Změnit velikost textu


Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 7 z 13   [ Příspěvků: 126 ]
Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 13  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob 14. pro 2013 13:24:53 
fuckin' amateur
Uživatelský avatar

Registrován: sob 11. dub 2009 18:53:16
Příspěvky: 4031
Kamaráde, musím se přiznat, že i já začínám pomalu podléhat audiofilství. ;) Začalo to koupením starého gramofonu Philips FP563 za 15€. Prodejce byl asi hodně senilní důchodce, protože zabalené to bylo dosti mizerně, takže jehla byla urvaná, což neva, neboť jsem následující týden koupil novou za dalších 15€. ;) V krabici mi přenechal i svou sbírku desek, takže vedle kompletní diskografie Modern Talking mám nyní i sbírku hitů v čele s Heinem nebo Karlem Gottem. :muscle

A protože jsem rozebírač, rozebral jsem tu hračku do posledního šroubku (a že jich tam moc nebylo), abych věděl, jak to vlastně funguje. K mému překvapení, neskutečně jednoduše. :shock: Elektromotorek zavěšený na gumičkách pohání samotné sedlo na desku.

Výstupnímu kabelu jsem už opatřil nové cinche, protože ty staré div nerezivěly. Nyní koukám po zesilovači, protože prohánět to jen tak compem se fakt nedá. x-) A tady ty ceny začínají stoupat...

_________________
- Moderní absinthe chutná moderně.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: sob 14. pro 2013 14:07:59 
*** Absinthe guru ***
Uživatelský avatar

Registrován: úte 14. dub 2009 17:43:39
Příspěvky: 1318
Mno právě, ale nechce se mi kupovat pro moje potřeby zesíky od 4¨tis. vejš když zbytek sestavy bude levnější :D


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: sob 14. pro 2013 14:53:34 
Zelený pionýr
Uživatelský avatar

Registrován: úte 17. zář 2013 13:48:17
Příspěvky: 23
Bydliště: Chotěšov (PJ)
to Lenco si nekupuj není to moc dobrej stroj za ty prachy. doporučil bych sledovat aukro tam se dá najít spoustu zajímavých nabídek.
já mám z aukra sadu: Akai AP D2 (800kč s poštou), Technics SU7700 (1400kč s poštou) a krásný německý regálovky Pilot (1200 s poštou). zesilovač byl prodáván jako poškozený (občas blbnul) stačilo vyměnit dva odpory a jede krásně už celé 3 roky.
ale to aukro a bazary to chce sledovat dlouho než člověk narazí na podobnou nabídku...


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: sob 14. pro 2013 16:38:42 
Věrný stoupenec zelené víly
Uživatelský avatar

Registrován: úte 14. dub 2009 16:48:06
Příspěvky: 405
Habu vygoogli si ALDAX za 5000kc mas naprosto špičkový zesilovač 100W stereo. Kdyztak pošlu seznam dílů a nebo mam kamaráda co by ti to i za pár korun sestavil. Ale když si rozebirac, tak to nejspíš zvládneš levou zadní a ještě se u toho pobavis ... Hlavně se vykasli na AV receivery

Za jeden kanál zesilovače chce tuším 1500 krabice, trafo a tak už si vybereš podle sebe ;-)


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: sob 14. pro 2013 16:40:47 
*** Absinthe guru ***
Uživatelský avatar

Registrován: úte 14. dub 2009 17:43:39
Příspěvky: 1318
ale to aukro a bazary to chce sledovat dlouho než člověk narazí na podobnou nabídku...[/quote]

Dík za názor, ovšem já tomu vůbec nerozumím takže na aukro můžu čumět furt ale nebouchne mě to do ksichtu


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: sob 14. pro 2013 17:17:09 
Pokročilý absintista
Uživatelský avatar

Registrován: pát 07. led 2011 17:54:06
Příspěvky: 163
Bydliště: Tam kde lišky dávají dobrou noc
Wagi píše:
...

Na alze k tomu gramofonu není nic moc napsáno, ale jinak co se týče beden. Já osobně sem zastáncem pasivních beden se zesilovačem.
Maličko teorie:
Ten preamp co tam bude bude jen korekční předzesilovač, který je logicky nutný pro elektromagnetickou přenosku a její notnost vychází z elektromagnetické indukce, protože čím větší frekvence změny, tím větší napětí je indukováno a proto by vysoké tóny úplně přehlušily tóny hluboké a toto se musí korigovat právě tím korekčním předzesilovačem v gramofonu. Samotný zesilovač jak ho znáš se skládá z korekčního předzesilovače, kterým regulujeme hlasitost a může být jeho součástí i ekvalizér. Předzesilovač zesílí napětí a samotný výkonový zesilovač zesílí výkon tohoto signálu. Přesněji pouze proud a proto se musí napěťově signál zesílit předzesilovačem. Samotný bedny v sou poté s pasivními výhybkami. Aktivní bedny sou bedny, kde je tohle všechno nacpaný přímo v bedně. Bedny sou podle mého názoru bedny proto, že jejich samotná konstrukce a objem velice kladně ovlivňuje kvalitu i barvu zvuku. Když se bedna zaplácá hromadou elektroniky, tak to není dle mého názoru vůbec dobré a ani nezmiňuji problémy s elektromagnetickým přizpůsobením a tím myslím hlavně rušení. Pochybuji, že si dnešní výrobci dávají kdoví jakou práci s kvalitním odstíněním a pokud budou bedny trochu silnější, tak ty cívky v reproduktorech musí opravdu krásně zářit a to může hezky vazbit. Aktivní výhybky nezmiňuji. Docela pochybuji o jejich kvalitách. To už je jen taková mentální masturbace Hight-ENDu. Konec nudných teoretických plácanců.
Moje doporučení pokud chceš investovat minimálně 10 tisíc, tak kup pořádnej 100W zesilovač (Ne RMS) a k tomu kloudný pasivní bedny.
Pokud jsi student nebo ne přímo překypující penězi, tak kup klasickou HiFi věž s možností externího vstupu signálu (myslím, že se tomu říká AUX) Nebo jen nějaký lepší bedny k PC asi tak do 1500. Vše mezi je spíše jen otázka komerce a pokrytí celého cenového spektra. Dobrý stereo za 1500 totiž bude hrát prakticky nerozeznatelně dobře s reproduktory za 6000. Stačí si jen pohlídat aby byl výkon přes 20W zase ne RMS. RMS je z mého pohledu jen podvod, díky kterému ti můžou obchodníci o 20W zesilovači tvrdit, že je 100W.
:arrow: Podtrženo sečteno. Pokud nejsi opravdu nadšenec opravdu do toho nemusíš nainvestovat tolik peněz. Obzvlášť pokud bydlíš v bytě, tak větší výkon stejně nevyužiješ a v dnešní době a s dnešní kvalitou součástek je všechno dostatečně přesný aby to věrně přenášelo zvuk. Předhánění v desetinných místech procentuálního zkreslení signálu stejně ani člověk nepozná.

_________________
Pamatujte:Cogito ergo sum.To vám nikdo nevezme tak nebuďte jen články v řetězu, jen členy stáda,only bricks in the wall,jen beztvará masa.Každý jedinec je jedinečný tak se nenechte pomlít v tom obřím mlýnku na maso do kterého nás ti nahoře chtějí nacpat.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: úte 17. pro 2013 18:57:06 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. pro 2011 23:34:44
Příspěvky: 586
Tak jednak to Lenco bych nedoporučil nikomu kupovat, druhá věc je, že Aldax už taky dobrých pár let nedoporučuju, je to za zenitem. S Leošem, původním "autorem" koncepce zesilovačů Aldax se znám, dnes již v Aldaxu ani nefiguruje, takže tam není žádný vývoj a prakticky se jedná jen o hodně průměrné zesilovače, které vycházejí ze zesilovačů Tesla. Nejsou špatný, mají jednu velkou výhodu, že to je dělaný hodně blbuvzdorně, aby to nekmitalo, aby to hned nehořelo atd., ale daní za to je další zhoršení parametrů (slew rate...). Navíc kompletní Aldaxí zesilovač typu SPV100 zas tak levně nevýjde, jsou potřeba dva kanály, krabice, trafo. Pokud to má teda k něčemu vypadat a nebude to ležet v krabici od bot a trafo nebude ze starý hájfáj věže...

Pokud chce někdo levně gramofon a zesilovač, vyplatí se koupit něco použitýho, nejlíp ale od kamaráda a nebo z hifi bazaru, ale musí tomu člověk trochu rozumět. Běžná a rozumná kombinace je třeba gramofon Tesla NC450 a japonský zesilovač z 80. let. Nebude to žádná top špička, ale za ty peníze co to stojí (dá se do 4k Kč) na trhu nic lepšího zdaleka není. Já na tuhle kombinaci prakticky hraju doteď, mám vymazlenou NC450 s přenoskou Ortofon OM10 a zesilovač BASF-6075, který má integrovaný phono preamp (pro gramec). Dál mám zesilovač co jsem dělal kdysi na škole a teď ho vylepšuju tím, že ho předělávám na koncepci dual mono. Jedná se o zapojení Symasym s pár úprava. A před to teď vyvíjím DA převodník a mám zatím nakreslenej sluchátkovej zesilovač. Až to všechno bude, tak v jedný krabici bude gramofonovej předzesilovač Actidamp MK IV, DAC a sluchátkáč. Bude to ve škatuli stejnýho stylu jako ta, ve který mám Symasym, jen bude mít poloviční výšku, takže to bude tvořit dobrou dvojku. Teď jen řeším programování dálkovýho ovládání. Naposled jsem něco takovýho dělal na střední a od tý doby jsem to neviděl, tak to jde ztuha.

Ta NC450 je velice dobrý gramo, jen to chce pár úprav. Teď už mám doma nový ložisko s plastovým subtalířem, takže až bude čas, vyměním ten starej zinkal za tohle nový, talíř koupím od Projectu. A bude to super. Jinak chce NC450 ještě vyhodit trafo mimo gramec, překabelovat ramínko (blbě se shánějí tak tenký a poddajný kabílky) a nejlíp ještě odpružit motorek. Tím už jsem si prošel.

Jinak by se dalo souhlasit prakticky s Vaultboyem, až na pár věcí. Jednak existují i velice kvalitní aktivní bedny, který se používají ve studiích, jen jejich cena je trochu někde jinde, ale pokud člověk kupuje s rozumem a nejde do aktivních beden kategorie "pro PC", tak to není tak kritické, jak popisuje.
A další věc, myslím si, že si Vaultboy spletl pojmy RMS a PMPO. Protože RMS je naopak ten výkon, který nás zajímá, PMPO je nesmysl čínských marketingových oddělení. V češtině je RMS nejznámější asi pod pojmem efektivní výkon, zkratka RMS je utvořena z "Root Mean Square".

Edit: Zapomněl jsem dodat, že pokud člověk nechce jít do starého gramofonu Tesla, který je přeci jen třeba trochu upravit, je možnost, koupit staré japonské stroje, většina gramofonů z 80. let přehraje s přehledem všechny ty krámy z Tesca a Electroworldu, případně Alzy. Chce to načíst diskusní fóra, který gramo je za danej peníz nejvýhodnější, já jich pár znám, ale neznám absolutní top ten starých gramofonů. Pokud by mělo jít o gramofon nový, určitě doporučuji vstupní řadu značky Pro-ject. Už jsem o tom psal, vyrábí se to unás, je to kvalitní a i venku oblíbené. Jen ty vstupní řady jsou ochuzeny o automatiku, kterou bych ale třeba já ani nevyžadoval, alespoň se tam nemá co podělat. Navíc i tyto Pro-jecty se dají dnes už sehnat po bazarech, audiofórech atp, navíc jsou na to v prodeji náhradní díly a případná vylepšovátka přímo od výrobce.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: úte 17. pro 2013 20:30:50 
Pokročilý absintista
Uživatelský avatar

Registrován: pát 07. led 2011 17:54:06
Příspěvky: 163
Bydliště: Tam kde lišky dávají dobrou noc
Froggg píše:
...

Prvně k aktivním bednám: Samosebou souhlasím, ze jsou velmi kvalitní aktivní bedny, ale to jsou opravdu cenově úplně jinde, tak sem mluvil spíš o těch okolo 6 000 na alze a jinde.
K RMS: Jak na to tak koukám, tak pořád nechápu, jak sem mohl vůbec takovou koninu napsat. Samosebou, že vím co je RMS ale nejvíc z elektro měření a nechápu, jak sem to mohl napsat místo špičkového výkonu, který bývá tak rád udáván.
K NC450: Tento krásný stroj mi zdobí moje doupě a také jsem už přemýšlel na menším vymazlením. Jen se mi do něj zasahovat opravdu nechce, ale talíř bych opravdu vyměnit potřeboval. Mohl by jsi mi doporučit něco konkrétnějšího a popřípadě, jestli výměna skýtá nějaká úskalí? Co se gramofonu týče, tak jsem opravdu pouhý uživatel. Děkuji za odpověď. :-)

_________________
Pamatujte:Cogito ergo sum.To vám nikdo nevezme tak nebuďte jen články v řetězu, jen členy stáda,only bricks in the wall,jen beztvará masa.Každý jedinec je jedinečný tak se nenechte pomlít v tom obřím mlýnku na maso do kterého nás ti nahoře chtějí nacpat.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: úte 17. pro 2013 22:28:43 
* Zkušený piják *
Uživatelský avatar

Registrován: úte 20. pro 2011 23:34:44
Příspěvky: 586
U NC450 bývá největší problém právě s talířem nebo subtalířem. Obojí je ze zinkalu a ten se po čase deformuje. Náhrada existuje v podobě komponent Pro-jectu. Bohužel subtalíř se nedá zaměnit kus za kus z důvodu jinak řešeného ložiska, takže tam je třeba vyměnit celý mechanismus ložiska s uložením a subtalíře. Já za to dal 700 Kč, případně můžu předat pár kontaktů, kde by to mohlo být k mání.

Stran talířů je možné použít buď standardní kovový a nebo akrylátový talíř Pro-ject. Ten kovový jsem teď v žádném obchodě nenašel, ale měl by být dostupný jako náhradní díl, ten akrylátový je třeba tady. Nevýhodou je, že tyto talíře nemají značky pro strobo, takže si člověk buď musí vyhrát s barvičkami a nebo sehnat někoho se sítotiskem, případně vymyslet jinou metodu. Další možností je pak vlastní nebo zakázková výroba talíře. Vždycky platí, že čím těžší talíř, tím lépe, ale je třeba myslet na to, aby soustava motorek - řemínek - subtalíř byla schopná udržet s daným talířem otáčky, takže bych nešel s hmotností zbytečně moc vysoko. Já zatěžuji desku z mědi vysoustruženým "těžítkem", které mi drží desku pevně na talíři, jednak to mírně zvýší hmotnost, druhák se deska nevlní.


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: čtv 19. pro 2013 19:58:54 
*** Absinthe guru ***
Uživatelský avatar

Registrován: úte 14. dub 2009 17:43:39
Příspěvky: 1318
Tak spousta lidí mi doporučuje koupit něco z druhý ruky a případně to malinko poštelovat, jo je to kvalita za rozumnej peníz. Ovšem bez někoho technicky zaměřenýho kdo to koukne nebo poradí sem v pytli to se mi spíš povede koupit nějakej nepoužitelnej shit a něco rozebírat a tunit :cry kéž by ,)))
Ale pořád na tom makám, gramofon bude ;)


Nahoru
 OfflineProfil Poslat soukromou zprávu  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové témaOdeslat odpověď Stránka 7 z 13   [ Příspěvků: 126 ]
Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 13  Další


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 37 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron


Powered by Absinthe.cz & Lepší nálada © 2009 Absinthe Mafia