Změnit velikost textu


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 8 z 13   [ Příspěvků: 126 ]
Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 13  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv 19. pro 2013 22:42:11 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. pro 2011 23:34:44
Příspěvky: 586
Nu, na těch použitých japonských věcech není ani potřeba moc tunit. Zkus se poohlédnout po gramofonech Dual nebo Technics. Případně ale i Sony, Sanyo, Denon, JVC... Nebo pecka by byl nějakej Thorens střední třídy. A nebo ty vstupní modely Pro-jectu z druhý ruky.

Obecně, aby to mělo pořádnej talíř, žádnej tenkej plech lisovanej, nebo nedej Alláh plast, mělo by to mít možnost nastavení antiskatingu, buď automatický řízení otáček a nebo třeba strobo + manuální doladění... Automatické vypnutí po dohrání či vrácení raménka, to už jsou fičury co nejsou nutností. Chtělo by to před koupí prohledat net a přečíst recenze a zkušenosti, jestli se třeba na některém na pohled výborném kusu neobjevuje neduh v podobě přenosu vibrací motorku do zvuku nebo brum ze zdroje.

Pro jistotu zasílám odkaz na návod, jak správně si nastavit gramofon, třeba se to bude někomu hodit:
http://www.hifinazory.cz/clanky/Gramofo ... Rowing.pdf


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: pát 20. pro 2013 0:58:07 
Pokročilý absintista
Uživatelský avatar

Registrován: pát 07. led 2011 17:54:06
Příspěvky: 163
Bydliště: Tam kde lišky dávají dobrou noc
Wagi píše:
...

Nevěš hlavu. ;) Doporučil bych ti koupit ten gramofon, pokud by se ti povedlo sehnat tu NC450 tak rozhodně jasná volba a já ji mám doma nijak neupravenou a rozhodně tam není nic co by trhalo uši a způsobovalo záchvaty vzteku a pocitu zkaženého dne. a ty další věci to je už otázka času. K tomuto gramci bude potřeba již zmíněný korekční předzesilovač. Určitě se dá vyrobit a co se tvaru charakteristiky týče měl bych to zvládnout na koleni, ale když já zprovozňoval svůj gramofon po otci, tak sem sotva chápal integrační a derivační článek. Tak druhej rok střední to bylo. Takže jsem kupoval asi za 700 hotovej i se zdrojem. Přesně ten co mám sem nenašel, ale tenhle by mohl být prakticky stejnej. http://www.cinema-shop.cz/acoustique-quality-aq-mm2-i2540.html No a pak už ti stačí prakticky jakékoli repro co už doma máš a s dalším vylepšováním zase chvíli počkat. Hádám, že nejsi žádný technický typ a principy elektroniky ti moc neříkají, takže nemá význam se pouštět do nějakých oprav a úprav zesilovačů. Hrabat se v něčem čemu nerozumíš to je práce za trest a ani to většinou nedopadá dobře. Stejně většinou koupíš i dobrý věci hotový a nevyje tě to o moc dráž a hlavně toho času co by jsi strávil samotnou výrobou a tím vším okolo, to se opravdu nevyplatí. To dělají jen takový blázni jako jsem já a mě podobní. :-D
ps to Froggg: Na návod se rád podívám, třeba se dozvím i něco nového. Díky :-)

_________________
Pamatujte:Cogito ergo sum.To vám nikdo nevezme tak nebuďte jen články v řetězu, jen členy stáda,only bricks in the wall,jen beztvará masa.Každý jedinec je jedinečný tak se nenechte pomlít v tom obřím mlýnku na maso do kterého nás ti nahoře chtějí nacpat.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: pát 20. pro 2013 10:25:07 
fuckin' amateur
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 18:53:16
Příspěvky: 4031
Froggg píše:
Obecně, aby to mělo pořádnej talíř, žádnej tenkej plech lisovanej, nebo nedej Alláh plast
Aha... :think

_________________
- Moderní absinthe chutná moderně.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: sob 21. pro 2013 9:58:22 
*** Absinthe guru ***
Uživatelský avatar

Registrován: úte 14. dub 2009 17:43:39
Příspěvky: 1318
hoši co tenhle http://aukro.cz/dual-cs-714-q-i3806184464.html ?
Jinak talíř má 2kila, ovšem materiál prodejce netuší....


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: sob 21. pro 2013 11:20:52 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. pro 2011 23:34:44
Příspěvky: 586
2kg je na talíř ok, ale podle popisků je to direct drive, což někdy může být trochu problém, nicméně to už je právě na pročtení těch recenzí a fór. U direct drive gramců jde o to, že nemají řemínek, talíř, resp. subtalíř jsou hnaný přímo motorem, což v nedobře provedeném systému může mít za následek přenos vibrací motorku až na přenosku a tím i do reproduktorů. Nicméně, z toho co jsem vygoogloval teď v rychlosti to vypadá jako velice slušný kus, co do konstrukce a pohonu. Ostatně, Dual toho moc nepokazil. Na co bych si dal pozor je headshell (držák přenosky), může to být nějaký speciál a přenoska pasující do tohoto headshellu by se pak mohla blbě shánět a bylo by třeba použít nějakého adaptéru. Nicméně, řešit se dá vše. Pokud se Ti nechce moc procházet fóra, zeptej se prodejce, jestli se dá sehnat přenoska snadno a jaký standard přenosek je možné instalovat. Mám tušáka že tam nepůjde třeba velice oblíbená přenoska střední třídy Ortofon OM10.

Edit: Tak měla by tam být přenoska systému ULM, konkrétně ULM60E, což je bohužel kousek kvalitní, leč nestandardních rozměrů. Nevím, jestli se dají ještě sehnat, nahrazovat se budou dát blbě.

Snad víc řekne prodejce.


Edit2: Zkusil jsem pohledat na aukru a je tam třeba tenhle http://aukro.cz/gramofon-dual-cs-505-3-i3810115331.html , ten už má standardní uchycení 1/2", takže do toho půjde dát hromada přenosek. Jestli je však cena adekvátní stavu posoudit nedokážu. Každopádně je to gramofon kvalitní, jeho nová verze Dual CS 505-4 se prodává dodnes. Stroj je to spolehlivý.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: ned 19. led 2014 14:35:18 
fuckin' amateur
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 18:53:16
Příspěvky: 4031
Borci, jakou zvukovou kartu byste mi doporučili?

V hledáčku mám tuto: http://www.alza.cz/creative-sound-blast ... 183504.htm

_________________
- Moderní absinthe chutná moderně.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: ned 19. led 2014 18:11:19 
Pokročilý absintista
Uživatelský avatar

Registrován: pát 07. led 2011 17:54:06
Příspěvky: 163
Bydliště: Tam kde lišky dávají dobrou noc
Habu píše:
Borci, jakou zvukovou kartu byste mi doporučili?

V hledáčku mám tuto: http://www.alza.cz/creative-sound-blast ... 183504.htm

No tak to by mě zrovna taky zajímalo. O téhle části problematiky vím prd. Co jen tak koukám na parametry, tak je to prostě daleko za hranicí něčeho co by člověk poznal a i kdyby jsi za to dal 100W zesík, tak silně pochybuji, že by vlivem téhle zvukovky vznikl nějaký výraznější šum. Co se týče výstupního výkonu pro případ, že by jsi chtěl provozovat sluchátka bez zesilovače, tak to je celkem slušný, ale každopádně když už kartu za 3000 tak rozhodně i tomu úměrnej zesilovač za to.
Jinak pokud máte někdo široké zkušenosti se zvukovými kartami do PC a to jak interní, tak externí, tak budu rád, pokud se podělíte. Kloudné, reklamami nezkreslené informace v tomto komercí prolezlém zákoutí se shání špatně a já se rád něčemu přiučím. :-)

_________________
Pamatujte:Cogito ergo sum.To vám nikdo nevezme tak nebuďte jen články v řetězu, jen členy stáda,only bricks in the wall,jen beztvará masa.Každý jedinec je jedinečný tak se nenechte pomlít v tom obřím mlýnku na maso do kterého nás ti nahoře chtějí nacpat.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: pon 20. led 2014 17:23:08 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. pro 2011 23:34:44
Příspěvky: 586
Ono lepší parametry nečíst. Ty důležitý se často vypouštěj a ty uvedený ne vždy seděj. U zvukovky záleží, k čemu vlastně bude sloužit, jestli za ní už bude klasický analogový zesilovač a nebo někde po cestě ještě bude D/A převodník. Většinou je u normálního smrtelníka běžná ta první varianta, i když i běžní smrtelníci často mají nápad, připojit svůj AV receiver jako zesilovač k PC, je to ale nápad nedobrý, jelikož AD převodníky takových zařízení stojí za prd.

Pak taky záleží, jestli do toho chce člověk rvát sluchátka nebo ne, protože když tam sluchátka rvát nechci, nepotřebuju aby výstup uměl jít do nízké impedance zátěže a tím pádem můžu použít lepší operák, není tam potřeba dávat nic výkonnýho. Je běžná praxe, že se u zvukovek operáky mění, protože hlavně na těch levnějších jsou to tak trochu šumítka. A nejvíc šumí většinou ten výstup, který je zároveň určen na sluchátka (většinou přední pár reproduktorů).

Za sebe bych doporučil, tahat z PC digitální signál a mít pak kvalitní externí DA převodník a až z něj to táhnout do zesilovače.

Ale pokud by tohle měla obstarat zvuková karta, tak poměrně se osvědčila ESI Juli@, případně pak Audiotrak Prodigy HD2 nebo třeba levnější Lynx, to jsou karty studiový, problém býval s ovladačema v nových OS, protože ty levnější karty byly taky starší.

Obecně, záleží u karty na použitém AD převodníku a pokud se z ní bude rovnou odebírat analogový signál, tak i na výstupních operačních zesilovačích.

Druhá věc je, co za tím visí za aparaturu a jak moc je náročný posluchač. Já mám citlivý vstup zesilovače (150mV) a i hodně citlivý reprobedny (něco přes 100dB/W/m) a k tomu i celkem slušný sluchátka AKG 601, takže mě nejvíc vytáčí šum.

Já se rozhodl jít cestou konstrukce vlastní "zvukové karty", kdy se bude jednat o kvalitní AD převodník s vhodným operákem na výstupu a vstup bude přes USB a SPDIF. Tím odbourám alespoň některá negativa zvukových karet a navíc se to dá použít i u notebooku, jako dnešní externí zvukovky. To, že to taky není ideální a že to chce externí zdroj hodin, to už je zas jiný povídání a jinej level.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: pon 20. led 2014 17:43:56 
Zelený pionýr
Uživatelský avatar

Registrován: úte 17. zář 2013 13:48:17
Příspěvky: 23
Bydliště: Chotěšov (PJ)
já mám docela dobré zkušenosti s Focusrite Scarlett 2i2 nahrávali sme s ní (kámoš ji má) a za ty prachy je to docela slušná mašinka...

jinak já osobně se snažím zvuk z pc spíš nereprodukovat - sice mám vyvedený signál z integrované zvukovky do zesíku ale je to opravdu spíš taková nouzovka (na pořádnou nejsou peníze a stejně mám většinu oblíbené muziky na elpíčkách)


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: stř 29. led 2014 18:29:29 
fuckin' amateur
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 18:53:16
Příspěvky: 4031
Díky za reakci a sorry za pozdější odpověď. Má rozvíjející se audiofilie je zatím po absintu a jiných věcech stále ještě na X. místě. ;)

Froggg píše:
Pak taky záleží, jestli do toho chce člověk rvát sluchátka nebo ne,
Ne e. Mnohem více mě zajímá řešení PC -> klasický zesilovač -> bedny.

_________________
- Moderní absinthe chutná moderně.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 8 z 13   [ Příspěvků: 126 ]
Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 13  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 75 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron


Powered by Absinthe.cz & Lepší nálada © 2009 Absinthe Mafia