylaďuje a vytvoří anýzový aperitiv bez pelyňku, který „zlomil vaz“ absintu.
Chodí s ním od jednoho podniku ke druhému, nechává ochutnat a získává si zákazníky.Čelí pokutám četníků, intenzivně „lobbuje“ a nakonec dosáhne úspěchu.

Ve čtvrtek 7.dubna 1932 dopadá úředníkovo razítko na dekret a umožňuje mu výrobu a prodej Le Vrai pastis de Marseille (Opravdový pastis z Marseille).
Základem přísně střežené receptury je směs badyánu neboli hvězdicového anýzu, lékořice a aromatických provensálských bylin.

Bez pastisu ani den

Pastis (po provensálsku Směs) je oficiálně na světě a postupně se stává doslova národním nápojem.
„Ve Francii, zejména tady v Provence, si život bez sklenice toho opojně aromatického, mléčně zabarveného pití neumím vůbec představit“ usmívá se starousedlík Serge Chanèac.
Pije se před jídlem i po jídle, při siestě i při pétanque, při žízni i bez ní. Má sladkou, výrazně „pendrekovou“ chuť, 40 procent alkoholu a ředí se chladnou čistou vodou v poměru až 5 : 1.

Francie vypije 140 000 000 litrů ročně

Ricard je první úspěšný výrobce a obchodník s anýzovkou, není však pochopitelně jediný. Nejváženější konkurencí se mu stává bývalý výrobce absintu Pernod. V
álka mezi nimi se táhne až do roku 1974, kdy se dohodnou na fúzi a pokračují jako Pernod-Ricard.
Postupně se uchytí i další výrobci - Bardoin, Boyer, Janot.
Objevují se nové druhy anýzovek, nabízejících chuti zrozené ze stovek pečlivě vytvořených směsí.
Dnes se pastisu jen ve Francii prodává téměř 140 000 000 litrů ročně.


Přílohy:
2627746863_4134f1c0ef_o.jpg
2627746863_4134f1c0ef_o.jpg [ 33.92 KiB | Zobrazeno 2961 krát ]
f85976e25272e03b64f54be633dd4789.jpg
f85976e25272e03b64f54be633dd4789.jpg [ 20.56 KiB | Zobrazeno 2961 krát ]
Paul Ricard.jpg
Paul Ricard.jpg [ 54.52 KiB | Zobrazeno 2961 krát ]
Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 6 z 7   [ Příspěvků: 69 ]
Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 46 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron


Powered by Absinthe.cz & Lepší nálada © 2009 Absinthe Mafia