Změnit velikost textu


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 4   [ Příspěvků: 40 ]
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Dřív... dřív bylo všechno lepší
PříspěvekNapsal: pon 06. úno 2012 17:19:22 
Věrný stoupenec zelené víly

Registrován: pon 21. úno 2011 20:50:19
Příspěvky: 368
Habu píše:
A právě to jsou časy, na které osazenstvo feeverte.net rádo vzpomíná. A nejen ti, vždyť i samotní paliči v údolí Val-de-Travers vzpomínají na doby zákazu, kdy výroba a popíjení absintu mělo kouzlo nelegálnosti, tajnosti a domácího soukomí. Inu zakázazné ovoce chutná nejlépe. ;) Proto se dnešní výrobci absintových braků nikterak neohání skutečností, že absint je dnes celosvětově legální. Jako reklama je lepší heslo "legendární zakázaný" než "bylinkový lahodný".


A spousta starsich zase rada vzpomina na dobu zakazu skoro vseho - tedy komunismu - kdy svet byl diky pravidlum naprosto jednoduchej a vzruseni pramenilo ze skoro kazde neprikazane cinnosti... a nemyslim si, ze by to bylo tehda opravdu lepsi


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rouge Rubis
PříspěvekNapsal: stř 08. úno 2012 12:26:58 
Věrný stoupenec zelené víly
Uživatelský avatar

Registrován: sob 03. dub 2010 18:28:17
Příspěvky: 426
Adigal píše:
A spousta starsich zase rada vzpomina na dobu zakazu skoro vseho - tedy komunismu - kdy svet byl diky pravidlum naprosto jednoduchej a vzruseni pramenilo ze skoro kazde neprikazane cinnosti... a nemyslim si, ze by to bylo tehda opravdu lepsi


Hele, a kolik ti je let? Kolik jsi toho zazil z te doby? Moje matka napriklad odmitla v roce 68 odmitla podepsat tzv. "zvaci dopisy", a ac mela vysokoskolske vzdelani, nesehnala od te doby jinou nez podradnou praci. Vladni ideologie byla dementni (ale to je ta dnesni, trzne-fundamentalisticka taky), a za nektere veci se dostavalo pres hubu, ale to je dneska taky stejne. Zkus se na svych webovych strankach navazet do justice nebo do exekutorske komory a uvidis, co vsechno te velmi rychle postihne.

Ja osobne si myslim, ze dnesni situace je mnohem, mnohem horsi, i kdyz to pres zaplavu spotrebnich cetek v obchodech nevypada. Za komunistu aspon stat plnil sve zakladni funkce (zdravotni pece, duchod), zatimco dnes si musi starouskove o sve duchody zahrat na burze skorapky. Perspektivni ceska remesla byla zlikvidovana importem smejdu (sklarstvi, odevnictvi). Zlaty poklad, za ktery legionari umirali ve svetove valce, vymenil pan Tosovsky roku 2002 za dluhopisy. V podstate se da rici, ze tech dvacet let bylo naplneno intenzivnim rozkradanim vseho, co tu po minulem rezimu zustalo.

Vetsina mladych tzv. trznich pravicaku vi dnes s prominutim kulove - vystudovali zadarmo (jinak by uz byli zadluzeni po usi), jejich rodice byli casto pekne etablovani komuniste, takze si po revoluci zaprivatizovali a zarestituovali, a ted se jim zda, ze stat k nicemu nepotrebuji. Rozhodujici ale neni spotrebni merenda poslednich dvaceti let, ale to, co se stane v nasledujicich deseti letech - a tomu se lide budou jeste divit.

Jinak me fascinuje to naivni srovnavani se Zapadem - zatimco u nas zuril stalinismus se svymi procesy a cistkami, v Americe za McCartyho si FBI pod vedenim Edgara Hoovera take nebrala servitky. Existoval Urad pro neamerickou cinnost, a jak na vas padlo podezreni, skoncili jste v internacnim tabore nebo ve vezeni.

No, to je pravda trochu off-topic, ale vzdycky me to rozcili.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rouge Rubis
PříspěvekNapsal: stř 08. úno 2012 13:09:02 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30. zář 2009 10:18:34
Příspěvky: 660
kamamura píše:
Adigal píše:
A spousta starsich zase rada vzpomina na dobu zakazu skoro vseho - tedy komunismu - kdy svet byl diky pravidlum naprosto jednoduchej a vzruseni pramenilo ze skoro kazde neprikazane cinnosti... a nemyslim si, ze by to bylo tehda opravdu lepsi


Hele, a kolik ti je let? Kolik jsi toho zazil z te doby? Moje matka napriklad odmitla v roce 68 odmitla podepsat tzv. "zvaci dopisy", a ac mela vysokoskolske vzdelani, nesehnala od te doby jinou nez podradnou praci. Vladni ideologie byla dementni (ale to je ta dnesni, trzne-fundamentalisticka taky), a za nektere veci se dostavalo pres hubu, ale to je dneska taky stejne. Zkus se na svych webovych strankach navazet do justice nebo do exekutorske komory a uvidis, co vsechno te velmi rychle postihne.

Ja osobne si myslim, ze dnesni situace je mnohem, mnohem horsi, i kdyz to pres zaplavu spotrebnich cetek v obchodech nevypada. Za komunistu aspon stat plnil sve zakladni funkce (zdravotni pece, duchod), zatimco dnes si musi starouskove o sve duchody zahrat na burze skorapky. Perspektivni ceska remesla byla zlikvidovana importem smejdu (sklarstvi, odevnictvi). Zlaty poklad, za ktery legionari umirali ve svetove valce, vymenil pan Tosovsky roku 2002 za dluhopisy. V podstate se da rici, ze tech dvacet let bylo naplneno intenzivnim rozkradanim vseho, co tu po minulem rezimu zustalo.

Vetsina mladych tzv. trznich pravicaku vi dnes s prominutim kulove - vystudovali zadarmo (jinak by uz byli zadluzeni po usi), jejich rodice byli casto pekne etablovani komuniste, takze si po revoluci zaprivatizovali a zarestituovali, a ted se jim zda, ze stat k nicemu nepotrebuji. Rozhodujici ale neni spotrebni merenda poslednich dvaceti let, ale to, co se stane v nasledujicich deseti letech - a tomu se lide budou jeste divit.

Jinak me fascinuje to naivni srovnavani se Zapadem - zatimco u nas zuril stalinismus se svymi procesy a cistkami, v Americe za McCartyho si FBI pod vedenim Edgara Hoovera take nebrala servitky. Existoval Urad pro neamerickou cinnost, a jak na vas padlo podezreni, skoncili jste v internacnim tabore nebo ve vezeni.

No, to je pravda trochu off-topic, ale vzdycky me to rozcili.


http://alkohol-alkoholismus.cz/prim-mud ... rel-nespor


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: stř 08. úno 2012 15:15:43 
fuckin' amateur
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 18:53:16
Příspěvky: 4031
Přišlo mi nefér tyto příspěvky z tématu v sekci Pravý absint smazat, tak jsem pro ně založil nové téma. ;)

Co se týče nostalgického vzpomínání na totáče, tak z vlastní zkušenosti toho moc napsat nemůžu. Jsem ročník 1981 a když v r. 1989 probíhala tzv. sametová revoluce, tak jsem to sice nějak vzdáleně vnímal (a nezapomenu, jak ze školní nástěnky zmizel Remek a Gagarin a nahradil ho vlk z Jen počkej, zajíci s bublinou "Volím OF") ale že bych z toho měl nějaký extra zážitky, to se říct nedá. Byl jsem zkrátka "malej".

Teorií a názorů na fenomén "dřív bylo všechno lepší" je jak máku. Někteří tvrdí, že to je jen postesknutí nad ztraceným mládím, jiní zase mluví o nějakém syndromu propuštěného věžně, který neví, co se svobodou. Já to vidím mnohem snadněji. Farma zvířat od Orwella. Dokonalejší prezentaci lidské společnosti nejen 20. století jsem snad ještě neviděl. Problém tkví v tom, že část obyvatel je natolik vychcaná a bezpáteřní, že se nebude štítit dojit zbytek lidu, který je (ke své smůle) natolik líný nebo hloupý (nebo obojí), že se nechá uchlácholit představou, že za něj bude rozhodovat někdo jiný. Dnešní státy jsou stále ještě založeny na principu kmenu, který má vůdce, resp. vládnoucí kastu, jenž svůj kmen organizuje ve jménu ochrany před jinými kmeny, nebo před nespravedlnostmi uvnitř kmenu vlastního. Díky tomu se neskutečně množství lidské energie naleje do sektoru vojenského, právního nebo policejního. Totalita slibovala spravování tohoto kmene bez sebemenšího zásahu společnosti za cenu nucené věrnosti jedné straně a omezenosti vůči tzv. zlému západu. Mimochodem nešlo o komunismus. Stalinismu šlo o ovládnutí celého světa, stejně jako Hitlerovi. Ohánění komunismem v zemích východního bloku pomohlo komunistické straně k vítězství. Ostatně převzetí moci neproběhlo díky desítkám nebo stovkám lidí. Koukněte na volby po roce 1945, kouknětě, kolik lidí bylo angažováno v lidových milicích.

A na otázku, jestli bylo za totáče lépe, se nedá jednoznačně odpovědět. Něco se měl líp, někdo hůř.

A jak na to tedy? Někdo by mě kamenoval, ale první věc, na kterou bych se zaměřil, jsou volby. Rozhodně bych nenechal volit všechny. Jaký to má smysl, když lidé s nižším duševním bohatstvím (čti "idiot") volí na základě množství billboardů s tou, či onou stranou, nebo na základě jednoduchosti hesel "Oni mají víc než vy. My jim to vezmeme a dáme vám"?

"To ale není demokratické!" namítne někdo. A já odpovím: "Zjisti si něco o skutečně demokracii a o původu slova idiot".

_________________
- Moderní absinthe chutná moderně.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: stř 08. úno 2012 15:40:16 
Rumcajs
Uživatelský avatar

Registrován: pát 17. dub 2009 7:18:28
Příspěvky: 1142
Bydliště: Země
Citace:
První věc, kterou děláme, pojďme zabít všechny právníky.

_________________
Já jsem s tebou v Rockland.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: stř 08. úno 2012 17:10:34 
Věrný stoupenec zelené víly

Registrován: pon 21. úno 2011 20:50:19
Příspěvky: 368
Keltosi, dobre ty ;)

Habu, teorie "driv bylo vsechno lip" je i vedecky overena, vetsina lidi ma opravdu tendenci ve svych vzpominkach vyhledavat spise ty radostne chvile, nez ty pochmurne. Vsak vetsina z nas si pri vzpominani na mladi bude vybavovat ty krasne chvile her a kdo vi jakych radosti misto aby vzpominal, jak to bolelo u doktora a jaky opruz to bylo se zlomenou rukou...



Kamamuro, je mi lito jestli jsem ti hnul zluci, ucelem toho meho komentare bylo jen rejpnuti do nazoru feeverte, ze driv to bylo lepsi.

Ostatne pribeh tve maminky ukazuje, ze alespon v necem to ted lepsi mame. Odmitnuti jednoho podpisu nam nezamezi najit si adekvatni praci a zit stastne

Kazda, i dnesni, doba ma spoustu problemu. Dneska jsou jen vic videt (masmedia) a vic se o nich mluvi (CT24 je uzasna vec, 24h denne prisun neprijemnych informaci). A jsou i globalnejsi (EU). Ale tezko rict, jestli jich je vic... je to jako tvrdit, ze dnesni doba je vice chorobomyslna kdyz je vice psychiatrickych diagnoz (opravdu je vice diagnoz, ale neni vetsi pocet chorobomyslnych lidi, jen se zlepsili moznosti diagnozy, je vice psychiatru a lide k nim vice chodi)

Na druhou stranu ale: mame temer svobodny a neomezeny pristup k informacim a vedomostem (mluvim o intelektualnim vzdelani, ne o "tajnych" financnich uctech a planech politiku), nejmene nasilnou dobu, nehrozi nam hladomory a obecne se zvysuje prumerna delka zivota. To mi prijde jako zlepseni tech zakladnich aspektu k tomu, aby byl clovek stastny a svobodny

K tem ceskym remeslum, no to je smutne, ale jde spise vedet o to, kam zajit (viz tady lepsinalada) jestli chces dobre zbozi. Drive zase spousta veci byla v nedostatkovem mnozstvi i kdyz byli kvalitni. Vzdycky me pobavi, kolik maji prarodice, ktere potkavam, doba keramiky a skla, ktere tehda kupovali, kdykoliv bylo i kdyz ho zrovna nepotrebovali, prave proto, ze ho bylo malo.

mimochodem, nebylo za komunistu studium taky zadarmo?

Ale zajimalo by me v cem presne to je dnes horsi nez driv...


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: stř 08. úno 2012 17:12:05 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: stř 29. pro 2010 20:14:05
Příspěvky: 528
Bydliště: Praha
Citace:
A jak na to tedy? Někdo by mě kamenoval, ale první věc, na kterou bych se zaměřil, jsou volby. Rozhodně bych nenechal volit všechny. Jaký to má smysl, když lidé s nižším duševním bohatstvím (čti "idiot") volí na základě množství billboardů s tou, či onou stranou, nebo na základě jednoduchosti hesel "Oni mají víc než vy. My jim to vezmeme a dáme vám"?


Me stacilo jak minule volby byly prave o te neznalosti volebnich programu. Stale mi totiz nejde do hlavy proc top09 volilo tolik studentu. :nech


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: stř 08. úno 2012 17:19:14 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: ned 28. bře 2010 3:29:52
Příspěvky: 702
Bydliště: kde můžu malovat tam bydlím... Na meziměstskou zášť a "hrdost" seru..
Tohle je vlákno přímo z pekla :D

_________________
Studujeme-li nadšeně sami sebe, časem zjistíme, že stojíme příliš blízko u zkoumaného objektu...a právě zde přichází náš zelený přítel, který nám dodává odvahu kus poodstoupit a poprvé zeširoka pohlédnout na celek=Není vše hned jasnější?


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: stř 08. úno 2012 17:53:26 
fuckin' amateur
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 18:53:16
Příspěvky: 4031
:devil

_________________
- Moderní absinthe chutná moderně.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: stř 08. úno 2012 18:05:14 
Věrný stoupenec zelené víly
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 30. dub 2009 23:10:16
Příspěvky: 373
Bydliště: Klatovy
Proč mi nefunguje ten Keltosův odkaz?

Absinther píše:
Tohle je vlákno přímo z pekla :D


Ještě by se tu mohlo objevit, jestli je lepší Sparta nebo Slavie :D


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 1 z 4   [ Příspěvků: 40 ]
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 42 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron


Powered by Absinthe.cz & Lepší nálada © 2009 Absinthe Mafia