Změnit velikost textu


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 3 z 4   [ Příspěvků: 40 ]
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv 09. úno 2012 20:36:46 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. pro 2011 23:34:44
Příspěvky: 586
Nejvíc mi vadí právě ta možnost výkladu vymetání mýho HW nějakým poskokem, ačkoliv ve smlouvě je uvedeno, že se nesmí zasahovat do osobních informací a bla bla bla, problém je, že nemáme jasně definované, co je u nás ze zákona chráněná informace. Já chápu celý můj HDD jako můj osobní prostor, obdobně jako můj byt začíná na prahu vstupních dveří. Pokud chce nějakej poskok Systému vstoupit ať už do mýho bytu nebo na HDD, měl by mít soudní příkaz, nikoliv to dělat namátkou podle toho, jak se mu líbím. Zároveň to, že je ta dohoda na nic ještě víc znevažuje jakýkoliv ostatní body, protože prostě její význam nevidím, nic se v "jejich věci" k lepšímu nezmění. Značná část toho, co ACTA obsahuje, už v našem právním řádu je nějakým způsobem zakomponovaná, ten zbytek tam nemá ani co dělat. Bohužel, když si přečtete překlad smlouvy, spousta bodů se dá přeložit a pojmout v podobném rozsahu jako avantgardní poezie.

Tady je kdyžtak celý znění: http://www.scribd.com/doc/79468658/Dohoda-ACTA.

Nějací právníci tu jsou, tak by mě docela zajímal jejich názor, třeba se vůbec nebude slučovat s mým laickým, ale mně to znění přijde skutečně poměrně dost obecné.

Trochu paradoxní je, že, podle mého, to, že se protestů ujali piráti, povede k pravému opaku toho, co žádají. Pokud by náhodou někdo před tím na vyšších místech skutečně zvažoval, jak se k dohodě ACTA postavit, kdyby zvažoval její smysl a význam v našich podmínkách, tak po tom, co se toho chopili piráti, si řekne, že už proto, že piráti chtěj jedno, stát musí chtít opak, vždyť piráti jsou ti zlí stahovači a původci a obhájci nelegálního chování...


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: čtv 09. úno 2012 21:01:25 
*** Absinthe guru ***
Uživatelský avatar

Registrován: stř 15. dub 2009 0:27:52
Příspěvky: 1531
hlavni problem tyhle smlouvy je to, ze zavadi presumpci viny :head nechapu, jak vubec nekdo v Evrope muze uvazovat o tom, ze by se to dalo prijmout :|

_________________
Omnia mea mecum porto.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: čtv 09. úno 2012 22:47:36 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 13. srp 2009 11:16:26
Příspěvky: 989
Bydliště: Praha
Dworzaaa píše:
hlavni problem tyhle smlouvy je to, ze zavadi presumpci viny :head nechapu, jak vubec nekdo v Evrope muze uvazovat o tom, ze by se to dalo prijmout :|


Však taky proto se vše peklo pěkně postaru, potají :roll:


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: čtv 09. úno 2012 23:00:39 
Věrný stoupenec zelené víly
Uživatelský avatar

Registrován: ned 27. úno 2011 0:17:10
Příspěvky: 283
Bydliště: Ostrava
Ja to budu resit tak ze si zakoduji vsechny disky + system a nikomu heslo nedam. Kdyz ho budou chtit tak jim reknu ze jsem ho ztratil a je.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: čtv 09. úno 2012 23:07:53 
Pokročilý absintista
Uživatelský avatar

Registrován: pon 09. kvě 2011 14:18:30
Příspěvky: 167
Bydliště: Karlovy Vary
vaseks0001 píše:
Ja to budu resit tak ze si zakoduji vsechny disky + system a nikomu heslo nedam. Kdyz ho budou chtit tak jim reknu ze jsem ho ztratil a je.

To možná taky nemusí být do budoucna řešení: http://www.novinky.cz/internet-a-pc/258 ... booku.html


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: čtv 09. úno 2012 23:31:09 
Věrný stoupenec zelené víly
Uživatelský avatar

Registrován: ned 27. úno 2011 0:17:10
Příspěvky: 283
Bydliště: Ostrava
Kurde to je prekerka. Jedine reseni je vytvorit skryte kodovane oddily. Myslim ze to TrueCrypt dokaze. Jen to chce velkou RAM a vykonej CPU


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: pát 10. úno 2012 0:19:18 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: stř 15. zář 2010 13:43:17
Příspěvky: 582
Bydliště: Brno a Buchlovice
vaseks0001 píše:
Myslim ze to TrueCrypt dokaze.

Dokaze

_________________
Despite all my rage I am still just a rat in a cage.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: pát 10. úno 2012 1:06:16 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. pro 2011 23:34:44
Příspěvky: 586
Mně se zamlouvá kombinace disku virtuálního PC, na kterém bude teprve partition zašifrovaná a skrytá Truecryptem. A ideálně ještě ten disk virtuálního PC potom zabalit rarem a zaheslovat včetně šifrování názvů souborů, na to hodit heslo z kombinace všech skupin znaků a alespoň o 24 místech. A tomuhle raru bych pak ještě umazal příponu. V případě potřeby se dá tento postup cyklit. Že je to nepraktické? Možná... trochu ... :D


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: pát 10. úno 2012 2:08:52 
*** Absinthe guru ***
Uživatelský avatar

Registrován: stř 15. dub 2009 0:27:52
Příspěvky: 1531
vaseks0001 píše:
Ja to budu resit tak ze si zakoduji vsechny disky + system a nikomu heslo nedam. Kdyz ho budou chtit tak jim reknu ze jsem ho ztratil a je.

A prave na tohle se bude vztahovat presumpce viny, stejne jako to uz ted plati v Anglii (vysetrovateli staci duvodne podezreni - ano podezreni >>napr soubor plnej nesrozumitelnych dat a nainstalovanej TrueCrypt<< - ze mas na pocitaci zaheslovany soubory a uznaji te vinym z toho, z ceho si byl obvinen, pokud nevydas heslo a nedokazes, ze v tech souborech neni nic zavadnyho >>na to, ze sis treba mohl vygenerovat nahodny dummy data pro testovani svojeho programu uz nikdo nepomejsli<<) nebo USA, jak postoval Corig odkaz na clanek...

Je pravda, ze TrueCrypt dokaze vytvaret skryte zaheslovane soubory, ale komu by se chtelo je vytvaret a mazat stopy po tom, ze TrueCryp vubec byl na pocitaci nainstalovan? To uz je imho daleko lepsi si na to napsat vlastni program :)


Dworzaaa píše:
Však taky proto se vše peklo pěkně postaru, potají :roll:

...aneb jak nam zakon o rybarstvi a rybolovu vzal svobodu :roll:

_________________
Omnia mea mecum porto.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: pát 10. úno 2012 2:59:10 
Vymývač
Uživatelský avatar

Registrován: úte 14. dub 2009 16:32:07
Příspěvky: 1233
Bydliště: czech republic
Já bych to vše všechno schoval pěkně postaru do složky, která má 100 podsložek, kde v poslední je kýžený obsah, popřípadě staronovou, velice invenční metodou, a to zaškrtnout "skrytý soubor" a v možnostech složky dát nezobrazovat skryté soubory. Takhle se to dělalo v pionýrských dobách na otcově PC. :-D

_________________
"Warrior struggling / to remain relevant / warrior struggling / to remain consequential.
Cry aloud / bold and proud / of where I've been / but here I am / where I end."


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 3 z 4   [ Příspěvků: 40 ]
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 81 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron


Powered by Absinthe.cz & Lepší nálada © 2009 Absinthe Mafia