Změnit velikost textu


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 3 z 13   [ Příspěvků: 126 ]
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř 29. úno 2012 16:16:41 
Věrný stoupenec zelené víly
Uživatelský avatar

Registrován: úte 14. dub 2009 16:48:06
Příspěvky: 405
He, tak to me trochu mrzi ze jsem neobjednal ty DPA ale snad to bude i tak slusny krok vpřed... Uvidime... Teda spis uslyslime :-D


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: stř 29. úno 2012 17:47:53 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. pro 2011 23:34:44
Příspěvky: 586
Na DPA případně času dost, ono těch DPA je taky hodně, Pavel sice dost konstrukcí uvolnil, jiné se mezi lidmi jaksi "ocitli", ale pak od něj existuje taky třeba TYA :) Mimo to, řekl bych, že DPA222 vyjde při kvalitním osazení o dost dráž než Aldax. Věřím, že spokojený budeš, ať už budeš poslouchat na kterémkoliv z nich. Pokud na to někdo trpíte a rádi si počtete a neznáte, tak zkuste: hifi.slovanet.sk.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: čtv 01. bře 2012 3:22:58 
Věrný stoupenec zelené víly
Uživatelský avatar

Registrován: úte 14. dub 2009 16:48:06
Příspěvky: 405
Tak na aldaxu primo DPA222 nabizeji, jeden modul s presnym Dudkovym osazenim za nejakych 2500...je to 2x tolik nez ta stovka... Otazka je jestli je to velky skok vpred nebo ne... No co aldax uz je objednanej... O:-)


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: stř 28. bře 2012 9:09:24 
Aktivní pijan
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. led 2012 22:41:26
Příspěvky: 53
Bydliště: Olomouc
Corig píše:
Já sice nejsem až tak zapřísáhlej domácí hifista ale co jsem nevrazil do domácího vybavení cpu do živý reprodukce (kapela). Proto mě překvapilo že ještě nikdo neuvedl ve svym vybavení elektronkovej zesilovač :-) Nelibuje si v tom někdo?


Mam čínskej sluchátkovej elektronkovej Little Dot I+ (akorát jsem vyměnil origo elektronky za ruský 6Z1P-EV). Do toho mam z jedný strany píchnutej Sony D-777 a z druhý Alessandro MS1 (Grado) sluchátka. Hraje to fakt skvěle.

Koukam po nějakym gramci, velkym zesíku, reprákách... ale to je dohromady strašně velká částka a nějak nevim ze který strany začít.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: stř 28. bře 2012 12:53:20 
Věrný stoupenec zelené víly
Uživatelský avatar

Registrován: úte 14. dub 2009 16:48:06
Příspěvky: 405
Koukej po aukru, muzu s klidnym duchem doporucit gramofon Teslu NC500 Hi-fi, pri trose štěstí ji tam najdes za par supu, das ji novou prenosku a bude ti hrat jak Pro-Ject za par tisic... Je to vlastne totozna konstrukce... A k lampam by gramofon seděl :-)


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: stř 28. bře 2012 16:07:11 
Aktivní pijan
Uživatelský avatar

Registrován: stř 04. led 2012 22:41:26
Příspěvky: 53
Bydliště: Olomouc
Mi přijde, že ty Teslácký gramofony na Aukru se dražej strašně draho. Měl jsem NC440... ale byl to starej gramec a mělo to hlučný ložisko a motor, prokluzoval tomu řemen (i když ta Grado přenoska to ještě trochu zvýraznila, s něčim jinym by to nemusela bejt až taková hrůza, ale stejně).

Taťka si teď pořídil Pro-Ject Debut a je to fakt jinej level, i když podobná konstrukce.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: stř 28. bře 2012 17:21:18 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. pro 2011 23:34:44
Příspěvky: 586
Pro-jecty sice z konstrukce Tesly vycházejí, dělají se na stejném místě, ale to je celé, co s Teslou mají společné. Především hlučné pohony řadí Teslu o třídu níž. A nejde ani tak o hlučnost motorku jako takovou jako to, že se to pronáší do zvuku. Ideální gramofon ten, co má zdroj a motor mimo hlavní korpus. Naopak bych se nebál jít do levnějšího Pro-jectu, entry level hraje slušně a člověk se nemusí bát, dát tam citlivou přenosku.

Ale ohledně repro a zesilovače už si radit netroufnu, protože každej má rád něco jinýho a jak jdeme do té třídy high-endu, tak už záleží jednak na sluchu a na tom, jak má člověk rád muziku podanou, druhák ale už hraje roli i značka, vzhled, styl, jakej se bude poslouchat převážně...


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: ned 15. dub 2012 14:08:50 
Pokročilý absintista
Uživatelský avatar

Registrován: pát 07. led 2011 17:54:06
Příspěvky: 163
Bydliště: Tam kde lišky dávají dobrou noc
Tak já požívám gramofon po otci Hi-Fi NC 450 Elektronik a jsem s ním dost spokojenej. Jako repro používám 2 věže co dělal otec za mlada. Není to nejlepší co může být, ale určitě je to mnohem lepší, než co jsem kdy měl. Kam se na to hrabou nějaký reprosoustavy a takový krámy. Zesík nestojí za moc. jen nějakej něměckej mini a podle zvuku to sou jasny OZ, ale do ničeho se mi nechce investovat. Jsem spíš domácí kutil a už se těším na příští rok, kdy nastupuju na media a multimedia na ČVUT. Průmka naučí jen základy, ale tak teoreticky, že někteří mí spolužáci by snad byli schopní zapojit diodu s předřadným odporem do zásuvky a hrozně by se divili, že jim to vybouchlo. :-D

_________________
Pamatujte:Cogito ergo sum.To vám nikdo nevezme tak nebuďte jen články v řetězu, jen členy stáda,only bricks in the wall,jen beztvará masa.Každý jedinec je jedinečný tak se nenechte pomlít v tom obřím mlýnku na maso do kterého nás ti nahoře chtějí nacpat.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: ned 15. dub 2012 20:53:05 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. pro 2011 23:34:44
Příspěvky: 586
NC450 je super stroj, jen to chce pár úprav. Kvalitnější kabílky do ramínka a motor mimo tělo gramce. Ono totiž motorek dost brumí a přenáší se to zvuku. Přitom ten motor sám o sobě má moc zajímavou konstrukci. Pak to se slušnou přenoskou hraje fajn. Jediná jeho velká slabost je, že origo talíře jsou ze zinkalu (dělají se dva druhy) a ty talíře se časem "propadnou" do sebe... a origo talíře se sháněj dost blbě. Já bych taky rád jeden sehnal, protože můj už se taky malinko bortí, ale zatím to není moc znatelný.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: pát 20. dub 2012 12:41:05 
Věrný stoupenec zelené víly
Uživatelský avatar

Registrován: úte 14. dub 2009 16:48:06
Příspěvky: 405
Jo o 450 jsem taky uvazoval, ale nakinec vyhrala NC500 s tim ze cistota provedeni je cistota provedeni. Ted si za absenci packy na přesazování reminku nadavam... Jinak s talirem mam asi štěstí, je rovny a ani mototek mi neprijde tak hlucny jak tu pisete, napajeni vede na druhe strane celeho sasi a namazany strojek je i se sundanym talirem celkem ticho... Ale je fakt ze nehraju na zadnou silenou vymyslenos.. Proste jsem si vzal sumiko Pearl co byla na prodejne u znameho a jsem spokojen :-)


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 3 z 13   [ Příspěvků: 126 ]
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 76 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron


Powered by Absinthe.cz & Lepší nálada © 2009 Absinthe Mafia