Změnit velikost textu


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 9 z 13   [ Příspěvků: 126 ]
Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pát 07. bře 2014 22:19:05 
fuckin' amateur
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 18:53:16
Příspěvky: 4031
Začal jsem asi šílet. :shock: Po gramofonu Philips FP563 jsem koukal na ebay po zesilovači, měl jsem štěstí a za 40 € jsem koupil sestavu Sharp ve které bylo:

Zesilovač SM-1122
Tuner ST-1122
Gramofon RP-1122
Sony CD-Player CDP-411
A dvě původní (asi) no-name bedny. 8-)

Nic moc extra, ale přesto to má na míle lepší zvuk než klasické PC bedny se sub-wooferem 2.1. Pro začátek dobré. Až bude čas, finance a místo, bude upgrade.

Ale hlavně.... ten gramofon mi udělal neskutečnou radost. Tedy, pokud se radostí rozumí rochnění se v útrobách gramce. :shock: Sharp RP-1122 taky není nic extra, ale talíř má pevný, těžký, kovový a za chodu nevidím náznak osmy. Konstrukce je sice napikaču, neboť kryt na motorek se nepatrně dotýká stolu, což má za následek vrčení v nahrávce. Ale krytka se dá odšroubovat a motorek z pod gramce pěkně visí, jak býčí koule.

A u ramene jsem strávil už X hodin. To je nádherná hračka! :mrgreen: Zjistil jsem, jak důležité je uzemnění a nastavení rovnováhy mezi těžítkem a hlavou. Jehla je stará a hlava je nějaká původní nonemka, takže na ebayi už mám zaplacenou Ortofon SG. Novou jehlu koupím záhy. Ale už teď má Sharp o něco lepší zvukový profil než Philips. Bere více bas, je zvučnější, ale naopak ztrácí trochu na výškách.

Za dalších 40€ jsem koupil USB phono převaděč PHONO PLUS od Art Pro Audio a včera večer jsem oba gramofony testoval dlouho do noci. Nemůžu se dočkat, až Sharpa osadím novou hlavou a jehlou, která sice potřebuje pár hodin, aby se náležitě "ojela", ale to není problém, má sbírka LPček roste poměrně rychle. 8-)

Takže tím je můj předchozí příspěvek zde trochu mimo, audiofilství mě začíná nebezpečně pohlcovat...

_________________
- Moderní absinthe chutná moderně.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: sob 08. bře 2014 9:40:23 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. pro 2011 23:34:44
Příspěvky: 586
Gratuluju k nové sestavě. Jestli se cítíš být pohlcován, tak uvidíme, jestli tu za dva roky budeš řešit, zda koupit či nekoupit 2 metry "jednosměrnýho" kabelu za 60k :twisted:

Popřemejšlej, jestli ten zesilovač nepustit zase fofrem do světa. Není to totiž tranzistorák, ale na koncích je hybridní obvod STK. Tyhle obvody jednak odcházejí ochotněji než tranzistory, ale hlavně se špatně shánějí a jejich cena je dost mimo, právě pro jejich nedostupnost. Ale chápu, že chceš mít možná kompletní jednotnou sestavu.

Gramofon vypadá slušně a myslím si, že s dobrou přenoskou a správně nastaveným ramínkem bude dělat dlouho radost. Správné nastavení má ve výsledku pozitivní vliv jak na desku, tak i na poslech. Jde o dobré nastavení sklonu jehly, o přítlak a případně o nastavení antiskatingu. Kdyby bylo slyšet brumění na 50Hz nebo 100Hz, chce to vyhodit trafo z kastle a dát to do krabičky někam mimo. U Japonských gramofonů se to ale moc nestává.

Dohromady to je slušná sestava do začátků a umím si představit, že u ní někdo zůstane a bude plně spokojený. Osobně bych určitě vyměnil zesilovač za nějaký lepší, z těch sériově vyráběných se dají dneska sehnat poměrně levně (do či kolem 5k) dual mono zesilovače.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: pon 18. srp 2014 13:07:07 
fuckin' amateur
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 18:53:16
Příspěvky: 4031
Dnes jsem narazil na toto: http://www.hifistore.cz/1.43.eshop.zboz ... tegorie=11

3 mega za bedny. Docela by mě zajímalo, jak moc je to "slyšet". :shock:

_________________
- Moderní absinthe chutná moderně.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: pon 18. srp 2014 16:04:29 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: sob 15. srp 2009 1:56:20
Příspěvky: 757
Tož to bych šel radši do Nautilů - jednak naprosto úchvatně vypadají a když jsem je slyšel, musel jsem uznat, že jsou jak z jiného světa.

_________________
- IN VINO VERITAS -
- OMNI ANIMA POST COITUM TRISTE EST -
- PATER INCERTUM EST -


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: pon 18. srp 2014 22:31:44 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. pro 2011 23:34:44
Příspěvky: 586
Slyšel jsem lepší bedny než Nautily, ale slyšel jsem i dražší a horší. Hi-end v hifi prakticky nezná horní cenovou hranici a na kde jaký leštěný hovno se najde kupec. Někdy fakt nechápu co se prodá i v českých a slovenských vodách. Ale každýho věc, nemůžu chápat všechno :) Upřímně si myslím, že znám lidi, co postaví lepší bedny, co do měřitelných parametrů za částku do 200 tisíc. Druhá věc je psychoakustika a vkus a rozlišovací schopnosti posluchače.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: sob 22. lis 2014 3:50:43 
Věrný stoupenec zelené víly
Uživatelský avatar

Registrován: úte 14. dub 2009 16:48:06
Příspěvky: 405
Já osobně bych za takový prachy šel po Sférách O:-) aspoň člověk dostane rovnou i výkonové stupně a aktivní výhybky. S trochou nadsázky stačí gramofon a předzesilovač :-D a jsou pěkný
http://www.journaldugeek.com/files/2009 ... ive-01.jpg


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: sob 07. bře 2015 13:54:23 
Pokročilý absintista

Registrován: pon 26. led 2015 18:44:45
Příspěvky: 226
Příjemně je vidět že nic ne záleží na tom kde člověk bydlí a jakým jazykem mluví, hlavně mít společné zájmy :clap

Toto téma koluje skoro u každého spolku fanoušek absintu, což mě strašně baví :blush
Asi existuje zřejmá korelace mezi kvalitním absintem a kvalitním zvukem :nerd možno dokonce někdy udělám článek o vlivu absintu na percepce hudby....

Nemůžu říct že jsem závislý na hi-fi ale...
Do té doby jak jsem přestěhoval do vnějšího světu měl jsem bedny Celestion F20, pár zesilovačů (legendární exposure a elektronkový DYI singl-end o 2,5w výkonu) zdrojem signálu sloužil PC s kartou audigi nebo gramofon Arktur s hlavou Nagaoka. Jako cestovní soustavu používám Zune 30(s DACem od woolfsona) a sluchátka Grado sr60...
Ve dnešní době bohužel používám jen tu cestovní :wasntme

Doufám že někdy budu mít velikánské backload horny a elektronkový zesilovač kolem 300W a nic krome vinylu jako zdroje požívat ne budu :rock


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: čtv 23. dub 2015 20:48:54 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: pát 29. srp 2014 12:22:57
Příspěvky: 566
Bydliště: Valašské království
Historické okénko:
------------------------------

Dovolím si takový "malý a úsměvný" pohled do historie. Snad to někdo ocení a nebude to od tématu... A nebude se tomu smát...
*
Dle mého zaměření a motta, "Udělej si sám", jsem s takovými věcmi kdysi začínal a víceméně pak po nástupu "jiných zájmů" i na tom skončil. Nicméně službu udělal a zažil toho moc. Podobně jako jeho příslušenství byl pořád někde na nějaké akci....


Přílohy:
TW120.pdf [1.25 MiB]
136 krát

_________________
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením
sekyry.
Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: pát 24. dub 2015 14:35:36 
Pokročilý absintista
Uživatelský avatar

Registrován: pát 07. led 2011 17:54:06
Příspěvky: 163
Bydliště: Tam kde lišky dávají dobrou noc
Rafael píše:
Historické okénko:
------------------------------

Dovolím si takový "malý a úsměvný" pohled do historie....


No pěkné :heart . Na tehdejší poměry velice slušná hračka. I dnes by měla většinu uživatelů značně uspokojit. Hezká komplementární AB třída. Pokud jsi hrdým vlastníkem tohoto stroje, tak bych se rád zeptal, jak moc to brumí? Skutečně se mi nelíbí, že zdroj neobsahuje žádný stabilizátor napětí a filtrace jen jedním kondíkem. V dnešní době spínaných zdrojů už by podle mě THD nedosahovalo tehdejších parametrů. Krásných 100k vstupní odpor. Týhle hračce by stačil snad i předzesilovač tvořen jedním čipem ne5532 se zesílením 4 (ideálka pro těch 200mV rms co dneska leze skoro ze všeho). Přeslech mezi kanály 110dB co má rozhodně těch 60dB co garantují u tohoto výkonového zesíku nijak nedegraduje.

Zesíky mám rád. Snažím se svoje schopnosti povýšit na trochu vyšší úroveň, ale chce to čas. :head

_________________
Pamatujte:Cogito ergo sum.To vám nikdo nevezme tak nebuďte jen články v řetězu, jen členy stáda,only bricks in the wall,jen beztvará masa.Každý jedinec je jedinečný tak se nenechte pomlít v tom obřím mlýnku na maso do kterého nás ti nahoře chtějí nacpat.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: pát 24. dub 2015 15:12:55 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. pro 2011 23:34:44
Příspěvky: 586
To je stará klasika, na různých TW jsem se učil opravovat. Dnes už to na muziku nevidím, leda na chalupu, spíš už začíná být vzácnost, najít TW, který neutrpěl kutilem a tuningem. To už je sběratelský artikl. Není to úplně blbuvzdorný zapojení, jelikož to nemá žádný ochrany, krom pojistek v napájení. A výstup je degradován tím výstupním kondíkem, kterej tam je kvůli tomu, že to má nesymetrický napájení. Předělávat na symetrii se to nevyplatí. Tehdá symetrický trafo nebylo úplně standard, no... A někdy uhnívají ty originální KCčka na předku... Ale ve zdravým stavu a ve zdravý síti ten zesik nebrumí, není k tomu důvod.

Jinak, zdroje výkonových zesiků se nestabilizují kvůli špičkám... A filtrace 2G by teoreticky i stačila, i když je lepší dát 2x2G nebo ještě líp 4x2G (pro snížení celkovýho vnitřního odporu filtru). Případně se dá vhodná filtrace vypočítat přesně, ale to se dneska moc nenosí, bastlíř si pamatuje na ampéru giga a hotovo :)


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 9 z 13   [ Příspěvků: 126 ]
Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 41 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron


Powered by Absinthe.cz & Lepší nálada © 2009 Absinthe Mafia